Wiedza ezoteryczna
#23

To nie jest ezoteryka to jest egzoteryka.
Odpowiedz
#24

Dla mnie ezoteryka to wiedza o świecie (przy czym wolę się tu posługiwać terminem "Istnienie"- który to oznacza po prostu "wszystko, co istnieje"), o jego funkcjonowaniu- z tym że pod takim bardziej, że tak powiem, duchowym kątem (no bo nie chodzi np. o zasady w marketingu czy coś podobnego Oczko). Wiedza ezoteryczna to dla mnie wiedza przedstawiająca mechanizm działania Istnienia- a więc np. tzw. Prawa Uniwersalne zaliczają się do tego, co określa się mianem wiedzy ezoterycznej. Zajmowanie się ezoteryką oznacza więc zgłębianie wiedzy o Istnieniu- tej "duchowej" wiedzy.
Aczkolwiek terminu "ezoteryka" często używam aby nazwać wszystkie te magiczne, duchowe sprawy- po prostu to właśnie określenie najlepiej mi pasuje do tych spraw, jakoś tak najlepiej mi się przyjęło. Oczko
Pozwolę sobie jeszcze odnieść się do pewnego tematu:
Rudalila napisał(a):AmisAmis pisze:
Nie zrozumcie mnie zle sama usłyszałam tu od niektorych osob rzeczy ktorych nie mogly wiedziec . . . ale na jakiej zasadzie to działa ??
Nie przejmuj się AmisAmis... my też tego nie wiemy.
Otóż moją wiedzę odnośnie mechanizmu wróżenia przedstawiłam niedawno na swoim blogu. Jeśliby ktoś był zainteresowany, podaję link do posta: <!-- m --><a class="postlink" href="http://ezoterycznie-blog.blogspot.com/2016/05/mechanizm-wrozenia-kreowanie.html">http://ezoterycznie-blog.blogspot.com/2 ... wanie.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
#25

To moze i ja sie wypowiem Uśmiech Ja jasnowidzenie traktuje jako cos normalnego. Bylo ze mna od zawsze. Teraz z perspektywy czasu sama sie dziwię, że myślałam, że "tak ma każdy" Uśmiech. To co sie pojawia jest w formie wspomnienia (jesli chodzi o przeszlosc) lub czasem choc rzadziej to ruchomy obraz. Jesli chodzi o przyszlosc zawsze jest w formie informacji. Jesli chodzi o pytanie czy mozna sie tego nauczyć- nie wiem ja nigdy sie tego nie uczyłam. Ezoteryka to piekna dziedzina zachwyca mnie kazdego dnia Uśmiech
Odpowiedz
#26

.witam
nowa jestem..ale co mi tam tez sie malutko ale wypowiem
..Ja jestem za...ze ezoretykata cos niesamowita wspanialosc polaczenia rozumienia planow boga jego nauk i świadomość wiecznego ucznia....ezoretykata nie dotyka każdego i nauczyć tez sie jej raczej nie mozna...jak ikupic jej w sklepie....
to trzeba otrzymac od stworzyciela czymkolwiek nas obdarowuje, i nie wazne jaki na plan z nami  związany...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości