Symbol słońca
#1

Witam! nie wiem do końca gdzie powinienem się odnieść z tym pytaniem więc zapytam tutaj. Jestem zafascynowany pewnym symbolem słońca. Uwielbiam też tatuowanie, więc chciałbym go uwiecznić na swoim ciele, lecz wiem, że z symbolami należy obnosić się ostrożnie. Wybrałem to słońce gdyż jestem osobą, która daje wiele od siebie, pomagam, czasami ratuję, są to niektóre cechy słońca. Jest to jedynie moja drobna interpretacja, ale chciałbym wiedzieć co dokładnie oznacza ten symbol, nie jestem w stanie nigdzie tego znaleźć. Link do symbolu znajduje się w tym poście. Jest on przedstawiony w formie tatuażu. BArdzo proszę o pomoc, lub przekierowanie do miejsca, w którym ktoś odpowie mi na to pytanie. Serdecznie pozdrawiam!
Odpowiedz
#2

Z tego co wiem to jest tzw. greckie słońce. Trudno mi coś tu dokładnego napisać na ten temat, ale w każdym razie, to pozytywny symbol nawiązujący do bóstwa słońca, możesz spokojnie tatuować Uśmiech aczkolwiek symbol ten przywłaszczyli sobie (chyba) wolnomularze, a też Illuminaci. Może dlatego tak ciężko coś znaleźć Rotfl

Nie mam pewności, ale zdaje mi się, że telewizja Polsat musiała zmienić swoje logo z powodu zbytniego podobieństwa do tego symbolu. Grecy się rzucali.
Odpowiedz
#3

czy myślicie, że potomkowie artysty - autora Durer Tarot też by się rzucali ??? Myśli

osobiście to durerowskie słońce podoba mi się bardziej Ok

[Obrazek: tumblr_lt8wc9W6Su1qemyeho1_400.jpg]

Kwiatek
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości