Helloween - ciekawostki, wróżby, zwyczaje
#67

Libra Ok

świetna ta Twoja animacja ... i wrócha też niezła ... kiecka normalnie jak ta lala ... ale animacja - super Ok

no to trochę inna Kotek

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=P7v2so-XsEs&feature=related[/youtube]
Odpowiedz
#68

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iSAZ56Em00c&feature=related[/youtube]
Odpowiedz
#69

Ale fajne powklejałyście Ok Super!
Odpowiedz
#70

Dzień dobry ! Witam halołinowo !


[Obrazek: scary-halloween-ghost-holiday.jpg]
Odpowiedz
#71

No wiesz Lila, mogłaś się chociaż trochę umalować, a nie tak prosto z wyrka na forum Paluszkiem
Odpowiedz
#72

:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling: ...Ja chciałam być naturelle... :angry-teeth:
Odpowiedz
#73

Rotfl Rotfl Rotfl to odpowiedź na mój przepis na placek dyniowy?!
Odpowiedz
#74

na to wygląda Rotfl Rotfl Rotfl

wszelkiego typu musy i powidła dyniowe Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
Odpowiedz
#75

tego tu jeszcze nie było Boi się Boi się Boi się

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jQ_ExkfcBao[/youtube]
Odpowiedz
#76

ja na pewno dzieciaki potworki co po cuksy przyjda jakoś wystraszę hehehhe Rotfl ... a na pewo uczczę to święto zapalając na werakdzie dynię i oglądając mój ulubiony film o którym już Kasha40 pisała - THE OTHERS- genialny!!!!!!! Ok
Odpowiedz
#77

The Others , rewelacyjny jest !
Właśnie mi się coś nasunęło żeby wam przypomnieć ! Miejcie słodycze albo jakieś drobiazgi dla halowinowych dzieciaczków-straszaczków ! Nasłuchujcie pukania i otwierajcie drzwi !
Odpowiedz
#78

przypomniało mi się

w zeszłym roku dzwonię do rodziny jakoś na wszystkich świętych ( tradycyjnie ) i mój siostrzeniec wtedy 4 letni przybiegł do telefonu zasapany i krzyczy:
" a wiesz ciociu, że halołinowcy u nas wczoraj byli?" Krzyk Krzyk Krzyk

tak mnie rozbawił, że już mi zostało ... kolędnicy i halołinowcy Rotfl Rotfl Rotfl Rotfl
Odpowiedz
#79

Ja zawsze z moim chrześniakiem bawie się na halloween. Robię z nim kościotrupa z brystolu i różne duszki... stroimy dom i potem daje mu zawsze wcześniej zrobioną nawiedzoną mapę do skarbu gdzie po drodze ukrywam cukierki. Rozwiązując zagadki i robiąc wyzwania odktuwa ostatni wielki skarb nagrodę. Zabawy co nie miara zwłaszcza ze do zerówki dopiero chodzi Rotfl

z tarota mu jeszcze nie wróżę hehhehe Rotfl
Odpowiedz
#80

:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
No a ja ostatnio wyglądam tak:
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Poza tym znalazłam jeszcze kilka innych ciekawostek dyniowych:
[Obrazek: 13479_amerykanskie-swieto-dyni-_3_2.jpg][Obrazek: cache_srcce973eab0ae0b275927743083aa3382...190420.png]
Nawet jest podobizna Leosia Rotfl
[Obrazek: 0b796f838ef8189bcf9b8be448543dd9.jpg]
A mówili mi,że dzieci się szuka w kapuście Myśli
[Obrazek: 11-male-dziecko-w-dyni.jpg?w=326&h=355]

DYNIA: Podczas Halloween pełni funkcje dekoracyjne, ale warto też wykorzystać ją kulinarnie. Jest pyszna i wartościowa.
Zawiera sporo witamin: A, C, PP i witaminy z grupy B, a także składników mineralnych, m.in. fosfor, żelazo, wapń, potas i magnez. Miąższ dyni to doskonały środek przeciwwymiotny dla przyszłych mam, a jej pestki można stosować wspomagająco przy leczeniu pasożytów przewodu pokarmowego u dzieci.

7 sposobów na dynię

1. Surówka – dyni nie trzeba gotować, a jedynie zetrzeć na tarce i połączyć z dodatkami, np. rodzynkami, cebulką, jabłkiem.

2. Purée – może zastąpić ziemniaki w drugim daniu, ale trzeba ją nieco doprawić, żeby nie była mdła. Wcześniej najlepiej upiec lub ugotować ją na parze. Z purée z dyni można zrobić pastę do chleba.

3. Zupa krem – dynię wystarczy ugotować (lub upiec) i zmiksować, dodając egzotycznych przypraw, np. wanilii lub ziół.

4. Nadzienie – do tarty zwykle wykorzystuje się upieczoną dynię w kostkach, a do pierogów – purée, np. z dodatkiem białego sera lub parmezanu.

5. Dodatek do risotto, makaronu, zapiekanki – kawałki upieczonej dyni dodane do ryżu lub sosu do makaronu czy zapieczone z nim spowodują, że danie zrobi się pysznie jesienne.

6. Składnik ciasta – dyniowe purée znajdzie swoje zastosowanie również w serniku lub cieście drożdżowym.

7. Placuszki – masę na nie robi się tak samo jak na placki ziemniaczane lub z cukini, czyli z dodatkiem jajek, mąki. Można też dodać sera, np. koziego. Potem pozostaje już tylko usmażenie.

Źródło: Twoje dziecko
Odpowiedz
#81

Foty powalają!

[Obrazek: 972tt8h6.gif]



<!-- m --><a class="postlink" href="http://horoskop.wp.pl/kat,1015979,title,Halloween-dla-swietych-i-dla-grzesznych,wid,15038651,wiadomosc.html">http://horoskop.wp.pl/kat,1015979,title ... omosc.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
#82

Też dzisiaj postanowiłem pobawić się w wycinanie w dyniach, nie są to takie super żeźby jak te wyżej ale co tam... bynamniej fajnie w ciemności świecą
hehehhe
Odpowiedz
#83

Ten facio fajniejszy Ok Rotfl [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcS44Lck_myBJI0fLe_gwzj...9DQpJJI7iA] a ten ma fajne rajstopki Lol [Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcS943-b3BEWigCuTQt0MB3...C7Z_4U7LSD]
Odpowiedz
#84

[Obrazek: mr-pumpkin-pants.jpg][Obrazek: 525440412_1920488.gif?4]
Odpowiedz
#85

Aleś się Ewka rozochociła na tych dyniowych...
Odpowiedz
#86

Eee, jakieś takie łapciuchy. kobietki jednak są lepsze [Obrazek: 764357948_1981118.gif?4]
Odpowiedz
#87

Pewnie , ze lepsze . Rotfl
Ja tylko takich pomarszczonych znalazłam . No cóż, każdemu według wieku i upodobań. Rotfl

[Obrazek: halloween-pumpkin-carvings-by-villafane-studios-7.jpg].
Odpowiedz
#88

[Obrazek: 222454_464462916938744_1956191962_n.jpg]

Na następne dziecko sprawią sobie taką koszulkę Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości