Zodiak chiński: KOZA (OWCA)
#1

Spotykane są dwie nazwy tego znaku: Koza lub Owca.
Moderator Jednorożec LeCaro


Natka i Rudalila - to dla Was -

13.02.1907 r. - 01.02.1908 r. Ogień
01.02.1919 r. - 19.02.1920 r. Ziemia
17.02.1931 r. - 05.02.1932 r. Metal
05.02.1943 r. - 24.01.1944 r. Woda
24.01.1955 r. - 11.01.1956 r. Drzewo
09.02.1967 r. - 29.01.1968 r. Ogień
28.01.1979 r. - 15.02.1980 r. Ziemia
15.02.1991 r. - 03.02.1992 r. Metal
02.01.2003 r. - 21.01.2004 r. Woda
19.02.2015 r. - 07.02.2016 r. Drzewo
06.02.2027 r. - 25.01.2028 r. Ogień

KOZA

Koza to znak przede wszystkim kobiecy. Ludzie urodzeni pod jego wpływem są na ogół eleganccy, czarujący, uroczy, mają artystyczne usposobienie i skłonności do bliskiego obcowania z naturą. Koza to równocześnie pesymista, przejmujący się wszystkim i wszystkimi. Nigdy nie jest w pełni szczęśliwa i usatysfakcjonowana tym, co ma. Lubi być otoczona opieką i chętnie skarży się na swoje urojone dolegliwości. Miła na zewnątrz, potrafi być układna i zgodna, ale tylko wówczas, kiedy bardzo tego chce. Głównie robi to dlatego, aby wykorzystać innych, a niekiedy po to, by żyć ich kosztem, co jest charakterystyczne dla tego znaku.

Koza to typowy podwładny potrzebujący silnej ręki i odpowiedniego kierownictwa. Chętnie przystosowuje się do każdych warunków i do każdego rodzaju życia, byle tylko przynosiło jej to minimum bezpieczeństwa i zaspokajało jej niewielkie wymagania życiowe. Nieśmiała Koza jest skłonna do zwierzeń i skarg, na czym często traci. Pragnie by jej radzić i kierować nią. Chce w ten sposób znaleźć się w centrum zainteresowania, mimo nieśmiałości i wiecznych wątpliwości.

Ogólnie rzecz biorąc, Koza nie ma ani poczucia odpowiedzialności, ani inicjatywy, ani silnej woli. Stworzona została po to, by słuchać i podążać za innymi, aby być przez nich chroniona. W dążeniu do poczucia bezpieczeństwa mężczyzna - Koza i kobieta - Koza pragną małżeństwa z bogatym i wpływowym partnerem, co nie zawsze dochodzi do skutku. Rzadko zdarza się, aby Koza była nieszczęśliwa lub źle urządzona w życiu. Chińczycy wierzą, iż Fortuna sprzyja Kozom dlatego, że mają dobre serce i wierzą w ludzi. W życiu Koza potrzebuje silnych ludzi, na których może polegać, którzy mogą nią kierować. Wówczas z pewnością dobrze urządzi się w życiu.

Koza urodzona w żywiole Metalu bardziej wierzy w samą siebie, gdyż wysoko ocenia swoje uzdolnienia i możliwości. Dla otoczenia może wydawać się szorstka i niedostępna. Są to tylko pozory, ponieważ w głębi serca jest bardzo wrażliwa i serdeczna.
Żywioł Wody ułatwia Kozie kontakty z innymi ludźmi, co z kolei zapewnia jej dużą liczbę przyjaciół i osób niosących pomoc w trudnych sytuacjach życiowych.
W żywiole Drzewa Kozy mają największe poczucie humoru. Jeśli się do kogoś przekonają, wtedy są wspaniałomyślne i obdarzają te osoby zaufaniem. Często też odznaczają się łatwowiernością. Nie opierają swoich przekonań na doświadczeniach, często się mylą, co nie wychodzi im na dobre.
Dramatyzm Kozy wywodzi się z żywiołu Ognia. Roztrząsanie wszelkich działań i poczynań nie ma jednak racjonalnego uzasadnienia.
W żywiole Ziemi charakterystyczny dla Kozy jest optymizm, konserwatyzm, ostrożność i niepewność siebie.

Optymistyczne Konie i Świnie potrafią niemalże idealnie uzupełnić braki w osobowości Kozy. Harmonijnie powinny ułożyć się jej związki z Kotami i Wężami. Z Kozą nie będzie dobrze Bawołowi , który wprawdzie zapewnia bezpieczeństwo rodzinie, ale w zamian oczekuje zapewnienia sobie bezpieczeństwa, czego od Kozy nie uzyska. Związek Kozy z Psem, Szczurem i Kogutem w pracy i miłości skazany jest z góry na niepowodzenie. Z tych połączeń wynikną tylko ciągłe zgrzyty i niefortunne rozstania w złości.
Odpowiedz
#2

Dziękuję Ci Wiesiu. Rotfl
Hmm, nie wszystkie cechy Kozy to moje cechy. :o
Odpowiedz
#3

Ja rowniez dziekuje ,Wiesiu, ale, w moim odczuciu, niewiele mi sie zgadza. Trzebaby bylo zapytac moich bliskich co oni o tym sadza.
Odpowiedz
#4

I ja jestem Kozuchą Oczko
Odpowiedz
#5

rudalila napisał(a):Ja rowniez dziekuje ,Wiesiu, ale, w moim odczuciu, niewiele mi sie zgadza. Trzebaby bylo zapytac moich bliskich co oni o tym sadza.
Ja o sobie też tak uwazam, ze akurat mnie to nie do końca opisuje..;>
Odpowiedz
#6

kozy są fajne : ) ale czy ja mam te wszystkie cechy o których mowa? nie jestem pewna.
Odpowiedz
#7

Ja nie oprocz pierwszego zdania nie mam z kozą nic wspólnego hahah


Odpowiedz
#8

Ja też jestem kozą i mnie również niewiele się zgadza, przede wszystkim ten brak poczucia odpowiedzialności i opieranie się na innych, jestem bardzo odpowiedzialna i jeszcze bardziej samodzielna, praktycznie nigdy nie proszę o pomoc.
Odpowiedz
#9

Koza jest ósmym znakiem w chińskim zodiaku. Jeśli nią jesteś sprawdź, jak wpływa na twój "klasyczny", czyli europejski znak.

Chińczycy swój zodiak oparli na wizerunkach zwierząt, przypisując ludziom urodzonym w danym przedziale czasu cechy ich „patrona”. Bardzo ciekawa jest obserwacja połączenia tych zasad z „naszym” oznakowaniem zodiaku. To daje bardzo precyzyjne, niemal jak w przysłowiowej pigułce, opisy naszych charakterów, życiowych wyborów, predyspozycji jak również mankamentów.

Koza i Baran

Koza w tym znaku ma taką reputację, że lepiej nie wchodzić je w drogę. Zawsze mówi to, co myśli i nie przebiera w słowach. Nie wie, jak poha­mować swe impulsy. Robi to, na co ma ochotę, rzuca się na oślep w zupełnie niedorzeczne sytuacje, nawet gdyby miała potem tego żałować. Jakimś sposo­bem powraca jednak do równowagi i zachowuje się tak, jak przedtem, goto­wa do sprzeciwu przy pierwszej nada­rzającej się okazji. Od czasu do czasu schodzi z utartego szlaku i prowadzi prawdziwie buntownicze życie.

Koza i Byk

Lubi wygodę, bezpieczeństwo mate­rialne i spokojne sumienie. Najwięk­sza jej troska to znalezienie środków potrzebnych do zapewnienia sobie ży­cia wolnego od jakichkolwiek przykro­ści czy zmartwień. Tak więc starannie planuje wszystko, przygotowując się na wszelkie niespodzianki. Potrafi wy­korzystać niektóre okoliczności, by przyniosły jej dodatkowy zysk. Ma wy­rafinowane upodobania i kiedy czegoś chce, wie jak to zdobyć.

Koza i Bliźnięta

Ta Koza, choć jest wszechstronnie uzdolniona, nie umie tego wykorzy­stać. To nie inteligencji, sprytu czy wiary w siebie jej brakuje, ale skupienia, wytrwałości i dyscypliny. Najlepiej czu­je się w sytuacji, kiedy może zajmować się kilkoma rzeczami jednocześnie, zjednać nas sobie, przekonać do cze­goś, tłumaczyć coś i zabawiać. Urodzo­ny komediant, niestały, kapryśny i gada­tliwy.

Koza i Rak

Potrzebuje czułości i tak gorliwie stara się wzbudzić współczucie u innych, iż mamy wrażenie, że za chwilę się roz­płacze. Istotnie, Koza ta jest wraż­liwa i łatwo ją zranić, żyje w strachu, martwi się o wszystko i przyjmuje po­stawę obronną. Ale jest na tyle spryt­na, że skłania innych do opieki nad sobą, wtedy spokojnie pogrąża się w swym wyimaginowanym świecie. Ma silną potrzebę przynależności do jakiejś grupy.

Koza i Lew

Ta Koza potrzebuje podziwu, miłości i komplementów. I rzeczywiście, często udaje się mu to osiągnąć ze względu na nieodparty czar i prawdziwą charyzmę. Nie jest jednak zadowolona z tego, co robi, ciągle potrzebuje swych sukcesów i splendoru, okazuje się, że ma bardziej wrażliwą i zależną naturę, niż moglibyśmy przypuszczać. Czasami może nawet ukrywać prawdziwe kryzysy tożsamości.

Kozioł i Panna

Jak pamiętamy, Panna raz zachowuje się mądrze, a raz głupio, w zależności od sytuacji. Przy tej kombinacji ma­my do czynienia z szaleństwem Panny, które w pełni uosabia Koza. Widzimy więc osobę bardzo rozsądną, dokładną, zdyscyplinowaną wymagającą i sumienną, która jednak bez najmniejszego ostrzeżenia wpada w szał albo miewa niekontrolowane odruchy. Potrafi zaskakiwać czymś, cze­go nikt się po niej nie spodziewa.

Koza i Waga

To bardzo utalentowana i dum­na Koza. Ponieważ boi się, że inni ją za­wiodą, sama zaś obawia się zobowiązań, czeka więc i obserwuje, co przyniesie życie. Jeśli w najbliż­szym kręgu nie znajdzie się ktoś, kto za­chęci ją do działania i przejęcia inicjatywy, nadal będzie niezdecydowana, nie wiedząc, w którym pójść kierunku. Z tego powodu często marnuje wiele interesujących okazji.

Koza i Skorpion

W przeciwieństwie do swego poprzed­nika, ta Koza dokładnie wie, czego chce, mimo że ani o tym nie mówi, ani nie daje po sobie poznać. Kiedy jed­nak zamierza przeprowadzić coś, co leży jej na sercu albo zaspokoić swe ambicje czy pragnienia, nic i nikt go nie powstrzyma. Często targają nią głębokie niepokoje, ale udaje mu się nad nimi zapanować dzięki olbrzymiej wiedzy, nieodpartej zmysłowości i nie­zwykłej waleczności.

Koza i Strzelec

Umiłowanie wolności łączy się w tym przypadku z pragnieniem przygód. Choć zachowanie tej osoby bywa czasa­mi gwałtowne i niepohamowane, zwłaszcza w miłości, jest głęboko przy­wiązana do pewnych zasad, które są dla niej punktem odniesienia, potrzeb­nym do utrzymania wewnętrznej rów­nowagi. Ma silne poczucie przynależności do partnera, nigdy nie przekroczy pewnej granicy, spoza której nie mogłaby zawrócić.

Koza i Koziorożec

Zawsze najpierw zastanowi się, nim podejmie jakieś kroki, musi mieć bo­wiem określony plan, którego potem się trzyma. Jest odpowiedzialna, dys­kretna, dystyngowana, lubi zwracać na siebie uwagę tylko w tych sytuacjach, które sama wybierze, w otoczeniu ludzi z klasą. Nie znosi sztywnych spotkań i ograni­czonych osób. Słynie z uczciwości i przenikliwości. Prowadzi życie pro­ste, ale nie pospolite.

Koza i Wodnik

Koza Wodnik zupełnie nie nadaje się do życia w otaczającej go rzeczy­wistości. Z całym zaangażowaniem tę­skni za utopią, światem, gdzie każdy będzie wolny i będzie żył w dostatku. Nie moż­na być większym nonkonformistą niż ona. Nigdy nie pozostaje obojętna na kłopoty i zmartwienia innych ludzi, jest bardzo lojalna. Paradoksalnie, lepiej wychodzi jej interweniowanie w sprawach innych ludzi, niż obrona wła­snego interesu.

Koza i Ryby

Można polegać na jej niezwykłej in­tuicji oraz wnikliwym postrzeganiu rze­czywistości i problemów. Dlatego zdecydowanie tej osobie war­to zaufać. Z drugiej strony nie naj­lepiej potrafi obronić samą siebie, gdyż brakuje jej realizmu, często żyje złudzeniami. Potrzebuje oparcia i mądrego partnerstwa. Umie dawać rady innym, ale może popełniać głupstwa, jeśli chodzi o samego siebie.

Źródło: magia.onet.pl

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

KOZA (OWCA)

[Obrazek: 31hHx4Y.jpg]
Człowiek urodzony w roku Kozy (Owcy) ma z natury spokojne usposobienie. Lubi ciszę i do większości spraw podchodzi z rezerwą. Nie lubi też być w centrum uwagi. Zdecydowanie bardziej odpowiada mu miejsce gdzieś na uboczu. Dzięki temu może, nie niepokojony przez nikogo, obserwować otoczenie i wydarzenia. Zdobywając odpowiednio dużo informacji, Koza (Owca) wyciąga zazwyczaj właściwe wnioski, co umożliwia jej objęcie roli rozjemcy w wielu sporach.

Ostrożność jest dominującą cechą charakteru osób urodzonych w roku Kozy (Owcy). Nie przepadają za niespodziankami, toteż zawsze starają się dowiedzieć jak najwięcej o swoim otoczeniu. Dzięki temu unikają niepożądanych zmian w swoim życiu. Sytuacje ryzykowne bardzo Kozę (Owcę) męczą, więc próbuje ich za wszelką cenę unikać. Po co się męczyć, skoro można w spokoju kroczyć ścieżką, która nie rzuca się w oczy.

Ze wszystkich znaków chińskiego zodiaku Koza (Owca) jest największą artystką. Nie tylko talent, ale i zamiłowanie do sztuki nie jest obce większości osób urodzonych w tym roku. Prawie każda Koza (Owca) ma jakiś talent artystyczny. Musi go tylko odnaleźć w sobie i może tworzyć wspaniałe dzieła. Jej twórczość jest nieprzeciętna, czym szybko zdobywa szacunek innych ludzi.

Koza (Owca) ma naturę rozjemcy. Zawsze stara się łagodzić kłótnie i wyjaśniać nieporozumienia. Jest wyrozumiała i sprawiedliwa, toteż można w niej znaleźć odpowiednią osobę do rozstrzygnięcia sporu.

Człowiek urodzony w roku Kozy (Owcy) często sprawia wrażenie nieśmiałego, ale to tylko pozory. W rzeczywistości jest raczej niesforny i uparty. Ma dość tradycyjne poglądy i nie jest łatwo przekonać go do ich zmiany. Nie przeszkadza to w popisywaniu się elokwencją i dramatyzowaniu w celu zwrócenia na siebie uwagi.

Koza (Owca) często jest niezdecydowana – ma problemy z podejmowaniem decyzji. Odwleka je w czasie, przez co czasami wpada w kłopoty. Nie przejawia żadnej inicjatywy. Żeby Koza (Owca) coś rozpoczęła, potrzebuje kogoś, kto popchnie ją do przodu. Niestety w efekcie osobowość Kozy (Owcy) staje się podatna na wpływy i można nią manipulować.

Wszystkie osoby urodzone w roku Kozy (Owcy) są sympatyczne, dyskretne i miłe we współżyciu. Naprawdę nie ma z nimi zbyt wiele problemów. Są układne i z chęcią dostosują się do innych, byle tylko nie sprawiać im kłopotów.

Koza (Owca) posiada silną potrzebę stabilizacji, ale jest za bardzo rozbrykana wewnętrznie, by ją sobie zapewnić. Dlatego też szuka partnera, który za nią zorganizuje wspólne życie w taki sposób, jaki będzie Kozie (Owcy) odpowiadał. Mocno się wówczas uzależnia od bliskiej osoby i… no cóż, trzeba to po prostu zaakceptować. Taka już jest natura Kozy (Owcy).

Koza (Owca) nie przepada również za wysiłkiem fizycznym. Stara się unikać zbędnych obowiązków i z pewnością spróbuje kogoś w nie wmanewrować. Trzeba przyznać, że to wychodzi jej całkiem nieźle. Woli spędzać czas na dbaniu o siebie – śledzi najnowsze trendy w modzie, chodzi do SPA lub testuje wyszukane kosmetyki. Pragnie wyglądać porywająco – wówczas czuje się dobrze i jest zadowolona z siebie. Ciężką pracą natomiast niech zajmują się inni.

Zalety
Altruistyczna, kreatywna, wspaniałomyślna, naturalna, atrakcyjna, delikatna, romantyczna, wrażliwa, otwarta.

Wady
Za bardzo użala się nad sobą. Jest pesymistyczna, żerująca na innych, kapryśna, mściwa, leniwa, kłótliwa, skora do przemocy, nieodpowiedzialna, niezdecydowana, niedbała.

Zgodność z innymi znakami zodiaku chińskiego
Niezwykła para: Królik (Kot), Świnia (Dzik), Koń
Interesujący związek: Tygrys, Wąż, Koza (Owca), Pies
Mało zrozumienia: Bawół, Szczur, Małpa, Smok, Kogut

Najodpowiedniejszy zawód
Koza (Owca) może się z powodzeniem zająć redagowaniem książek lub czasopism, wykonywaniem ilustracji czy projektowaniem wnętrz. Dobrze sprawdza się w zawodach związanych ze sztuką (np. muzyk, historyk sztuki, garncarz, kwiaciarz). Świetnie wychodzi jej również zajmowanie się innymi ludźmi. Jest więc często spotykana w zawodach takich jak pediatra, pracownik pomocy społecznej, nauczyciel, a nawet kurtyzana.

Lubi/nie lubi
Koza (Owca) najbardziej ze wszystkiego ceni sobie ciszę i spokój. Nie lubi natomiast przyjmować na swoje barki żadnych zobowiązań. Wydają się one być ponad siły i przygnębiają Kozę (Owcę).

Najważniejsze atrybuty Kozy (Owcy):

Kolejność w zodiaku: ósmy

Pierwiastek: yin

Żywioł: ogień

Szczęśliwe kolory: srebrny

Szczęśliwe liczby: 2

Szczęśliwe kamienie: szmaragd

Planeta rządząca: Księżyc

Miesiąc przypisany do znaku: lipiec

Pora roku: lato

Kierunek przypisany do znaku: południowy-zachód

Godziny przypisane do znaku: 11:00 do 13:00

Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Rak

Źródło: astroweb.pl

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości