2 mieczy - Initiatory Tarot of the Golden Dawn
#1

2 miecze

[Obrazek: db_IGD-_Schwerter_021.jpg]

Marzenia, śnienie na jawie, zagłębienie się w myśli.
Kobieta jest naga i bezbronna pomimo dwóch ostrzy, które trzyma w rękach. Skrzyżowane ostrza bronią dostępu do jej myśli.
Przykrywa ją jedynie narzutka/szal w kolorach tęczy. Tęcza obrazuje marzycielstwo, iluzje i ulotność myśli. Kobieta prawą stopą (świadomość) ledwo dotyka ziemi, to pokazuje jak bardzo jest oderwana od rzeczywistości i tego, co ją otacza. Nogi skrzyżowane (jak na karcie Cesarzowa) - niedostępność, zablokowanie.
4 gwiazdy - stałość, bezruch, dłużej trwająca sytuacja, niechęć do działania. Gwiazdy zawsze symbolizują nadzieję i pragnienia.
Z lewej strony (nieświadomość) jest Księżyc - iluzje, instynkty, itd.
Na karcie jest noc, a jak wiadomo nocą najlepiej się myśli. W ciemności wszystko jest bardziej widoczne... Noc, to ciemność duszy, podświadomość. Ale ciemność również zniekształca i wyolbrzymia różne sprawy.
Odpowiedz
#2

mnie się tutaj w oczy szczególnie rzuca róża, pomiędzy ostrzami...
róża to masoński symbol intelektu, wiedzy... na tej karcie kobieta jest skupiona coś rozważa, stawia sprawę na ostrzu noża, musi bowiem podjąć decyzję...
nie kieruje się ani uczuciami, ani zmysłami, jest bierna, jej lekko uniesione stopy wskazują, że nie jest też uziemiona, korzysta jedynie ze swojego rozumu
Odpowiedz
#3

I słusznie zauważyłaś i zinterpretowałaś tę różę. Jest ona związana w tej talii z kolorem mieczy, niejako związanym z intelektem, myślą.
Dla mnie ta kobieta jest do tego stopnia skoncentrowana na swoich myślach, że oderwała się od rzeczywistości. Skupia się, spręża, a efektu nie widać. Kompletny zastój i brak decyzji.
Odpowiedz
#4

Witam. A ta naga pierś i miecze skrzyżowane na wysokosci brzucha....mi mowi cos ze to moze byc problem ciąży o którym dziewczyna intensywnie rozmysla.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości