Motyw podroży 3 buławy / 8 kielichów / 6 mieczy
#23

Moim zdaniem 3 bulaw to dopiero nowe horyzonty szczesliwa karta , natomiast , 6 mieczy to przeprowadzka lub wchodzimy w cos nowego ale nie koniecznie pozytywnego zotawiamy cos za osoba ja tak to widzie

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#24

Czyli 6 buław to czas kiedy juz coś sie dzieje, a 3 buław mamy szanse, aby coś sie zadziało?
Odpowiedz
#25

Zarówno 6 mieczy jak i 3 buław to karty bramy. W trójce buław mamy do czynienia z większą dynamiką i ukierunkowaniem na cel. Możemy skorzystać z nadarzającej się okazji, napotykamy właściwy moment na krok do przodu, na działanie, dążenie do osiągnięcia celu.
Natomiast 6 mieczy mówi o konieczności przewartościowania swojego życia, odcięcia się od czegoś, wyruszenie w podroż, nieraz po omacku, w nieznane - w poszukiwaniu czegoś nowego – celu, sensu życia. Wyraża się w niej również dążenie do osiągnięcia stanu równowagi.
Wydaje mi się, że w trójce buław ma miejsce pogodzenie się z przeszłością, wspomnienia nie wywołują przykrych uczuć – „było – minęło” . Inaczej jest z 6 mieczy. Uświadamiamy sobie, że coś się skończyło, wypaliło – to bolesne przeżycie, wymaga wglądu w siebie, bilansu dotychczasowego życia. Proces zmiany moim zdaniem jest powolniejszy, a i droga do celu nie zawsze od razu właściwa.

Ps. Kasia 12 i Nastek, mam do Was prośbę, sprawdzajcie w miarę możliwości swoje posty, postarajcie się proszę wyeliminować błędy zarówno literowe jak i merytoryczne. Wiadomo nikt nie jest nieomylny, ale odrobina staranności nie zaszkodzi.
Odpowiedz
#26

Dla mnie osobiscie 6 mieczy nie zawsze lacxy sie z czyms negatywnym na przeszlosci, czy negatywnymi wspomnieniami. 6 mieczy, jako 6 laczy sie z jakims poszukiwaniem harmonii, osiagniecia stanu rownowagi, poprzez przemyslenie, a to czesto wymaga dystansu od sprawy, wyciszenia. 3 bulaw to juz inna energia, bo poprzez zywiol polaczona z dzialaniem, a jako 3 z rozwojem.

Moze najlepiej to wytlumaczyc na przykladzie:

3 kielichow - 6 mieczy - 10 kielichow
3 kielichow - 3 bulaw - 10 kielichow

W obu przypadkach wychodzimy z karty radosnej, cieszymy sie z zycia, nie myslimy o przyszlosci. Moze to byc zwiazek raczej wolny w swej naturze ale bardzo szczesliwy.
I teraz przechodzimy w kierunku powiedzmy ze zapuszczenia korzeni, czy stworzenia jakiejs jednostki rodzinnej.
6 mieczy pokazalaby mi nam raczej to przejscie ma zasadzie "nadeszla pora" albo "moze powinnismy to juz zmienic, za duzo tych imprez" - co owszem prawdopodobnie wiaze sie z tym, ze nam cos przestalo pasowac, ale nie odbiera radosci albo przyjemnych wspomnien, ktorew nas pozostana. Ale jest to wynikiem przemyslenia.
3 bulaw w tym przypadku jest przejsciem naturalnym, dynamicznym. Na zasadzie - sluchaj, moze zaluzmy rodzine! Spontanicznym. Energia 3 kijow laczy sie z rozwojowa 3 kielichow (przy tym ukladzie to w ogole bym widziala wpadke, lub nieprzemyslana, spontaniczna decyzje o dziecku, obie strony sie ciesza) dajac silnego kopa ku rozwojowi.

Innymi slowy, energia 6 mieczy jest oparta na przemysleniach, probie znalezienia harmonii ze spoleczesntwem, partnerem, rodzina, samym soba. Energia 3 kijow jest jakby zmiana wynikajaca naturalnie wskutek poprzednich dzialan, jakby rozwojem tej koncepcji zwiazanym z konkretnym dzialaniem.

Takie jest moje spojzenie oraz doswiadczenie Uśmiech
Odpowiedz
#27

Oj przepraszam. Tam w drugim poście sie pomyliłem i zamiast 6 mieczy napisałem 6 buław. Chodzi o 6 mieczy i 3 buław.
Bardzo wam dziękuje.
Przykład był boskim pomysłem Uśmiech Ładnie wszystko tłumaczy.
Rozumiem, ze 6 mieczy - dążymy do harmoni, odcinamy sie od czegoś, robimy coś przemyslanie
3 buław - coś co przychodzi samo, naturalna kolej rzeczy
Odpowiedz
#28

Niewiele w zyciu przychodzi samo Uśmiech

Ale mniej wiecej tak Uśmiech Jedno jest wywolane jakas rozumowa potrzeba harmonii z partnerem czy srodowiskiem czy, jesli zle sie dzialo, proba przywrocenia harmonii w zwiazku (czasami skutkujacemu rozejsciem sie); drugie dzialaniem (bulawy) bedacym skutkiem poprzednich dzialan ("jest nam ze soba milo i fajnie (3k) moze czas na dziecko?"). Oczywiscie pierwsza opcja jest zawsze mniej komfortowa niz druga, ludzie z reguly preferuja takie "naturalne" przejscia.
Odpowiedz
#29

Hah dziękuje. Po prostu po jednym etapie przychodzi kolej na drugi.
Odpowiedz
#30

Myślę że najistotniejsza różnica jest w tym co poprzedza sytuację pokazaną w tych kartach.
Przed kartą 6 mieczy mamy na ogół do czynienia z jakimś bodźcem - może on wystąpić w różnej formie, ale zazwyczaj zależny jest od czynników zewnętrznych na które mamy niewielki wpływ, albo wręcz w ogóle go nie mamy. Dlatego też często działania pokazane w 6 mieczy są często szybsze niż te w 3 buław, czasami pokazują decyzje podjęte pod wpływem chwili, albo takie kiedy "miarka się przebrała" i trzeba coś z tym zrobić.
Natomiast przed kartą 3 buław na ogół my sami do czegoś się przygotowujemy lub planujemy, 3 buław jest też niejako bardziej logiczna, miarowa w swoich działaniach - tutaj jedna rzecz wypływa z drugiej, mamy czas by przygotować się do tego co nastąpi.

Myślę że jest to zbieżne z tym co pisała Madrugada... i wzorując się na niej podam też na przykładzie to o co mi chodzi Oczko ...
Piotrek i Adam wyjeżdżają do pracy za granicę.
Piotrkowi patronuje 3 buław. Niedawno skończył studia i już przed ich zakończeniem poszukiwał pracy za granicą chcąc zdobyć większe doświadczenie w swojej specjalizacji. Postarał się o płatny staż w jednej z dużych francuskich firm, a po jego zakończeniu zamierza wrócić do Polski i wykorzystać to czego się nauczył oraz zarobione pieniądze zakładając własną działalność.
Adamowi patronuje 6 mieczy. Skończył studia i przez pół roku poszukiwał pracy w swoim zawodzie, pracy w której odpowiadałyby mu zarobki i miałby dobre perspektywy na przyszłość. W Polsce nie znalazł takiej pracy, więc postanowił poszukać w Anglii, i tam rzeczywiście znalazł odpowiednią firmę. Ma jednak nadzieję że po 2 - 3 latach gdy zdobędzie większe doświadczenie, wróci do Polski i znajdzie tu dobrą pracę, ponieważ nie chciałby na dłużej zostawać za granicą.

A gdyby na przykład chodziło o sytuację: mężczyzna zrywa i odchodzi. Jeśli sytuację tę określałoby 6 mieczy, to powiedziałabym że miarka się przebrała - w związku działy się już wcześniej rzeczy które go męczyły lub mu nie odpowiadały, możliwa jest nawet wcześniejsza nieuczciwość partnerki. Jeśli zobaczyłabym natomiast przy nim 3 buław - jest jasne że nie chodzi o partnerkę, tylko o to że on ma już na oku inną kobietę. Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#31

Dziękuje LeCaro za przykłady. Tak najprosciej wyjaśnić znaczenie karty Uśmiech
Ale tego ostatnoego przykładu nie rozumiem. 3 buław to miał być naturalny kolejny etap, wiec dlaczego oznaczał zdrade i odejście do innej kobiety?
Odpowiedz
#32

LeCaro jak najbardziej zbiezne Uśmiech

Nastek, to nie tak.. 3 bulaw przy moim przykladzie prowadzila do 10 kielichow. Tutaj LeCaro podala przyklad znaczenia tej karty jako przyczyny rozstania. Nie mozesz zadnej karcie przypisac jednego sztywnego znaczenia. Aczkolwiek patrzac sie na to, jakby nie patrzec, inna osoba, kolejny zwiazek tez moze byc nowym etapem.
Odpowiedz
#33

Tak, ale nie rozumie jak 3 buław może być przyczyną rozstania. Te znaczenie mi po prostu nie pasuje.
Nie przypisuje jednego znaczenia. Wiem, ze karta w każdej sytuacji może oznaczać coś innego. Jednak również posiada jakieś szablonowe znaczenia.
Odpowiedz
#34

Moim zdaniem zadna karta nie ma szablonowych znaczen.

Dajmy na to, 10 kielichow jako przyczyna rozstania, pokaze srodowisko, czy rodzine ktora stanela naprzeciw zwiazkowi. Lub tez przeszkadza.
Odpowiedz
#35

Dlaczego nie ma?
AS Kielichów może oznaczać zauroczenie, czego nie może oznaczać 4 mieczy, albo 8 kielichów.

10 kielichów odwrócone? Mie rozmumiem, ja bym całkiem inaczej widział tą karte. 10 kilichów odwrócone może oznaczać przesyt uczucia.
Odpowiedz
#36

Chyba nie do konca zrozumiales o co chodzi. Bo karty te reprezentuja inne energie, symbole i oczywiscie moga oznaczac cos innego. Ale jak juz sie pytasz o to "czy dana osoba jest mna zauroczona" to przejdz teraz przez wszystkie karty tarota i zobacz ile pokaze Tobie to zainteresowanie. Zrob to samo naprzyklad na pytanie "czy wyjade zagranice" oraz takie ktore moga pokazac zdrade.

A co Tobie pokaze As Kielichow przy 3 mieczy jesli sie pytasz o zainteresowanie? Albo na przeciwnosciach do powstania zwiazku? Zastanow sie ile ta karta moze miec innych znaczen w zaleznosci od kontekstu, o tym pisze. Nie mozna powiedziec o 3 bulaw, ze jest to zawsze to samo...

A i mozna to widziec pewnie i jako przesyt uczucia, a czy nie mozna tego samego okreslic przy pomocy 4 kielichow?? Obie moga pokazac przesyt w inny sposob. Idac za systemem Crowleya, ona faktyczni przypisywal 10 kielichow takie znaczenie. Tradycyjnie, 10 kielichow przypisuje sie ten moment, kiedy my jako jednostka emocjonalnie juz nie patrzymy sie glownie na siebie, ale zakladamy rodzine, nie jestesmy tylko ja czy my, ale my bedacy czescia jakiegos srodowiska. Podobnie jak 10 monet, te dwie karty pokazuja nie tylko rodzine ktora zakladamy, ale takze naszych rodzicow, przynajmniej w moim rozumieniu. 10 kielichow moze pokazac dwoje ludzi w zwiazku z dziecmi, albo i bez dzieci. Moze nam pokazac czlowieka w pelni zadowolonego ze swojej pracy, ktora jest dla niego emocjonalnym spelnieniem.

Co jesli ta karta pokaze sie jako opisujaca osobe ktora jest singlem? Jakie bys jej przypisal znaczenie wtedy? Mysle, ze moglaby ona opisywac, ze on w swoim srodowisku socjalnym, czy rodzinnym ma juz pelnie szczescia i moze wcale nie mysli o zwiazku z kimkolwiek czy zakladaniu rodziny? Po co skoro tak mu dobrze? Oczywiscie moglaby ona rowniez pokazac czlowiek gotowego na zalozenie rodziny, to wszystko musialby Tobie poddpowiedziec sasiadujace karty.
Odpowiedz
#37

nastek96 napisał(a):Mam pytanie. Jaka jest różnica między 3 buław, a 6 mieczy? Obie karty mówią, ze coś zostawiamy za sobą i wchodzimy w cos nowego. Nowy etap.

Zadałeś pytanie jaka jest różnica, przy czym od razu podałeś co je łączy, obie te karty.
Moim zdaniem nie wiele mają wspólnego obie te karty, po mimo tego, że są tymi tzw. kartami "Bram". I jedna i druga mają zupełnie inną energię, a co za tym idzie, będą mówić o czymś innym. Zupełnie inaczej jest jeśli porównamy same 3 lub same 6 w Tarocie, widać jakie są wspólne cechy, a jakie są różnice. Dla mnie 3 Buław, to walka człowieka z samym sobą, ruch i działanie jest umiejscowione w nim samym, nie na zewnątrz, ciągłe dbanie o to co już się ma i jako "brama" odkrywanie, że jest coś więcej, są kolejne możliwości, które trzeba sprawdzić, nawet idąc na żywioł, przecierając szlak innym. 3 tutaj jest społeczna i pozwala na kierowanie innymi, 3 Buław stanowi o tym, że pierwszy etap projektu z powodzeniem został osiągnięty, ale za razem pokazuje iż jednak nowe możliwości, które nie zostały ujawnione wcześniej, teraz są oczywiste, człowiek do tego dochodzi sam w sobie. Cel, który został pierwotnie zaplanowany, został osiągnięty, a wraz z tym przychodzi świadomość większego obrazu, jeden cel osiągnięty, to co inni mogą uważać za koniec, to tylko po to, aby dowiedzieć się, że jest to po prostu początek, ale nie ruchu na przód tylko początek do kolejnych planów, zamierzeń, wytyczania kolejnych celów. 3 Buław to tylko mobilizacja i w tym widzę podjęte działania, ruch ogranicza się w tym pojęciu. 3 Buław również oznacza, że postęp jest bardzo mocno zależny od łutu szczęścia, choć pozytywny początek został zrobiony, nie ma tutaj wszelkich powodów do optymizmu na przyszłość, choć inni widzą w tej karcie sam pozytyw. Ja tutaj raczej widzę, że zawsze jest wszystko zależne od osób trzecich, że ktoś jeszcze w tym ma swój udział, co może nawet "zawiesić" nasze działania.
Z kolei 6 Mieczy dla mnie, jest tą kartą ruchu, działania, podróży, a nawet czasami i ucieczki, bo jak sama 3 Buław jest wytrzymała, to 6 Mieczy dąży do ucieczki, osiągnięcia spokoju. Miecze generalnie odwołują się do naszych myśli, ale tutaj w 6 Mieczy, mamy również do czynienia z naszymi emocjami, jest ona kartą harmonii i opowiada o złagodzeniu lub zwalnianiu napięcia i niepokoju. 3 Buław pozwala nam na zastanowienie się, daje czas do przemyśleń, a 6 Mieczy mówi o podejmowaniu ważnych decyzji i wyborów, zwykle po pewnym czasie niezdecydowania, zawirowań i wstrząsów - każe decydować. Prędzej to ta karta będzie mówić o tym, że coś będzie pozytywnie załatwione, osiągniemy cel, zamierzone działanie, w szczególności jeśli z czymś się zmagamy od dłuższego czasu, nie mamy tej równowagi emocjonalnej. W 3 Buław wiem centralnie iż są osoby trzecie, a tutaj jest tylko szansa na poznanie nowych ludzi, nowe partnerstwo, relacje, przyjaźnie. Z kartą X Koło Fortuny, 6 Mieczy powie mi o pewnych zmianach w serze finansowej, co może mieć swoje przełożenie na emocje, uczucia, a 3 Buław przy tej karcie, powie mi, że w osiągnięciu zamierzonego celu (materialnego, uczuciowego), tylko pozytywne nastawienie przyniesie pozytywne rezultaty, co też ma swoje odniesienie do emocji i uczuć. Co ciekawe, zauważyłam, że 3 x tarotowe 6 w rozkładzie, pokazują mi ekscytujący, bardzo emocjonalny romans, wpływ liczby 3 na 6.
Mam nadzieję, że wyjaśniłam ci to, dlaczego dla mnie te katy nie mają wiele ze sobą wspólnego Kotek
Odpowiedz
#38

Madrugado ja nie napisałem, że karta ma zawsze to samo znaczenie. Naturalnie karta ma miliony znaczeń. Jednak nie zgadzam sie, ze karta nie ma szablonowych znaczeń. Przcież każda karta ma ogólne znaczenie, które zmienia sie w zależności od kart sąsiadujących i zadanego pytania.

Dla mnie 4 kielichy to po prostu znudzenie drugą osobą. Uczucia sie przejadły.
10 kielichów jako singiel? Osoba, która jest szczęśliwa. (jednak to wcale nie oznacza, ze nie chce mieć rodziny)

Tak barbaro Uśmiech Dziękuje. CHodziło mi o wspólną ceche, że coś za sobą zostawiają, a robią krok wprzód. Jednak każda z nich robi to w inny sposób. Musze jeszcze dokładnie przeanalizować twoją wypowiedź. W 3 buław za działaniem stoi osoba trzecia, tak?
Odpowiedz
#39

W 3 Buław, nie stoi za jej działaniem osoba trzecia, jako z ukrycia, inicjator (choć i tego nie wykluczam całkowicie, przy jakimś układzie kart jest to też możliwe), ja miałam na myśli, że należy brać pod uwagę osoby trzecie, w naszym problemie, w naszym celu, działaniu, iż powinno się uwzględnić osoby trzecie, ponieważ często dużo od nich zależy, liczba 3, jest też głównie społeczności symbolem, działań w grupie, 3 jest wynikiem 1+2. 1 - ja, 2 - ktoś, ale jak zobaczymy to w ten sposób to mamy tak : I - ja ; II - ktoś i ja ; mamy już III - grupę osób.
Odpowiedz
#40

Aha, dobra. Teraz rozumiem co chciałaś mi powiedzieć. Dziekuje za wyjaśnienie Uśmiech
Odpowiedz
#41

nastek96 napisał(a):tego ostatnoego przykładu nie rozumiem. 3 buław to miał być naturalny kolejny etap, wiec dlaczego oznaczał zdrade i odejście do innej kobiety?

Nastek, myślę że gdybyś załapał ducha obu tych kart - co opisałam na wstępie mojej odpowiedzi - to byś zrozumiał podany przykład. Oczko...

Tak, obie karty to w pewnym sensie karty pójścia naprzód - jednak różni je przyczyna dla której ten ruch naprzód się odbywa. W skrócie mówiąc: w 6 mieczy przyczyną ruchu są jakieś okoliczności które nam ciążyły (często niezależne od nas), tak więc ten ruch często bywa do pewnego stopnia wymuszony - można to nawet nazwać ucieczką do przodu. Oczko Ruch w 6 mieczy daje nam często uczucie uwolnienia się od czegoś (nowy początek, "światełko w tunelu"), ale rzadko kiedy pełnego zadowolenia. Tak jak 6 denarów jest oddechem po 5 denarów, tak 6 mieczy jest oddechem po 5 mieczach. Dlatego napisałam że jeśli odejście mężczyzny określa 6 mieczy, to prawdopodobnie już wcześniej w tym związku musiało się źle dziać i to jest przyczyna... prawdopodobnie mężczyzna nie robi tego z lekkim sercem i myśli o tym co zostawia za sobą.
3 buław jest kartą dużo radośniejszą, zapowiadającą coś nowego, ale jest to coś czego chcemy, co sami wybieramy i do czego dążymy - ruch jest tu konsekwencją naszych własnych oczekiwań, chęci i planów... Tak więc odnosząc to do naszego przykładu - mężczyzna pokazany w 3 buław odchodzi, bo podoba mu się inna kobieta i ma wobec niej jakieś plany.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#42

Jednorożec LeCaro ... daj mi pomyśleć ... bo nie nadążam za Tobą ... Rotfl Rotfl chcę sobie przemyśleć twoją ostatnią wypowiedź ... Rotfl Kotek
Odpowiedz
#43

Szczerze mówiąc. Cieżko zrozumieć tyle informacji naraz Uśmiech

6 mieczy zrozumiałem. Tej karty nie trzeba już wyjaśniać Uśmiech
keCaro 3 buław to karta, która mówi, ze już sie coś dzieje, czy mamy szanse na to?
Odpowiedz
#44

nastek96 napisał(a):Madrugado ja nie napisałem, że karta ma zawsze to samo znaczenie. Naturalnie karta ma miliony znaczeń. Jednak nie zgadzam sie, ze karta nie ma szablonowych znaczeń. Przcież każda karta ma ogólne znaczenie, które zmienia sie w zależności od kart sąsiadujących i zadanego pytania

Ok, byc moze mowimy o tym samym ale uzywajac innych pojec Uśmiech

Albo inaczej, ja bym nie okreslila znaczeniem szablonowym - szablon to powielanie pewnego rodzaju pojecia, co moze ciebie blokowac w zrozumieniu karty na jakims poziomie, tak jak to mialo miejsce tutaj. Chcesz przypisac szablon danej karcie, ok tak tez mozna, byc moze tak lepiej sie Tobie pracuje. Dla mnie ogolne znaczenie (a to faktycznie w jakims stopniu istnieje) jest powiazane bardziej z jezykiem karty, jej symbolem czy pewnego rodzaju "energia" ktora bedzie sie w inny sposob realizowala, w odniesieniu do sytuacji czy polozenia w rozkladzie oraz tego co nam podpowiada intuicja, niedawno rozmawialismy o tym zreszta na forum.

I tak jak tutaj, sie w pewnym sensie zamkneles na znaczenie ktore wynikalo z przykladu podanego przeze mnie, i nie do konca byles w stanie juz zrozumiec przyklad podany przez LeCaro, aczkolwiek obie rozumiemy te karty tak samo albo bardzo podobnie Uśmiech

Juz sam fakt, ze ja bym inaczej odczytala 10 kielichow, czy 4 kielichow udowadnia, ze "ogolne znaczenie" moze byc diametralnie rozne, gdyz ja nie mma zamiaru negowac tego ktore podales. A dlaczego?
Poniewaz podalismy je jako cos wyrzuconego z rozkladu i z zyciowej sytuacji o ktora nas sie ktos pyta i tym samym, kazde z nas podalo inne znaczenie pomimo iz oba sa prawidlowe i wynikaja z naszego doswiadczenia czy wiedzy.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości