Porównaie 3 denarów i 8 denarów
#23

8 denarów nie ma przyjemności , ani w pracy , ani w seksie. To ciężka orka, która w dalszej perspektywie może przynieś profity i to nawet bardzo duże.
Aniu, myślę, ze można w tym wątku zrobić takie porównania o jakich pisze Marzenka, bo np. 8 denarów jesli chodzi o pytanie o związek , czy seks to ciężka mozolna praca tak jak to napisałam wyżej, a 3 monet podkreślam dla mnie to trójkąt, zmiana partnera, lub porada niekoniecznie w poradni małżeńskiej. Oczko To oczywiście zależy od pytania i kart sąsiadujących, bo może ona oznaczać również satysfakcjonujący , "kreatywny"zwiazek.
Odpowiedz
#24

ma_ewa01 napisał(a):no fakt, ale wiesz, o co mi chodzi. To trzeba by chyba Admina poprosić.
Po prostu 3 den- 8 den.
Dzięki za uwagę Kwiatek , też mi to trochę zgrzytnęło
MUśmiech

Tyle że jeśli zmienimy tytuł, to wtedy ćwiczenie przestanie mieć sens... bo porownywanie kart ma sens tylko w momencie kiedy mają one jakąs wspólną cechę, by znaleźć te niuanse... inaczej możemy porównywac każdą kartę z każdą bez tła a to już po prostu omawianie znaczeń... Nie wiem czy wiece o co mi chodzi Kwiatek Więc może lepiej zostawić twój 1 pomysł bo jest okOczko
Odpowiedz
#25

Slawek, nie bardzo Cie rozumiem, sam wczesniej zalozyles watek "9 monet a 9 pucharow" bez konkretnej tematyki/dziedziny -> to bylo bez sensu czy wyjatek od reguly?
Mirka - w pewnym sensie motyw pracy mozna odnalezc wszedzie - i w ten sposob omowic wszystko
tak samo jest np. z uczuciami - uczucia w pracy, w rodzinie, w seksie, w podrozy...
dlatego myslaalm, ze latwiej jest robic porownanie kart - a np. w poszczegolnych postach watku omawiac ich przejawianie sie w roznych dziedzinach zycia/aspektach
chyba dam sobie na luz z tym dzialem Tak
Odpowiedz
#26

No co Ty Aniu !? Buziak Trzeba to na spokojnie rozważyć. Tylko nie to!!! Wnerw Zły [Obrazek: 15061_240_500_Foch.jpg] Buziak Buźki
Odpowiedz
#27

Spoko
Odpowiedz
#28

slawek_88 napisał(a):Spoko
sluszna uwaga, nie ma co rozdzierac szat
niepotrzebnie skomentowalam
Odpowiedz
#29

slawek_88 napisał(a):
ma_ewa01 napisał(a):no fakt, ale wiesz, o co mi chodzi. To trzeba by chyba Admina poprosić.
Po prostu 3 den- 8 den.
Dzięki za uwagę Kwiatek , też mi to trochę zgrzytnęło
MUśmiech

Tyle że jeśli zmienimy tytuł, to wtedy ćwiczenie przestanie mieć sens... bo porownywanie kart ma sens tylko w momencie kiedy mają one jakąs wspólną cechę, by znaleźć te niuanse... inaczej możemy porównywac każdą kartę z każdą bez tła a to już po prostu omawianie znaczeń... Nie wiem czy wiece o co mi chodzi Kwiatek Więc może lepiej zostawić twój 1 pomysł bo jest okOczko

...zgadza się, nie chodzi przecież o porównywanie energii dwóch dowolnych kart, bo to skończyłoby sie zwykłym omawianiem znaczeń, lecz kart, które mają jakąś wspólną płaszczyzną- dla 3 den i 8 monet to jest praca, dla 6 mieczy, 3 kijów i 8 kieli - motyw podróży, dla 9 monet i 9kieli motyw samotności.
Ale nie zawsze denary wypadają na pracę, wiec wtedy można się przyjrzeć, dlaczego nie wypadli Kochankowie czy coś z pucharów - stąd motyw pracy w związkach, miłości, seksie czy uczuciach. Zawężenie znaczenia denarów wyłącznie do kasy, pracy czy wartości znacznie uprościłoby sprawę, niestety, one lubią też wypadać na uczucia , związki, zdrowie...Dlatego warto analizować porównawczo karty w tych dziedzinach, pamiętając jednak o nośniku czyli motywie pracy...Dlatego wycofuję prośbę do adm i uważam, że tytuł jest słuszny i adekwatny do tego, co zawiera wątek.
Alatheo, moze warto byłoby założyć nowy podrozdział pt Nietypowe odpowiedzi kart i przeanalizować karty pod tym kątem np w pytaniu czy kocha - 3 den, albo czy dostane te pracę - 4 buławy, rada- Diabeł
Albo mozna by spróbować poszukać pozytywnych cech kart z natury swojej niezbyt przyjemnych jak np Wieży, 9 mieczy, 10 mieczy , Diabła itp.
MUśmiech

MUśmiech
Odpowiedz
#30

chyba moje umiejetnosci wyslawiania sie sa niedostateczne Bezradny
oczywiscie, ze denary (miecze, kije) moga wychodzic w uczuciach
skoro jednak tytul watku byl "praca", to moim zdaniem bez sensu bylo mieszac do tego uwagi o uczuciach (choc "prace" mozna znalezc wszedzie),
w ten sposob osoba szukajaca tematu uczucia w 8 den/3 den nie odkryje, ze sa pod "praca" - chyba, ze przekopie sie przez ten akurat watek
jesli w tytule bedzie ogolnie - porownanie kart, to bedzie wiedziala, ze i o uczuciach moze tu cos znajdzie
jesli bedzie osobny watek na uczucia w 3 i 8 den -takze latwo odszuka
w przypadku, gdy o uczuciach piszemy w watku o pracy, byc moze osoba szukajaca info o uczuciach tu nie zajrzy

mozna zrobic watek "praca w 3 a 8 den", "uczucia w 3 a 8 den" (jesli bedzie taka potrzeba to jeszcze kolejny jakis temat)
lub ogolnie porownywac dwie karty - i wtedy tam mozna wpakowac wszystko - obojetnie, co
mieszanie tych dwoch opcji daje balagan, ci ktorzy pisali wiedza, gdzie szukac, ci ktorzy chca znalezc - nie

a w 9 monet i 9 pucharow nie ma w tytule, ze chodzi o motyw samotnosci - tytul pokazuje, ze jest to porownanie dwoch kart: 9 den i 9 puch
tak tez moze byc, to tez dobra opcja - tylko po co raz samemu zakladac ogolny watek porownawczy, a potem pisac, ze ogolne watki nie maja sensu, bo to prowadzi do zwyklego opisywania kart... nie jest to opisywanie calosciowe - a tylko porownawcze przeciez

szczerze mowiac, nie wiem, co zle tlumacze - ale juz trudno, lepiej nie potrafie
jesli uwazacie, ze sie czepiam - tez trudno, chcialam , zeby te opracowania byly bardziej czytelne (ich zawartosc)
dla osoby, ktora na poczatek przeglada tylko tytul watku i po tym sie orientuje, co w srodku
pomysl o porownywaniu kart, ktore sie myla czy sprawiaja problemy jest fajny, ale wykonanie tez sie liczy

moze Krysia zrobi pozniej porzadek i wywali moje posty, ktore nie sa zwiazne z tematem - coby nie zasmiecac watku
Odpowiedz
#31

Alateo, ja Ciebie z grubsza rozumiem, można by i tak, ale wówczas hasło 3 den a 8 den byłoby poddziałem a wątkami poszczególne aspekty i wtedy to by dopiero był bałagan, Chyba, żeby rzecz ująć w jakiejś interaktywnej tabeli z możliwościa dopisywania treści przez kolejne osoby.
Myślę też , że jak ktoś szuka, to znajdzie i szkoda na tę dyskusję na temat formy czasu i atłasu. Najważniejsza jest przecież merytoryczna zawartość wątku, zwłaszcza, że to uzupełnienie o znaczenia niejako oboczne nastąpiło samoczynnie w toku realizacji pomysłu. Po prostu może w wątku informacyjnym to mocniej naświetlić i już. Szczerze mówiąc Alatheo nie czuję się z tym komfortowo, bo wolałabym tę dyskusję prowadzić na temat wskazanyUśmiech. Mamy po prostu trochę inne spojrzenie na formę, a w naszej dyskusji zaczyna ona dominować nad treścią.
MOże róbmy swoje - dyskutujmy na temat wskazany, a co do formy, to pomyślimy. Przecież tu nic nie ma na stałe i przy pomocy Adm będzie można coś zmienić, jeśli w przyszłości wyłoni się jakiś consensusUśmiech. Alahteo , odłóżmy zatem ten niemerytoryczny spór. Zapraszam Cię serdecznie do wątków, bo cenię Twoje zdanie, wiedzę i doświadczenie. A potencjalny poszukujący i tak będzie miał z tego większy pożytek, nawet w takiej pomieszanej formie, niż jeśli znajdzie w tym wątku wymianę naszych poglądów na tytuł wątku.
Pozdrawiam Cię serdecznie
MUśmiech
Odpowiedz
#32

rzeczywiscie, ta dyskusja n/t formy jest bezproduktywna
zaluje, ze ją zaczelam

mam prosbe do Krysi - moze zechcialaby usunac moje posty z tego watku poczynajac od tego -> http://www.dobrytarot.pl/posting.php?mod...4#pr146473
Krysiu Kwiatek  i sorki za dodatkowa prace  Zawstydzony
Odpowiedz
#33

alathea....jeśli Twoje posty usunę, to musiałabym usunąć również inne wpisy, w zasadzie od tego momentu..aby zachować sens
niech tak zostanie...

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#34

alathea-a ja dziękuję Ci za Twoje posty, i zgadzam się, że akurat tytuł ,,z pracą,,niechcacy zawęził rozwazania na temat tych dwóch kart-moze tytuł zmienic Myśli- zeby nie zawężac

no i pamietaj- nie graj w szachy z gołębiem
Odpowiedz
#35

alathea napisał(a):rzeczywiscie, ta dyskusja n/t formy jest bezproduktywna
zaluje, ze ją zaczelam

mam prosbe do Krysi - moze zechcialaby usunac moje posty z tego watku poczynajac od tego -> http://www.dobrytarot.pl/posting.php?mod...4#pr146473 
Krysiu Kwiatek  i sorki za dodatkowa prace  Zawstydzony

Alathea, no cos Ty  Buziak . Po to jest forum, żeby dyskutować, wykuwać coś w ogniuUśmiech. Napisz mi szczerze, jeśli w czymś Ci uchybiłam, przepraszam  Buziak . Dla mnie nie ma nic złego w takiej dyskusji. Przecież nie musimy wszyscy być jednomyślni. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, moze też je zmienić pod wpływem  argumentów interlokutora. Ja sie z nim mogę zgadzać lub nie, ale jeśli mam na daną sprawę inny pogląd, to nie znaczy, że Twojego nie szanuję. Myślę, ze usunięcie Twoich postów byłoby ze szkodą dla wątku. Niech, jak mówi Krysia, zostaną, dając świadectwo, choćby temu, ze potrafimy rozmawiać i dopuszczamy inne poglądy niż nasze własne. Dla mnie to nie jest żaden dowód tzw czepialstwa, tylko dowód, że Tobie po prostu zależy, że chciałabyś, żeby było jak najlepiej.
Więc może zróbmy tak- jeśli ktoś widzi w jakiejs parze motyw przewodni i ma ochotę, niech sformułuje w tytule wątku z tym light motywem, jeśli woli bez, niech będzie tylko na sucho- nazwy kart do porównania. Chyba nie warto kopii kruszyć, bo i tak treść jest najważniejsza. Kto chce, to się dokopie, a kto nie , to znaczy, że na niego jeszcze nie pora by czytać nasze mądrości . I już. Może być ? Buziak
MUśmiech
Odpowiedz
#36

Marzenko, ja chcialam usunac posty nie zwiazne z trescia/tematem - zeby nie zasmiecaly watku, ale Krysia mnie przekonala, ze zrobi sie jeszcze wiekszy balagan
zgadzam sie, ze najistotniejsze jest to, by o tych kartach/problemach rozmawiac, dzielic sie wiedza
Odpowiedz
#37

alathea napisał(a):a w 9 monet i 9 pucharow nie ma w tytule, ze chodzi o motyw samotnosci - tytul pokazuje, ze jest to porownanie dwoch kart: 9 den i 9 puch
tak tez moze byc, to tez dobra opcja - tylko po co raz samemu zakladac ogolny watek porownawczy, a potem pisac, ze ogolne watki nie maja sensu, bo to prowadzi do zwyklego opisywania kart... nie jest to opisywanie calosciowe - a tylko porownawcze przeciez

dlatego że był to jeden z pierwszych wątków i nie pomyślałem żeby ująć to w tytule, przy kolejnym już się poprawiłem. Nie martw się już nie bd się w to mieszał... wyraziłem swoje zdanie, ze tak byłoby moim zdaniem lepiej, bo taki był cel wątku - porównywanie podobnych do siebie kart by wyłuskać ich różnice, bo jakby były takie same to po co 2 w talii. Powodzenia w dalszej pracy :handgestures-salute:
Odpowiedz
#38

rece opadaja
wzajemnie - powodzenia...

PS szczerze zaluje, ze sie w ogole w tym watku odezwalam
jak widac prawdziwe jest powiedzenie, ze dobrymi checiami pieklo wybrukowane
Odpowiedz
#39

alathea napisał(a):Marzenko, ja chcialam usunac posty nie zwiazne z trescia/tematem - zeby nie zasmiecaly watku, ale Krysia mnie przekonala, ze zrobi sie jeszcze wiekszy balagan
zgadzam sie, ze najistotniejsze jest to, by o tych kartach/problemach rozmawiac, dzielic sie wiedza

Dziękuję Alatheo Buziak
MUśmiech
Odpowiedz
#40

slawek_88 napisał(a):
alathea napisał(a):a w 9 monet i 9 pucharow nie ma w tytule, ze chodzi o motyw samotnosci - tytul pokazuje, ze jest to porownanie dwoch kart: 9 den i 9 puch
tak tez moze byc, to tez dobra opcja - tylko po co raz samemu zakladac ogolny watek porownawczy, a potem pisac, ze ogolne watki nie maja sensu, bo to prowadzi do zwyklego opisywania kart... nie jest to opisywanie calosciowe - a tylko porownawcze przeciez

dlatego że był to jeden z pierwszych wątków i nie pomyślałem żeby ująć to w tytule, przy kolejnym już się poprawiłem. Nie martw się już nie bd się w to mieszał... wyraziłem swoje zdanie, ze tak byłoby moim zdaniem lepiej, bo taki był cel wątku - porównywanie podobnych do siebie kart by wyłuskać ich różnice, bo jakby były takie same to po co 2 w talii. Powodzenia w dalszej pracy :handgestures-salute:

Sławku, niech już zostanie , jak jest. Wracajmy do tematu. Nie ma o co kopii kruszyć. Z grubsza wiemy , o co chodzi , niech każdy da z siebie, co najlepsze Buziak
MUśmiech
Odpowiedz
#41

pewnie powtórzę się co do napisanych już rzeczy Uśmiech
3 denary to dla mnie przede wszystkim współ-praca, często zespołowa, albo współgranie z warunkami otoczenia, z nową sytuacją. dlatego to też karta awansów, postępów w pracy, wzmożonych wysiłków, pięcia się w górę.
taka praca ma sens, ma cel, ma perspektywy rozwoju, może być i męcząca, ale daje zazwyczaj satysfakcję.
8 denarów to duże doświadczenie zawodowe, bardzo konkretne, znawstwo w fachu, dobre rzemiosło - ale też wkrada się tam rutyna, powielanie schematu, wszystko od jednej miary odmierzane. jeśli nie ma innych kart, to raczej mówi, że praca może być nużąca, nie bardzo jest miejsce na rozwój, postęp, dużą kreatywność. najczęściej praca samodzielna.
najlepiej jest jak te karty występują razem (8 den a potem 3 den), bo jest szansa, że ktoś dobrze swoim zawodowstwem i doświadczeniem trafi na odpowiednie stanowisko, dobrze wdroży się w ekipę i będzie mógł zabłysnąć.
Odpowiedz
#42

Zmieniłem tytuł ponieważ treść wątku (której nie będziemy zmieniać) wyszła poza dziedzinę pracy Uśmiech


Tutaj moja istotna uwaga, nie żebym się czepiał Oczko
3 denarów wg zamysłu autora nie przedstawia pracy zespołowej. Przedstawia rzemieślnika (rzeźbiarza) wykonującego zlecone czynności. Klecha i osoba towarzysząca (projektant/ka) pełnią tu funkcje kontrolną, sprawdzają czy rzemieślnik dobrze wykonuje zlecone zadanie i jak widać sa zadowolenie z jego pracy Tak Trudno tu mówić o pracy zespołowej w zwykłym znaczeniu, chyba że do "zespołu" wciągniemy projektanta, ale wcale nie jest konieczne, aby on tu był.

[Obrazek: 360_-_Waite_-_Scheiben_03.jpg]

8 denarów przedstawia natomiast kogoś kto dopiero się wprawia, szlifuje swój kunszt. Denary nie są jednakowe, jedne wieksze, inne mniejsze, to wyszło prosto, tam niekoniecznie itd.

[Obrazek: 360_-_Waite_-_Scheiben_08.jpg]

Zatem podobieństwo tych kart polega na pracy samodzielnej (przynajmniej dla mnie), a różnica jest na poziomie kunsztu. Na 3 denarów mamy cenionego fachowca, a na 8 pentakli praktykanta.



PS. Myślę że zawężanie wątków do poszczególnych dziedzin (praca, miłość itd.) nie jest dobrym pomysłem, ale decyduje założyciel wątku Oczko
Odpowiedz
#43

Astrologiczne spojrzenie na zywiol Ziemi:

3 Denary - Mars w Koziorozcu - Mistrz Pracy - znak kardynalny, inicjujacy
8 Denarow - Slonce w Pannie - Mistrz Rozwagi - znak rozproszenia , konczacy

Obie karty laczy zywiol ziemi , zywiol konkretu , twardego stapania po ziemi. Wladca Koziorozca jest Saturn, ktory jest rowniez naturalnym wladca astrologicznego domu X. Zatem 3 denary maja swoj odnosnik astrologiczny w kontekscie zywiolu ziemi, w ramach regul Saturna , a aktorem i glownym bohaterem tej sceny i karty jest Mars.

Zatem jesli uwzglednimy wszystkie przeslanki mikstury astrologicznej wychodzi mniej wiecej takie oto znaczenie tej karty:

3 Denary - Mars w Koziorozcu jest bardzo mile widziany przez Saturna poniewaz wdraza on w zycie konkretne plany i zamiary w sposob energiczny i bez ociagania sie. Saturn jest wladca o wielkich planach i zamiarach, budujacy od podstaw wielki gmach swojej potegi , megaloman i wladca domu X - domu slawy , stanowisk i najwyzszych zaszczytow. Saturn bedzie wymagal od Marsa wielkiego poswiecenia, cierpliwosci i zaangazowania w budowaniu swojego domu - beda to zatem budowle wielkie, drogie i pelne przepychu. Mars podejmuje sie zbudowania tudziez biznesu , firmy lub korporacji , wielkiego wiezowca, swiatyni lub gigantycznego projektu architektonicznego. Saturn powierza mu zadanie z pelnym zaufaniem bo wie, ze Mars uzyje calej swojej sily perswazji, energii i poswiecenia dla projektu Saturna. Mars jako glowny wykonawca i bardzo zdolny dowodca z naturalnym przywodztwem jest w stanie zaangazowac do projektu wiele osob potrzebnych mu do wykonania zadania. Pod przewodztwem Marsa projekt bedzie rozpoczety z wlasciwa energia a wszelkie srodki do osiagniecia celu Mars zdobedzie bez wahania i w sposob blyskawiczny.Ostateczny rezultat jest jeszcze daleko , ale jezeli zostanie ukonczony to Mars moze byc pewien wielkiego zaszczytu i profitow wynikajacych z poswiecenia Saturnowi. Saturn nagradza swoich uczniow hojnie i nie zaluje im splendoru , ktory przynalezy sie jego budowniczym (cecha domu X, wysokich stanowisk, szczytu i korony swiecznika.)

8 Denarow - Slonce w znaku Panny. Wladca znaku Panny w klasycznym ujeciu byl Merkury, zas w w ujeciu nowoczesnym jest to juz Ceres. Slonce reprezentuje czysta energie zywiolu ognia , ktory wypala w materii na trwale slady swojej kreatywnosci. Panna to znak dokladnosci , precyzji , cierpliwosci i zaangazowania. Zatem 8 denarow to karta pracy cechujacej sie wszystkimi tymi przymiotami: Slonce na uslugach Merkurego , ktory obrabia materie pozwala na osiagniecie mistrzostwa w danej dziedzinie oraz slawy mistrza swojego fachu, niedoscignionego perfekcjonisty, projektanta rzeczy tylez uzytecznych co i pieknych , dzieki kunsztowi i zdolnosciom manualnym mistrza. Beda to cudenka zlotnictwa, brylanty oszlifowane z najwieksza precyzja, jajka Faberge, zegarki szwajcarskiej precyzji lub projekt karoserii i wnetrze najnowszego Lamborghini. Ze wzgledu na wielka energie i precyzje wlozonej pracy efekty beda proporcjonalne do wysilku, a wiec karta klasyki - "jaka praca, taka placa". Ceres nadaje tej karcie obietnice obfitych zbiorow , poniewaz znak Panny to okres konca lata i poczatku jesieni. To karta rolnika, ktory sprzedaje wychodowane plody rolne, lub rzemieslnika sprzedajacego swoje bardzo oryginalne wyroby.

Panna jest tez synonimem astrologicznego domu VI - domu pracy, poswiecenia i sluzby , zatem karta ta pokazuje ze efekty pracy zakoncza sie pelnym sukcesem w ramach swoich obowiazkow wobec pracodawcow.

Porownujac obie karty :
3 denarow inicjuje projekty , podczas gdy 8 denarow pokazuje ich zakonczenie w kontekscie zywiolu ziemi.

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#44

3 denarów to karta często mówiąca o egzaminie, ocenianiu umiejętności, szkoleniu, kończę pewien etap i idę wyżej
8 denarów to raczej początek rzemiosła, tutaj już sam sobie jestem panem, sam mozolnie buduje swój biznes
różnica wydaje się dtyczyć tylko poziomu na jakim ktoś jest. Wydawałoby się, że 8 denarów to poziom wyższy bo 8>3 ale jednak 8 to początek drogi, a 3 to już jakby egzamin
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości