Nie wiesz co to za talia? - spytaj
#23

masz rację - warto hihi. ale jestem ciekawa czy ktoś z Was się już z nią spotkał i jakie macie zdanie na jej temat Uśmiech
Odpowiedz
#24

Talia Hermanna Haindla również łączy runy z tarotem. Nota been bardzo piękne wizerunki w Arkanach Wielkich.
Odpowiedz
#25

Witam. Szukam dla siebie pierwszych kart i jak zauważyłam podobają mi się takie "babcine" karty, jednak żadne karty które istnieją, nie odpowiadają moim wyobrażeniom. Jeśli wiecie o co mi chodzi. Rotfl Bedę pewnie zmuszona najpierw pracować na tych Ridel-waitach (pewnie Radiant).
Niby znalazłam już karty które w pewnym stopniu są takie "babcine", tylko nie wiem co to za karty są  :x
Pomożecie mi dopasować nazwę do kart,żebym mogła sobie o nich poczytać?
https://picclick.com.au/The-Love-Tarot-5...21482.html

( przepraszam jeśli nie do tego działu napisałam post)
Odpowiedz
#26

Z tego, co udało mi się  wypatrzyć, nie jest to pełna talia, tylko Arkana Wielkie plus trzy karty cnót (razem 25 kart). Nazywa się Tarot of Love. 
https://www.google.pl/search?q=love+taro...Zop0E3LdDM:
Odpowiedz
#27

gdzie mozna kupic Tarot of love?
Odpowiedz
#28

Czarodziejka dziękuje za odpowiedz kochana Buziak
Szkoda ze tylko 25 kart.Liczyłam na to ze będę mogła je używać jako moich pierwszych kart do tarota.. Może je kupie, dla samego oglądania ich? hihih Tylko czemu o tych kartach jest tak mało napisane? Dołączam się również do pytania Ani, gdzie je można dostać?
A może znacie jakieś inne karty, które są podobne do tego Tarota of Love ale jest 78 kart? Prosi
Komuś również się podobają, takie karty stylizowane na stare?
Odpowiedz
#29

Jeśli dobrze rozumiem, to kupuje się je w komplecie z tą książką, np. z tej strony, co podałam. Tylko że wiąże się to ze sprowadzaniem że Stanów.
Tanya, a może coś w tym stylu? http://www.aeclectic.net/tarot/cards/medieval/
Widziałam na forum, że ktoś ma taką talię. Jedyny problem jest taki, że jeśli chcesz się uczyć z książek, to będzie Ci z taką talią trochę trudniej, bo scenki są inne, niż w Rider-Waite-Smith, a to na tej talii opiera się większość podręczników.
Odpowiedz
#30

Dziękuję Czarodziejko.Prześliczne są te karty. Już je kocham :romance-heartbeating: Niestety, dzisiaj miałam odebrać Ridery-waity ze sklepu i okazało się ze jeszcze ich nie mają,a już od paru dni chodziłam do tego sklepu i do innego też za kartami, więc już się nie mogłam doczekać i wpadły mi w ręce karty mityczne (mythic tarot) i kupiłam heheh Nie wiem jak to się stało. Widocznie tak musiało być, ze miałam je kupić. Tylko teraz się tak zastanawiam, czy dobrze zrobiłam, bo książkę mam po angielsku (mieszkam w Anglii) Beczy Myślałam ze w necie coś znajdę, a tutaj nic nie ma. Mity znam trochę, więc może mi to pomoże. Może następnym razem kupie Medieval- w końcu na jednych się nie kończy prawda? Zawstydzony
Odpowiedz
#31

Witam, chciałbym się dowiedzieć co to za talia tarota, nie mam zielonego pojęcia kupiłem go dzisiaj i nie wiem, może ktoś wie? Proszę napisać na forum i na PW


[Obrazek: 2j64tfq.jpg]
Odpowiedz
#32

Mnie to wygląda na tarota Jana Suligi (nie Tarot Magów).
Odpowiedz
#33

100% Jan Suliga. Mam tę talię. Była do kupienia z książeczkami "Tarot Arkana Wielkie" i "Tarot Arkana Małe".
Odpowiedz
#34

Witajcie.

Czy ktoś może zna tą talię?

[Obrazek: cartomanzia.jpg]

Nigdzie nie mogę jej znaleźć. Nie wiem, czy w dobrym miejscu założyłam temat... Uśmiech
Odpowiedz
#35

Witam na pewnym forum spotkalam pare kart tarota ktora sa po prostu Przepiekne !
Przeszukalam caly internet ale nie moge znalesc nazwy?
Gdyby ktos z was znal nazwe prosze o podanie nazwy talii.

Karty z Talii:
http://ethony.com/wheel-of-the-year-tarot-review/

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#36

Tarot Koła Roku
The Wheel of The Year Tarot
https://www.google.pl/search?q=The+Wheel...96&bih=697
Odpowiedz
#37

Dziekuje Bardzo!

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#38

(21-11-2011, 20:28)Helge napisał(a):  
Cytat:[Obrazek: db_MT-_Scheiben_061.jpg]
6 denarów z talii Medieval Tarot (Lo Scarabeo).

w obu tych scenach widzę nawiązanie do biblijnej sceny imprezy urodzinowej na dworze Heroda Antypasa i ścięcia głowy Jana Chrzciciela (ostatniego proroka z Biblii).
o co tam chodziło? a no wyglądała sprawa tak, że Jan krytykował publicznie małżeństwo Heroda i jego żony, Herodiady
(wcześniej ona była żoną jego brata i go rzuciła by wyjść za tego drugiego, było to jawne złamanie prawa żydowskiego).
no więc Herodiada zapragnęła się zemścić i kazała Jana uwięzić. chciała go też od razu zamordować, ale Herod się na to nie zgodził - mogło to wywołać zamieszki, bo Jan miał wielu zwolenników.
ale Herodiada była sprytną kobietą. wyreżyserowała świetny spektakl z udziałem swojej przepięknej córki, Salome (to ją widzimy na karcie).
otóż Salome, która bardzo podobała się Herodowi, zatańczyła na dworze na imprezie w dniu urodzin tego władcy.
Herod był tak oczarowany, że obiecał spełnić każde życzenie pięknej Salome (chciał jej nawet dać pół królestwa). oczywiście córka skonsultowała się z matką...
Herodiada wykorzystała sytuację, i zażyczyła sobie głowy Jana Chrzciciela na tacy. Herod czuł się wysiudany, a nawet smutny, ale co obiecał, spełnił, kazał Jana ściąć.
i tak podano Salome głowę Jana na tacy - i to jest wg mnie scena z karty (ofkors wszystko działo się w trakcie tej imprezy urodzinowej Rotfl). ona przekazała tacę matce.

przepraszam ze zapytam tutaj -z jakiej talii jest ta karta ?

- kobiety w typie femme fatale
Odpowiedz
#39

Jest napisane pod obrazkiem.


PS. Poprawiłem Twój post, podczas cytowania należy pisać pod ramką cytatu.
 Na samym dole (ramka jest cienka) trzeba pisać pod ramką, najniżej jak się da.
Odpowiedz
#40

(05-08-2014, 00:02)ameners napisał(a):  Witam, chciałbym się dowiedzieć co to za talia tarota, nie mam zielonego pojęcia kupiłem go dzisiaj i nie wiem, może ktoś wie?  Proszę napisać na forum i na PW


[Obrazek: 2j64tfq.jpg]

Jest to jakaś własna wariacja (p. Suligi? wydawcy?) na temat oryginalnej średniowiecznej talii Visconti-Sforza...
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=7273
[Obrazek: kpARwgMh.jpg]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#41

(01-01-2018, 18:34)Agnieshka napisał(a):  
(21-11-2011, 20:28)Helge napisał(a):  
Cytat:[Obrazek: db_MT-_Scheiben_061.jpg]
6 denarów z talii Medieval Tarot (Lo Scarabeo).

w obu tych scenach widzę nawiązanie do biblijnej sceny imprezy urodzinowej na dworze Heroda Antypasa i ścięcia głowy Jana Chrzciciela (ostatniego proroka z Biblii).
o co tam chodziło? a no wyglądała sprawa tak, że Jan krytykował publicznie małżeństwo Heroda i jego żony, Herodiady
(wcześniej ona była żoną jego brata i go rzuciła by wyjść za tego drugiego, było to jawne złamanie prawa żydowskiego).
no więc Herodiada zapragnęła się zemścić i kazała Jana uwięzić. chciała go też od razu zamordować, ale Herod się na to nie zgodził - mogło to wywołać zamieszki, bo Jan miał wielu zwolenników.
ale Herodiada była sprytną kobietą. wyreżyserowała świetny spektakl z udziałem swojej przepięknej córki, Salome (to ją widzimy na karcie).
otóż Salome, która bardzo podobała się Herodowi, zatańczyła na dworze na imprezie w dniu urodzin tego władcy.
Herod był tak oczarowany, że obiecał spełnić każde życzenie pięknej Salome (chciał jej nawet dać pół królestwa). oczywiście córka skonsultowała się z matką...
Herodiada wykorzystała sytuację, i zażyczyła sobie głowy Jana Chrzciciela na tacy. Herod czuł się wysiudany, a nawet smutny, ale co obiecał, spełnił, kazał Jana ściąć.
i tak podano Salome głowę Jana na tacy - i to jest wg mnie scena z karty (ofkors wszystko działo się w trakcie tej imprezy urodzinowej Rotfl). ona przekazała tacę matce.

przepraszam ze zapytam tutaj -z jakiej talii jest ta karta ?

- kobiety w typie femme fatale

Cała prostota jest w tym ... tutaj masz odpowiedź na swoje pytanie ... 
http://as2.pl/medieval-tarot-karty-tarota-p-4045.html    
Tarot Średniowiecza. Karty Tarota oparte o tradycyjne widzenie archetypów Tarota, nawiązująca do klasycznych talii. Barwne rysunki ukazują sceny z życia ludzi średniowiecza. Dzięki swej prostocie nadaje się dla początkujących tarocistów, zaś wytrawni znawcy kart odnajdą w tej talii głębokie i zrozumiałe przesłania.
Odpowiedz
#42

[Obrazek: 72fe35a5741f8302b08001dec5854de7.jpg]

ameners ... Tak właśnie widzę te twoje wpisy ... ich praktycznie NIE MA .... To jest forum, każdy chce sie do czegoś odnieść, czyż nie? 

Zapytałeś się cytuję: " Witam, chciałbym się dowiedzieć co to za talia tarota, nie mam zielonego pojęcia kupiłem go dzisiaj i nie wiem, może ktoś wie?  Proszę napisać na forum i na PW" 

Ja tylko publicznie odpisuję, co doskonale wiesz ... i nie mam bladego pojęcia o jaką talię ci chodzi widzę tylko jakiś link  .... jest lik, który prowadzi do nikąd do 0 ... A z tego co ja wiem, to przede wszystkim forum ma być linkowane ... ponieważ ktoś z kimś prowadził jakąś rozmowę ... Forum nie przetrwa bez dialogu ....

Moje wpisy w wyniku starań sprowadzają się do tego .. .  
http://as2.pl/medieval-tarot-karty-tarota-p-4045.html
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości