Storczyki
#23

Uwielbiam storczyki.Rosna u mnie jak szalone .kwitna długo..po przekwitnięciu mają krótką przerwe i dalej kwitną..Nie maja wielkich wymagań..Presadzam w ziemie dla storczyków i do przezroczystej doniczki.
Odpowiedz
#24

Ja jak zajmowałam się storczykami mojej mamy to raz na 2 tygodnie urządzałam im kąpiel. Nalewalam do miski wody i zanurzałam całe doniczki w wodzie. Trzymałam je tak 20 minut. Rosły jak szalone. Kwiatów miały tyle, że się uginały,  potrzebowałam mocnej podpórki. Trzeba tylko pamiętać, że te kwiatuszki kochają słońce Uśmiech
Odpowiedz
#25

storczyki wspaniale kwiaty ale niestety u mnie bardzo szybko usychają pomimo moich starań. Chyba cos źle robię.
Odpowiedz
#26

Może za duzo wody.Storczyki nie lubia nadmiaru wilgoci.Ja swoje podlewam bardzo skapo. Lubią rozproszone swiatło.Przelane żółkną. Przesadż  w ziemie dla storczyków i rozsadek w podlewaniu.
Odpowiedz
#27

Co zrobić, gdy storczyk przekwitnie. 
Przycinanie pędu i pięlęgnacja
http://www.e-ogrodek.pl/a/co-zrobic-gdy-...19981.html

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#28

Strorczyki bardzo mi się podobają niestety ale nie mam do nich ręki Smutny, ostatni jaki mi został próbuje zreanimować od 2 lat. Nie przestawiam go, robię raz na jakiś czas kąpiele wodne. Jedynie co zauważyłam to to, że gdy mniej się nim zajmuje tym lepiej sobie radzi Oczko może w tym jest jakaś metoda, dać im żyć własnym życiem
Odpowiedz
#29

Ja również bardzo lubię kwiaty doniczkowe. Może twoje storczyki mają złe stanowisko?
Albo zastanów się kiedy ostatni raz je przesadzałaś? Storczyki również wymagają wymiany podłoża i przycięcia martwych korzeni.
Ja również mam pytanie o storczyka. Choduje dendrobium. W naturze rosną w koronach drzew. Więc wpadłem na szalony pomysł i go tam umieściłem. Jest lato, więc temperatura jest odpowiednia, rośnie w koronie małego drzewka. Minęło kilka dni i wygląda dobrze. Myślicie, że to dobry pomysł?
Odpowiedz
#30

A ślimaki nie żreją? Uśmiech Btw. rośliny uprawiamy, zwierzęta hodujemy.
Odpowiedz
#31

Mam w ogrodzie mnóstwo ślimaków, ale o dziwo storczyków nie tknęły. Dobrze rósł, ale kilka dni temu zdjąłem z drzewa, bo zauważyłem, że doniczka z korą stała sie domkiem dla mnóstwa mrówek i szczypawek. Co prawda roślinie jak narazie to nie zaszkodziło, ale mi to przeszkadza.
Teraz będą stały na balkonie na ziemi w jakimś zacienionym miejscu.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości