I - Mag (Magik)
#23

Jako karta dnia:
"Kto, jeśli nie ja i kiedy, jeśli nie teraz" to jest motto na dziś. Nie wahaj się podjąć inicjatywę. Masz zdrową wiarę w siebie, wiesz czego chcesz i z należytą koncentracją możesz osiągnąć swoje cele. Łatwo poradzisz sobie ze swoimi zadaniami. Jeśli musisz coś rozpocząć, jeśli chcesz udowodnić swoje zdolności, dziś jest na to odpowiedni dzień. Pokaż, co potrafisz, przy rozmowach czy negocjacjach pozostań bystry i niezależny, a zyskasz przychylność innych w załatwianiu swych spraw.

Jako dobra rada:
Bądź aktywny. Zbliż się do swych zadań lub do ludzi. Realizuj swe pomysły z zaangażowaniem. Pokaż, że jesteś uzdolniony i bystry. Teraz możesz poradzić sobie z najtrudniejszymi sprawami.

Jako ostrzeżenie:
Nie myśl, że do realizacji swoich celów możesz użyć wszelkich środków.

H. Banzhaf - Klucze do tarota
Odpowiedz
#24

Mag pokazuje mi różne drobne przedmioty, takie 'pierdółki', gadżety.. Rotfl ostatnio mi smart watch'a pokazał Rotfl

Może przez to, że na swoim stole ma różne rzeczy? Uśmiech
Odpowiedz
#25

I Mag

[Obrazek: 1.jpg]

Pierwsze skojarzenie z tą kartą- mistrzostwo. Ktoś kto jest dobry w tym co robi, ma poczucie własnej nieomylności.
Potrafi kształtować swoje otoczenie. Jest aktywny i umie pokierować swoim życiem.
W pracy to człowiek o wielu talentach, bardzo zdolny. W miłości to często partner młodszy, rówieśnik.
Relacja oparta na wzajemnej fascynacji i zauroczeniu. W pytaniach o zdrowie karta I Mag wskazuje na infekcje w obrębie głowy i szyi.
Mag często oznacza poczęcie dziecka płci męskiej.
Odpowiedz
#26

Mi mag wyszedl w rozkladzie jako cos co juz sie nie liczy w moim zyciu i odeszlo do przeszlosci.
Interpretuje to jako zaprzestanie starania sie o cos lub kogos oraz koniec klamstw i iluzji jakie sama zapoczatkowalam.
Mag bardzo czesto oznacza klamce i manipulatora oraz osobe ktora potrafi udawac kogos kim nie jest aby osiaganac jakies korzysci.
Odpowiedz
#27

Olenaa napisał(a):Mi mag wyszedl w rozkladzie jako cos co juz sie nie liczy w moim zyciu i odeszlo do przeszlosci.
Interpretuje to jako zaprzestanie starania sie o cos lub kogos oraz koniec klamstw i iluzji jakie sama zapoczatkowalam.
Czy Mag był wtedy w połączeniu z innymi kartami (np. Śmiercią), odwrócony, albo na konkretnej pozycji np. "co odchodzi do przeszłości"?...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#28

Byl to rozklad ktory znalazlam w pewnej ksiazce o tarocie.
Wyciagnelam 4 karty.

1) co odchodzi do przeszlosci MAG
2) co juz zostalo wypelnione WISIELEC
3)co jest dla mnie szansa PAPIEŻ
4)co jest dla mnie wyzwaniem 2 KIELICHOW
Odpowiedz
#29

Olenaa napisał(a):1) co odchodzi do przeszlosci MAG
Tak myślałam. Oczko
Mag sam w sobie jest twórcą, kreatorem.
To karta nadchodzących zmian i rozpoczynania nowej drogi, posiada w sobie silnie skoncentrowaną energię.
Więc takie znaczenie jakie Ty opisałaś mógł przyjąć jedynie w pozycji odwróconej, w towarzystwie karty odcinającej, albo jako karta opisująca przeszłość. Tak
Warto takie rzeczy zaznaczyć, jeśli opisujesz co konkretna karta Ci pokazała - ponieważ osoby rozpoczynające naukę Tarota mogą tego nie wiedzieć...

[Obrazek: nqkVL92.jpg]

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#30

Matriu napisał(a):Karta mówi że jesteśmy na takim etapie drogi ze to co się wydarzy zależy w dużej mierze od nas, jednocześnie nakazuje brać inicjatywę w swoje ręce. To nie kolo fortuny które, odpowiada za los,to my jako wyznacznicy swojej przyszłości.
To chyba kwintesencja tej karty. Hura
Archetyp Magika to Twórca - a więc ta karta mówi, iż to Pytający ma moc kreacji świata wokół siebie, ponieważ tylko On/-a posiada wystarczający potencjał by tego dokonać. Ta karta mówi "wszystko możesz", ale też "wszystko zależy od Ciebie". Wielka moc i wielka odpowiedzialność. Dla osoby przedsiębiorczej i odważnej to jedna z najlepszych wróżb, ale dla nieśmiałych czy introwertycznych osób może być problematyczna, ponieważ nie mówi nic o wsparciu z zewnątrz. Karta liderów, indywidualistów, pionierów i oczywiście twórców.
W miłości to czarująca osoba, z którą odnajdujemy porozumienie na wielu poziomach (potencjały 4 żywiołów). Niestety czasem pokazuje też ludzi w typie "czarusia" - mają w sobie coś magnetycznego, ale to przyciąganie potrwa krótko.
W finansach to nowe szanse, nowe projekty, nowa praca lub stanowisko/obowiązki, czasem firma jednoosobowa.

Olenaa napisał(a):Mi mag wyszedl w rozkladzie jako cos co juz sie nie liczy w moim zyciu i odeszlo do przeszlosci.
Interpretuje to jako zaprzestanie starania sie o cos lub kogos oraz koniec klamstw i iluzji jakie sama zapoczatkowalam.
Mag bardzo czesto oznacza klamce i manipulatora oraz osobe ktora potrafi udawac kogos kim nie jest aby osiaganac jakies korzysci.

Byl to rozklad ktory znalazlam w pewnej ksiazce o tarocie.
Wyciagnelam 4 karty.
1) co odchodzi do przeszlosci MAG
Tak. Przede wszystkim postawiłbym nacisk na zaangażowaniu - to zaangażowanie w tym przypadku odeszło; utrata woli, motywacji. Koniec z podejmowaniem inicjatywy w danej relacji/sprawie. Przy okazji to zapewne oznacza utratę potencjału dla tej relacji/sprawy.
Odpowiedz
#31

To ja mam przy okazji pytanie czy Mag może też wskazywać na osobę interesowną, kogoś kto chce coś ugrać i osiągnąć? Pytam, bo jakiś czas temu w rozkładzie (gdzie Magowi towarzyszyły denary) na pozycji czego lub kogo się wystrzegać właśnie wyszedł mi Mag i jakoś skojarzyło mi się z wyzyskiem ;]
Odpowiedz
#32

Może oznaczać kogoś interesownego, ale jak piszesz, muszą być karty potwierdzające (lub pozycja odwrócona jeśli się stosuje).
Odpowiedz
#33

Mag na Trzech Króli Uśmiech https://www.ezoterum.pl/publikacje/taroc...rocie-576/
„Nigdy nie rezygnuj z tego co chcesz naprawdę w życiu robić.
Osoba z wielkimi marzeniami jest potężniejsza
niż osoba posiadająca same suche fakty.”
Albert Einstein

Zbliżające się święto Trzech Króli oraz wizja mędrców (magów) podążających za Gwiazdą Betlejemską i przemierzających bezkresną przestrzeń w celu powitania Mesjasza, a także przekazania mu darów zainspirowała mnie do medytacji w tym kontekście nad kolejną kartą należącą do Arkanów Wielkich – oznaczoną numerem I - kartą Maga, przyporządkowaną do znaku Skorpiona.

Karta I Mag…niby zwykła karta, których widzę codziennie wiele, szukając odpowiedzi na zadawane mi pytania…a jednak wyjątkowa zarówno w swej symbolice jak i wymowie. Zazwyczaj przedstawia ona mężczyznę w średnim wieku, który w jednej z rąk trzyma różdżkę (oznaczenie dworu buław AM). Mag stoi za stołem, na którym znajdują się przedmioty ( dary, talenty) przedstawiające pozostałe trzy kolory Arkan Małych: sztylet (lub miecz), kielich (lub kubek do gry) oraz kilka monet. Często kapelusz Maga jest rysowany w formie znaku . Symbolika karty świadczy o tym, że przedstawiona na niej postać to człowiek dążący do poznania prawdy o istocie duszy i materii. Gromadzący w tym celu odpowiednią wiedzę oraz pozyskujący instrumenty, które są mu pomocne w odkrywaniu tego, kim tak naprawdę jest i jak wiele jego osoba znaczy dla świata. To człowiek posiadający wiele talentów pozwalających mu na wędrówkę w każdym kierunku, umożliwiających wszystko i pozostawiających wszystko w jego rękach.

Kacper, Melchior i Baltazar niewątpliwie podobnie jak on posiadali mądrość życiową, nie tylko teoretyczną, ale również tą popartą doświadczeniami, w tym również duchowymi. Ponadto dokonali rozpoznania rzeczywistości, która dotychczas była niedostępna dla przeciętnego śmiertelnika To dla jej udowodnienia wyruszyli w długą i zapewne pełną niebezpieczeństw podróż. Nie można wykluczyć również tego, iż swoim przedsięwzięciem narażali swoją reputację. Przecież ich społeczny prestiż, jakim niewątpliwie się cieszyli w przypadku pomyłki zostałby dotkliwie nadszarpnięty, a oni ogłosili wszem i wobec z pełną wiarą, stanowczością i odwagą, że „zobaczyli gwiazdę na Wschodzie” i szukają „nowonarodzonego Króla Judejczyków”. Zapewne wiedzieli, czego chcą i konsekwentnie dążyli do osiągnięcia wyznaczonego celu. Wiedzieli, że ich podróż zakończy się sukcesem. Przybyli ze Wschodu do Jerozolimy i otwarcie pytali jej mieszkańców „Gdzie jest nowo narodzony król Żydów? Zobaczyliśmy bowiem na wschodzie Jego gwiazdę i przybyliśmy oddać Mu hołd. Tarotowy Mag również porywa słowami, jest elokwentny, inteligentny i przenikliwy, ma ponadto wgląd w innych ludzi i sporą intuicję. On również posiada wiedzę, która daje mu przekonanie o tym jak powinno być oraz pozwala podjąć odpowiednie działania. Jest przy tym wymagający zarówno w stosunku do siebie jak i do innych ludzi. Podobnie jak oni podchodzi do wyzwań z zaostrzoną świadomością i czujną mądrością życiową oraz przeświadczeniem o powodzeniu swych działań.

Mag to także archetyp człowieka sukcesu, wykazującego się skutecznością, pewnością siebie oraz aktywnością w kształtowaniu życia. Trzej Królowie określani są w tekstach źródłowych traktujących o ich podróży jako „mędrcy” lub „magowie”, co może wskazywać, że prawdopodobnie pełnili rolę doradców politycznych lub religijnych w ówczesnych wschodnich imperiach. Jako „magowie” i „mędrcy” (gr. magos) mogli reprezentować ówczesne dziedziny wiedzy - astronomię, medycynę, matematykę oraz nauki przyrodnicze. Wprawdzie Ewangelia Mateusza informuje nas w sposób jednoznaczny o "magach przybyłych ze Wschodu", jednakże i w tej kwestii poglądy są różne. Mateusz jak wcześniej wspomniałam użył słowa "magoi" – Magowie, jednak przetłumaczono je jako Mędrcy. Przypuszczalnie nie zostało ono przetłumaczone literalnie, gdyż kojarzyło się negatywnie. Słowo to przecież mogło być wiązane z czarnoksiężnikiem obdarzonym i dysponującym ponadludzką mocą, a tak naprawdę w ówczesnych czasach oznaczało ono astrologa, kapłana - najprawdopodobniej Zaratustry (kult ten opisany przez Herodota był silny w Persji - dzisiejszy Iran i opierał się na walce materii z duchem, dobra ze złem) dopatrującego się przybycia przyszłego Saoshyanta, czyli innymi słowy- Obrońcy-Wybawiciela-Zwycięzcy. Jednakże z upływem czasu tradycja chrześcijańska powoli zamieniła magów, czyli mędrców znających astrologię, w królów. Przypuszcza się między innymi, że za zamianą stoi starotestamentowy Psalm 72, w którym "Królowie Tarszisz i Wysp przyniosą dary, królowie Szeby i Saby złożą daninę"( Królestwo Saby - kochanki Salomona znajdowało się jednak na południe od Jerozolimy a nie na wschód, a Mateusz pisał o mędrcach ze Wschodu). Określenie to pojawia się także w piśmiennictwie u łacińskiego teologa Tertuliana w II wieku n.e. „Królami” a nie „magami” nazwał ich także Cezary z Arles V/VI w n.e. Ich imiona pojawiły się jednak dopiero we wczesnym średniowieczu: Kasper (lub Kacper), Melchior i Baltazar. Podróżnik Marco Polo (1254-1323), który przekazał nam jedną z wersji legendy o „Trzech Królach”, którą poznał w czasie podróży na Wschód pisze: „Tu zaczyna się kraj Persja... W Persji leży miasto Sawa, skąd wyruszyli trzej Magowie udając się w drogę, aby Jezusowi Chrystusowi, gdy urodził się w Betlejem, hołd złożyć. W tym samym mieście pogrzebani są trzej Magowie w trzech wielkich i bardzo pięknych grobowcach (…) Ciała są jeszcze zachowane w całości i mają brody i włosy. Jeden z nich zwał się Baltazar, drugi Kacper, trzeci Melchior”. W dalszej części Marco Polo podaje, że każdy z magów pochodził z innego miasta – Sawa, Awa i Kaszan. Podobnie z kart Ewangelii Gruzińskiej (apokryf ze średniowiecza) dowiadujemy się, że w drogę udali się: król Indii – Melkhi, król Persji – Gaspar i król Etiopii – Baltazar. Zabrali oni ze sobą w podróż trwającą 7,5 m-ca 4 tys. kapłanów i 4 tys. ludzi. O tym, iż uznano, że było ich trzech ostatecznie przesądziła średniowieczna "relikwia magów" zawierająca szczątki trzech mężczyzn oraz ofiarowana przez nich liczba darów – złoto, kadzidło i mirra. Dary te w ówczesnych czasach były drogocenne, a ich symbolika jak się okazuje nie była też bez znaczenia. Jak na prawdziwych Magów przystało obdarowali oni przyszłego Mesjasza symbolem władzy nad światem (złoto), mirrą zapowiedzieli jego przyszłą śmierć natomiast kadzidłem podkreślili jego boską naturę. W sposób świadomy obdarowali go więc przedmiotami „luksusowymi” na owe czasy a równocześnie pomocnymi w odkrywaniu tego kim tak naprawdę jest i wskazującymi na to jakie znaczenie ma jego osoba dla ludzkości.

Sądzę, że Tarotowy Mag podobnie jak Mędrcy, swoją postawą wykazuje nam jak w sposób przemyślany, można posiąść pewien stopień świadomości, który daje możliwość podejmowania decyzji niezależnie od innych. Inspiruje nowymi ideami oraz pokazuje możliwość wprowadzania ich w życie. Obnaża istotę ludzkiej psychiki oraz potęgę jej wpływu nie tylko na nas samych ale i na innych ludzi. Udowadnia również, że podążając właściwą drogą można osiągnąć wyznaczony cel.
Odpowiedz
#34

W pytaniach o osobę (w kwestiach uczuciowych) Mag zawsze wskazuje mi mężczyznę, który wywiera silne wrażenie, jest czarujący i po prostu nie da się go nie zauważyć i pomylić z kimś innym. Natomiast kiedy wyciągam z talii Maga jako odpowiedź na krótkie pytanie o rozstrzygnięcie, to zwykle oznacza, że do czegoś nie dojdzie i coś nie potoczy się po mojej myśli, choć wydawałoby się, że wszystko jest na dobrej drodze i powinno być ok. Więc to taka zwodnicza karta, jakby..... usypiająca czujność. Lubię ją widzieć w odniesieniu do ludzi i relacji, ale niekoniecznie wtedy, gdy chciałabym usłyszeć jasne TAK lub NIE.
Odpowiedz
#35

Karta oznacza człowieka, który zna się na swoim "rzemiośle", potrafi się posługiwać dostępnymi narzędziami. Jest też to osoba która działa słowem, której słowo ma moc przekazu, potrafi naciągnąć, przekonać, bądź zmanipulować pięknymi słówkami. To pierwsza osoba która głupiec spotyka na swej drodze po Wielkich Arkanach, która zachęca go do podążania dalej, pokazując to co sam potrafi. To zachęta. 
Przykładowo we wróżbie w której pytamy czy poradzimy sobie w danej pracy może on oznaczać, że będziemy umieli obchodzić się z narzędziami wymaganymi to tejże pracy. Natomiast jeżeli pytamy o jakąś osobę, której nie znamy to może przykładowo wskazywać na kogoś kto ładnie mówi, a to co kryje się za jego słowami określą karty dobrane. Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości