II - Kapłanka (Arcykapłanka, Papieżyca)
#23

mi się pierwszy raz coś takiego zdarzyło, dlatego wolałam zapytać Kwiatek
Odpowiedz
#24

Sophio, karta Kapłanki i związane z nią konotacje uruchomiły trybik, który pozwolił TOBIE zobaczyć to, co zobaczyłaś.... Tak
Odpowiedz
#25

dziękuję goyu Kwiatek nie wiedziałam, że coś takiego jest możliwe
Odpowiedz
#26

Kapłanka a choroby- problemy z układem rozrodczym-zapalenia, upławy, nadżerki, zaburzenia cyklu, mięśniaki, cysty.
U mężczyzn również zapalenia spraw intymnych.
info zaczerpnęłam z moich prywatnych zapisków
Odpowiedz
#27

W pozycji prawidłowej:Tajemnica, skrytość, intuicja. Wrażliwość, wiedza, nauczanie, rozwój. Bezpieczeństwo, spokój, powiernictwo, czułość, subtelność, brak kompleksów, opieka. Zdolność wczuwania się w sytuacje innych. Skłonność do zamykania się w sobie. Mądra kobieta, przyjaciółka, powierniczka sekretów.

Karta Odwrócona:Bierność, ignorancja. Brak zrozumienia, gadatliwość, plotkarstwo, akceptacja informacji o niepewnym pochodzeniu, niewłaściwa ocena sytuacji. Próżność, zarozumialstwo. Koszmary, kompleksy, fatalizm, uleganie nałogom, znerwicowanid, fobie.
Odpowiedz
#28

Jako dobra rada:
Nie spiesz się i cierpliwie poczekaj na rozwój wydarzeń. Zaufaj w to, że we właściwym momencie będziesz wiedział, jak odpowiednio zareagować. Pozwól kierować się swemu wewnętrznemu głosowi.

Jako strzeżenie:
Nie płyń z prądem w oczekiwaniu na cud.

Jako karta dnia:
Dzisiejszego dnia, w spokoju, pozwól na swobodny rozwój wydarzeń, bez zbytniego planowania i oczekiwania na to, co się wydarzy. Niech rzeczy po prostu się dzieją. Działanie podejmij tylko, jeśli zachęci Cie do tego Twój wewnętrzny głos. Jeśli możesz pogodzić to ze swoimi obowiązkami, powinieneś z radosną uwagą obserwować, co robisz, kiedy nic nie robisz. Co odczuwasz? Dokąd Cię to nagle popycha? Nie zmuszaj się do bezczynnego siedzenia w spokoju, lecz podążaj za swym wewnętrznym impulsem. Zdziwisz się, jak intensywny i spełniony będzie ten pozornie bezczynny dzień. Zwróć szczególną uwagę na sny, które mogą przekazać cenne uwagi.
Odpowiedz
#29

....często Kapłanka pokazuje mi takie bierne podejście do sprawy albo ,ze nie jest sie w stanie nic zrobić (nie ma się wpływu) tylko pozostaje czekać..

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#30

Sophia napisał(a):heh może ktoś jeszcze jakiś pomysł będzie miał na to Uśmiech
a zdarzyło Ci się coś podobnego kiedyś?

Sophie, ja bym odczytała tę kartę jako cechę charakteru. Pani eks, oraz obecna partnerka sprawiają pytającemu kłopoty.
Obie nie mają obecnie w sobie nic z II Arcykapłanki , która jest kobietą wrażliwą, subtelną, dobrą matką dorosłych już dzieci.
Jeśli córka pytającego nie jest mała też podchodzi pod tę kartę.
Trudno rozszyfrować czy chodzi o eks żonę, czy obecna partnerkę. Albo będzie nią toksyczna matka czyli eks, albo nowa partnerka,
która straciła w oczach pytającego, czyli nie jest już tak idealna.
Mogło się zdarzyć, ze w karcie widziałaś 3 osoby a co najmniej 2 czyli problemy tego pana z kobietami.
Ja mam taki pomysł, gdyby zinterpretować tę kartę jako intuicję tego pana, może on przecież jakoś z nimi osiągnąć
porozumienie. Przywrócić wreszcie jakąś harmonię w kontaktach. Mi nasunęło się jeszcze jedno skojarzenie.
Pan nie umie zbudować trwałego związku, bo wybiera kobiety jego zdaniem "idealne". Być może na wzorzec swojej matki.
Ponieważ ideału nie ma, ma z nimi problemy gdy do głosu dojdą inne cechy ich charakterów.

Sophia każdy kładący karty, ma swoje tzw "pierwsze wrażenie". Czyli coś od razu mu się nasuwa gdy popatrzy na rozkład.
Twoja interpretacja jest jak najbardziej trafna, a możliwości jak widzisz jest wiele. Uśmiech
Odpowiedz
#31

II Kapłanka

[Obrazek: tarot_catpeople_arcykaplanka.jpg]

II Kapłanka to strażniczka moich talii. W moich rozkładach często oznacza intuicję, poświęcenie, głos wewnętrzny osoby pytającej.
Jako osoba to kobieta opiekuńcza, matka a często ja, tarocistka. Przeważnie tę kartę odczytuję jako podświadomość pytającego.
W miłości oznacza dla mężczyzny starszą partnerkę. Związek oparty na zaufaniu. Partnerka jest oddaną żona i matką.
Czasami ta karta pokazuje się, gdy jakaś kobieta z rodziny ma zbyt silny wpływ na związek, matka, teściowa.
Jako karta pracy oznacza dobrą intuicję w biznesie, uczciwość wspólnika, dobre warunki w pracy.
Jako karta zdrowotna oznacza dla mnie układ rozrodczy, problemy z płodnością.
Także układ hormonalny, klimakterium, rozregulowany cykl miesiączkowy.
Odpowiedz
#32

Kobieta skryta, tajemnicza, lub ktora ma jakis sekret. Sprawia wrazenie nieodgadnionej. Nie zwraca na siebie uwage wygladam, zachowaniem czy uroda , ale moze byc intrygujaca wlasnie przez ta tajemniczosc, ktora z niej emanuje.

Uwazam, ze w pytaniach o zdrade moze sygnalizowac kochanke, czyli cos co jest owiane tajemnica i nie wychyla sie na swiatlo dzienne. Taka kochanke, ktora trzyma sie w glebokim sekrecie i ktorej samej nie zalezy na tym, by romans zostal odkryty. Dla porownania, gdyby przy tym samym pytaniu pojawila sie Cesarzowa lub krolowa bulaw, powiedzialabym, ze to kochanka, ktora chcialaby byc w koncu oficjalnie ze swoim partnerem i ktora nie chce w nieskonczonosc skrywac tego zwiazku.
Odpowiedz
#33

Piekna karta jesli chodzi o rozwoj duchowy. Jest to czlowiek ( nie koniecznie kobieta) ktory posiadl wiedze tajemna, energie kosmosu ktora wszystko otacza i laczy i wie ze ksiege zycia pisze on sam. Czlowiek ktory jest swiadom Absolutu w sobie i siebie w Absolucie, czlowiek na tyle silny ze juz nic nie zrobi przeciwko sobie, wbrew sobie. Dla mnie jest to ktos kto juz jest po karcie Zmartwychwstanie, ktos kto juz poczul w swoich komorkach jednie wszechswiata. Kaplanka juz sie nie boi Diabla, ona juz go potrafi ujarzmic, uspokoic. Doskonale odczytuje znaki i wizje, czy to we snie czy na jawie.Gdy prosi Sily Wyzsze o pomoc to ja otrzymuje. Zdarza sie ze Kaplanka pokazuje czlowieka ktory ma Kundalini samoistne i wie ze kieruje nim energia z kosmosu. nie przyspiesza, nie niecierpliwi sie tylko biernie poddaje bo ufa bezgranicznie Bogu. Zdarza sie ze czlowiek w Kaplance ma kontakt ze zmarlymi czy to we snie czy w realu. Uwielbiam karte Kaplanka tak samo jak Zmartwychwstanie i Smierc <3
Odpowiedz
#34

goya napisał(a):Sophio, karta Kapłanki i związane z nią konotacje uruchomiły trybik, który pozwolił TOBIE zobaczyć to, co zobaczyłaś.... Tak
Mądre słowa ...
Często mówi się tak, że jak pokaże się karta II Kapłanki w rozkładzie, to coś jest owiane tajemnicą ... I zgodzę się z tym, jednak w tym dochodzeniu do prawdy, już my sami znamy odpowiedź ... Prawdy poszukaj w sobie ... każdy ją w sobie ma ... czysta Introwertyczka, typ człowieka zwróconego raczej ku własnemu ja, aniżeli ku światu zewnętrznemu, mającego trudności w nawiązywaniu kontaktu z ludźmi. Wydaje mi się, ale to tylko MI się tak wydaje, że właśnie takie osoby najczęściej sięgają po karty Tarota ... często zwykle to nie wystarcza ...
Odpowiedz
#35

Sophia napisał(a):pytanie było czego nie dostrzega pani X i stoi to zarazem na przeszkodzie związkowi. (tu w rozkadzie rozkładzie 8 mieczy i 10 buław)
no i wyszła w odpowiedzi Kapłanka co od razu mnie uderzyło, żeby liczyć to jako 3. dołożyłam 3 miecze, co tu odczytałam jako ten przysłowiowy miecz w serce, no i kazało się, że poprzednia żona go zdradzała, nie może się widywać z córką a z obecną partnerką mu nie wychodzi.
stąd moje pytanie czy jedna karta może 3 osoby oznaczać.

Moim zdaniem jedna karta może pokazać wiele możliwości - nie tylko jedną czy też trzy ...
Nie przedstawiłaś nam całego rozkładu, a każda w nim karta, w tym rozkładzie, do czegoś się odnosi ... Wysnuwanie wniosków, że karta II Kapłanki może pokazać 3 różne osoby jest jak najbardziej trafnym spostrzeżeniem, ale to samo można wysunąć względem innych kart ... Dla przykładu: w karcie 5 Denarów lub w karcie VII Rydwan ewidentnie widać ingerencję osób trzecich ...
Nie co chaotycznie to nakreśliłaś nam tutaj ... Cytuję, co zresztą ewidentnie widać:" pytanie było czego nie dostrzega pani X i stoi to zarazem na przeszkodzie związkowi. (tu w rozkadzie rozkładzie 8 mieczy i 10 buław) "
W jakim rozkładzie? na jakich pozycjach tutaj wyszły te karty? 8 Mieczy, moim zdaniem, to poniekąd podkreślenie karty II Kapłanki ... 10 Buław tutaj tylko pokazuje pewną możliwość czasową. No tak ... znów II Kapłanka, albo mi się tak wydaje ... Pamiętajmy jednak o tym, że AW jest często podkreślane po przez AM...
8 Mieczy + 10 Buław = 18 = 1 + 8 = 9 ...
Cytuję ciebie: " no i wyszła w odpowiedzi Kapłanka co od razu mnie uderzyło, żeby liczyć to jako 3. dołożyłam 3 miecze, co tu odczytałam jako ten przysłowiowy miecz w serce,"
II Kapłanka licząc, to jest 1+1 = 2 OK masz prawo do własnej intuicji, pod warunkiem, że ona sama nie jest zdeterminowana osobistymi przesłankami ... Nie wiem jakim cudem wyszło ci 3 lub aby dołożyć 3 Mieczy, a nie np. 3 Kielichów ... ok weźmy wcześniejszą 9 i dodając do niej 2 (Kapłanka) =11 = 1+1 = 2 (Kapłanka) 9+2 = 11=1+1=2 ale tobie wyszło 3 .... a może 3, 6, 9, 12 = (w piekarni pracowałaś, aby tak liczyć?) SUPER wyjaśniliśmy to, ale pragnę zauważyć jeden fakt... Jeśli wyciągamy, MY jako Tarociści karty, to z podsumowania z kart, są zawsze podpowiedzią dla nas samych 4x3 = 12... i znów ok ... Co Tobie podpowiadało aby wyciągnąć 3 Mieczy? ... Twoje zranione serce ... czy też twoja własna naiwność?!?! Z góry wiedziałaś jak się czujesz i losowałaś kary???
Wiele ludzi czyta to forum, a skoro zdecydowaliśmy się na wypowiedź to powinniśmy ją czymś uzasadnić ... Ja osobiście odnoszę wrażenie, że swoją wypowiedzią wprowadzasz ludzi w błąd ... dlatego ja sama się wypowiadam, aby móc ciebie sprostować, jeśli się mylę proszę o sprostowanie ... W każdym razie jestem przeciwna fałszywemu przekazowi ...
Racja ... prawdy powinnaś poszukać w sobie samej, zwłaszcza kiedy o tym mówi ci karta II Kapłanki ... tu nie ma mowy o osobach trzecich ...
Odpowiedz
#36

Dla mnie kolejna twoja wypowiedź Sophia, już nie będzie wiarygodna... dlaczego? skoro aż TAK był ważny dla ciebie ten rozkład, aby go umieścić na publicznym forum, to już dawno odniosłabyś się do wcześniejszych wypowiedzi, a bynajmniej drążyłabyś ten temat ... tego tutaj nie widzę od 20/02/2014 roku ... Pozdrawiam Kotek
Odpowiedz
#37

Pozwolę sobie zamieścić link do porównania karty Kapłanki z postacią Marii Magdaleny, które kiedyś tu poczyniłam  Aparat ...
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=...#pid133220

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#38

Mam takie pytanie :co oznacza że jest kartą ochronną?  Uśmiech
Odpowiedz
#39

Dobre pytanie. Uśmiech
Niektóre kart mają moc ochrony, stosuje się je w rytuałach magicznych.
Odpowiedz
#40

Karty? w rytuałach? jakich? Myśli
Odpowiedz
#41

Jak głosi tradycja okulistyczna, Tarot powstał w celu przechowania pradawnej wiedzy. Przewidywanie i przepowiadanie przyszłości to tylko niewielki , wcale nie najważniejszy jej dział.
To forum akurat tym się nie zajmuje. Jest jednak tu klika osób, które rzeźbią w tej materii, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji.
Generalnie jak przestrzegała Marion Weinstein , jest to dziedzina trzymetrowego kija. (Najlepiej jej dotknąć tylko trzymetrowym).
Odpowiedz
#42

(17-05-2018, 22:43)Kate napisał(a):  Mam takie pytanie :co oznacza że jest kartą ochronną?  Uśmiech

Kate, pojęcie "karta ochronna" nie jest powszechnie stosowane, stąd niezbyt często się o tym pisze... Są to trzy karty z Arkan Wielkich: II Kapłanka, X Koło Fortuny i XVII Gwiazda. Niektórzy tarociści uważają, że są to karty, które niejako rozjaśniają cały rozkład jeśli jest on niezbyt pomyślny, łagodzą wymowę pozostałych kart - zwłaszcza, jeśli ten rozkład kończą lub stoją bezpośrednio przy złych kartach. Kapłanka jest kartą intuicji i niewiadomego, Koło Fortuny - odmiany losu, natomiast Gwiazda - nadziei i dalszej przyszłości. Z tych to powodów jeśli karty te pokazują się w złym rozkładzie, to - w dużym uproszczeniu - mówią: "to o co pytasz się nie powiedzie", ale...
- nie wszystko jest Ci wiadome, zaufaj intuicji (Kapłanka)
- los się odmieni, masz opiekę od losu (Koło)
- dalsza przyszłość może być pomyślna, jest nadzieja (Gwiazda)

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#43

Dziękuję LeCaro Uśmiech a jezli zadaje jedno pytanie (czy w danym czasie zakocham sie) i losuje jedna kartę Kapłankę tzn żeby dalej nie pytać, że to tajemnica,żeby kierować się intuicją i nic na siłę? Uśmiech
Odpowiedz
#44

Z mojego doświadczenia, Kapłanka odpowiada nie lub to nie jest ten czas.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości