Magia i zaklęcia świec
#45

Mam kilka pytań.
1. Czy nacieranie świeczki oliwą jest konieczne?
2. Czy to mogą być świeczki zapachowe?
3. Czy oprócz koloru, kształt i wielkość ma znaczenie?
4. Na ile te rytuały się wam sprawdzają?

Będę wdzięczna za odpowiedź
Odpowiedz
#46

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=94&t=6281">viewtopic.php?f=94&t=6281</a><!-- l -->
Przejrzyj w tym dziale tematy/watki...może znajdziesz odpowiedź na swoje pytania...
A może sama poszukasz informacji również w necie i napiszesz nam na ten temat....troszkę własnej kreatywności... Oczko

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#47

No tak czułam, że mi się oberwie Oczko, w sumie to czekałam na odpowiedź od ciebie Uśmiech.
Oki, popracuję nad kreatywnością Uśmiech
Odpowiedz
#48

No tak czułam, że mi się oberwie Oczko, w sumie to czekałam na odpowiedź od ciebie Uśmiech.
Oki, popracuję nad kreatywnością Uśmiech

Informacje ściągnięte z bloga: <!-- m --><a class="postlink" href="http://kumczo.blox.pl/2013/03/Magia-Swiec-na-kazdy-dzien-tygodnia.html">http://kumczo.blox.pl/2013/03/Magia-Swi ... odnia.html</a><!-- m -->
Pomyślałam, że to bardzo ciekawy artykuł.
Magia Świec na każdy dzień tygodnia.
Światło ognia, w tym światło świec, od zawsze było uznawane za święte i co za tym idzie, związane z obrzędami religijnymi. Trudno wyobrazić sobie

jakikolwiek obrządek religijny bez użycia świec. Żydzi obchodzą święto światła (Chanuka) podczas którego ceremonialnie zapala się świece na dziewięcioramiennym świeczniku. W obrządkach chrześcijańskich światło świecy symbolizuje obecność Boga. Nowonarodzonemu człowiekowi przy chrzcie zapala się świecę, co symbolizuje oczyszczenie z grzechu pierworodnego i nowe życie. Ta sama świeca towarzyszy przy pierwszej komunii, zawarciu związku małżeńskiego i ostatniej posłudze. Towarzyszy człowiekowi przez całe życie i gaszona jest w momencieśmierci.Płonąca świeca skrywa wielką siłę. Ten „oswojony”, ujarzmiony ogień od zawsze wykorzystywany jest do odpędzania złych mocy – do dziś, podczas burzy, stawia się w oknie zapalonągromnicę, do dziś towarzyszy wydarzeniom podniosłym, świętom religijnym i rodzinnym. Wierzymy w ochronną, błogosławiącą moc ognia. Paląca się świeca to symbol ludzkiego życia, ofiary, oświecenia, zanoszonych do nieba próśb i podziękowań. Zapalana, łączy niebo i ziemię, otwiera, zbliża niebo ku ziemi.

Z biegiem czasu świecom zaczęto nadawać różne kształty – były świece owalne, kwadratowe, podłużne, w kształcie istot ludzkich, zwierząt i określonych przedmiotów. Z czasem zaczęto świece barwić i nadawać im zapach, tak samo jak aromatyzowano ogień w ognisku – ziołami. Każdy kształt i kolor, każdy symbol, którym naznaczano świecę i każdy zapach był poświęcony konkretnemu bogowi lub bogini, co za tym idzie konkretnym sytuacjom, celom, znakom zodiaku, porom dnia i nocy.

W ten sposób powstała Magia Świec.

Aby świeca służyła do magicznych celów musi być zupełnie nowa i oczyszczona z kurzu, brudu i złych energii. Nie może być spękana ani połamana. Najlepiej więc każdą zakupioną świecę rytualnie oczyścić. Można po prostu umieścić ją w strumieniu bieżącej wody, wyobrażając sobie jak wszelkie niekorzystne energie są z niej wypłukiwane. Można opalić nad inną świecą, uważając aby oczyszczanej świecy nie stopić.Można ewentualnie okadzić kadzidłem.

Poniedziałek - dzień Księżyca -uzywamy koloru świecy białej , srebrnej , jasnoszary.

Rytuał wykonujemy od godz.20.00-do 24.00.

Rytuał na zmiany .Wykonany moze być na ochronę domu, rodziny, zwierząt , przedmiotów.
Wiadomości dotyczące prawdy , wyjasnienia sytuacji , odpowiedzi na pytania , sny , jasnowidzenie.
Kolor srebrny świecy pomoże w oczyszczeniu aury, uwalnia od negatywnej energii, ochrania, neutralizuje uroki rzucane przez zazdrosne osoby.Możemy srebrną swiecę palić codziennie wieczorem , gdy brakuje w naszym zyciu miłości, przyciaga spokój ducha i radość.
Do wzmocnienia rytuału potrzebny jest olejek do namaszczenia świecy.
Swiecę namaszczamy , są rózne zródła , jedni namaszczają od połowy swiecy do podstawy , a potem od połowy do knota , inni od knota do podstawy .To indywidualna sprawa jak się kazdy umówi i zorietuje jak będzie lepiej.
Dla księzyca olejek-sandałowy, mirra, jasmin, eukaliptus, gardena, lotos. 
Wtorek-dzień Marsa-kolor swiecy-czerwony, miedż

Rytuał wykonujemy odgodz. 7.00-do 10.30
Rytuał może być wykonany na usuwanie konfliktów, nieporozumień, złych relacji .
Miedż przyciąga pozytywna energię i pozytywne uczucia , takie jak miłość, przyjazń , partnerstwo.
Czerwień - idealny do rytuałów miłośći , takiej dynamicznej , ognistej.Na taką miłość najlepiej palić 2 swiece i dodatkowo u postawy związać je ozdobną wstążeczką , lub ustawić na podwójnym świeczniku. 
Olejki do namaszczania-to mięta, sosna, imbir, gożdzik.
Środa-dzień Merkurego-kolor swiecy-fioletowy,żółty, pomarańczowy, rtęć.
Rytuał wykonujemy od godz. 17.30-do 20.00

Rytuał na pracę , finanse, handel.
Merkury jest planetą odpowiedzialna za komunikację międzyludzką , oraz przemieszczanie się.
Można wykonać rytuały dotyczące porozumienia się , egzaminy, medytacje odblokowujące czakre gardła.
Rytuały dotyczące podróży, zmian pracy, stanowisa, przeprowadzek.
Kolor świecy fioletowy - pomaga wydobrzeć po przebytej chorobie, sprzyja rozwojowi duchowemu, lub nauk magicznych.
Kolor świecy żółty- pomaga w sprawach finansowych, awansu, wygranej, w przetargu, lub konkursie.
Kolor świecy pomarańczowy-zapewnia powodzenie finansowe, w leczeniu jesiennej depresji.
Oleji do namaszczania -lawenda , lilia, mięta.
Czwartek-dzień Jowisza- kolor swiecy-niebieski, cyna, błękit .
Rytuał wykonujemy w godz. 3.30- do 7.00

Jowisz planeta dobrobytu , szczęscia , sprawiedliwości , duchowego i fizycznego dobra.
Planeta protekcji, zdolności dogadywania się , zwiazki z prawem , sprawami kultury, religii, zagranica i obcokrajowcami.
To takze planeta optymizmu, , zwyciestwanad przeciwnikami , dobrych przyjaciół, bogactwa i wysokich pozycji.
Możemy wykonać rytuały w intencji powodzenia spraw urzędowych, sądowych, wzrostu finansów, na egzaminy.
Kolor świecy niebieski - chroni przed negatywnymi wpływami i zapewnia zgodę w rodzinie , jak i wsród otoczenia.
Olejek do namaszczania - szałwia , drzewo sandałowe, anyż, magnolia.
Piątek-dzień Wenus-kolor świecy -rózowy , czerwony, zielony, miedż
Rytuał wykonujemy w godz-od 14.00-17.30


Wenus sprzyja związkom , przyjazniom , miłości .Rytuał może być wykonany na poprawę układów partnerskich , przyciagniecie miłości.
Świeca w kolorze rózowym-na wyjaśnienie nieporozumień,ugodę, romantyczną miłość , delikatną miłość, wzmocnienie wiary w siebie.W sypialni palenie takich swiec pomaga tym co chcą szybko doczekać się dziecka.
Świeca w kolorze czerwonym -jezeli zalezy nam na szalonej miłości , romansie.Nacierając swiecę olejkiem rózanym , lub o zapachu truskawki.
Kolor zielony-na uzdrowienie i medytację.
Koor miedziany -na miłośc i pozytywna energie.
Olejki do nacierania to-rózany,lawenda, werbeny, wrzos.
Sobota-dzień Saturna- kolor swiecy-czarny, fioletowy .
Rytuał wykonujemy od godz.0.00-do 3.30

Saturn odpowiada za zamykanie i zakonczenie spraw takich jak :nieszczęsliwa miłość, choroby, pokonywanie przeszkód, obronie psychicznej.Do odnalezienia zagubionych przedmiotów .
Rytuał wykonujemy na usuwanie negatywnych energii i sytuacji .Najlepiej wykonać w czasie , gdy ubywa Księzyca wtedy wraz z nim odchodzą wszystkie negatywne energie.
Olejki - paczula, fiołek, hiacynt, piołun, szałwia, mirra.
Niedziela-dzień Słońca- kolor swiecy-żółty, złoty, biały.
Rytuał wykonujemy odgodz.10.30-do.14.00

Rytuał dobrobytu i zdrowia.
WNiedzielę wykonujemy na przyciaganie awansu w pracy, wygrania na loterii, spadek, pieniadze , które przybywają z róznych miejsc.
W Czwartek wykonujemy rytuały na przyiaganie konkretnych pieniedzy , gotówki.
Świeca złota-pomaga przyciagnąć dobrobyt , sukces i powodzenie.
Świeca zółta-zwieksza siły i przekonanie do walki z chorobą.
Swieca biała-przywołuje duchowego opiekuna.
Olejki-brzozowy, cynamon, jałowiec, rozmaryn, ruta.
Pomylsnych rytuałów.
Odpowiedz
#49

ja tylko jednego nie rozumiem, bo jaką świeczkę i kiedy to już wiem. Gdy już zapalam tę świeczkę to powinnam coś powiedzieć, jakąś formułkę?
Odpowiedz
#50

Dla osób samotnych, które szukają drugiej połowy, by miały większe powodzenie u płci przeciwnej, polecam zieloną świece (mimo że wszędzie mówią i piszą, że ten kolor świecy dobry jest na problemy finansowe). Należy palić w każdy piątek, po godzinie, dwóch. Kiedyś sama paliłam i efekty były Uśmiech Poznałam wtedy kilku mężczyzn. Z jednym nawet byłam Uśmiech Najważniejsze to, by nie robić coś wbrew woli drugiej osoby, dlatego preferuję palenie świec w kwestiach miłosnych u osób samotnych. Na pogodzenie się, gdy wynikła jakaś sprzeczka, najlepsza jest zawsze rozmowa Uśmiech
Odpowiedz
#51

Kupilam czarna swiece   do jakich rytualow moge jej uzyc
Odpowiedz
#52

Czarna świeca jest przeciwieństwem świecy białej. To kolor, który otwiera dostęp do naszej podświadomości i odgania wszelkie negatywne wibracje. Może wprowadzać w głęboką medytację i zmieniać energo-kształty. Wiąże nas z czymś lub kimś.  Poświęcony bóstwom - Ozyrysowi, Odynowi i bogini śmierci Kali. Przez niektórych magów i egzorcystów jest używany do odpędzania duchów zmarłych i wskazania im drogi do miejsca, dokąd powinni odejść. Jest kolorem, którym posługuje się magia negatywna. Czerń nie ma żadnego zastosowania w chromoterapii.
Czarna świeca jest konieczna do odprawienia rytuału odcięcia się od osoby która nam szkodzi, jest nieżyczliwa. Ten rytuał odprawia się w wigilię listopadową ( 31/1 listopada). Jego opis jest na moim blogu.

Informacje zaczerpnięte z książki Mirosława Winczewskiego "Moc świec i kolorów na co dzień".
Odpowiedz
#53

andromeda...
Tytuły wątków, które zakładasz zaczynaj od dużej litery...

Nie na tym polega aktywność na forum , ze zadajesz pytania o sprawy już na forum opracowane
Poczytaj...zapoznaj sie z Forum, potem możesz pytać...jeśli czegoś nie mamy..
Jest szeroki net....poszukaj tam tych informacji..i jeśli czegoś na forum nie mamy...pisz, podziel się tymi informacjami...


wątki zakładane w niewłaściwych działach, będę kasowała bez uprzedzenia...
tak samo posty...pisane w niewłaściwych watkach bedą kasowane...

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości