Paź (giermek) denarów
#1

Karta Tarota paź denarów (monet)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

JAKO OSOBA:
Jest to człowiek myślący i ostrożny. Denary odpowiadają żywiołowi ziemi, więc ten Paź ma typowe cechy ziemskie - można na nim polegać, jest zręczny, dobrze radzi sobie w świecie materialnym i zna wartość pieniądza.

JAKO SYTUACJA:
Paź Denarów może mówić o początku nowego przedsięwzięcia lub interesu. Dobrze wróży wszelkim nowym pomysłom na zarabianie pieniędzy. Dość często pojawia się w rozkładach dla osób, które powinny zmienić zawód, przede wszystkim po to, żeby znaleźć swoje powołanie.

Joanna Watters - Co dzisiaj mówi tarot.

Cechy charakteru prezentowane przez giermka denarów:

- w położeniu prostym: pilność, uczynność, refleksyjność, talent organizacyjny, rzeczowość, celowość działania, schludność, pracowitość, dokładność i precyzja, umiejętność koncentracji, systematyczność, wytrwałość.

- w położeniu odwróconym: pobłażliwość, brak systematyczności, zmienność, skąpstwo, samozadowolenie, szybkie zniechęcanie się, obojętność, uleganie negatywnym wpływom, nieprzystępność, wyrachowanie.

Znaczenie prognostyczne w położeniu prostym: dobre wiadomości dotyczące nowego przedsięwzięcia, sprzyjające okoliczności, poświęcenie się przygotowaniom do spełnienia jakiegoś zadania, głębokie zainteresowanie jedną dziedziną, kolekcjonowanie lub zbieranie czegoś, mądrość i systematyczność działań spotęgują opłacalność danego przedsięwzięcia, wytrwałe dążenie do zakończenia rozpoczętych prac, doprowadzanie spraw do końca, umiejętność precyzyjnego określania celów cząstkowych, dobre zarządzanie, dbanie o czystość i estetykę otoczenia.

Znaczenie prognostyczne w położeniu odwróconym: niespłacone długi, łapówkarstwo, niewłaściwy stosunek do pieniędzy, kierowanie się nierealnymi pomysłami i ideami, rozpoczynanie pracy i rzucanie jej w połowie, brak systematyczności, chaotyczność działań, rezultaty, które przynoszą tylko rozczarowania, mały zysk w stosunku do poniesionych nakładów, pobłażanie swoim zachciankom, zobojętnienie, oszczędność posunięta do absurdu.

Kluczowe słowa przy giermku denarów: kolekcjonerstwo, gromadzenie, pilność, celowość, zakończenie, dokładność.

Najczęstsze zawody symbolizowane przez giermka denarów:
pielęgniarka, farmaceuta, homeopata, astronom, botanik, matematyk, krytyk, księgowy, ekonomista, bibliotekarz, naukowiec, wydawca.


Alicja Chrzanowska - Misterium Tarota. Arkana Małe.
Odpowiedz
#3

Karta ta symbolizuje studia, naukę, egzaminy lub pracę badawczą. Sporo tarocistów przypisuje Giermkowi cechy ucznia względnie studenta. Giermek jest osobą młodą, pełną zapału i wiary we własne siły. W trudnych sytuacjach Giermek nie traci głowy i umie zadbać o to, aby wypaść jak najlepiej. Moneta obiecuje mu wiele. Giermek nie zna jeszcze dobrze życia, jak również nie wie dokładnie dokąd zmierza. Praca uskrzydla Giermka i jest dla niego tym, co go najmocniej pobudza. Fascynacja monetą wywołuje zachwyt. Z jej pomocą można ożywić cały świat.
W symbolicznym obrazie tej monety odbijają się wszystkie blaski zamknięte w pentagramie ludzkich spraw. Giermek wpatruje się w znaki i widzi w nich realizację swoich pragnień.
A ponadto karta wskazuje na osobę młodą, która uczy się wytrwale i przyszłe sukcesy będzie zawdzięczała sobie. Oznacza realizację pragnień, powodzenie, pomyślny przebieg egzaminów czy pracy.
Giermek potrafi sobie zjednać ludzi, którzy widzą w tym młodzieńcu materiał na przyszłość.
Natomiast w sferze uczuć Giermek Monet służy swej partnerce z zapałem i pragnie jej okazać miłość. Marzy o kobietach i lubi je zadziwiać, ma w sobie przecież tyle uroku. że z łatwością oczaruje każdą z nich. Związki z Giermkiem są barwne, cechuje je świeżość uczuć, nawet jeśli mają posmak niewierności.
Karta odwrócona mówi nam, że Giermek albo "coś przeskrobał" albo też poddał się lenistwu. Karta wskazuje na drobne niepowodzenia, najczęściej oznacza przykre wiadomości.

Pozdrawiam Uśmiech

Źródło "Zaproszenie do Tarota" A. Świrskiej
Odpowiedz
#4

Karta ta bardzo często wychodzi mi na : propozycje pracy,zaproszenie do niej,szansa na pracę,również nauka i podniesienie kwalifikacji Uśmiech
Odpowiedz
#5

Walet Monet to nowe możliwosci zawodowe, niewielkie pieniądze,a w zdrowiu sprawy żołądkowe......pozdrawiam Ok

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#6

To też:
- osoba, która zabiega o czyjeś względy w celu otrzymania konkretnych korzyści
- utrzymanek
- student kierunków przyrodniczych lub ścisłych (w odróżnieniu do pazia mieczy, który jest humanistą)
- stażysta, pomocnik, asystent

W aspekcie wydarzeń:
- wspomniane zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, wiadomość o otrzymaniu pracy
- ale też po prostu nowe doświadczenia - paź denarów to ktoś kto próbuje, doświadcza, sprawdza, ma naturę odkrywcy, badacza (podobny do niego paź mieczy lubi za to poznawać ludzi, rozmawiać, zbierać informacje - oboje się uczą, ale żywioł ziemi stawia na praktykę i realne działanie)
Odpowiedz
#7

Jako karta dnia:
Dzisiaj przed Tobą pojawi się poważna szansa, na którą możesz poważnie liczyć, nawet jeśli niczego takiego nie oczekiwałeś. Łap wiatr w żagle i reaguj od razu, kiedy na przykład zaproponują Ci korzystną transakcję, okaż praktyczną pomoc lub wsparcie materialne. Nawiasem mówiąc ta propozycja może dotyczyć także Twego życia osobistego, przynosząc przyjemne wydarzenia i przeżycia. Zgadzaj się i daj sobie czas w pełni nacieszyć się tym.

Jako dobra rada: Przyjmij poważną propozycję i twórczo ją wykorzystaj.

Jako ostrzeżenie: Nie zachwycaj się wyłącznie materialnymi korzyściami.
Hajo Banzhaf - Klucze do tarota

Muza  Kotek
Odpowiedz
#8

Uwielbiam aurę tej karty, ten blask i tajemniczość. Źródło nowej idei, pomysłu życia który tworzy księżniczka denarów. Jej twarz jest skupiona, ubrana jest dostojnie. Ma zaokrąglony brzuszek  Kwiatek eh šliczna karta która wypadła mi czy bedę mamą. Przed tym wypadała mi księżniczka mieczy że to ja, buntowniczka z mieczem porywa się na cały świat. Dlatego jak wypadła mi ta karta czułam że dojrzałam do dania niwego życia które mnie zmieni. Ostatnią kartą która często mnie przedstawia to Cesarzowa, bo czuję się kobietą piękną i spełnioną, mimo trudności.


A więc księżniczka dla mnie to zmiana, nowe życie. W ręku nosi symbol Ying i Yang, dwóch sił które się uzupelniają. Może dlatego ma tyle siły by coś twkrzyć. To ona daje światło ktøre rozświetla ciemny las dookoła. A ten las był dla mnie zawsze symbolem mistyki, tego co noc skrywa tajemnicą. Ciemną stroną tej karty nie jestem do końca przekonana ale tak jakby była zbyt skupiona na tym co robi i nie patrzy się dookoła, ale to jedynie moje małe przeczucie.

Nie rozumiem jedynie dlaczego dzierży buławę w ręku.
[Obrazek: 2248b08fdba989f63d4e327100b40aec.jpg]
Odpowiedz
#9

Buława jest zakończona czystym kryształem, który ma symbolizować narodziny światła... ukryty wcześniej w ziemi, teraz został wydobyty na powierzchnię i przybrał nową formę - oszlifowany błyszczy, odbija promienie słoneczne, oddaje swoje światło z powrotem w stronę ziemi z której wyszedł. 

"W Starożytnym Egipcie prawdopodobnie obrabiano kryształ górski w celu uzyskania soczewki i rozniecania nim ognia za pomocą promieni słonecznych."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryształ_górski

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#10

Jako karta dnia paź denarów pokazał mi nieoczekiwane przyjście zaległego przelewu pieniężnego, co do którego nie wiedziałam, kiedy dokładnie się pojawi. Tak więc oznacza również dosłowne przyjście pieniędzy i "wzbogacenie się" (chociaż raczej niewielkie).
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości