Rycerz denarów
#1

Karta Tarota rycerz denarów (monet)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

JAKO OSOBA:
Jest to człowiek cierpliwy, wytrwały, stabilny i umiejący się koncentrować na swoich celach. Są to, podobnie jak w przypadku Pazia Denarów, cechy typowo ziemskie. Rycerz uosabiający drugą stronę Denarów jest raczej pracowity, uparty lub też nadmiernie ostrożny. Zwykle sam nie rozpoczyna nic nowego ani niczego nie inicjuje, ponadto trzeba go niekiedy nakłaniać do działania.

JAKO SYTUACJA:
Rycerz Denarów, ogólnie rzecz biorąc, oznacza, że trwająca od jakiegoś czasu sytuacja będzie miała pozytywne zakończenie, nawet jeśli się przedłuża i wygląda na to, że utknie w martwym punkcie. Rezultaty nie nastąpią szybko, lecz kiedy wreszcie je uzyskamy, okażą się takie, o jakich marzyliśmy. Jeśli Rycerz Denarów pojawi się razem z kartami sygnalizującymi brak ruchu - na przykład z Czwórką Denarów czy Ósemką Mieczy - być może trzeba będzie użyć więcej siły lub zadziałać z większą determinacją, żeby sprawy szły we właściwym kierunku, a nie czekać, co przyniesie czas.
Możliwe, że po prostu stoimy w obliczu sytuacji niewartej wysiłku i tylko bijemy głową w mur.

Joanna Watters - Co dzisiaj mówi tarot.


Cechy charakteru prezentowane przez rycerza denarów:

- w położeniu prostym: praktycyzm, sumienność, rzetelność, kreatywność, pracowitość, oszczędność, odpowiedzialność, wywiązywanie się z obowiązków, realizm życiowy, dokładność, skrupulatność i zdecydowanie.

- w położeniu odwróconym: zachłanność, podstępność, inercja, bierność oraz chorobliwa pedanteria, punktualność, jednostronność, dogmatyzm, niezadowolenie, brak realizmu, iluzje, samooszukiwanie się.

Znaczenie prognostyczne w położeniu prostym: praktyczny prezent, sukces osiągnięty ciężką, systematyczną pracą, metodyczność w działaniu, dyscyplina wewnętrzna, realistyczne podejście do życia, praktyczne pomysły, umiejętność wywiązania się z przyjętych zobowiązań i obowiązków, dbałość o szczegóły, zachowanie konwenansów, punktualność, dobra organizacja czasu, przywiązanie do swojego statusu i stanowiska, dochodowe inwestycje finansowe, powiększenie majątku dzięki spadkom oraz darowiznom, zyski z handlu i udziałów w spółkach.

Znaczenie prognostyczne w położeniu odwróconym: brak spontaniczności, skrępowane reakcje, niedbałość powodująca zahamowanie rozwoju, brak postępów w pracy, poświęcenie się czemuś, co nie jest tego warte, utrata sił na jałowe wysiłki, nieumiejętność szerszego spojrzenia na sprawę, niespodziewane wydatki finansowe, trudności z wykonaniem zadań na czas, brak czasu, wmawianie sobie, że jest dobrze, kiedy jest bardzo źle.

Kluczowe słowa przy rycerzu denarów:
autodyscyplina, konwenanse, spółki handlowe, prezent, darowizna, zysk.

Najczęstsze zawody symbolizowane przez rycerza denarów:
rzeźbiarz, dekorator wnętrz, statystyk, geodeta, rolnik, ogrodnik, projektant mody, gospodyni domowa, kucharz, organizator przyjęć, handlowiec.

Alicja Chrzanowska - Misterium Tarota. Arkana Małe.
Odpowiedz
#3

Znaczenie karty Rycerz Denarów:

Młody zaradny i odpowiedzialny mężczyzna. Karta reprezentuje człowieka godnego zaufania, na którym można polegać. Rycerz Denarów jest lojalny, kompetentny w swojej dziedzinie, uczciwy, pracowity, sumienny. Karta symbolizuje ostrożne planowanie, kierowanie się zdrowym rozsądkiem, konserwatywną postawę, solidność, uczciwość, wytrzymałość. Rycerz Denarów to także dobry przyjaciel, można mu zaufać i na nim polegać.

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe


Rozwaga. Człowiek metodyczny, działający powoli, lecz skutecznie. Człowiek o wąskich zainteresowaniach, praktyczny, nie poddający się wzruszeniom. Zainteresowania architekturą, geometrią, statystyką. Pedanteria, dokładność. Dbałość o szczegóły. Człowiek ograniczający swoje życie do pracy, specjalizacji zawodowej i domu. Ktoś odpowiedzialny, przywiązany do swojego statusu, stanowiska. Punktualność. Konwenans w postępowaniu, myśleniu.

Odwrócony: Inercja. Brak jakichkolwiek zainteresowań. Bierność w pracy i w życiu. Ciągłe niezadowolenie, narzekanie. Poświęcenie się dla czegoś lub kogoś, co nie jest tego warte. Dogmatyzm. Chorobliwa pedanteria. Odpowiedzialność doprowadzona do absurdu. Fobia dotycząca czystości, zdrowia, jedzenia itp. Hipochondryk. Lekoman.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Rada z jednej karty:

Przyjaciel, na którym można polegać. Musisz dotrzymać danych obietnic. Dobra, solidna podstawa do podjęcia działań.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
Odpowiedz
#4

Osoba powolna,skrupulatna,ułożona,zajęta pracą, stała w swych przekonaniach. Jeśli chodzi o kwestię uczuć, trochę taką nudę ukazuje lub osobę, nie wzbudzającą pociągu fizycznego czy emocjonalnego.
Odpowiedz
#5

Wydaje mi się, ze Rycerz Denarów może być zapowiedzią końca pewnej stagnacji i bezruchu, może też oznaczać powolne wychodzenie z emocjonalnego dołka przez łąpanie wewnętrznej równowagi, ale takiej którą odkrywamy w samotności albo izolacji od otoczenia w kazdym razie wszystko dzieje sie stopniowo i bez wiekszych wzlotów i upadkow, tak jakby było cześcią stabilnej strategi.
Kojarzy mi sie też ta karta z pewnego rodzaju pokorą w podejściu do zaistniałej sytuacji ale i swiadomościa posiadanych mozliwośći i opanowaniem wynikającym z tej wiedzy.
Odpowiedz
#6

*kurier
*wyjazd faceta do pracy
*ogólnie młody kierowca
Nigdy mi nie pokazał nic związanego z kasą Uśmiech Owszem czyjąś pracę, ale nigdy co by miało powiązanie ja+pieniądzeUśmiech Raczej wszystko związane z jazdą, drogą...
Odpowiedz
#7

A mi ten pan zawsze pokaże: tak, stabilne, silne, zrównoważone, praktyczne, wywiązywanie się z obowiązków, odpowiedzialność, realizm życiowy, stanowczość, w miłości - trwałość. aczkolwiek bez porywów namiętności.
Odpowiedz
#8

Dla mnie jest to całkiem pozytywna karta, zazwyczaj pokazuje mi otrzymywanie prezentów czy to rzeczowych czy gotówki,czasami łut szczęścia od losu w postaci wygranej na loterii, jest to u mnie również ogólnie karta przypływu gotówki, ale takiej na którą trzeba cierpliwie poczekać. Nie są to jednak nigdy duże sumy. 

Często wypada mi na dzień kiedy czekam na przesyłkę, której zawsze doczekać się nie mogę lub po prostu wtedy kiedy coś otrzymam. 
Jako osoba w tej karcie pokazuje mi się często kurier co również łączy się z tym, że jest to człowiek na którego trzeba cierpliwie czekać ;D, a także osoba od której spodziewamy się coś dostać. 

Ogólnie karta cierpliwości, powolenego acz skutecznego działania, pokazuje się tutaj powolne i skrupulatne dążenie do celu, takie dość rozsądne (dla osoby działającej), metodyczne, działanie według określonego planu. 

Podobnie w miłości - ktoś działa powoli, cierpliwie, z pewnego rodzaju strategią, obmyślonym planem, nie ma tutaj spontaniczności jednak jest pewna stabilizacja, działanie praktyczne. Jednak motywu dla którego ktoś działa powoli upatruję w sąsiednich kartach bo wiadomo, że nie każdy ma zawsze dobre i szczere intencje - ujmując inaczej ja widzę to tak, że sam fakt tego, że działamy jak Rycerz Monet nie oznacza, że jesteśmy jak on- czyli zazwyczaj uczciwi, odpowiedzialni czy opanowani.

Jako wróżba  w miłości na przyszłość w pytaniu o to czy kogoś poznamy, pokazuje mi, że ktoś do nas idzie jednak dość powoli, znowu trzeba czekać. Jednak cieniem tej karty jest też fakt, że komuś się nie spieszy do czegoś/do kogoś co w zależności od sytuacji można rozpatrywać jako negatywną stronę.

Także dla mnie Rycerz Monet w wielu sytuacjach łączy się często ze słowem cierpliwość,a w kwestii planowania/działania kojarzy czasami z 2 buław.
Odpowiedz
#9

Karty dworskie zwykle pokazują mi ludzi, a nie sytuacje czy zachowania.
Nie inaczej jest w przypadku tego rycerza. Poza tym, że pokazuje mężczyzn, zwykle 30-40-letnich, o cechach żywiołu ziemi (pragmatyzm, solidność, cierpliwość, stabilność emocjonalna, ale też powolność i "ciężkość"), to obrazuje określone zawody. W tej karcie pokazują mi się wszelcy stróże prawa i bezpieczeństwa: policjanci, strażnicy miejscy i graniczni, żołnierze - wszelcy reprezentanci służb mundurowych, może poza strażą pożarną i marynarzami Oczko. To także pracownicy banku, kasjerzy, ubezpieczyciele, doradcy finansowi, ale też ludzie, których praca związana jest w jakiś sposób z ziemią: górnicy, rolnicy, sadownicy, ogrodnicy, geodeci. Przy czym Rycerz denarów pokazuje podrzędnych, zwykłych pracowników, a nie np. prezesa banku czy właściciela kilkunastu pieczarkarni Oczko - oni pojawią się w Królu denarów.

Dwukrotnie Rycerz denarów jako karta-ostrzeżenie próbował ostrzec mnie przed.... bliskim spotkaniem z policją i groźbą mandatu za zbyt szybką jazdę Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości