Królowa denarów
#1

Karta Tarota królowa denarów (monet)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

JAKO OSOBA
Tron Królowej Denarów stoi na łące pełnej rozkwitłych kwiatów i bujnej roślinności, przywodzącej na myśl płodność i obfitość. Istnieje oczywisty związek między Denarami a żywiołem ziemi. Królowa ta jest osobą zadowoloną, żyjącą w harmonii z otoczeniem i doceniającą wszelkie radości życia. Jest to osoba stabilna, wychowująca, konstruktywna i rozumiejąca. Istnieje duże podobieństwo do Cesarzowej z Wielkich Arkanów, która także reprezentuje osobę żyjącą bardzo blisko natury i dobrze radzącą sobie w materialnym świecie.

JAKO SYTUACJA
Królowa Denarów sygnalizuje, że wszystko w ogrodzie jest różowe. Pojawienie się tej karty w rozkładzie wskazuje na stabilizację, czy to w sensie finansowym, czy też emocjonalnym, lub zapowiada większe bezpieczeństwo oraz poprawę sytuacji.

Joanna Watters – Co dzisiaj mówi tarot.


Cechy charakteru prezentowane przez Królową Denarów:
- w położeniu prostym: praktyczność, dobry gust, estetyka, serdeczność, rozsądek, gospodarność, umiejętność zarządzania finansami, wytrwałość, ambicja i umiejętność kierowania innymi, konsekwencja.

- w położeniu odwróconym: rozrzutność lub skąpstwo, nieufność, izolowanie się od ludzi, podejrzliwość, nielojalność, ponuractwo, lęk oraz strach, obawa, niegospodarność, zły gust, brak aspiracji.

Znaczenie prognostyczne w położeniu prostym:
pomyślność w sprawach finansowych, wiara w siebie i swoje siły, umiejętność zgodnego współżycia z ludźmi, dążenie do wyznaczonych sobie ideałów, znajomość tajemnic świata, umiejętność kierowania innymi ludźmi, wysokie aspiracje oraz ambicje poparte rzetelną pracą, konsekwentne realizowanie podjętych decyzji, wytrwałość w dążeniu do celu, możliwość cieszenia się z własnych osiągnięć, dom prowadzony na wysokim poziomie, pomoc ze strony bogatej rodziny ze wsi, związek z osobą zamożną.

Znaczenie prognostyczne w położeniu odwróconym:
brak zaufania do siebie, obawy, trudności finansowe spowodowane niegospodarnością, a także brak poczucia bezpieczeństwa materialnego, ciągła pogoń za pieniądzem oraz kierowanie się uprzedzeniami, praca zrywami, napięte terminy finansowe i zawodowe, brak wytrwałości, zadowalanie się połowiczną realizacją wyznaczonego sobie celu, zniechęcenie, poddawanie się biegowi wypadków.

Kluczowe słowa przy Królowej Denarów: pomyślność, wytrwałość, realizacja celów, realizacja ideałów, wzrost dochodów.

Najczęstsze zawody symbolizowane przez Królową Denarów:
praca w marketingu, makler giełdowy, szef przedsiębiorstwa, administrator, architekt, grafik, budowlaniec, górnik, saper, archeolog.

Alicja Chrzanowska - Misterium Tarota. Arkana Małe.
Odpowiedz
#3

Znaczenie karty Królowa Denarów:

Reprezentuje podobne zawody, co Król Denarów, ale karta oznacza w tym przypadku kobietę. Ce****e ją odpowiedzialność, obowiązkowość, wytrwałość, pracowitość. Jest symbolem kobiety, która wspaniale radzi sobie w sprawach zawodowych i rodzinnych. Królowa Denarów to również opiekuńcza, pełna ciepła, oddana matka, która potrafi zapewnić bezpieczeństwo i byt swoim najbliższym. Karta może oznaczać również zmysłową, piękną kobietę, o dobrym guście, elegancko i modnie ubraną. Inne cechy, które symbolizuje karta to dojrzałość, kompetencja, praktycyzm, może być to również zapowiedź polepszenia warunków materialnych, poprawy finansów, awansu.

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe



Znaczeniowo karta ta najbliższa jest Magowi z Arkanów Wielkich. Funkcję czarodziejskiej pałeczki Maga pełni tu Denar symbolizujący lustro, w którym Królowa ogląda świat i siebie w świecie.

Wiara w siebie i w swoje siły. Umiejętność generalizowania. Syntetyczny umysł. Fascynacja światem, jego pięknem i magicznością. Znajomość tajemnic świata. Optymizm. Umiejętność współżycia z ludźmi. Kobiecość, praktycyzm i wdzięk. Piękno seksu, piękno miłości. Swoboda. Zaufanie.

Odwrócona: Zakłopotanie, wstydliwość. Zniechęcenie. Człowiek, któremu nie można wierzyć. Nielojalność. Kłamstwo i podstęp. Intrygi. Zaciekłość, mściwość. Człowiek, który rozmyślnie powoduje rozbicie czyjejś rodziny, niszczy więzy przyjaźni, miłości. Brak wrażliwości na piękno świata, piękno przyrody. Rozmyślne niszczenie natury. Ponuractwo. Zahamowania seksualne. Kierowanie się uprzedzeniami, fobiami. Niechęć do ludzi.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"
Rada z jednej karty:

Odpowiedzialna kobieta. Zapowiedź bezpieczeństwa.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
Odpowiedz
#4

A co może oznaczać Królowa Denarów na pozycji czego nie robić? :?
Odpowiedz
#5

FairyWitch napisał(a):A co może oznaczać Królowa Denarów na pozycji czego nie robić? :?
jeść racjonalnie/nie upaść się
Odpowiedz
#6

Fairy
Nie rozpatrywać spraw pod względem materialnym. Nie tracić kasy.
tyle ja :geek:

Jestem okazem zdrowia, jestem szczęśliwa, mam satysfakcjonującą dochodową pracę, mam nadmiar pieniędzy własnych, moje dzieci są zdrowe i swietnie się uczą, mają doskonałe perspektywy, jestem w związku, który daje mi satysfakcję, wszyscy moi bliscy są szczęśliwi i pełni zdrowia :mrgreen:
Odpowiedz
#7

Bogata dziewczyna, ubrana gustownie, wie do czego służą pieniądze i potrafi zrobić z nich użytek Rotfl
Odpowiedz
#8

Szasta kasą na prawo i lewo, nie musi się o nic martwić. Śpi na pieniądzach i ma wszystkich gdzieś. Wydaje się pusta... przynajmniej takie odnoszę wrażenie z tej talii.
Odpowiedz
#9

FairyWitch napisał(a):= Wydaje się pusta... przynajmniej takie odnoszę wrażenie z tej talii.
takie sprawia wrażenie, ale oczy ma zasłonięte okularami , nie widać co kryją Uśmiech Mina też nie jest rozbawiona, usta ma w grymasie , to taka sztuczna poza , może jak zdejmie z siebie te wszystkie gadżety jest ciepłą i fajną kobietą , w końcu ta królowa jest świetnym materiałem na żonę więc nie może być pusta. Mnie zastanawiają te cienie na podłodze ? co o tym myślicie? mają jakiś sens czerwień z czarnym kolorem to tak jakby energia działania była ukrywana -nie wiem czy dobrze myślę :roll:
Odpowiedz
#10

tam jest tyle świateł że jedna osoba ma wiele cieni-twarzy

ona jest tak pusta że myśli że jest na czerwonym dywanie Lol Lol Lol Lol
Odpowiedz
#11

Moj Tarot okresla moja zone jako Krolowa Denarow,i wiem ze podstawa tej karty jest stabilizacja oraz poczucie bezpieczenstwa...
Odpowiedz
#12

z książki p. Stawińskiej:

"czas realizacji prognozy - przełom stycznia i lutego

Pomyślność w sprawach finansowych, życie na wysokim poziomie materialnym, bogaci krewni na prowincji, aspiracje poparte rzetelną pracą i wiedzą, doradca. Ktoś, kto umie korzystać z dobrych stron życia. Osoba znająca odpowiedzi na wiele życiowych pytań, dbałość o urodę otoczenia, sybarytka*.
W negacji - brak wiary w siebie, niegospodarność, podejrzliwość, nieregularna praca, poddawanie się losowi. Brud, niechlujstwo, skłonność do alkoholizmu i prostych rozrywek.
Choroby: ostrzega przed reumatyzmem i schorzeniami dermatologicznymi."

----
* http://swo.pwn.pl/haslo.php?id=26156
Odpowiedz
#13

u mnie zawsze wychodza spotkania towarzyskie -taka kawka ,herbatka . a jako kobieta to ma maske na twarzy jest taka perfekt ciuch , makijaz troche zimna ,dopiero w pieleszach domowych to fajna dziewucha (bez takiej maski)
Odpowiedz
#14

a na mojej karcie kobieta w srednim wieku , wtula sie w ramiona mlodego mezczyzny. Posciel w ktorej leza jest , blyszczaca, luksusowa Buziak w pomaranczowym i zielonym kolorze.
Odpowiedz
#15

W pytaniu o pracę ta karta to bardzo dobra wróżba, mówi o satysfakcji finansowej i niezależności materialnej.
Odpowiedz
#16

Królowa denarów bywa określana mianem "Mała Cesarzowa", a pewien wróżbita  Oczko określił ją jednym słowem: "skała" - co również bardzo dobrze przybliża jej charakter. Jej cechą charakterystyczną jest to, że Królowa ta "pielęgnuje" - to znaczy dogląda wzrostu, trwa przy tym co zasadziła, inwestuje w siebie i w pomyślną przyszłość, cierpliwie oczekuje na owoce i wytrwale pracuje nad tym by przyszły plon był obfity, dba o pełen portfel, o dostatek swój i swojego otoczenia. To kobieta silnie powiązana z materią, z "tu i teraz", stojąca obiema nogami na ziemi, wytrwała, bez humorów, przewidywalna, solidna, konkretna i rozsądna. 
Nieprzypadkowo wiele talii tarota przedstawia ją jako kobietę, która siedząc na tronie trzyma w ręku złotego denara i cała jej uwaga jest skupiona właśnie na nim. Tak 

[Obrazek: 1HZvEZs.jpg]

W rozkładach na związek karta tej Królowej określa bycie (obecnie lub w przyszłości) w związku trwałym, stabilnym i uporządkowanym, takim co to nie zaszkodzi mu byle co.  Ok

Dzień określony przez tę kartę może być dniem solidnej pracy lub konkretnych zajęć (które często mieliśmy już wcześniej zaplanowane)... na pewno nie będzie to dzień obijania się i leżenia na kanapie, myślenia o niebieskich migdałach, ani też chodzenia do teatru czy romantycznych randek. Oczko A ponieważ ta Królowa jest tak silnie powiązana z materią, ziemią, przyrodą - może więc pokazywać także aktywność z tym związaną, a więc np:. spędzenie dnia "na łonie przyrody", pracę w ogródku, robienie przetworów na zimę itp. ...A idąc jeszcze dalej: kupno czegoś solidnego do domu, do pracy albo dla siebie - czegoś co jest pewnego rodzaju "inwestycją" (np. złotej biżuterii) lub jest w pewien sposób powiązane z płodami ziemi (np. lodówka, kuchenka, sokowirówka, ale także sadzonki roślin, kosiarka itp.).

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości