Król denarów
#1

Karta Tarota król denarów (monet)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

   

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Odpowiedz
#2

JAKO OSOBA
Podobnie jak w przypadku Królowej Denarów, jest to obraz płodności i obfitości. Człowiek, którego ta karta reprezentuje, jest wiarygodny, odpowiedzialny i można na nim polegać; doskonale sytuowany, u szczytu stabilizacji i bezpieczeństwa. Ten Król ma stabilne i praktyczne podejście do życia, a żeby podjąć działanie, musi mieć ku temu poważną przyczynę – całkowite przeciwieństwo impulsywności. Jest twardy jak skała – typ człowieka, jakiego szukamy w chwilach kryzysu, zwłaszcza jeśli potrzebujemy finansowej lub praktycznej pomocy. Jest to żywiciel, dający stabilizację i wprowadzający porządek, może reprezentować rodzica, odnoszącego sukcesy biznesmena, bankowca lub jakiegokolwiek dobroczyńcę. Z drugiej strony osoba ta mogła zapomnieć lub nigdy nie wiedziała, jak to jest, kiedy się czegoś nie ma, i nie zawsze dzieli się swoim powodzeniem czy doświadczeniem.

JAKO SYTUACJA

Król Denarów sygnalizuje, że sprawy przybierają niezwykle obiecujący obrót i są dobrze zorganizowane. Ktokolwiek się nimi zajmuje, ma wszystko pod kontrolą i dokładnie wie, co robić. Karta ta dobrze wróży wszelkim interesom i wskazuje sprawy niezwykle produktywne i lukratywne.


Joanna Watters – Co dzisiaj mówi tarot.



Cechy charakteru prezentowane przez Króla Denarów:

- w położeniu prostym: sumienność, cierpliwość, bezinteresowność, hojność, szczodrość, stabilność, odpowiedzialność, stateczność, umiłowanie natury oraz równowaga wewnętrzna, spokój wewnętrzny, siła wewnętrzna.

- w położeniu odwróconym: interesowność, złośliwość, materializm, lenistwo, ośli upór, nudziarstwo, brak polotu, skorumpowanie, konserwatyzm, nadmierny tradycjonalizm, ociężałość umysłowa.

Znaczenie prognostyczne w położeniu prostym:
doskonała sytuacja finansowa, brak problemów natury materialnej, zainteresowanie ekologią i ochroną środowiska materialnego, donacje na rzecz ochrony przyrody, uzyskanie poparcia majętnego człowieka, znalezienie sponsora potrzebnego do realizacji projektu, całkowita odpowiedzialność za własne słowa i czyny, powiększenie stanu posiadania, zwiększenie dochodów, umiejętność mądrego obracania pieniędzmi, szacunek dla ziemi, dokładność w planowaniu i działaniu, konsekwentne dążenie do wytyczonego celu.

Znaczenie prognostyczne w położeniu odwróconym:
ostrzeżenie przed trudnościami finansowymi, groźba utraty stanowiska lub majątku, zagrożenie ze strony kogoś, kto nienawidzi oryginalności, zwalczanie postępowych idei, brak myślenia globalnego, znieczulica, obojętność na problemy innych, awersja do zwierząt, zaniechanie projektu ze względu na niemożność znalezienia poparcia dla niego, stosowanie starych rozwiązań do nowych spraw, negowanie postępu.

Kluczowe słowa przy Królu Denarów:
ekologia, środowisko naturalne, poparcie, pieniądze, majątek, powiększenie.

Najczęstsze zawody symbolizowane przez Króla Denarów:
rolnik, ogrodnik, leśniczy, gajowy, bankowiec, pośrednik w handlu nieruchomościami, historyk, ekolog, obrońca środowiska naturalnego.


Alicja Chrzanowska – Misterium Tarota. Arkana Małe.
Odpowiedz
#3

Król Denarów
Człowiek na stanowisku, majętny, jego sytuacja finansowa jest ustabilizowana. Mężczyzna zadowolony, z tego co osiągnął. Karta reprezentuje osoby, które wspaniale radzą sobie w dziedzinach, związanych z obrotem pieniędzy lub rzeczami wartościowymi. Może wskazywać na osoby z zawodami takimi jak, bankier, makler, handlowiec, księgowy, agent nieruchomości. To również doskonały przedsiębiorca, właściciel firmy, zarządca. Pojawienie się karty w układzie może wskazywać na planowanie ważnych przedsięwzięć finansowych, inwestycje, interesy, porady finansowe, poszukiwanie bezpieczeństwa materialnego.

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
Odpowiedz
#4

Rada z jednej karty:

To odpowiedzialny, solidny człowiek: ojciec, dziadek, szef. Jest gotów wystąpić w obronie tego, co posiada. Bądź teraz wytrwały, konsekwentny, a osiągniesz swój cel.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
Król denarów
Człowiek pewny siebie, stały, godny zaufania, cierpliwy, czasami zbyt powolny w działaniu. Taki co ma pieniądze, dobrą sytuację materialną "fura skóra i komóra" chociaż nie na styl cwaniaka - bardziej na styl prosty ale markowy, nie kupi taki koszuli na bazarku. Z urody to ze wszystkich tarotowych Króli najbrzydszy, uroda na bank nie jest jego atutem. chytrawy, niezbyt rozrzutny. Zwraca uwagę na wygląd, styl status itp. "jest cyniczny życiowo , przez fakt ile osiągnął.. " wszystko jest do kupienia to tylko kwestia ceny " i jego powietrzna natura sprowadza sie do ustalenia tej ceny.

Jako dobra rada:
Ciesz się z tego, co osiągnąłeś i mądrze wykorzystuj swoje rezerwy.
Jako ostrzeżenie:
Nie bądź uparty i nie ulegaj bezmyślnemu skąpstwu.
Jako karta dnia:
Dzisiaj możesz podsumować rezultaty swojej pracy i cieszyć się nimi. A po zrobieniu inwentaryzacji swoich bogactw, możesz nawet trochę spocząć na laurach. Jeśli jednak pojawia się u Ciebie życzenie, żeby wziąść się za jakąś nową sprawę, to bardzo dobrze. Jednak najważniejsze zadanie na najbliższą przyszłość - zachować to, co osiągnąłeś. Możliwe także, że spotkasz dziś mężczyznę o dobrym sercu i trzeźwym umyśle (po tym go poznasz). Słuchaj go uważnie, a jeśli coś ci zaproponuje, zgadzaj się.

H.Banzhaf - Klucze do tarota
Odpowiedz
#5

Mi Król Denarów pokazuje się kiedy idę gdzieś "na miasto" z Rycerzem. Kawiarnia, obiad... bez liczenia każdego grosza.
On płaci, można czasem nawet poszaleć.
Odpowiedz
#6

To racja, jak wyłazi denarowy to wiem, że grosza nie strace :twisted: :twisted: :twisted:

Jestem okazem zdrowia, jestem szczęśliwa, mam satysfakcjonującą dochodową pracę, mam nadmiar pieniędzy własnych, moje dzieci są zdrowe i swietnie się uczą, mają doskonałe perspektywy, jestem w związku, który daje mi satysfakcję, wszyscy moi bliscy są szczęśliwi i pełni zdrowia :mrgreen:
Odpowiedz
#7

Król Monet - Partner, którego pomysły zawodowe pomogą w rozwoju twojej kariery;
Mężczyzna, który zjawia się, aby polepszyć ci życie;
Mężczyzna, który gwarantuje ci bezpieczne życie oraz zapewni finansowe i uczuciowe wsparcie;
Mężczyzna ochraniający cię oraz zabezpieczający wszystkie twoje potrzeby;
Osoba, która skupia swoje działanie na tym, abyś ty była szczęśliwa i zrobi, co tylko będzie mógł żeby sprawiać ci radość;
Mężczyzna, który kupuje ci dom i żywi nie, dlatego że musi, ale dlatego że cię kocha;
To dobry mężczyzna, ale niezbyt namiętny oraz nieszczególnie seksowny:
Spokojna lub odsunięta od ciebie osoba, która darzy cię miłością;
Bogaty mężczyzna, który staje się twoim partnerem życiowym i z którym z radością dzielisz wszystkie materialne sprawy;
Partner, którego spotkasz podczas podróży służbowej lub w czasie sprzedaży głównej części majątku;
Mężczyzna, który ci ufa i zna twoje zdolności umysłowe.

Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń
Odpowiedz
#8

A mi król denarów często pokazuje kolekcjonera.
MUśmiech
Odpowiedz
#9

Ja Króla Monet odczytuje jako mężczyznę o ciemniejszych wlosach z trygonu ziemskiego tj.Byk,Panna,Koziorozec,jest lojalny-mocno stapający po ziemi,stały i powazny,ale w uczuciach taki chłodniejszy.

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#10

Jako karta dnia:
Dzisiaj możesz podsumować rezultaty swojej pracy i cieszyć się nimi. A po zrobieniu inwentaryzacji swoich bogactw, możesz nawet trochę spocząć na laurach. Jeśli jednak pojawia się u Ciebie życzenie, żeby wziąść się za jakąś nową sprawę, to bardzo dobrze. Jednak najważniejsze zadanie na najbliższą przyszłość - zachować to, co osiągnąłeś. Możliwe także, że spotkasz dziś mężczyznę o dobrym sercu i trzeźwym umyśle (po tym go poznasz). Słuchaj go uważnie, a jeśli coś ci zaproponuje, zgadzaj się.

Jako dobra rada:
Ciesz się z tego, co osiągnąłeś i mądrze wykorzystuj swoje rezerwy.

Jako ostrzeżenie:
Nie bądź uparty i nie ulegaj bezmyślnemu skąpstwu.

H.Banzhaf - Klucze do tarota
Odpowiedz
#11

Jako karta dnia:
Dzisiaj możesz podsumować rezultaty swojej pracy i cieszyć się nimi. A po zrobieniu inwentaryzacji swoich bogactw, możesz nawet trochę spocząć na laurach. Jeśli jednak pojawia się u Ciebie życzenie, żeby wziąść się za jakąś nową sprawę, to bardzo dobrze. Jednak najważniejsze zadanie na najbliższą przyszłość - zachować to, co osiągnąłeś. Możliwe także, że spotkasz dziś mężczyznę o dobrym sercu i trzeźwym umyśle (po tym go poznasz). Słuchaj go uważnie, a jeśli coś ci zaproponuje, zgadzaj się.

Jako dobra rada:
Ciesz się z tego, co osiągnąłeś i mądrze wykorzystuj swoje rezerwy.

Jako ostrzeżenie:
Nie bądź uparty i nie ulegaj bezmyślnemu skąpstwu.

H.Banzhaf - Klucze do tarota
Odpowiedz
#12

Jako karta dnia:
Dzisiaj możesz podsumować rezultaty swojej pracy i cieszyć się nimi. A po zrobieniu inwentaryzacji swoich bogactw, możesz nawet trochę spocząć na laurach. Jeśli jednak pojawia się u Ciebie życzenie, żeby wziąść się za jakąś nową sprawę, to bardzo dobrze. Jednak najważniejsze zadanie na najbliższą przyszłość - zachować to, co osiągnąłeś. Możliwe także, że spotkasz dziś mężczyznę o dobrym sercu i trzeźwym umyśle (po tym go poznasz). Słuchaj go uważnie, a jeśli coś ci zaproponuje, zgadzaj się.

Jako dobra rada:
Ciesz się z tego, co osiągnąłeś i mądrze wykorzystuj swoje rezerwy.

Jako ostrzeżenie:
Nie bądź uparty i nie ulegaj bezmyślnemu skąpstwu.

H.Banzhaf - Klucze do tarota
Odpowiedz
#13

Izyda napisał(a):Ja Króla Monet odczytuje jako mężczyznę o ciemniejszych wlosach z trygonu ziemskiego tj.Byk,Panna,Koziorozec,jest lojalny-mocno stapający po ziemi,stały i powazny,ale w uczuciach taki chłodniejszy.
Ja podobnie. Zresztą jeśli chodzi o wygląd, to dworzanie ziemscy(ziemni) kojarzą mi się z brunetami i brunetkami - ciemne włosy i oczy, czasem śniada cera.
Na marginesie król denarów pokazał mi kiedyś szefa (głównego bossa w firmie).
Odpowiedz
#14

U mnie zawsze krol denarow wychodzi na szefa, kierownika, kogos majetnego i wysoko postawionego.
Odpowiedz
#15

A u mnie karta ta pokazala mi mezczyzne majetnego, ktory sam sie czegos w zyciu dorobil, ale mocno skapego. Dosyc chlodny w uczuciach. Wyglad: blondyn o niebieskich oczach. Znak zodiaku - Ryby. (moj ex - zawsze wychodzi mi w tej karcie)
Odpowiedz
#16

Mi ta karta wyszła jako karta reprezętujaca mnie w roku 2017.
Chyba powinnam se cieszyć Oczko
Odpowiedz
#17

A co symbolizuje król denarów w pytaniu o egzamin?
W pozycji normalnej i odwróconej?
Odpowiedz
#18

kokoszanel, to jest dział teoretyczny, zamieszczamy tu opisy znaczenia kart, ewentualnie to co dane karty pokazują nam podczas wróżenia. Jeśli coś Cię nurtuje, masz jakieś pytania dotyczące konkretnej karty, to zapraszam do działu praktycznego gdzie mamy wątki dotyczące kart w praktyce... możesz tam też założyć swój temat. Uśmiech
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewforum.php?f=156">viewforum.php?f=156</a><!-- l -->
Moderator Jednorożec LeCaro

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości