Aneta
#1

Aneta – forma pochodna imienia Anna, powstała jako przeniesienie francuskiego zdrobnienia tego imienia, Anette, do języka polskiego. Pochodzi z języka hebrajskiego. Imię dotarło do Polski w XIX w., wcześniej używano tylko imienia Anna.

Aneta imieniny obchodzi: 16 czerwca i 17 lipca.

Imię Aneta bowiem, inaczej niż Anna i Hanna, naładowane jest pewną dawką arystokratycznego dostojeństwa i wręcz zmusza do przestrzegania dobrych manier, do właściwego zachowania się przy stole. Imię to uczy szacunku wobec starszych krewnych i zaufania do porządku świata.
Ale zarazem imię to sprawia, że Anety wcale nie są ponure ani zatroskane, przeciwnie: potrafią się bawić i pierwsze są do tańca. Anety są bardzo muzykalne. Często mają wyraźne uzdolnienia artystyczne, choć rzadko łączą je z wykonywanym zawodem.

Aneta jest pewna siebie i bardzo kobieca. Chociaż jest osobą wrażliwą, to daleka jest od przesadnej czułostkowości. To osoba obdarzona wdziękiem, łagodna i miła. Cierpliwość nie jest jej mocną stroną. Irytują ją ludzie powolni i przyziemni. Ambitna perfekcjonistka, która nie tolerują przeciętności, przez co może wydawać się bardziej surowa, niż jest w rzeczywistości.
Nie przecenia towarzystwa, lecz także nie stroni od znajomości. W życiu ceni wygodę i prostotę. Lubi spokój, zgodę i harmonię we własnym środowisku. Potrafi z każdym zawrzeć korzystny dla obu stron kompromis. Umie postępować jak dyplomata, choć zdarza się, że swoim naiwnym zachowaniem wszystko burzy. Posiada umiejętności naśladowcze.
Odpowiedz
#2

Witam ,powiem że jeśli chodzi o opis mego imienia to mogę się zgodzić z większością opisu.Lubię się bawić ,podobno jestem muzykalna ,ponurakiem też nie jestem i chyba dość szybko nawiązuję znajomości .Pozdrawiam.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości