Jaki to zawód ?
#23

trzymam kciuki :handgestures-thumbup:
Odpowiedz
#24

bardziej przyznam szczerze myślałam o kosmetykach Oczko ale upiekszanie z cesarzową na pozycji 4 może nie być mocną stroną Oczko a ezoteryką się interesuję już od prawie 10 lat, do wróżek zaczęłam chodzic jeszcze wczesniej i jest to temat, który mi się nie nudzi...mam zwatpienia jeśli chodzi o stawianie kart, dłuższe krótsze przerwy ale z duchową stroną życia raczej się nie rozstaję więc może być to rzeczywiście dobry kierunek...dziękuję dziewczyny! jak już otworzę ten sklep macie u mnie zniżkę Buźki
Odpowiedz
#25

kosmetyka to swietny pomysl by przepracowac III na 4 pozycji.
bo chodzi tez o to aby przepracowywac karte na 4 pozycji. ty masz ta cesarzowa ale jestes jej jakby nieswiadoma. Np mozesz nie zauwazac jak jestes piekna ...zajecie sie kosmetyka zwroci twoja swiadomosc na ten obszar zycia jakim jest m.in piekno..
Odpowiedz
#26

tutaj były linki, ale jak zauważyła dzielnie Rani, już są na forum, to Helge cofnęła swe zapędy.
wstawiła za to serdeczny uśmiech Rotfl
dzięki Rani za czujność Rotfl
Odpowiedz
#27

Helge,
linki do tych filmikow Joanny Wisniewskiej juz sa na forum Uśmiech
Odpowiedz
#28

Helge napisał(a):wstawiła za to serdeczny uśmiech Rotfl
dzięki Rani za czujność Rotfl
Buziak Luzik
Odpowiedz
#29

no śmieszno Rotfl
tak to jest z Helge (albo, jak to ktoś dzisiaj napisał, z Helą) kiedy zażyje nieco tego boskiego specyfiku (Starovar lime, lemonkowe)
Odpowiedz
#30

Cytat:(1) IV (2) X (3) XXII (4) XIV (5) X (6) II (7) XIV (8) XII (9) VI (10) XII (11) VI (12) IV (13) XX (14) XII (15) X (17) VIII (18) XVIII

W 2 i 5 jest Koło Fortuny, ale osoba, dla której to wyliczono w ogóle nie jest zainteresowana finansami, a z tym mi się to głównie kojarzy. Co jeszcze można tu brać pod uwagę? A może ten człowiek będzie często zmieniać zawody? Gubię się w tych zależnościach. Bezradny
Odpowiedz
#31

Hej to jaki zawód mi wychodzi mając na pozycji 2 II czyli papieżyce a na 5 mam XXI świat Uśmiech
Kapłanka-zakonnik, psycholog, pisarz, poeta, nauczyciel, wróżbita, ktoś zajmujący się ziołolecznictwem, karta może symbolizować też znachorki, szeptunki. A TU JEST ZGODNOŚĆ ZE STUDIAMIOczko
Świat- zawody związane z szeroko pojętą nowoczesnością, pracownicy firm międzynarodowych zajmujący się reklamą i pozycjonowaniem, zawody związane z techniką komputerową, twórcy gier komputerowyc TO MI SIĘ CAŁKOWICIE NIE ZGADZA...
Odpowiedz
#32

Głupiec- wynalazcy i odkrywcy oraz  zawody i  zajęcia związane z dziećmi i dla dzieci;  nauczyciel, przedszkolanka, opiekunka ale także aktor teatru lalkowego, pisarz lub poeta piszący dla dzieci, ktoś kto organizuje imprezy i zabawy dla dzieciaków. Karta może oznaczać także osobę która zawodowo spełnia rolę rodzica w rodzinnym domu dziecka  lub opiekuna zwierząt w schronisku.

Mag- dyplomata, wykładowca, adwokat, dziennikarz, negocjator, bibliotekarz, informatyk.

Kapłanka-zakonnik, psycholog, pisarz, poeta, nauczyciel, wróżbita, ktoś zajmujący się ziołolecznictwem, karta może symbolizować też znachorki, szeptunki.

Cesarzowa- zawody związane z kosmetyką, wizażem, modą a także może symbolizować gospodynię domową, która jest prawdziwą damą i prowadzi dom na wysokim poziomie.

Cesarz- urzędnik państwowy, przedsiębiorca, inżynier, wszelkie zawody związane ze służbami mundurowymi.

Kapłan- duchowny, misjonarz, urzędnik administracji państwowej, lekarz, psycholog, profesor, wykładowca przedmiotów humanistycznych.

Kochankowie- osoby zajmujące się wystrojem wnętrz, architekci i dekoratorzy, pracownicy biura matrymonialnego, pracownik urzędu stanu cywilnego.

Rydwan- podróżnik, kierowca, szofer, taksówkarz, instruktor  jazdy, mechanik samochodowy, konduktor, nawigator, pilot.

Sprawiedliwość- sędzia, adwokat, radca prawny, księgowy, kontroler, urzędnik skarbowy.

Pustelnik-psycholog, lekarz, naukowiec, filozof, detektyw, przewodnik, nocny stróż, osoba opiekująca się starszymi, schorowanymi ludźmi.

Koło Fortuny-astrolog, doradca finansowy, pracownik kantoru, urzędnik bankowy, mechanik, zegarmistrz, pracownik kasyna.

Moc- zawody wymagające siły i odwagi lub niebezpieczne;  saper, komandos, kaskader, artysta cyrkowy, tragarz, rzeźnik, doker, drwal, zapaśnik, rehabilitant, masażysta, trener  sportowy.

Wisielec-duchowny, chemik, galwanizer, hydrolog i pokrewne zawody, hydraulik.

Śmierć-chirurg, radiolog, komornik, grabarz

Umiarkowanie-dyplomata, lekarz, pielęgniarka, opiekun, tłumacz, pracownik socjalny, stewardesa, telefonistka.

Diabeł- biznesmen, finansista, aktor, pracownik kasyna, prostytutka.

Wieża- saper, strażak, hutnik, architekt, murarz, malarz.

Gwiazda- artyści ; piosenkarz, malarz, poeta oraz ich opiekunowie, menagerzy, zawody związane z przyrodą; ogrodnik, botanik, ornitolog, ekolog, zawody związane z kosmetologią

Księżyc- ginekolog, położna, twórca- artysta, zawody związane z kosmetyką, wizażem.

Słońce- artysta, reżyser  filmowy, ekspert w jakiejś dziedzinie, mężczyzna na wysokim stanowisku, szef.

Sąd Ostateczny- pracownik naukowy, dziennikarz, speaker, muzyk.

Świat- zawody związane z szeroko pojętą nowoczesnością, pracownicy firm międzynarodowych zajmujący się reklamą i pozycjonowaniem, zawody związane z techniką komputerową, twórcy gier komputerowych.

Zródło http://www.wrozbyztarota.pl/zawody-w-tar...ie-arkana/
Odpowiedz
#33

Głupiec pokazał mi też przedstawiciela handlowego.
Odpowiedz
#34

Cytat:1 świat
2 pustelnik (-)
3 mag
4 waga
5 fortuna
6 księżyc
7 pustelnik (-)

8 papież

Witam
1. Wg portretu predyspozycje wyszły mi FORTUNA i KSIĘŻYC (5i6). Pojmuje to jako prywatny ginekolog, prywatna położna, właścicielka salonu kosmetycznego lub "wolna" wizażystka/makijażystka. Kwiatek

2. Naturalnie tego nie robię, nie czuję ale przypominam sobie że chyba tym chciałam się zajmować zanim nie zetknęłam się z tym brutalnym światem Beczy . Wpływ miało na to moje naiwne marzenie które starałam się bronić, by być księgową, kimś ważnym, odpowiedzialnym za finanse, raportowanie coś jak urzędnik państwowy co potwierdza WAGA+FORTUNA (4i5). Co ciekawe skończyłam informatykę i ochronę środowiska i obecnie nie wiem co chce robić co lubię. Czuję że na siłę próbowałam być kimś kim nie jestem, i muszę zaakceptować moje zamiłowanie do delikatności i piękna. Nie czuję tego, może to czuję podświadomie?

3. Obecnie co nóż ląduje na bezrobociu eremita kochany co z fortuną (2i5) mówi mi że wybieram sobie złe zawody. Zbyt suche, gdzie liczą się liczby nie emocje.

4. Jak to ma się do mojej misji PUSTELNICZEJ? Mam nadzieję że moją misją nie jestem zostanie zawodowym bezrobotnym Szok
Pozdrawiam
Odpowiedz
#35

Cytat:1(III) 2(V) 3(XIX) 4(VIII) 5(II) 6(X) 7(V) 8(XV) 9(II) 10(XIV) 11(XII) 12(XX) 13(XXI) 14(IX) 15(I) 17(XXII) 18(V)

U mnie też pojawia się zestawienie Kapłana i Kapłanki (2i5), więc domniewam, że moja praca będzie ściśle związana z ezoteryką,albo rozwojem duchowym. tylko intryguje mnie ten Diabeł XV na 8 pozycji jako środki do realizacji celu misji ... może powinienem założyć kanał na yt i podawać siebie za nowego proroka i czerpać korzyści z reklam, albo przelewów na konto bankowe Oczko.
Odpowiedz
#36

Hm ale realizacja misji jest chyba rozumiana szerzej jako misję na obecne wcielenie, a nie realizację swojej drogi zawodowej... Oczko
Odpowiedz
#37

Mysle, ze Chrzanowska w kontekscie zawodu kieruje sie swego rodzaju utopijna mysla, ze powinien ten wybor wynikac z naszej swiadomego podejscia (5) jak i realizacji naszej misji (7). Oczywiscie, musimy brac pod uwage, ze rodzimy sie w okreslonych warunkach spolecznych i ekonomicznych i interpretacja kart bedzie musiala sie w jakims stopniu do tych warunkow dostosowac. Czesto rowniez pracujemy w danym zawodzie, bo tego od nas wymaga sytuacja Uśmiech

Ja mam np. w (7) kochankow a w (5) Rydwan. Nic u mnie nie sugeruje milosci do gotowania jak i poswiecenia calej kariety celem robienia tego co kocham (no tutaj mona te karty tak interpretowac! ale gotowania tam brak).
Odpowiedz
#38

Luks napisał(a):Hm ale realizacja misji jest chyba rozumiana szerzej jako misję na obecne wcielenie, a nie realizację swojej drogi zawodowej... Oczko

Czyli rozumiem, że jakby udało mi się pogodzić realizację misji z pracą zawodową to wtedy dokonałbym spłycenia tej otoczki sacrum, bo przyłączyłbym do tego chęć zarobienia na siebie i w być może w przyszłości na swoją rodzinę, albo gdybym prowadził sklep z załóżmy - wyrobami zielarskimi i sprzedając je wiedziałbym, że pomogam się ludziom wyleczyć z ciężkich chorób, z którymi być może borykają się całe życie i są nieszczęśliwi to nadal nie mogę realizować swojej misji, którą być może jest niesienie pomocy innym , bo to jest działalność z której czerpie korzyści materialne ? To czymże jest to "rozumiana szerzej" misja o której Wasz mość prawisz ... ?

madrugada napisał(a):Oczywiscie, musimy brac pod uwage, ze rodzimy sie w okreslonych warunkach spolecznych i ekonomicznych i interpretacja kart bedzie musiala sie w jakims stopniu do tych warunkow dostosowac. Czesto rowniez pracujemy w danym zawodzie, bo tego od nas wymaga sytuacja Uśmiech

Zgadzam się, że czasami pracujemy w jakimś zawodzie, w którym siedzimy bo musimy, albo zmusza nas sytuacja finansowa, albo zamiast pracować pracować jako weterynarz to pracujemy jako nie wiem strzelam magazynier, bo ktoś nam powiedział, że nie damy rady. Sam miałem takie przypadki, że kompletnie nienawidziłem swojej pracy, albo nie miałem predyspozycji, ale jedno co mogę powiedzieć to, że każda praca czegoś mnie nauczyła. I osobiście wierzę w to, że te wcześniejsze prace przygotowały mnie do tej, do której rzeczywiście będę mógł splatać ze sobą powołanie z którym przybyłem na ten świat przy jednoczesnym uwzględnieniu potrzeb materialnych do prowadzenia godnej egzystencji bez przerzucania lekcji do odrobienia z tego życia do następnego.
Odpowiedz
#39

Zawód może być częścią misji, ale o ile rozumiem misja na dane wcielenie to całokształt lekcji jakie mamy dla siebie wyciągnąć i co mamy zrobić dla świata. Środki do realizacji misji to sposób w jaki to zrealizować. A predyspozycje zawodowe i wykonywany zawód to zupełnie osobny temat. Aczkolwiek jak na wejściu - czasem zawód może być bardzo istotny dla misji.
Po prostu chyba to łączenie misji z predyspozycjami zawodowymi jest trochę za daleko posunięte....nie wiem czy Pani Chrzanowskiej o to chodziło...
Odpowiedz
#40

(31-03-2015, 01:20)dorota napisał(a):  
Cytat:1 świat
2 pustelnik (-)
3 mag
4 waga
5 fortuna
6 księżyc
7 pustelnik (-)

8 papież

Wróciłam do swojego portretu po 3 latach. Znalazłam go dokładnie rozbudowanego na innym ezoforum do punktu 17.

W piramidce skośna 1+4+6+13 mówi nam jacy widzimy siebie wewnątrz, jak siebie postrzegamy
Skośna 3+5+6+14 o tym jak inni nas widza, co o nas  mysla itp

Czy nie jest odwrotnie ? Spotkalam się z dwoma wersjami




Co zauwazylam to portret p.
Chrzanowskiej musi byc zrobiony w całości, czyli w punktach 1-17. Jesli zrobimy okrojona wersję nie bedziemy widzieć ile nam sie takich samych kart powtarza. Dotad myslalam że moj Eremita to moja negatywna cecha aż  do momentu gdy sie potroil Rotfl
Odpowiedz
#41

Ja mam bardzo dziwny portret. Zastawia mnie jakie predyspozycje zawodowe może wyrażać karta Diabła (XV) na pozycji 5 i Umiarkowanie (XIV) na 6.
Bezradny
Dodam, że jeśli chodzi o wykonywany zawód wychodzi mi Wisielec (XII) na pozycji 2 i Diabeł (XV) na 5. Pojęcia nie mam, co mogłoby sugerować takie połączenie. Mam nadzieję, że nie spędzę całego życia w izolacji, na bezrobociu albo uzależniona od kogoś.

Jak byście to zinterpretowali?
Odpowiedz
#42

A jaki to może być zawód Wieża - z połączenia Rydwanu i Eremity? W tym Rydwan odwrócony. Czy Eremita zawsze musi być jakimś duchowym zawodem? To jest chyba zbyt ciasne podejście do tej karty widzieć ją jako kartę starych ludzi, opiekuna osób starszych czy duchownego, ezoteryka, rozwój itp czy coś w tym stylu?
Odpowiedz
#43

Wieza kojarzy mi sie z branza budowlana: konstruktor, urbanista, budowlaniec. Karta Eremity moze z kolei sygnalizowac prace w odosobnieniu, skupieniu, lub prace nie tylko z osobami starszymi, ale np. osobe starsza stazem lub osobe pracujaca ze starymi "rzeczami" typu antykwariat, antyki.
Odpowiedz
#44

Może być też praca przy renowacjach zabytków? Tak mi się skojarzyło
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości