Kącik filmowy

Smak wiśni - Dramat psychologiczny produkcji Irańskie w reżyserii Abbasa Kiarostama. Ogólnie jeden z lepszych filmów "nowego" kina irańskiego zaraz obok " Dzieci niebios " i "Czasu pijanych koni" .
Film Jest opowieścią o poszukiwaniu sensu życia i prawie każdego człowieka do własnej śmierci... Cała akcja rozgrywa się na przedmieścia Teheranu i skupia się na panu Badiim mężczyźnie w średnim wieku zmęczonym życiem... który jeździ po mieście w poszukiwaniu kogoś kto za pieniądze zakopałby grób, w którym on zamierza być pochowany. Problem w tym chce popełnić samobójstwo w muzułmańskim Teheranie ?! . Nikt nie wie co go skłoniło do podjęcia tak dramatycznej decyzji. Nie jest też pewne czy on sam jest w pełni przekonany do tego że chce popełnić samobójstwo. Ludzie, których spotyka na swojej drodze odmawiają mu wykonania jego prośby bo to do czego namawia w islamie jest surowo zabronione i równie surowo karane. Jednak po długotrwałych poszukiwaniach Badii znajduje w końcu osobę która postanawia spełnić jego życzenie bo bardzo potrzebuje pieniędzy dla swojego chorego dziecka. Ale ten ktoś sam kiedyś też chciał się targnąć na własne życie. Powstrzymał go smak wiśni...

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=ebDmqwOlPFI">http://www.youtube.com/watch?v=ebDmqwOlPFI</a><!-- m -->
Odpowiedz

intensity napisał(a):Obecność II - film oparty na podstawie wspomnień Lorraine i Ed Warren-ów  ...

Tutaj film przedstawiający rzekomą prawdę o wydarzeniach w Enfield 


Ja na film wybieram się w ten weekend.
Odpowiedz

65 czerwonych róż - film dokumentalny z 2009 roku przedstawiający kilka dni z życia 25 letnie Evy Markvoort która od urodzenia cierpiała na mukowiscydozę. Ogólnie zmagania z chorobą, życiu, rodzinie, doświadczeniu, walce z odrzuconym przeszczepem i oczekiwaniu na " nowy" drugi przeszczep płuc opisywała na swoim blogu od którego wziął sie pomysł i tytuł do nakręcenia wypomnianego filmu...

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=T63DmNjqj70">https://www.youtube.com/watch?v=T63DmNjqj70</a><!-- m -->

11 lutego 2010 roku Eva opublikowała na swoim blogu nagranie, w którym informowała odwiedzających, że zostało jej prawdopodobnie tylko kilka dni życia. Informację o nadciągającej śmierci przekazała spokojnie, bez specjalnego wzruszenia. 25 marca napisał ostatni post na blogu. Zmarła 2 dni później w Vancouver General Hospital.
Odpowiedz

Ja polecam wszystkim Wichrowe Wzgórza Uśmiech klasyk ale cudowny, dawno nie płakałam tak na filmie. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi to jak można się domyślić jest to film z gatunku romantycznych. Opowiada o nieszczęśliwej miłości dwojga ludzi którzy nie mogli być ze sobą. Miłość ta doprowadza do tragedii ale jakiej to juz musicie zobaczyć sami Uśmiech naprawdę polecam Uśmiech
Odpowiedz

Woda (2005) - film pokazuje jaki los spotyka indyjskie wdowy. Są wywalane z domu, aby przeżyć muszą żebrać. Nikt nawet nie moze ich dotknąć, gdyż są uważane za nieczyste. Główną bohaterką jest kilkuletnia dziewczynka, która zostaje wdową. Wywala sie ją z domu i goli głowe na łyso. Drugą bohaterka jako wdowa próbuje ponownie wyjść za mąż. Film bardzo poruszający.
Odpowiedz

Lubię oglądać filmy, gdzie jest jakaś tajemnica. Filmy tego typu, które najbardziej przypadły mi do gustu to:
- Siedem
- Szósty zmysł
- Wyspa tajemnic
- Memento
- Prestiż
Odpowiedz

Z ostatnio obejrzanych polecam "Zanim zasnę". Horror, ale ze świetną grą aktorską Jacoba Tremblaya. Oglądałam tego bardzo zdolnego malucha w filmie "Pokój" nagrodzonego Oscarem. Tutaj może poziom filmu nie jest tak wysoki, ale gra aktorska bez zarzutu. Małżeństwo adoptuje chłopca, którego sny i koszmary urzeczywistniają się. By ochronić rodzinę, małżonkowie próbują dotrzeć do źródła lęków syna.
Drugi film, też o chłopcu, tyle że zupełnie innym... "The boy". Młoda Amerykanka przyjmuje posadę niani na angielskiej prowincji i opiekuje się lalką, która należy do starszego małżeństwa. Wkrótce dziewczyna odkrywa, dlaczego rodzina traktuje kukłę jak własne dziecko. Horror ale naprawdę z sensem. Główną rolę gra Lauren Cohan, znana z serialu "The Walking Dead".
Polecam oba filmy Uśmiech
Odpowiedz

urbex Rotfl Wrocław - była siedzba ZOMO

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=qJNF_-0HS4s">http://www.youtube.com/watch?v=qJNF_-0HS4s</a><!-- m -->
Odpowiedz

Właśnie skończyłem oglądać "Zanim sie pojawiłeś". Wspaniały film poruszający kwestie niepełnosprawnosci i eutanazji. Jest to po części historia miłosna. Uważam, ze to film dla każdego człowieka, który posiada odrobone empatii. Można na nim przeżyć takie katharsis.
Odpowiedz

intensity napisał(a):Obecność II
Jedynka była świetna, miała klimat , ale dwójka kiepska...zresztą tak samo było z Sinister.
Odpowiedz

Oglądałem niedawno film "Częstotliwość". Film powstał w 2000 roku. Jest to typowe sci-fi. Film opowiada o synu, który nagle słyszy swojego ojca w radiu. Jak się okazuje jest to głos ojca z przeszłości. Po tym wydarzeniu film zaczyna się rozkręcać, ale nie będę spoilerował.
Odpowiedz

Nawiązując do jednego tematu "filmiki, które odmieniły moje życie", to w tym kąciku filmowym, szczerze polecam film, który naprawdę zmienił, nie tyle co moje życie, ale spojrzenie na niektóre aspekty mojego życia ... tym bardziej, że już tak jestem "zboczona" przez Tarot, iż oglądając ten film dopiero kilkukrotnie, widzę w nim całą wędrówkę 0 Głupca przez Arkana Wielkie ... Oczywiście ja tylko dzielę się z Wami moimi odczuciami, które wcale nie muszą się pokrywać z Waszymi ... mimo wszystko ... Polecam "Źródło" - reżyserii Darrena Aronofsky’ego  Kotek
http://www.cda.pl/video/485540cb
(co prawda, film jest już "stary", ale być może nie wszyscy natknęli się na niego)
Odpowiedz

Byłam dziś w kinie na filmie Smoleńsk .Temat kontrowersyjny, film przedstawiany jest w mediach jako wizja wg brata bliźniaka, a więc zły.....
Ja uważam ,że jest to bdb film,ciekawy.Film trwa 120 minut ,ale przyznam,że mnie "wciągnął" choć absolutnie nie należę do "sekty smoleńskiej"- takie określenie wiele razy pada w scenariuszu filmu.
Mało tego - uważam,że gdyby ta katastrofa czy zamach ???? Gdyby ta cała historia się nie wydarzyła to film byłby pewniakiem na wielu prestiżowych konkursach filmowych.
Gorąco polecam
Odpowiedz

Tak" zrodlo "jest interesujacym filmem .
Czy ogladałas "przystań"?

Kotek
Odpowiedz

Nie ... wiem, mówisz "Przystań" ... a czyi to film?? Rotfl
Odpowiedz

Był ktoś na filmie Smarzowskiego pt:"Wołyń"?
Odpowiedz

A Ty byłaś...?

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz

Też dołączam do pytania czy ktoś oglądał film "Wołyń"?? Wybieram się, bo recenzje ma całkiem dobre, niestety nikt ze znajomych nie był więc jestem ciekawa opinii "przeciętnego oglądacza"Uśmiech
Odpowiedz

Oglądałam dzisiaj film "Wołyń". Polecam, pomimo, że bardzo często musiałam zamykać oczy, ale warto to obejrzeć, żeby przekonać się do czego zdolny jest człowiek, jakich okrucieństw i jak można zagubić człowieczeństwo. I po raz kolejny cieszę się, że żyję w kraju, gdzie nie toczy się wojna.
Odpowiedz

"Wołyń" również polecam. Daje dużo do myślenia. Tak się do tego składa, że sam mieszkam w rejonie w którym również działała UPA.

"Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami."  Uśmiech
Odpowiedz

Polecam film "Przełęcz ocalonych ".
Odpowiedz

Polecam komedie o problemie uzależnienia od Internetu, Telefonu...
Film jest wersji niemieckojęzycznej, tytuł brzmi Hilfe, wir sind offline! (dos. Pomocy, jesteśmy offline!)
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości