Kącik filmowy

Watek zwiazany ze zgadywaniem kart, i swietna karta upadlego aniola, przypomniala mi o swietnym filmie w rezyserii Wim'a Wenders'a "Der Himmel über Berlin" wlasnie z motywem Aniola zrzucajacego skrzydla dla milosci. Ktos tam nakrecil hollywodzka przerobe iles lat pozniej, ale tego nawet ogladac nie probowalam.

Film jest magiczny, mozna pokochac niemiecki jezyk oraz Berlin. Obrazy cudowne. Muzyka tez. No i zabawny motyw Peter'a Falk grajacego siebie samego Uśmiech
Odpowiedz

Polecam gorąco film "Kłamstwo". Film zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Profesor Deborah Lipstadt (Rachel Weisz) zajmuje się badaniem Holokaustu. Jeden z jej wykładów zostaje przerwany przez Davida Irvinga (Timothy Spall), który jest historykiem znanym z tego, że zaprzecza istnieniu Holokaustu. Dwa lata później Irving pozywa kobietę o to, że w swojej książce napisała o jego przekonaniach, przez co jego kariera podupadła. Proces ma odbyć się w Wielkiej Brytanii, gdzie Irving ma dostarczyć dowody świadczące o jego racjach. Lipstadt wraz ze swoimi adwokatami na czele z Anthonym Juliusem (Andrew Scott) muszą przedstawić przed sądem dowody na istnienie Holokaustu.
W filmie pojawia się polski wątek, bohaterowie jadą do Auschwitz, by zbadać ruiny krematorium.
Odpowiedz

Oglądałam "Sztukę kochania " i bardzo polecamUśmiech film pokazuje losy kobiety, która uparcie dąży do celu. Jest pokazana jako matka, żona, kochanka i lekarka. Film niesamowicie wciągający, zwłaszcza, że pokazany jest kawałek naszej historii; ) a ponadto któż z nas w tajemnicy przed doroslymi nie oglądał tej książki Uśmiech
Odpowiedz

Obejrzałam film "Pasażerowie" z Jennifer Lawrence i Chrisem Prattem. Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej na nową planetę w celu zasiedlenia, dwoje pasażerów, budzi się ze snu dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Początkowo nie wiedzą jakie były okoliczności tego, że obudzono ich za wcześnie. Jim (Chris Pratt) i Aurora (Jennifer Lawrence) zakochują się w sobie, wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich... Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe. Film jest niezwykle widowiskowy, pomimo, że akcja ogranicza się do wnętrza statku kosmicznego. Wspaniałe efekty specjalne i moralne dylematy z jakimi zetknęli się bohaterowie. Przepiękna miłosna historia w sam raz na zimowy wieczór Uśmiech
Odpowiedz

Polecam film Jestem mordercą
Polski film z zeszłego roku. Polska znakomita obsada. Film trzyma w napięciu ,jest trudny...nie dla każdego. Lubię jednak ambitne kino ,takie, trzeba poświęcić czas ...bo o tym filmie tak szybko nie zapomnisz.....
Fałszywe oskarżenie, deprawacja rodzinna, wina i kara ....oszustwo,.
Odpowiedz

W ostatnią niedzielę oglądałam film pt. "Nowy początek" i .... gorąco polecam. Do dziś się nad nim zastanawiam, czas tu odgrywa dużą rolę, jak dla mnie świetny film. Podam wam link gdzie możecie się czegoś dowiedzieć o tym filmie, ciekawa jest krytyka tego filmu Rotfl
https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_pocz%C4%85tek_(film)
Odpowiedz

Polecam Drabine Jakubową z Timem Robbinsem drama/horror
Odpowiedz

Jest wiele filmów godnych polecenia, obok których nie można przejść obojętnie. Uśmiech 
Jednym z moich ulubionych jest "Przypadek" Krzysztofa Kieślowskiego. 
Zawsze oglądając go kołaczą mi w głowie pytania egzystencjalne.
Odpowiedz

https://www.youtube.com/watch?v=alg5MRbiL3M

Kalwaria - dramat irlandzki w którym główny bohater staje przed groźbą śmierci. Ksiądz James zostaje postawiony wobec wyzwania: czy oddać swoje życie, uciec, zaatakować? Ogólnie film z  ciekawie skonstruowaną fabuła dający sporo do myślenia o życiu  i przemijaniu na tym świecie. Sa tam tez niezłe dialogi z których mozna sie pośmiać. Daje 10/10 temu filmowi  Rotfl
Odpowiedz

Ostatnio obejrzałam film "Z innego świata" z 2016 roku z Marion Cotillard . Główna bohaterka Gabrielle pochodzi z małego miasteczka na południu Francji, śni o prawdziwej i spełnionej miłości. Żyjąc marzeniami jest odbierana przez otoczenie jako osoba niezrównoważona emocjonalne. Żyje w czasach w których liczą się przede wszystkim stabilizacja i bezpieczeństwo, więc  rodzice dziewczyny, wbrew jej woli, wydają ją za mąż za Jose prostego farmera. Gabrielle nie jest szczęśliwa w tym małżeństwie, więc kiedy z powodu choroby wyjeżdża do uzdrowiska ma nadzieję na oderwanie się od monotonii. W sanatorium poznaje  Andre przystojnego żołnierza, który jest ciężko chory. On  rozbudza w niej od dawna skrywane żądze i pragnienia. W jej życiu na nowo pojawia się pasja i miłość. Tym razem Gabrielle będzie za wszelką cenę podążać za swoimi marzeniami. 
Wspaniałe zdjęcia, przepięknie opowiedziana historia miłosna z zaskakującą puentą. Polecam wszystkim Uśmiech
Odpowiedz

A ja również ostatnio obejrzałam rasowy melodramat, który bardzo mi się podobał - zapas chusteczek do osuszania łez obowiązkowy!  Oczko

"Zanim się pojawiłeś" ("me before you") z 2016 roku.
Tytuł w zasadzie nie da się dobrze przetłumaczyć... bo w języku angielskim nie wiadomo czy "you" znaczy "pojawiłaś" czy "pojawiłeś"... a to jest dosyć istotne - ponieważ zarówno główny bohater zmienia podejście do życia głównej bohaterki, jak i ona zmienia jego życie... więc - działa to w obydwie strony.  Tak
W skrócie: Lou, śmiesznie ubierająca się niebogata kelnerka o zabawnej mimice twarzy, niepoprawna optymistka marząca o karierze projektantki mody - zostaje zatrudniona jako opiekunka (czy też może "rozweselaczka" - bo innych konkretnych zadań nie ma) przystojnego i bogatego młodego arystokraty, Willa.  Will, który do niedawna był korzystającym ze wszelkich uroków życia, zaręczonym z piękną dziewczyną młodym mężczyzną, świetnie zarabiającym i bezrefleksyjnym dziedzicem majątku - po wypadku motocyklowym stał się zależnym całkowicie od innych, cierpiącym i zgorzkniałym, przykutym do wózka inwalidzkiego pesymistą i odludkiem, który już podjął decyzję o eutanazji. Zderzenie dwóch tak odmiennych światów sprawia, że jedno od drugiego czegos się uczy, i w pewnym sensie zmienia swoje podejście do życia.
Godny polecenia rasowy wyciskacz łez, z nastrojowymi angielskimi plenerami (na czele z widokiem na ruiny zamku) i przyjemnymi dla oka odtwórcami głównych ról: Emilią Clarke (znaną głównie z roli blondwłosej Daenerys w "Grze o tron" - tutaj z ciemnymi włosami i bardzo ruchliwymi brwiami  Oczko ) oraz Samem Claflinem. Film nie ma skomplikowanego scenariusza, mimo to daje do myślenia...

Zwiastun filmu:

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

Okruchy dnia - Amerykańsko-brytyjski film obyczajowy o tym jak człowiek nie potrafi sprostać uczuciom i ukrywa je pod fasada obojętności. Głowna fabuła filmu skupia sie na postaci Stevensa, oddanego lokaja lorda Darlingtona który do perfekcji opanował prowadzenie domu. Poroblem powstaje gdy zatrudnia na posadę gospodyni pannę Kenton.... bo w jego bogatym programie służącego nie ma szufladki na „miłość” . Ten z pozoru opanowany i stateczny mężczyzna w zetknięciu z miłością staje sie dzieckiem błądzącym we mgle Jednak harmonijnie uzupełniający się w życiu zawodowym bohaterowie, ostatecznie nie są w stanie zbudować wspólnego domu dla swoich dusz... Film ma też spore walory historyczne, pokazuje realia panujące w kręgach ówczesnej brytyjskiej arystokracji. Na uwage zasługuje również gra aktorska, duetu Hopkins – Thompson. Każde z nich w swoich rolach jest porażająco prawdziwe, aż dziw bierze, że to nie dzieje się naprawdę, a tylko w filmie

Odpowiedz

Obejrzałam ostatnio film "Lady M." i chcę go  gorąco polecić. Film ma niesamowity nastrój i wspaniałe zdjęcia. To adaptacja opowiadania rosyjskiego pisarza Nikołaja Leskowa. Reżyser  przeniósł akcję utworu z Rosji na angielskie wrzosowiska w XIX wiek, a fabułę zmienił i skrócił. W efekcie historia obsesyjnej i prowadzącej do destrukcji namiętności zmieniła się w opowieść o tym, do czego zdolna może być zraniona i poniżona kobieta. Katherine wychodzi za mąż za sporo od siebie starszego i  zamożnego dziedzica. Młoda kobieta uzyskuje w ten sposób tytuł lady, ale okazuje się, że nie zupełnie wpływu na decyzje które są podejmowane wbrew jej woli. Żyje w czasach i świecie gdzie mężczyźni traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Mąż i teść dyktują jej co ma robić, ona za to nie powinna mieć swojej własnej woli. Kiedy Katherine spotyka pewnego siebie i pociagającego ją seksualnie Sebastiana, pracownika męża, zaczyna dokonywać się w niej wewnętrzna przemiana. Od tego momentu nie zawaha się zrobić wszystkiego by dostać to, czego pragnie. Kobieta uwięziona w sztywnym gorsecie konwenansów to niebezpieczna kobieta...
Odpowiedz

Polecam wszystkim film "Captain Fantastic". Ojciec w tej roli Viggo Mortensen, (nominowany do Oscara) jest ojcem sześciorga dzieci. Ben wspólnie z żoną wychowuje je z dala od cywilizacji. Żyją zupełnie inaczej niż przeciętna amerykańska rodzina. Uczą się w domu, czytają książki często za poważne jak na swój wiek i dyskutują o wszystkim z rodzicami.  Jedzą to, co uda im się upolować, uczą się sztuki przetrwania. Rodzice są dla nich najwyższym autorytetem. Ta sielanka zostaje przerwana chorobą matki. Ich sytuacja rodzinna zmienia się i dzieci a także ojciec muszą zderzyć się z cywilizacją. Piękny i wzruszający film o dorastaniu, roli rodzica i dojrzałości dzieci. Kino z najwyższej półki- polecam Uśmiech
Odpowiedz

O jak fajnie moje posty zniknęły, cenzura wraca na wybitne filmy dokumentalne  Myśli    Rotfl
Odpowiedz

(29-11-2017, 09:30)storm napisał(a):  O jak fajnie moje posty zniknęły, cenzura wraca na wybitne filmy dokumentalne  Myśli    Rotfl

Storm... na naszym forum nigdy nie było czegoś takiego jak cenzura, czy usuwanie postów... więc nie, nie wraca.  Oczko
Twoje posty z linkami do dokumentów są tutaj:
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=...#pid172142

(Zawsze gdy szukasz poprzednich postów możesz wejść na swój profil i kliknąć tam link "Znajdź wszystkie posty")

Jeśli więc znajdziesz jeszcze jakiś ciekawy dokument - zawsze zapraszam serdecznie, podziel się z nami.  Kwiatek
http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=2265

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

dla mnie to i tak jest cezura bo  chowa sie je na dno szuflady gdzie nikt kompletnie nie zagląda, zupełnie jak w tym przypadku  Myśli
Odpowiedz

Storm... to już zależy od tego czy są ludzie którzy zamieszczają w takim wątku posty i je czytają, czy nie... więc również i od Ciebie.  Tak 
Pozwól, że zacytuję naszego mądrego Ziba: 
"Wydaje mi się, że podobnie jak jest z innymi wątkami eksponowanie i tak zasadza się na fakcie czy wątek znajduje się na liście aktywnych i tych z nowymi postami. Jeśli są tacy co stale tu zaglądają to i tak zrobią to niezależnie do jakiego działu zostanie przypisany."

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

niestety ale to nie ja zamiatam filmy pod dywan, w tym przypadku.
Odpowiedz

Tak... przy okazji porządkowania tematów, moderacji wątków oraz żmudnego naprawiania popsutych linków i obrazków w starych postach, stosuję też cenzurę na wybitne filmy dokumentalne i zamiatam je pod dywan. Oj, storm...  Kotek

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz

"Służąca" to południowokoreańska produkcja osadzona fabułą w latach 30 XX wieku. Pochodzący z nizin społecznych hochsztapler wciela się w handlarza ksiąg i dzieł sztuki. Wkrada się w łaski zamożnego kolekcjonera by podstępem rozkochać w sobie jego krewną- młodą Japonkę. Dziewczyna jest dziedziczkę wielkiej fortuny, plan zakłada przejęcie jej majątku. By osiągnąć swój cel umieszcza w jej domu tytułową służącą. To posłuszna mu dziewczyna, która ma zaskarbić sobie względy swojej pani i stać się powiernicą. Początkowo wszystko idzie zgodnie z planem. Jednak pożądanie a w końcu miłość burzą wszystko. To film o miłości, pragnieniech, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście.  Na ekranie widzimy rozwijającą się intrygę, która wciąż się zmienia i zaskakuje, na koniec otrzymujemy zaskakujący finał. Obraz wspaniale osadzony w klimacie epoki, przepiękne stroje, wnętrza i wiernie oddany klimat. Film jest nieco skandalizujący ze względu na śmiałe sceny erotyczne, wszystko jednak pokazane ze smakiem i wyczuciem. Wspaniałe kino Uśmiech
Odpowiedz

https://www.cda.pl/video/8940461
  
Droga życia
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości