Zajazd pod Różą
#67

Oj,Eremit ,miałam juz isc spac,ale przeczytałam Twój post i zobaczyłam piosenkę Czerwonych Gitar i na wspominki o 4 nad ranem mnie wzięło Lol  Lol .Pierwszą piosenkę tego zespołu ,którą nauczyłam sie grać  na gitarze i śpiewać była właśnie ta.


Powspominać dobra rzecz .Ide spac, może cos miłego  mi się przyśni. Lol  Lol

SŁOWA - WANDA SIERADZKA

MUZYKA - MARINO MARINI

NIE MÓW NIC...
NIE MÓW,ŻE TWOJA MIŁOŚĆ TRWA.
DOBRZE WIEM,
DOBRZE WIEM,CO TO MIŁOŚĆ PRAWDZIWA :
GORĄCE POCAŁUNKI I ZAKLĘCIA,
WESTCHNIENIA,KTÓRE PŁYNĄ Z GŁĘBI SERCA.
NIE MÓW NIC.
NIE OKŁAMUJ,ŻE KOCHASZ MNIE.


NIE MÓW NIC...
NIE MÓW,ŻE TWOJA MIŁOŚĆ TRWA.
DOBRZE WIEM,
DOBRZE WIEM,CO TO MIŁOŚĆ PRAWDZIWA.
NIE ZWIODĄ MNIE UŚMIECHY I ZAKLĘCIA,
GDY NA DNIE POCAŁUNKÓW BRAK JEST SERCA.
NIE MÓW NIC...
NIE OKŁAMUJ,ŻE KOCHASZ MNIE.


O NIE,NIE MÓW NIC...
DAJ DŁOŃ,PRZYTUL SIĘ.
Odpowiedz
#68

smutna piosenka, ale bardzo ładna Oczko
Odpowiedz
#69

Kochać za młodu
Kochać za młodu się nie chciało,
gdy się kochało, to nie dość,
cóż winne zbyt leniwe ciało,
cóż winien niełaskawy los? ...
Nie dosyć człowiek był szalony,
nie dosyć śmiały, nie dość zły,
niegotów polec za androny,
niegotów błądzić pośród mgły.
Wypić za młodu się nie chciało,
a gdy się piło, to nie dość,
cóż winne nazbyt trzeźwe ciało,
cóż winien zbyt łaskawy los.
Nie dosyć człowiek był zalany,
nie dosyć śmiały, nie dość zły,
niegotów skonać za banały,
niegotów brodzić pośród mgły.
Dziś by się piło i kochało,
gdzieś by się gnało pośród mgły,
gdyby choć echo zawołało,
gdyby zapukał ktoś do drzwi,
dziś by się śniło i cierpiało,
dziś by się gnało pośród mgły,
gdyby choć echo zawołało,
o gdyby, gdyby, gdyby, gdy! ...

Osiecka Agnieszka
Odpowiedz
#70

Wójcik Leszek
* * * (słowik na gałęzi bzu)


Słowik na gałęzi bzu
nie wie że śpiewa
tylko dla mnie


(z tomiku "Cokolwiek dalej" 1999)
Odpowiedz
#71

Chciałabym
Chciałabym, z tobą poszedłszy w zaświaty,
Wtulić się w jasność jakiejś białej chaty
I wszystkie słońcu skradzione uśmiechy
Wpleść w miękkie złoto jej żytnianej strzechy;
I w takiej chacie, odciętej od sioła,
Pojąc sic cisza, rozlana dokoła,
I patrząc co dzień na wstające zorze,
Czuć w duszy własnej to Królestwo Boże
Wielkiej miłości - i czuć przy swej głowie
Twa głowę piękną jak młodość i zdrowie...
I zapomniawszy, czym wpierw było życie,
W zaczarowanej swej duszy błękicie
Prząść z nieskończonej kądzieli Wieczności
Nić promienistą Wiary i Miłości.

Zawistowska Kazimiera
Odpowiedz
#72

"Od jutra będę smutny, od jutra.

Dzisiaj jednak będę szczęśliwy:
Do czego służy smutek, do czego?
Dlatego, że wieje nieprzychylny wiatr?
Dlaczego mam się dzisiaj martwić o jutro?
Może jutro będzie wszystko jasne
Może jutro zabłyśnie już słońce.
I nie będzie żadnego powodu do smutku.
Od jutra będę smutny, od jutra.
Ale dzisiaj, dzisiaj będę szczęśliwy
i powiem do każdego smutnego dnia:
Od jutra będę smutny.

Dzisiaj nie. "
-
Wiersz znaleziony w getcie w 1941 r.
Odpowiedz
#73

Goya to piekne...tak sie wzruszylam,ze az sie poplakalam....

Ale dziewczyny, zrobilyscie z "Zajazdu pod Roza" kacik poetycki, a to przeciez mialy bys rozmowy o flirtach i takie tam milosne duperele, jak to powiedzial Zib.
A moze by jakies drobne przygody milosne swoje albo znajomych poopowiadac....
Odpowiedz
#74

Nie wiem jak ty to czytasz Ruda, ale dla mnie każde z tych opowiadań i wierszy to opis jakiejś przygody miłosnej - niekoniecznie drobnej. Skala przeżyć to rzecz indywidualna więc nam trudno oceniać czym było to dla autora czy autorki, czy to tylko flirt i jakieś tam tylko miłosne duperele - jak mówiła Rozi. Trzeba się cieszyć, że pozostało po tym chociaż jakieś słowo pisane bo może samemu uda się sięgnąć na wyższe półki takich stanów.
Jak się dobrze zastanowić o co nam w życiu chodzi to przecież sami ciągle gonimy takie chwile uniesień i przy życiu trzyma nas nadzieja, że będzie chociaż jeszcze jeden raz i że będzie intensywniejszy od poprzedniego.
Odpowiedz
#75

Miłość
O nieba płynnych pogód,
o ptaki, o natchnienia.
Nie wydeptana ziemia,
nie wyśpiewane Bogu
te drzewa, te kaskady
iskier, ten oddech nieba,
w ramionach jak w kolebach
zamknięty. Jak cokoły
drzewa z szumem na poły;
serca jak dzbany łaski,
takie serca jak gwiazdki,
takie oczu obłoki,
taki lot - za wysoki.
Słońce, słońce w ramionach
czy twego ciała kryształ
pełen owoców białych,
gdzie zdrój zielony tryska,
gdzie oczy miękkie w mroku
tak pół mnie, a pół Bogu.
Twych kroków korowody
w urojonych alejach,
twe odbicia u wody
jak w pragnieniach, w nadziejach.
Twoje usta u źródeł
to syte, to znów głodne,
i twój śmiech, i płakanie
nie odpłynie, zostanie.
Uniosę je, przeniosę
jak ramionami - głosem,
w czas daleki, wysoko,
w obcowanie obłokom.

Krzysztof Kamil Baczyński

Odpowiedz
#76

rudalila napisał(a):Goya to piekne...tak sie wzruszylam,ze az sie poplakalam....

Ale dziewczyny, zrobilyscie z "Zajazdu pod Roza" kacik poetycki, a to przeciez mialy bys rozmowy o flirtach i takie tam milosne duperele, jak to powiedzial Zib.
A moze by jakies drobne przygody milosne swoje albo znajomych poopowiadac....

Liluś co stoi na przeszkodzie ,bys zaczęła opowiadac ? Uśmiech
Odpowiedz
#77

£o, Matko! to bylo tak dawno...! kto to pamieta....? ale jak sobie przypomne to cos napisze.... Lol
Odpowiedz
#78

Dzięki Natka za ostatni wiersz Baczyńskiego i piosenkę. Rotfl Przypomniałam sobie biwaki i śpiewanie z gitara przy ognisku Lol
Odpowiedz
#79

Balladyna napisała ,że do żadnego byłego partnera nie czuje sympatii i ,że nikogo tak naprawde nie kochała.
No właśnie czym jest miłość i dlaczego  coraz częściej nie potrafimy tak naprawdę kochać.

Chyba ,każdy z nas lubi być zakochany ,to napędza nas do działania ,dodaje sił.Przecież żyjemy po to ,zeby doświadczać tych emocji.Nie wyobrażamy sobie ,zycia bez takich uczuć.Często jest tak ,ze zakochujemy się nagle ,niespodziewanie ,i tak samo nagle samoistnie cos się w nas wypala.Odchodzi.Zdarza się tez tak ,ze związek trwa przez 30 ,40 lat i  jest to cos oczywistego i normalnego.Dwoje ludzi nie potrafi zyc bez siebie.Co ich trzyma przy sobie ?Czy to dawny romantyzm i słowa przysięgi małżeńskiej?
Teraz często (w szczegolnosci widać to u młodego pokolenia) mamy  niekiedy po kilka nieudanych zwiazkow.Niby wyciągamy  wnioski uczymy  się na swoich błędach,ale wciaz nie możemy  znaleźć tego czego szukamy .Może dzieje się tak dlatego ,ze  nie potrafimy  kochac samego siebie ?.Wiec jak możemy pokochać tak naprawdę drugiego człowieka.?Często mówimy ,ze się nudzimy ,pewnie tak jest ,ze nuda zabija związek.Jaka  więc jest definicja miłości udanego związku?Ostatnio czytałam,ze aby milosc stala się sukcesem to trzeba zapomnieć o starej szkole ,ze jest to związek jednego serca,duszy i ciała.Ze miłość to rozdzielenie niz łączeniu wszystkiego razem ,to pragnienie by druga osoba była wyjątkowa  i indywidualna caloscia,a prawdziwym uczuciem jest gwarancja ,bycia innym i brak pragnienia by byc jednoscia.Może faktycznie tak jest i czas zmienic definicje miłości,a stwierdzenie jesteśmy jak dwie połówki jabłka ,co prawda czasami z niespodziankami  Lol ,nalezy schować  do lamusa, ale jakież to było romantyczne !?. Lol

Wielki Wóz

Wędrujemy cygańskim obozem,

nocujemy w gwiaździstej grozie,

dzisiaj pod Wielkim Wozem,

jutro na Wielkim Wozie...


Maria Pawlikowska - Jasnorzewska
Odpowiedz
#80

Wiem, że to może jest dziwne ale naprawdę nikogo nie kochałam , może mi się wydawało jak byłam w związku że kocham daną osobę , ale po upływie czasu stwierdzałam że tej osoby wcale mi nie brakuje itd. kiedy się rozstaliśmy .
Czym jest miłość ? Niewidzialną nicią która łączy 2 ludzi , na dobre i na złe .
Mam te 21 lat , ale znam 4 pary które są już po rozwodzie a mają po 21/24 lata . Co jest bardzo smutne .
Odpowiedz
#81

Wszystko jeszcze przed toba, dziewczyno-Balladyno, jeszcze sie nie zjawil ten, ktory ci "zalazl za skore". A wtedy...to dopiero Szczescie! i...Nieszczescie! Poznasz slodzycz , ktora niemalze rozpuszcza krew, ale poznasz tez zazdrosc taka , ze gotowa bylabys zabic....
Odpowiedz
#82

rudalila napisał(a):Wszystko jeszcze przed toba, dziewczyno-Balladyno, jeszcze sie nie zjawil ten, ktory ci "zalazl za skore". A wtedy...to dopiero Szczescie! i...Nieszczescie! Poznasz slodzycz , ktora niemalze rozpuszcza krew, ale poznasz tez zazdrosc taka , ze gotowa bylabys zabic....

Ło jeżu kolczasty ,Liluś ,ale zes pojechała Lol Ty nie strasz dziewczyny.Pewnie,ze jest jeszcze młoda i przed nia piękne chwile ,czego jej życzę.Kurcze takiego uczucia zazdrości to nie miałam Lol Lol .Ło Matko Lilus!!!! :o Opowiadaj!!!!
Odpowiedz
#83

Ooooj! kochana ! to bylo dosc dawno ,ale jeszcze dzis jak o tym pomysle, to sie sama siebie boje... troche za pozno dzisiaj, ale kiedys przy okazji moze uchyle rabka tajemnicy...
Odpowiedz
#84

Co to jest miłość? po sto razy pytaj,
Nie znajdziesz na to odpowiedzi w słowie,
W kochanka oczach, w jego duszy czytaj,
Co to jest miłość, tak ci o niej powie.
Jest to duch jakiś, seraf niewidziany,
Odblaskiem światła promieniący z dala;
Niebieski promień na ziemi zbłąkany,
Co wchodzi w serce i serce zapala.
[ J. Korsak ]
Odpowiedz
#85

Czym jest miłość

Płomieniem który posiadł drewnianą chatę - pijanym
pocałunkiem wgryzł się w głąb strzechy.
Piorunem - który kocha wysokie drzewa - wodą
uwięzioną płasko - wyzwalaną przez niesyty wolności wiatr.
Włosami sosny - gładzonymi jego ręką - włosami
rozśpiewanymi w szaloną wdzięczną pieśń.
Ciemną głową topielicy - która palce rozsnuła
w poprzek fali - a uśmiech dała nieżywemu słońcu.
Wyciągnięta na brzeg - płakała długo i nie wyschła
aż dotąd póki smutni ludzie nie zakopali jej w ziemi.
Płomieniem.

Halina Poświatowska
Odpowiedz
#86

Zib napisał(a):Nie wiem jak ty to czytasz Ruda, ale dla mnie każde z tych opowiadań i wierszy to opis jakiejś przygody miłosnej.....



Niewatpliwie tak jest Zib i cale szczescie, ze jest milosc i ze jest kochanie , bo mamy te przepiekna poezje. Czytam ja tak samo jak kazdy...niektore ze lzami w oczach , niektore tylko przebiegam oczami, a w niektore "gapie sie" godzinami...kazde slowo rozbieram na czynniki pierwsze i przezywam, przezywam od nowa...a potem jeszcze raz...
Zib napisał(a):.....Jak się dobrze zastanowić o co nam w życiu chodzi to przecież sami ciągle gonimy takie chwile uniesień i przy życiu trzyma nas nadzieja, że będzie chociaż jeszcze jeden raz i że będzie intensywniejszy od poprzedniego.

Ty tak naprawde myslisz...Zib...? naprawde tak czujesz...?  Czy tylko tak piszesz ?
Odpowiedz
#87

Dla tych co nie wiedzą jaki jest przepis na miłość  : Lol

PRZEPIS NA MIŁOŚĆ

1.Szklanka zrozumienia
2.Łyzeczka chemii
3.Odrobina magii
4.2/3 szklanki namietnosci
5.1/2 kostki optymizmu
6.3 łyzki szczerości
7.2 szklanki zaufania
8.Mnóstwo cierpliwosci
9.Ogrom czułości np.codzienne buziaki i tulaki (To przyjemność ,a nie obowiązek)!!! Lol
10.Szczypta zazdrości

 
Gdy to juz wszystko będziemy mieli ,wtedy mieszamy dokładnie wszystkie  składniki, po czym wkładamy je  głęboko w sercu i czekamy  na znaki takie jak:

a) szybkie bicie serca na widok drugiej osoby
b) ogromna tęsknota kiedy jej nie widzimy
c)głęboki i szybki oddech(czasami bezdech)!
c) wilgotne ,drżące ręce
d) nutka zdenerwowania
e) narastajace napięcie
g)obłęd w oczach
f)czasmi tzw,"małpi rozum" (Uwaga !!!Nie u każdego,niektórzy beda wiedziec o co chodzi) Lol  Język
g)no i jedna z wazniejszych rzeczy ,powinno sie czuć skrzydełka i tupanie motylków,(każdy ma takie swoje miejsce ,gdzie to czuje_)!!!   Lol  



Wszystko dokładnie wymieszać i podać .Należy jednak pamietac ,by w miare upływu czasu dodawać inne składniki np.wierność,optymizm,poczucie humoru ,odrobina szczęścia itd ,No i proszę nie zapominajcie o wierszach i piosenkach miłosnych ,by wyrazić swoje uczucia i ciągle podsycać namiętność ,by nie wkradła sie nuda i kochanie  beznamiętnie z dziwnym smutkiem w duszy.   Uśmiech   Smutny
Życze powodzenia!!! Sobie oczywiście też
 Lol  Rotfl
rudalila napisał(a):Ty tak naprawde myslisz...Zib...? naprawde tak czujesz...? Czy tylko tak piszesz ?

No !!!Ja tez jestem ciekawa, czy on tak czuje ,czy tylko piszę .!!!! Ale z drugiej strony .Liluś !!!Przeciez Zibko to  Mag.!!! On musi chyba tak czuć ? Język  Lol !!! A może cos namieszałam z tym Magiem ?   Lol
Odpowiedz
#88

Miriam Uśmiech
Świetny przepis na miłość ! Jak znajdę odpowiednią osobę wydrukuję to sobie i powieszę nad łóżkiem Uśmiech! Uśmiech
Uśmiech skąd to masz ?
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości