Tarot a miłość - Mag
#1

MAG
Jak poznać, czy ktoś, za kim szalejesz, wart jest Twojej miłości i zaufania? Czy mówi prawdę? Czy kocha szczerze? Na te pytania odpowie Ci tarot. Dziś dowiesz się, co znaczy, gdy trzymasz w ręku kartę, na której jest...

Jeśli będzie to Mag – oto czego możesz się spodziewać:
Mag jest pozytywnie nastawiony do życia, witalny, skłonny do eksperymentów w miłości i seksie. Przygotuj się, że robi pięć rzeczy jednocześnie (zdarza mu się żadnej nie kończyć!) i wszystko musi mieć „zaraz”. Często przecenia swoje możliwości. W sytuacji, gdy nie czuje się komfortowo, z reguły udaje twardziela. Nie kłamie, lecz fantazjuje; naucz się to rozróżniać. Gaszenie nadmiernego entuzjazmu Maga nie jest wdzięcznym zadaniem – będziesz postrzegana jako beznadziejna nudziara – ale w takim tandemie ktoś musi przecież twardo stąpać po ziemi. Uwaga: Mag uwielbia teatralne efekty, lecz nie nabierzesz go na typowe damskie sztuczki. Najlepiej, kiedy mu czymś zaimponujesz. Pamiętaj: on potrzebuje mistrza, przewodnika, ale czy go wysłucha, to już inna historia... Jeżeli jest kobietą, przyciąga do siebie mężczyzn delikatnych, subtelnych. Jednakże tacy jej nie satysfakcjonują. Podniecają ją silni mężczyźni, którzy wiedzą, czego chcą i potrafią to zdobyć. Nie miej nadziei na szczęśliwy, długi związek z Magiem, gdy większość czasu zwykłaś spędzać przed komputerem lub w zaciszu bibliotek. Albo jeśli jesteś istotą romantyczną, która chciałaby przebywać z ukochaną osobą tylko we dwoje, w wymoszczonym rozkosznie gniazdku. Nie uda się, bo Mag nie usiedzi na miejscu. Nie przejawi również ochoty, by głębiej wczuwać się w Twoją psychikę. Ma dobry charakter, lecz jako młody człowiek nie jest jeszcze w pełni ukształtowany duchowo. Niestety, nie zawsze dorośleje z wiekiem. Jeśli jednak naprawdę oboje się pokochacie, macie szansę na wspaniały związek. Możesz oczekiwać ożywczego romansu, oświadczyn, małżeństwa.

Karta odwrócona
Tu nie wystarczy być mądrzejszą osobą. Walka z bałaganem czynionym przez Maga na wszystkich frontach, kojenie jego kompleksów oraz radzenie sobie z jego manipulacjami i szaleństwami załamie Cię prędzej czy później.
Maria Bigoszewska
Odpowiedz
#2

Witam
Moim zdaniem najgorszym połączeniem jest mag z pustelnikiem. Samotność z magiem.
Odpowiedz
#3

mag to dla mnie klasowy blazen taki co umie duzo gadac ..rozsmieszac... ale on niestaly niepowazny tylko gadac umie i powie wszystko co bysmy chcieli uslyszec zeby tylko swoje uzyskac...
Odpowiedz
#4

W rozkładach dotyczących uczuć I Mag pokazuje mi partnera z którym jest o czym porozmawiać. Osobę wygadaną, pewną siebie, kogoś z kim można prowadzić długie rozmowy. Partnera który w wielu kwestiach się z nami zgadza. Czasami to osoba na tyle silna i niezależna, że w związku dochodzi do pewnego rodzaju rywalizacji- kto ma rację. Często to partner zbliżony do nas wiekiem.
Odpowiedz
#5

Radziłabym uważać z pozytywną nadimprentacją tej karty w sferze uczuć, pytania : co on do mnie czuje?. Mnie pokazała dosłownie "czarusia", typa mężczyzny, który będzie tak skutecznie działać, uwodzić, aż osiągnie swój cel a po pewnym czasie pójdzie na kolejne łowy. Owszem jest nami zainteresowany ale bardziej w celu sprawdzenia się czy uda mu się nas zdobyć niż myśleniu o poważnym związku. Ja osobiście nie odbieram tej karty jako pozytywnej w sferze uczuć. Raczej radziłabym być ostrożnym gdy wypada ona w pytaniu o milość.
Odpowiedz
#6

Witajcie. Na poczatku przepraszam za brak polskich znakow interpunkcyjnych ( taka mam klawiature w tym momencie). Chcialabym opisac swoje postrzeganie karty Maga. Oczywiscie- pisze to jedynie ze swojej subiektywnej perspektywy. Dla mnie ta karta w pozycji 'normalnej' ma wymowe dosc pozytywna. Jesli w rozkladzie pojawia sie dodatkowo karty zwiazane z rozkwitem uczuc, czy namietnoscia jak karta gwiazdy na przykald to zakladam,ze karta maga moze oznaczac dobry- kreatywny poczatek. I wlasnie to slowo jest dla mnie kluczowe, bo mag kojarzy mi sie glownie z pierwsza 'faza' zwiazku milosnego- z faza kreacji, pomyslowosci i 'chemii'. Dalsza interpretacje odczytu uzaleznilabym od kart ukazujacych relacje pomiedzy partnerami. Czasem ta karta moze oznaczac jedynie goracy romans, ktory nie przerodzi sie w glebsze uczucie. Jednak gdy w dlaszym 'czytaniu' pojawia sie karty akrakn mniejszych obrazujace uczucie ( 2 kielichy, 9 lielichow,) to uznalabym,ze mag jest zapowiedzia poczatku zwiazku. Natomiast karta w pozycji odwrocenej symolizowalaby mezczyzne, ktory nie traktuje powzanie spraw uczuciowych, badz ma problemy z zaangazowaniem sie w relacje.
Odpowiedz
#7

Według A. A. Chrzanowskiej:

I Mag - pozycja prosta - doskonałe porozumienie między partnerami, długie, interesujące rozmowy; wzajemne, otwarte komunikowanie swoich potrzeb i oczekiwań; podobny poziom intelektualny oraz poglądy i zapatrywania na życie; zgodne dążenie do wspólnych celów; harmonia w związku; partner-rówieśnik.

Jako odpowiedź na pytanie:
1. Czy on/ona mnie kocha?
Zdecydowanie tak i jest to dojrzała i otwarcie okazywana miłość, która ma szanse przekształcić się w trwały, w którym partnerzy będą wzajemnie się wspierać i zgodnie żyć.

2. Czy on/ona jest mi wierna?
Bez wątpienia tak. W dodatku wierność ta wypływa nie z jakiegokolwiek przymusu, a z potrzeb emocjonalnych i zasad moralnych partnera.

3. Czy spotkam w ciągu roku nową miłość?
Na pewno w życiu osoby pytającej pojawi się w ciągu najbliższego roku nowy obiekt uczuć. Jednaj, aby coś konkretnego z tego wyszło, obie osoby muszą być wolne.

I Mag - pozycja odwrócona - trudności i nieporozumienia na tle komunikacji w związku, nieumiejętność prowadzenia szczerej i otwartej rozmowy; brak zrozumienia; partnerzy, którzy raczej ze sobą rywalizują niż współpracują; płytki, powierzchowny związek; kłamstwa i wzajemne oszukiwanie się.

Jako odpowiedź na pytane:
1. Czy on/ona mnie kocha?
Trudno tu mówić o prawdziwej miłości. Karta ta raczej wskazuje na chwilową fascynację i dużo gadania, a nie na prawdziwe uczucie.

2. Czy on/ona jest mi wierna?
Wierność jest tu wątpliwa. Aczkolwiek karta ta nie musi oznaczać zdrady fizycznej, lecz myśli (a może nawet plany) o nowym związku.

3. Czy spotkam w ciągu roku nową miłość?
Jedynie w takim wypadku, gdy pytający dołoży wszelkich możliwych starań w tym kierunku, to znaczy będzie zawierać nowe znajomości i poszerzać krąg znajomych.
Z książki "Tarot a miłość" A.A. Chrzanowskiej.
Odpowiedz
#8

Jeśli chodzi o karte Maga w kwestii uczuć to mi zawsze pokazuje osobe nową!!! czyli ktoś nowy pojawia sie w zyciu pytającego. Uśmiech

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#9

A co sądzisz o połączeniu I Maga z VI Kochankami?
Odpowiedz
#10

Jak dla mnie to Mag z Kochankami informują mnie,że osoba pytajaca będzie wybierać pomiędzy mężczyznami

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#11

To zależy od kontekstu i od pozostałych kart - wg mnie to połączenie może oznaczać że pytająca w ogóle ma obawy, czy wejść w związek z człowiekiem o którego pyta... 
Z kolei niektórzy wróżący uznaliby zapewne, że takie połączenie zapowiada po prostu nowy związek i tyle. Oczko

Jeśli szerzej Cię to interesuje, to mamy na forum osobny wątek, gdzie można dyskutować o połączeniach kart...  Uśmiech
http://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=121

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#12

Te karty nie odpowiedziały na pytanie o konkretną osobę, tylko tak ogólnie - czy w życiu uczuciowym coś się zmieni do końca roku. Dziękuję LeCaro, zajrzę tam Uśmiech
Odpowiedz
#13

(07-06-2017, 20:02)Izyda napisał(a):  Jeśli chodzi o karte Maga w kwestii uczuć to mi zawsze pokazuje osobe nową!!! czyli ktoś nowy pojawia sie w zyciu pytającego. Uśmiech
  W moich rozkładach także pokazuje osobę nową, a jednocześnie czarującą, atrakcyjną, która urzeknie swoją osobowością, często także wyglądem zewnętrznym. Na jak długo pozostanie w życiu osoby pytającej - to już inna sprawa, ale na pewno będzie to ktoś zapamiętywalny, robiący wrażenie. Zauważyłam też, że najczęściej okazuje się kimś pracującym na własny rachunek (prawnikiem, przedsiębiorcą, freelancerem).  Mag nie zawsze mówi dużo, ale zwykle mówi (i pisze!) ładnie, potrafi oczarować słowem. 

Ciekawe są te spostrzeżenia, że to zwykle rówieśnik. Faktycznie, u mnie też się to potwierdza.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości