Tarot a miłość - Kapłan
#1

KAPŁAN

[Obrazek: db_LoS-_V_-_Der_Hierophant1.jpg]

Tarot pomoże Ci znaleźć odpowiednią osobę do kochania. Jeśli na przykład szukasz miłości namiętnej, Kapłan nie będzie odpowiednim wyborem...


Jeśli będzie to Kapłan – oto czego możesz się spodziewać

Pod wieloma względami Twój wybranek (wybranka) jest niezwyczajnym człowiekiem. Bywa cudownym partnerem, wspaniałym nauczycielem, charyzmatycznym guru. Mnóstwo z siebie daje, ale na szczęście potrafi także brać. Jest prawy, tolerancyjny i wewnętrznie zharmonizowany. Jednak jego zalety naprawdę dostrzeże tylko osoba równie mądra i podobnie zainteresowana rozwojem duchowym. U jego boku odnajdzie miłość co prawda pozbawioną dzikich porywów, ale za to spokojną, serdeczną, akceptującą. Młodym, skłonnym do życiowych eksperymentów osobom Kapłan zawsze będzie kojarzył się bardziej z wysoce moralnym, acz nieco konserwatywnym Mistrzem (Mistrzynią), niż pełnokrwistym kochankiem (kochanką). Kapłan bowiem zwykle nie jest nadmiernie zainteresowany zmysłową stroną życia. Namiętności przesublimował; uważa, że filozofia, religia, a nawet polityka są ważniejsze, niż seks. Należy mu ufać, ale nie wolno oczekiwać, że dla miłości wyrzeknie się swoich ideałów. Jeśli więc w związku szukasz szalonej namiętności, nie będzie to dla Ciebie odpowiedni partner.

Karta odwrócona
Szumna moralność stanowi zasłonę, za jaką często kłębią się stłumione emocje oraz problemy związane m.in. z niezaspokojoną ambicją i seksem. Odwrócony Kapłan to niejednokrotnie impotent (lub oziębła kobieta), który ze swojej ułomności uczynił (na zewnątrz) cnotę i wymachuje nią, niczym sztandarem. Nienawidzi i tępi każdego, kto ośmiela się myśleć inaczej. Typ fanatyka, gotowego zamęczyć w imię „dobra”. Zamknięty na tzw. sprawy wyższe. Nie daj się nabrać na jego (jej) rzekomą ascezę lub krystaliczną uczciwość. Padniesz ofiarą tyranii i zakłamania.
Maria Bigoszewska
Odpowiedz
#2

albo prowadzi do urzedu
albo mowi o zwiazku w ktorym ktos rzadzi a druga osoba sie odstsowuje ..troche taka tyrania
Odpowiedz
#3

Karta V Kapłan pokazuje mi przeważnie zalegalizowane związki. Gdy para nie jest ze sobą formalnie związana, to mogą pojawić się takie plany. Często tylko jedno z partnerów jest zainteresowane legalizacją. Takie osoby wyznają pewne wartości, zasady. Partner jest uczciwy, wierny i bardzo oddany. Gdy osoba która pyta nie zna stanu cywilnego osoby którą jest zainteresowana, to ta karta często wskazywała mi na żonatego mężczyznę, mężatkę. W negacji ta karta może pokazać zbyt silnego mężczyznę, który lubi rządzić w domu. Taki despota źle wpływa nie tylko na partnera ale i całą rodzinę.
Odpowiedz
#4

Podpisuje sie pod tym co napisała Joana,natomiast ja mogę dodac od siebie ,ze karta Papieża pokazuje mi takze
-doradcę ,adwokata
-zakłady pracy  ,urzędy
-fora,grupy społecznościowe

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#5

W moich rozkładach dotyczących uczuć drugiej osoby, pojawienie się karty Kapłana właściwie na 100% pokazuje że ta druga osoba ma poważne zamiary - niekoniecznie od razu musi to być ślub (choć może), ale po prostu poważne podejście do tej relacji, wiązanie z nią planów na przyszłość.

W negacji natomiast Kapłan pokazuje człowieka, który w najlepszym wypadku nie jest do końca szczery wobec partnera... ale może być jeszcze gorzej - może to być obraz osoby, która jest skrajnie nieuczciwa, składa puste obietnice, coś knuje, ma złe zamiary... a przede wszystkim "ma w głębokim poważaniu" stałe i uczciwe związki partnerskie. Jeśli ktoś - tak jak ja - nie stosuje kart odwróconych, to o czymś takim na bank powie nam stojąca obok karty Kapłana karta Wieży.

Dlaczego karta Kapłana wskazuje na stałe związki? Między innymi dlatego, że mówi ona o partnerze, z którym nie łączą nas tylko przyjemności, seks czy sprawy materialne - ale również (a może przede wszystkim) podobne podejście do życia, wspólnota zainteresowań, kierowanie się w życiu tymi samymi wartościami, wspólne cele.

W karcie Kapłana zobaczymy mężczyznę starszego od osoby pytającej, inteligentnego, pewnego siebie, uczciwego, wiernego, takiego który nie szuka przelotnej przygody, lecz jest dojrzały i ma poważne podejście do życia... zapewni on swojej partnerce stałość, oparcie i zrozumienie. Natomiast jego wadami mogą być dla niektórych kobiet - zbyt konserwatywne poglądy (typu: ja zarabiam i decyduję, kobieta zajmuje się domem i wychowuje dzieci), apodyktyczność, mało energiczne czy spontaniczne podejście do codziennych spraw... Poza tym mężczyzna pokazany w tej karcie prawdopodobnie nie będzie człowiekiem rozrywkowym, bogatym biznesmenem, czy kreatywnym kochankiem.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#6

Karta Kapłana w miłości odnosi się do tradycjonalisty, zazwyczaj związanego bardzo z krajem z jakiego pochodzi,z jego historią, kulturą. To mężczyzna , który dąży do małżenstwa lub jest małżonkiem ale takim o sztywnym światopoglądzie, chce być głową rodziny, korzysta z wzorców patriarchalnych. Czy kocha? Tak. jak najbardziej ale bez szaleństw i romantycznych uniesień.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości