Tarot a miłość - Diabeł
#1

DIABEŁ

[Obrazek: db_LoS-_XV_-_Der_Teufel1.jpg]

Manipulator, krętacz i egoista, jakiego świat nie widział. Owładnie Twoim życiem. Pozbawi Cię zarówno energii, jak i pieniędzy.

Z talii tarota wyjmij 22 Wielkie Arkana. Pomieszaj je i potasuj. Następnie przełóż je lewą ręką „od siebie” na 3 stosiki. Zbierz w wachlarz. Teraz intensywnie pomyśl o wybranku (wybrance), wyobrażając sobie go/ją dokładnie, i wyciągnij jedną kartę. Symbolizuje ona partnera, ujawnia stan jego uczuć oraz podaje prognozę na przyszłość.

Jeśli będzie to Diabeł – oto czego możesz się spodziewać
Wyciągnęłaś Diabła? W tym jedynym przypadku proponuję złamać zasady i dobrać dodatkową kartę. Jeżeli wyjmiesz Słońce, Cesarza albo Kapłana – pozostań w związku. Poradzisz sobie. W każdym innym przypadku – zerwij z partnerem, pamiętając, że miłe złego początki. Karta ta sugeruje, że obiekt Twoich uczuć zdołał lub zdoła niepodzielnie Tobą zawładnąć. Może i dostrzeżesz jego wady – m.in. nieuczciwość, niewierność, przerost ambicji – ale prawdopodobnie rozsądek przegra z ogromnymi emocjami, jakie w Tobie rozbudził. Będziesz ciągle spragniona jego/jej obecności. Owładnięta miłością i ślepym pożądaniem, gotowa na największe poświęcenia. Nie będziesz umiała się uwolnić, nawet gdy zrozumiesz, że kochanek po prostu żeruje na Tobie psychicznie, a zdarza się, że i finansowo.
Diabeł to typowy bad boy (bad girl). Interesują go głównie seks i pieniądze. Religia, duchowość mogłyby dla niego w ogóle nie istnieć. Jest świetnym manipulatorem. Bez względu na to co demonstruje na zewnątrz, „w środku” bywa silnym, bezwzględnym egoistą, całkowicie niereformowalnym. Nie obchodzą go uczucia innych. Kocha władzę i czasem wykorzystuje ją w brutalny sposób. W łóżku wyrafinowany, bezwstydny, uzależniający. Najlepiej czuje się w zawodzie, w którym może eksponować własną osobę. Seksu używa, aby ułatwić sobie karierę. Jeśli łączy się z człowiekiem symbolizowanym przez Kapłana lub Księżyc, tworzą klasyczny układ kata i ofiary. Dość często epatuje nie siłą, ale słabością. Pilnuj się, to także gra. Jeżeli dojdzie do rozstania, zacznie atakować bez pardonu. Rozwód z Diabłem to koszmarne doświadczenie.

Karta odwrócona
Ciężko pożałujesz związku z kimś, kto okaże się agresywnym draniem, erotycznym dewiantem lub wręcz bandytą. Odwrócony Diabeł swoje obsesje zagłusza alkoholem, narkotykami. Bywa zazdrosny, okrutny, destrukcyjny. Może też bać się seksu albo zajmować się czarną magią.
Maria Bigoszewska
Odpowiedz
#2

Kiedys wlasnie wyciagnelam Diabla, na pytanie o moj nastepny zwiazek, kim bedzie osoba, wktorej sie zakocham...Bylo zupelnie jak w interpretacji...Zero uczuc z jego strony, chodzilo mu tylko o sex...manipulowal mna, wykorzytywal do swoich celow...co najgorsze ja sie na wszytsko zgadzalam, bylam jak zaczarowana....szlam droga prostu w dol i nawet nie zdawalam sobie z tego sprawy...
Odpowiedz
#3

Zgadzam sie. Ja wyprobowalam rownież na sobie diabeł to diabeł chyba ze tybjetes diablem
Odpowiedz
#4

Połączenie kart Kochankowie VI i Diabeł XV.

-toksyczny (Diabel) związek (Kochankowie), gdzie jestesmy zmanipulowani, czujemy, że druga osoba ma na nas duży wpływ, mamy wrazenie ze jestesmy zakuci w łańcuchy. Zwiazek ktory jest jak nalóg i nie pozwala nam zyc swobodnie w tym zwiazku.
Przedstawie pare sytuacji u pewnych osob. Dla pewnej kobiety wyszla ta para kart, jej zwiazek byl dla niej bardzio toksyczny, partner ja gnebil, manipulowal, ona z powodu tego, ze go bardzo kochala, nie byla w stanie sie wydostac z tego zwiazku, czula sie od niego kompletnie uzalezniona. Jej partner wykorzystywal fakt, ze ona go bardzo kocha i robil z nia co chcial, poza tym byl wobec niej zimny, niedostepny, traktowal ja jak powietrze, ona wykazywala wobec niego zazdrosc, poniewaz nie czula sie w tym zwiazku bezpiecznie.
W innym zwiazku, takze kobiety, jej zwiazek rowniez byl toksyczny, otoz partner jej byl osoba przesadnie zazdrosna, kontrolowal jej zycie, naduzywal alkoholu.
-albo po prostu namiętność, pożadanie (Diabel) w zwiazku (kochankowie). Partnerzy, którzy mają udane życie seksualne, są pod tym kątem dobrani. Bo diabel oznacza takze po prostu "seks".
-bądż para która rozpoczyna (Kochankowie) razem życie seksualne (Diabel) tak było u mojej koleżanki, która poznała mężczyznę, itd. I to połączenie wcale nie było u nich negatywne, bo jak pisałam to zależy od różnych czynników.
-także może zapowiadać zdradę (diabel) w związku ( kochankowie), szczególnie jak w rozkladzie partnerkim, jaki stawiamy, pod sygnifikatorem np: mężczyzny pokazuj esie jakas karta związana z inna kobieta np: (Krolowa palek + as kielichow), ktora sugeruje, że ma on kochanke, itd.
-albo wybor decyzji (kochankowie) ktora nie bedzie dla nas korzystna (diabel).
-albo związek (kochankowie) nastawiony tylko na seks (diabel).

Reasumujac zwiazki uczuciowe w jakich pojawia sie diabel sa bardzo trudne i niestety takie zwiazki nie daja gwarancji stabilizacji oraz przyszlosci.

Karta diabla reprezentuje pokusy, uczucie zniewolenia przez kogos badz przez jakas sytuacje, w sensie emocjnalnym badz fizycznym. Tutaj nie mamy wiekszego wyboru, nasza wola zostaje ograniczona. Pozdrawiam, Barbara.[ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz
#5

Dla mnie to karta szczególnego silnego pożądania, jeżeli chodzi o związki. Relacje karmiczne, toksyczne.

La Lune
Odpowiedz
#6

Te Karty symbolizują sex i tyle, niekoniecznie z wielkiej miłości ... - :romance-hearteyes: :angry-devil:

Mikesz - Ok
Odpowiedz
#7

to toksycznosc w pelnym tego slowa znaczeniu
to uwiezienie, niemoznosc oderwania sie, takie manipulacje , wykorzystywanie..,.ale to tez jak sie mowi ze ktos jest komus potrzebny jak powietrze do oddychania ( uzalezenienie)
Odpowiedz
#8

Pamietajcie ze Diabel czasami mowi tez o 3 osobach , czasami mowi o uzaleznieniu w zwiazku , karta ma naprawde obszerne znaczenie.

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#9

Kasia o jakich trzech osobach mówi Diabeł, nie rozumiem...
Odpowiedz
#10

Byłam w związku z " diabłem " istny koszmar....wszystko zgadza się w 200%..
Odpowiedz
#11

W rozkładach na sferę uczuć XV Diabeł pokazuje mi często pokusy, tak silne że trudno im się oprzeć. Taki partner przede wszystkim pragnie i pożąda, zrobi wiele by druga osoba mu uległa. Taka dominacja zaznacza się również w codziennym życiu. Partner stara się podporządkować i uzależnić od sobie drugą osobę. Czy kocha ? Raczej nie, za to na pewno pragnie... Ta karta może pokazać zdradę i tą drugą, tego drugiego. Trzecia osoba w związku.
Odpowiedz
#12

Bardzo podoba mi się określenie erotyczny dewiant przy karcie odwroconej- diabeł w miłości to kusiciel po prostu
Odpowiedz
#13

Diabeł pokazywał mi najczęściej manipulację, destrukcyjną sytuację, coś od czego należy się odwrócić i odciąć
Odpowiedz
#14

Diabeł nigdy nie oznacza zerwanego kontaktu,trzymamy się kogoś  i  już.To toksyczna relacja /związek.
Najlepiej to widac w kartach RW ,gdzie przedstawiony Diabel trzyma  przykutych do siebie kajdanami męzczyznę i kobiete.

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz
#15

Ludzie z kartą Diabła są bardzo ciekawi, ale też i uzależniający. Spotkałam 3 osoby z tą kartą. Trudno się z nimi pracuje. Wiedzą lepiej i raczej nie słuchają porad. Gdy się jednak uda ukierunkować ich energię to potrafią czynić wręcz cuda. Mogą pomagać, rządzić i robić cokolwiek zachcą z takim samym dobrym efektem. Są bardzo namiętni i perwersyjni. Jeżeli nie zachowają równowagę to nie pochłonie ich ogień piekielny Oczko Rotfl 
Tak bardzo ciekawi mnie moc takich ludzi. 
Na karcie Diabła widzę dwoje ludzi, którzy siedzą w otwartej klatce. Diabeł się im przygląda. A oni cierpią choć mogliby z niej uciec, wyjść.... To karta osób uzależnionych, też to potwierdzają moje rozkłady.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości