Mój wybór talii
#1

Od dłuższego czasu myślałam o zakupie kart. Gdzieś wyczytałam, że najlepiej jest obejrzeć  różne i te, które najbardziej przypadną do serca to te wybrać. Mój wybór padł na Magiczne przesłanie od wróżek, są one piękne kolorowe, jasne (czuję jakiś niepokój jak oglądam te ciemne), no i najważniejsze podobno nadają się bardzo dobrze dla początkujących. Co myślicie?
Odpowiedz
#2

otwórz nowy post tutaj pod moim ( jeśli nie tutaj to doczytaj na końcu gdzie ) i potem na innej zakładce otwórz google

znajdź je na google "nazwa talii" images

1.kliknij lewym przyciskiem myszy ( chyba ) i znajdź funkcję kopiuj picture URL ( czy jakoś tak )

2. jak już skopiowałaś URL w swoim poście ( czyli odpowiedzi na tym wątku ) kliknij nad postem okienko URL ( to te ciemno fioletowe nad postem ) i wtedy pojawią się burory URL między które wkleisz ( Paste czy Wklej ) skopiowany URL ( ponownie używając przyciska myszki


mam nadzieję, że raczej krok po kroku napisałam

chętnie pooglądamy twoją ładną telię ale nie wszystkim się będzie chciało latać i szukac w necie
a poza tym mamy dział - Talie jakie lubicie i używacie ( czy coś w tym stylu ) i tam zamieszczamy takie ciekawostki o naszych talaich lub tych które chcemy mieć

powodzenia Kwiatek
Odpowiedz
#3

Małgoś, talią którą wybrałaś, nie jest talią tarota. Myślę, że w takim przypadku podział na "początkujących" i "zaawansowanych" jest mylący, bo na czym polega doświadczenie w literalnym odczytywaniu sentencji? Chyba że w sztuce odpowiedniego zrozumienia głębi przekazu, gdy pytający pragnie poznać przesłanie wróżek na temat: "Jakie są jego uczucia do mnie?" i otrzymuje odpowiedź "Zmiana diety. Odżywiaj się lepiej, a udoskonalisz swoje życie".

Na temat kart, jakie wybrałaś, opinie jak we wszystkim na pewno będą zróżnicowane... Sama musisz się zastanowić, dlaczego w ogóle chcesz zamówić jakiekolwiek karty, czego chcesz się nauczyć. I czego (kogo?) szukasz w kartach. Na tej talii na pewno "wróżyć" się nie nauczysz, ale - być może - poczujesz, że Twoje życie jest... trochę bardziej magiczne (może). Że wróżki mają nad Tobą pieczę...

Z mojego punktu widzenia takie karty są bezwartościowe, ale jest to po prostu moje zdanie. Jeszcze raz dlatego podkreślam, że kluczowy jest powód, dla którego chcesz zamówić "jakieś karty".
Odpowiedz
#4

Mam stary komputer i coś odmawia współpracy. Podam na razie adres http://as2.pl/magiczne-przeslanie-od-wro...-2703.html , popracuje może uda mi się przesłać zdjęcia. Piękne są.

Czemu chcę wróżyć?
Moja babcia wróżyła, ale z kart tradycyjnych, nauczyła mnie i mówiła, że mam dobrą intuicję, ale te karty jakoś do mnie nie przemawiały tak naprawdę. O tarocie dużo czytałam, zawsze chciałam je mieć, ale zwykle to są one takie jakieś ciemne i smutne. Szukałam wesołych, kolorowych, bardzo podobają mi się Shadowscapes Companion, ale są z książeczką w j.angielskim i tu właśnie problem. Obecnie nie pracuję i mam dużo czasu, miałabym czas na naukę. Lubię oglądać programy w TV ezoteryczne, bardzo mnie to zainteresowało.
Odpowiedz
#5

Fajnie, że trochę opisałaś swoją sytuację, mimo wszystko jednak myślę, że nadal nie odpowiedziałaś na pytanie, dlaczego chcesz zamówić karty, albo raczej czego chcesz się dowiedzieć dzięki nim. Nie musisz tego pisać, tak naprawdę to są pytania, jakie musisz zadać sama sobie i sama na nie odpowiedzieć. Myślę tylko, że nie jest dobrze skupiać się wyłącznie na stronie obrazkowej, z pominięciem zupełnie różnej natury tych kart. Być może źle odebrałam Twoje posty, ale odniosłam wrażenie, że dla Ciebie ważne jest tylko jak te karty wyglądają, że niektóre są ciemne i smutne, inne kolorowe i "pozytywnie wibrujące".

Tak czy inaczej, najważniejsze, żebyś dostrzegła tę różnicę - że czym innym jest robienie rozkładów z kart (klasycznych, tarot, interpretowanie run), czym innym wyciąganie sobie przesłań. Jeśli odpowiada Ci taka forma, to prawdopodobnie będziesz zadowolona z takiego zakupu. Być może ktoś ma takie karty lub takiego typu i zechce się wypowiedzieć jeszcze w temacie.
Pozdrawiam! Uśmiech
Odpowiedz
#6

Zgadzam się z Le Stelle. Ostatnio sama rozważałam zakup którejś z talii Doreen Virtue. Nie zgodzę się, że wszystkie talie są ciemne -to zależy od kart, które mają różne znaczenie. Tak, jak moja przedmówczynie chciałabym zwrócić uwagę na to, po co Ci karty - wtedy będziesz wiedziała, jakie wybrać. Tarot, wyrocznie, przesłania... służą do różnych celów.
Odpowiedz
#7

Małgoś

te karty , które sobie upatrzyłas to są karty przesłań ... dużo z nich nie powróżysz, ale każdego dnia rano możesz sobie wyciągnąć kartę przesłania na ten dzień i ... będzie to zapewne jakaś pozytywna inspirująca sentencja.

Będziesz czuła, że potrzebujesz jakiejś rady czy wsparcia w jakimś temacie też możesz taka kartę wylosować.

Natomiast tak jak powiedziała Stella jeśli chcesz wróżyć to musisz wybrać tale z któregoś systemu wróżebnego: Tarot, Runy, Lenormandy, Karty Cygańskie, karty klasyczne, I Ching ... jest tego wiele

w zależności od tego co chcesz robić / co wróżyć lub jak wróżyć / musisz zdecydować się na jakąś z tych dziedzin ( w każdym systemie sa karty opisujące negatywne wydarzenia czy kłopoty .. to zazwyczaj te ciemne karty jak to nazywasz - więc sądzę, że ich nie unikniesz )

Wybór należy do Ciebie ... jesli wybrałas te przesłania - to fajnie

wszyscy mamy po wiele talii kart różnego nieraz rodzaju - powodzenia z Twoimi Kwiatek
Odpowiedz
#8

Jak pisałam bardzo podobają mi się Shadowscapes Companion te chyba są tarotem, ale książka w j.angielskim, może znajdę gdzieś w necie tłumaczenie. Chcę nauczyć się wróżenia, tak dla siebie. Ciekawi mnie możliwość interpretacji kart. Natomiast te kolorowe przesłania wróżek nastrajają mnie pozytywnie, mogą być więc jako wskazówka na dany dzień.
Odpowiedz
#9

shadowscapes Tarot masz na myśli?

jeśli tak to tarot is tarot ... nie musisz się martwić angielska książką
jeśli nie znasz jeszcze tarota jednym z najlepszych klasycznych i archetypowym tarotem jest Tarot Rider-Wait'a - to klasyka od której prawie wszyscy zaczynali
( owszem można zaczynać na czymś innym ... ale i tak po nitce dojdziesz do kłębka, którym jest klasyka - symbole i archetypy ... a tutja znowu powita Cię tarot Ridera Waita )
Może skoro nie znasz angielskiego ... zapoznasz się z klasycznym tarotem R-W ( lub innym wg woli ) a kiedy już zapoznasz się ze znaczeniami kart i będziesz czuła "cza-czę" wtedy spokojnie możesz sobie zacząć pracować na Shadowscapes Tarot ( nawet jeśli nie znasz angielskiego ) gdyż symboliczne znaczenia kart sa takie same - tylko obrazki inne i .. niuanse ( z czasem zaczniesz rozróżniać niuanse tarota ... kiedy już będziesz znała klasykę )

w naszym dziale Tarot w teorii znajdziesz opisy kart ... całą teorię masz tam po polsku ... i zdjęcia podstawowych talii - w tym Rider Waita

decyzja należy do Ciebie! Kwiatek
Odpowiedz
#10

Ja dodam, że takie talie typowo "przesłaniowe" też nadają się do wróżenia. Tyle tylko, że zależy to od "preferencji" osoby posługującej się taką talią. Ja np. dość często wróżę z tego typu talii, a mam ich sporo. Bardzo fajnie to wychodzi.


W gruncie rzeczy, jeśli chcesz używać kart tarota, to na pewno warto by sięgnąć do talii historycznych, tradycyjnych, m.in. Tarot Rider-Waita, Tarot Visconti, Tarot Marsylski. Przydaje się to nie tyle we wróżeniu, co raczej w samym poznaniu systemu tarota takim, jakim jest.

Bo tak naprawdę te talie tworzone współcześnie są jedynie "kopią" tradycyjnych, i jeśli wnoszą coś nowego, to nie jest to prawdziwe, są to tylko "wariacje na temat", ale to po prostu "wałkowanie" systemu tarota dodając coś do niego albo odejmując, a w efekcie wychodzi nam coś pseudo-taroto-podobnego.
Im bardziej współcześnie tworzone talie tarota zasadzają się na tych tradycyjnych, tym lepiej, bo te odbiegające od schematu są nic nie warte jako karty tarota. Jako karty-wyrocznie - tak, ale nie jako karty tarota.

Na początek lepiej sobie nie dokładać wybierając talie tak mocno odbiegające od tradycyjnej symboliki, jak Shadowscape Tarot; jeśli Ci się podoba, oczywiście możesz go kupić, ale może minąć sporo czasu zanim rozpracujesz znaczenia poszczególnych kart.

Ja zaczynałam od Gilded Tarot, który jest bardzo bliski tradycyjnej symbolice Tarota Rider-Waita, tyle że jest trochę "zmiękczony"- nie jest taki ostry i ponury, jak Rider-Wait. Akurat ja nie mam żadnych uprzedzeń do takich ciemnych, ponurych kart, czy całych talii, po prostu Gilded Tarot bardzo mi się spodobał gdy go po raz pierwszy ujrzałam i pod wpływem impulsu zamówiłam go. To było bardzo spontaniczne działanie, żadne podejmowanie decyzji- zwyczajny impuls, i tyle.

Wybieraj po prostu talie, które Cię "przyciągają", a po pewnym czasie nabierzesz wprawy i wybór talii nie będzie dla Ciebie takim problemem.


Życzę Ci powodzenia w wyborze najwłaściwszej dla Ciebie talii i mnóstwa radości i satysfakcji płynącej z pracy z nią. Buziak
Odpowiedz
#11

Przeczytałam wszystkie wpisy uważnie, dziękuję za podpowiedzi. Przeglądam różne strony co tylko znajdę i cały czas szukam. Kilka miesięcy temu już szukałam jakiejś talii dla siebie i znalazłam wspaniałą, ale niestety zapiski zniszczyły mi się (moje mieszkanie zostało zalane przez strażaków gdy gasili pożar bezpośrednio nad moim mieszkaniem, to była katastrofa)no i nie pamiętam jak te karty się nazywały i nie mogę ich znaleźć, a wielka szkoda.Były ładne, jasne, przemawiały do mnie i nie były tak "udziwione" jak Shadowscapes.
Odpowiedz
#12

No i stało się, właśnie przyszły karty, ostatecznie wybrałam Mandala Duszy. Wybrałam właściwie to one mnie znalazły, zobaczyłam i zamówiłam. Zaczęłam się zastanawiać czemu te? I chyba wiem, ostatnio miałam pasmo samych nieszczęść. Zalała mi straż pożarna (8 zespołów) moje mieszkanie, gdyż na górze strasznie się paliło, zaraz potem straciłam pracę, a teraz rozpada się mój związek po 20 latach, to wszystko w przeciągu paru miesięcy. A karty mnie wybrały bo wydaje mi się, że chcą, abym się zastanowiła nad sobą, dotarła gdzieś w głąb siebie i pomyślała nad sobą. Może muszę coś przepracować, aby zrozumieć co się dzieje. Dziś je oczyszczę i zaczynam, zobaczymy jak mi to pójdzie.
Odpowiedz
#13

Szczerze współczuję tego pasma nieszczęść za Tobą... Talia, jaką zamówiłaś, to ta? 
http://dariuszcecuda.pl/galeria-kart/tar...ala-duszy/

Mam nadzieję, że będzie Ci się dobrze pracowało z kartami, które sobie wybrałaś Uśmiech
Jeśli będziesz miała ochotę, będziesz mogła podzielić się swoimi odczuciami, jak Ci się talia widzi, jak Ci się z nią pracuje itp. tutaj:  http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=2905 :oczko:

Bardzo podoba mi się Twój awatar Uśmiech
Odpowiedz
#14

Małgoś, ja pracuję na Shadowscapes. Jest to moja pierwsza talia, mam z nią świetną komunikację, poza tym ona bazuje na RW. Kolory są pastelowe, ale jak ktoś stwierdza, że ona jest pozytywna... nie rozumiem tego. Karty w całej talii mają bardzo różną wymowę. Nie uważam ich też za udziwnione Uśmiech
Zaskoczyłaś mnie swoim wyborem, bo Mandala Duszy to zupełnie inna grafika. Najważniejsze jednak, żeby dobrze Ci się z nimi pracowało, czego serdecznie życzę Uśmiech
Odpowiedz
#15

Tak to te karty http://www.czarymary.pl/p_845726_tarot_m...dala_duszy, mam nadzieję, że się zrozumiemy. Już je oczyściłam i uszyłam woreczek. Czekam jeszcze na książkę, musiałam zmówić oddzielnie. Swoje przemyślenia i odczucia opiszę.
Odpowiedz
#16

Zapraszam do dyskusji o tej talii: http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=2905

Tak
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości