Tarot a miłość - Świat
#1

ŚWIAT

[Obrazek: db_LoS-_XXI_-_Die_Welt1.jpg]

Ma władzę, pozycję i pieniądze. Na dodatek jest szczery i kochany. Nie podcina też skrzydeł innym.



Z talii tarota wyjmij 22 Wielkie Arkana. Pomieszaj je i potasuj. Następnie przełóż je lewą ręką, od siebie, na trzy stosiki. Zbierz w wachlarz. Teraz intensywnie pomyśl o wybranku/wybrance, wyobrażając sobie go/ją dokładnie, i wyciągnij jedną kartę. Symbolizuje ona partnera, ujawnia stan jego uczuć oraz podaje prognozę na przyszłość.

Jeśli będzie to Świat – oto czego możesz się spodziewać

Karta ta symbolizuje osobę pod wieloma względami niezwyczajną. Charyzma i wielka mądrość splatają się w niej ze świadomością odnalezienia właściwego dla siebie miejsca na ziemi. Żyje w zgodzie z głoszonymi przez siebie poglądami i ideami. Jest niezależna wewnętrznie i całkowicie zintegrowana duchowo. Wszystko, do czego dąży, urzeczywistnia się. Ciągle pracuje, poszerza własne horyzonty, gotowa podjąć nowe, ambitne wyzwania.
Codzienne obowiązki tego człowieka nie ograniczają, a granice nie zatrzymują. Wspaniała osobowość otwiera każde drzwi. Tym bardziej że jest to osoba pogodna.
Czerpie radość z rzeczy małych: cieszy się słońcem, śniegiem, urodą przydrożnego kwiatu. Umie słuchać – zarówno siebie samego, jak drugich. Z partnerką/partnerem łączy go głęboka, harmonijna relacja. Tworzy trwałe związki. Zawsze wspiera bliskich. Możesz mu zaufać. U jego boku rozkwitniesz, nabierzesz poczucia wewnętrznej siły. Będziesz bezpieczna, wolna i otulona wyzwalającą miłością.

Karta odwrócona

Człowiek ten nie akceptuje siebie. Jest zgorzkniały, skrępowany. Choć spragniony jest sukcesu, nie potrafi dokonać zdecydowanych zmian w życiu. Czasem sensu istnienia szuka w sektach, a nawet staje się „fałszywym prorokiem” (w obu przypadkach odejdź!). Małżeństwo z nim będzie smutne, ponieważ nic – czegokolwiek by nie dotknął – nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów.

Podsumowanie

I tak dobrnęłyśmy do końca. Tarot to potężne, prawdomówne narzędzie, ale nie zapominaj, że przy wróżeniu zawsze należy zachować zdrowy rozsądek. Niech analiza Wielkich Arkanów stanie się punktem wyjścia do dalszych rozważań o osobowości ukochanego. Teraz wyjmij kartę dla siebie. Konfrontacja wiedzy, jaką każdy ma na własny temat, z obrazem sugerowanym przez tarota, nierzadko prowadzi do zaskakujących wniosków. Drogie Wróżki, życzę dokonywania najlep-szych wyborów i dozgonnego szczęścia.
Maria Bigoszewska
Odpowiedz
#2

jedna z kart ktore nigdy nie wiem jak ugryzc

bo siat ma przeslanie "swiat sie przed toba otworzy"
ale czy to uczucie? bardziej to otwarcie sie napropozycje rozne wybieranie przebieranie.....sam nigdy nie wiem czy mowi o milosci calkowitej czy tylko o przyjmowaniu tego co nam swiat proponuje
Odpowiedz
#3

Bo Arkana Wielkie z natury mają szerokie pasmo znaczeń... Przejrzyj forum Pepa, znajdziesz różne interpretacje karty Świat w rozkładach, także na miłość. Ta karta może pokazywać całkowite spełnienie związku, ale może też wskazywać na tzw otwarty związek. Wszystko zależy od otoczenia tworzonego przez inne karty.

AW raczej są trudnymi kartami w interpretacji "czy to uczucie". Od tego w talii mamy kielichy (puchary). Z Arkan Wielkich być może Księżyc wskaże na emocjonalny stosunek do czegoś/kogoś. A i Księżyc nie musi mówić o miłości, a o innym stanie emocjonalnym.Karty należące do AW wyznaczają tylko kierunek. W przypadku Świata uważa się, że ten kierunek jest pozytywny - jak piszesz otworzenie się na możliwości. Tylko, że te możliwości mogą być równie dobrze w związku jak i poza nim...
Odpowiedz
#4

dzieki ale ja nie potrzebuje opisow z ksiazek przepisanych..dla mie to to mozna wyrzucic w cholere

ksiazke kazdy moze sobie kupic a TU powinny byc opisy z naszego doswiadczenia

i nie pisze swoim rozwazan zeby dostac rady poczytaj przepisane opisy z ksizek bo ksiazek mam mase w domu niestety ale bezwartosciowcyh
ci co zawodowo sie zajmuja tarotem to nie zdradzaja swoich sekretow ..,jak w kazdej dziedzinie z reszta
Odpowiedz
#5

Piszesz w dziale teorii (jeśli nie zauważyłaś to sprawdź) - chcesz spostrzeżeń praktycznych poczytaj Tarot w praktyce...i ponownie proszę...stonuj trochę swoje wypowiedzi...
Odpowiedz
#6

pepa napisał(a):dzieki ale ja nie potrzebuje opisow z ksiazek przepisanych..dla mie to to mozna wyrzucic w cholere

ksiazke kazdy moze sobie kupic a TU powinny byc opisy z naszego doswiadczenia

i nie pisze swoim rozwazan zeby dostac rady poczytaj przepisane opisy z ksizek bo ksiazek mam mase w domu niestety ale bezwartosciowcyh
ci co zawodowo sie zajmuja tarotem to nie zdradzaja swoich sekretow ..,jak w kazdej dziedzinie z reszta
W mojej wypowiedzi nie ma opisów z książek, więc nie wiem po co to piszesz...
Opisy z doświadczenia są na forum, zarówno w działach teoretycznych jak i praktycznych (tam więcej, co logiczne).
Ci co zawodowo zajmują się Tarotem też zdradzają swoje sekrety... za odpowiednie pieniądze oczywiście, tak samo jak i inni specjaliści. Ja akurat Tarotem zajmuję się hobbystycznie, nie jest to mój sposób na zarabianie pieniędzy.

Podobnie jak Perełka, proszę o inny ton wypowiedzi.
I proszę o nie robienie offtopu.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości