"Mijałem"
#1

mijałem śmietnik a w nim ujrzałem nurka który niczym w oceanie sięgał po okruchy skarbów których mijające twarze z grymasem krasnali udawały bluzgający nurka
taniec . .. jakże to smutne gdy Boga nie ma i jest zarazem. Pojawia się i znika w kościołach ludzi chorych szpitalach ludzi zdrowych. Mijałem też parę gdzie
miłość w uszach usłyszałem a zaraz potem rękę kobiety uniesioną w
samochwale i człowieka którego serce pęknięte było za sobą ciągnięte jak pluszowy miś kurz po Ziemi zgarniając a zaraz potem mężczyznę co pchnął inną otumaniony nektarem Bogów Męskości by zaraz potem ujrzeć jak rodzi się Miłość z tej drugiej
strony.Mijałem też złodzieja co chwilę potem opuszczał komisariat z szyderczym uśmiechem oraz człowieka biednego co z kawałkiem ciastka w zębach odwiedzał
więzienie .. jakże to smutne że słysząc jedno odwrotności biegunów staje się magnesem łączącym Całość ku sobie. Mijałem Lekarzy z kacem, ratowników seksualnych,burmistrzów z rogami diabła,gwiazdy photoshopów i wielu wielu innych
którzy się minęli w drodze do siebie szukającej jej w innych i nie tylko a jeszcze więcej Nauki i Mądrości palec z nudów kreślący sens w bezsensie istnienia spuszczonych na Ziemię lalek.

Aurelian Ł.
Odpowiedz
#2

Czytając wiersz miałam wrażenie tłumu, napierającego zewsząd. Próbowałam zobaczyć tych wszystkich ludzi, którzy są wymienieni w utworze. Widać też niesprawiedliwość tego świata. Bardzo ciekawy utwór Uśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości