Etyka w tarocie
#23

to, czy jej synowa/corka bedzie miala dzieci - to jest sprawa tej mlodej pani
stawianei kart jest mieszaniem komus w energetyce i nie powinno sie robic tego z czystej checi dowiedzenia sie
co innego, gdyby chodzilo o uklady Pani Beata-ta osoba, ale w kwestii dzieci powinna pytac osoba, ktora o te dzieci sie stara
skad wiesz, czy ta pani (corka/synowa) chcialaby takiej wrozby? nawet jesli o jej wyniku nie wie
to jest robienie czegos za czyimis plecami
jesli zas chodzi o zdrowie meza Pani Beaty, jest to jej partner zyciowy i tutaj jest nieco mniejszy problem, choc de afcto - on tez sie o to sam, zdaje sie, nie pytal



ale kazdy sam jest odpowiedzialny za to, na co komu stawia karty
wyrazilam swoje zdanie, a Ty zrobisz jak uwazasz - chyba, ze to byloby niezgodne z regulaminem
gdzies, chyba w regulaminie, jest o niestawianiu kart na osoby trzecie (pisal gdzies o tym Zib),
natomiast dyskusyjne jest kto ma byc traktowany jako "osoba trzecia" (nie wiem jak sie do tego odniesie administracja)
Odpowiedz
#24

zatem widzę na forum wielką niekonsekwencje.. bo wiele osób, jak nie 50% pyta o relacje z drugą osobą.. czy będą razem, czy tamta osoba wróci do pytającego.. etc..

wiec pytan jest wiele o osoby trzecie..

ja bym poprosiła moderacje, o wyrażenie zdania w tym temacie..
Odpowiedz
#25

pytają o swoja relacje z druga osoba - lub na prosbe tamtej osoby
jesli pyta bez wiedzy kolezanki, czy ona sie zejdzie z exem, to jest to wscibianie nosa w nie swoje sprawy
Odpowiedz
#26

ale wedle Twoich słow, jest to grzebanie w energetyce tej osoby.. osoby trzeciej mimo wszystko.. nie widze roznicy, pomędzy pytaniem.. z dobrej intencji, np. o wnuki, na które może Pani Beata czeka.. pytanie bylo proste, czy będą.. i to wszytsko.. a to czy osoba z którą już nie jestesmy i być moze ma juz swoje inne życie, czy np. wroci.. i czy chce.. moze nie chciec.. ba nawet moze miec juz swoją rodzine?

i co wtedy? nigdy nie wiesz, kim jest pytający i jakie ma intencje.. przynajmniej do momentu wylozenia kart.. które mogą coś zasugerować..

to co chcę napisać, to to, że 70%-ntach, pytania zawsze dotyczą osob trzecich...

jedno czego jestem pewna, to to, że nie chcialabym dzialac wbrew etyki, ale ona powinna być jasno określona Kwiatek
Odpowiedz
#27

ale to pytanie nas dotyczy poniewaz pytamy, czy tamta osoba chce byc z nami
a pytajac o to, czy eks wroci do kolezanki (bez zgody kolezanki) jest wscibstwem

zreszta, niech sie inni wypowiedza Ok
Odpowiedz
#28

tak, tak.. tylko tu pytanie padlo, czy będą.. i to wszystko.. ja nie oglądam ezo tv.. ale czasem jak w nocy leci, to slysze jakie pytania ludzie zadaja... bardzo czesto, pytają rodzice o dzieci, czy zycie im sie ulozy itp.. czy w takim razie wrozbici z TV działają wbrew etyce?

alathea, dzięki za wymianę zdań.. Kwiatek Uśmiech
Odpowiedz
#29

nie ma za co, mysle, ze warto znac punkt widzenia innych
mam nadzieje, ze wiecej osob sie wypowie
co do Ezotv itp., to one po prostu robia kase Rotfl
Odpowiedz
#30

no ja jestem otwarta na takie zdania, bo omnibusem nie jestem.. ale tez nie chcialabym nieświadomie robić czegoś nieetycznego..


ezo tv.. hmmm... lepiej zamilknę.. Zawstydzony


moze to nie jest też najlepszy wątek, na tą dyskusję.. ja bym porosila moderacje o wydzielenie go.. Kwiatek
Odpowiedz
#31

tez mialam to zrobic, ale to bardziej Twoj watek i Pani Beaty
moze napisz do Tarofidesa albo Krystyny

mysle, ze odpowiedz na moje watplwosci to nie do konca jest kwestia doswiadczenia we wrozeniu (choc sama wroze juz pare lat), ale takze wyznawanych zasad
nieco takze wyobrazenia, jak to dziala (nie pisze "wiedzy", poniewaz jak to naprawde dziala trudno jest udokumentowac czy udowodnic)
Odpowiedz
#32

napisalam do Taro prośbę o wydzielenie tego tematu jako osobnego watku..

tak sobie, myślę, że gdyby nie ta wiedza o tym jak to dziala.. to pewnie by tego tematu nie bylo.. osobiście.. nie widzialam nic zlego w pytaniu Pani Beaty... bo pyta o wlasne dzieci.. myslę, że z troski o nie..
Odpowiedz
#33

Wrózba na partnera, czy inna osobę, z ktorą jestesmy związani i wrózba dotyczy również nas - jest OK. Ok
Natomiast wróżba , która nie dotyczy osoby pytającej, nawet na bliską osobę - nie jest OK Nie To jest zaspakajanie ciekawości "co tam u niej/niego Myśli itp.

Wróżba zgodna z etyka wróżbiarską zawsze musi dotyczyć osoby pytającej, chyba że takiej nie ma np. "jaki będzie rok 2013 dla Polski?"


Później podzielę watek
Odpowiedz
#34

dzięki Tarofides za wyjaśnienie.. Ok czy to jest gdzieś w regulaminie? chodzi mi o moment w którym pytający powinnien sie zorientować, na jakie pytania nie będą udzielone odpowiedzi Kwiatek
Odpowiedz
#35

W regulaminie tego nie ma
Odpowiedz
#36

Postanowiłam tutaj też wkleić linka do rozmowy z Suligą...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FqhdDA-bMWA#">http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... hdDA-bMWA#</a><!-- m -->!
Odpowiedz
#37

polecam, choc wszechobecnosc (tam) nawiazan do religii/Boga/grzechu oraz magii jest meczaca
natomiast oprocz odpowiedzialnosci pojawila sie druga ciekawa sprawa (w filmiku) - o tym, jak przenosimy
swoje (czesto negatywne) doswiadczenia na interpretacje kart/wrozbe
Odpowiedz
#38

Goya, dzięki za wstawienie tego linku.
pierwszy raz mam okazję słuchać Suligi, bardzo ciekawa postać i dość sensownie mówi, choć nie wszystko tak samo rozumiem jak on.
Odpowiedz
#39

Helge, poczytaj to - to Ci wiele wyjasni
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ctud.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?138185">http://ctud.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?138185</a><!-- m -->
(z bloga Suligi, jego historia)
Odpowiedz
#40

..jakies dziesiec lat temu pewien wroz postawil mi karty..powiedzial, ze wszystko w moim zyciu sie zmieni o 180st..ze cos takiego sie wydarzy, ze wyrwie moje zycie z posad i nic juz nie badzie takie samo..ze widzi rozwod tak pewny i oczywisty, jak nie czesto to widzi..pare lat pozniej odeszlam od meza bo trafila mnie milosc wielka jak szlag, a pare miesiacy pozniej moj ukochany umarl mi prawie ze na rekach, po 2 miesiacach telko wspolnego zycia..zanim to wszystko nastapilo w chwili jakiejs naszej krotkiej rozlaki z ukochanym pojechalam do krakowa do wrozki larysy proszac o postawienie kart na nasza przyszlosc..popatrzyla na stolik caly przykryty kartami i dlugo myslala..po czym powiedziala-wy bedziecie razem, widze nawet domek z ogrodkiem i szczescie..lecz tylko przez chwile bo pozniej go juz nie ma w twoim zyciu nigdzie..jak to nie ma??!!!-zapytalam, to niemozliwe..! gdziekolwiek bedzie, czy ze mna czy nie, to zawsze bedzie w moim zyciu..! ona na to- nie wiem wlasnie, nie rozumiem, po prostu nigdzie go juz w kartach nie ma..jest takie jedno dziwne..jakby porwanie czy cos takiego..trudno mi to wytlumaczyc..wracajac z krakowa mialam tylko jedno w pamieci-ze bedziemy razem i bedziemy szczesliwi..dwa lata pozniej, gdy juz mieszkalismy razem, pewnej nocy mojego witusia sparalizowalo..przyjechalo pogotowie i go zabralo do szpitala gdzie zmarl na zawal mozgu z komplikacjami..to bylo to porwanie-wyjazd w nocy karetka, wbrew woli i checi..no i faktycznie, juz go nigdzie w moim zyciu pozniej, ani w mojej przyszlosci nie bylo..tylko w sercu..a moje zycie zostalo wywrocone do gory nogami i nic juz nie bylo takie samo..rozwod pol roku po smierci witka..wiec wszystko sie zgadzalo..
Odpowiedz
#41

Rozumiem doświadczenia ale nie rozumiem związku przyczynowego w kwestiach etycznych. Możesz wyjaśnić?
Odpowiedz
#42

..zwiazek jest taki, ze te osoby widzialy o wiele wiecej, oczywistych i drastycznych wydarzen w moim zyciu a podaly mi je w sposob delikatniejszy niz lopata w leb..jeden z nich po rozlozeniu kart dlugo patrzyl i w koncu powiedzial-..zacznij inwestowac w siebie, zwlaszcza w jezyki, taka dobra rada..a jesli dobrze pamietam byly w rozkladzie wieza i smierc..no i wyjechalam zagranice po latach, gdy zostalam sama..bez znajomosci jezyka, bo nie posluchalam..a szkoda..
Odpowiedz
#43

Osobiście dzielę ludzi na dwa typy. Takich, którzy deklarują, że chcą wiedzieć wszystko, poznać znaczenie rozkładu bez względu na to jakie by ono nie było, ale nie są na to gotowi, lub tylko wydaje im się, że są; oraz na takich, wobec których można i należy zachować postawę bezpośredniego przekazywania spraw ponieważ, z różnych przyczyn, pozostają nieczuli na sugestie, aluzje, niedopowiedzenia, ugładzenia etc. etc.

Zastanawiam się - i tylko zastanawiam - jak mogłoby wyglądać Twoje życie, gdyby ktoś miast opisywać Ci sugerujące dziwną, trudną i nieprzyjazną przyszłość słodkie obrazki powiedział to samo wprost, bez lukru i posypki.
Odpowiedz
#44

..sadze, ze nie popelnilabym masy blednych decyzji..ale po traumie, z jaka sie musiala zmierzyc teraz juz chce wiedziec, co mnie czeka, nawet najgorszego, bo mi inaczej psycha siadzie..mam wtedy czas, zeby sie nastawic psychicznie, nie jak kiedys, zostac bez oddechu..pozdrawiam..
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości