3 Kielichów - DruidCraft
#1

Skoro następna trójka została wywołana w wątku o mieczykowej to przedstawmy ją także.
Miriam napisał(a):Pod warunkiem, ze jest to 3 kielichów, która może nam dać radość i spełnienie. Uśmiech Często, ból głowy od nadmiaru, ale zostawmy to... Rotfl
[Obrazek: db_DC-_Kelche_03.jpg]
Ja nie widzę tu jeszcze nadmiaru. W tym momencie zrodziło się poczucie radości i szczęścia, a to wystarczający powód do uciechy i celebracji. Wszystkie trójki są towarzyskie, ale ta szczególnie.
Odpowiedz
#2

Napisałam post i po wysłaniu przeniosło mnie na zaloguj. Mimo, ze byłam już zalogowana .Trudno tak widocznie miało być, ale to doprawdy jest wkurzające. Smutny
Napisze tylko, ze nie widać tu nadmiaru radość jak u Waita , bo kobit brak. To z czego mają sie cieszyć. Rotfl
Odpowiedz
#3

Powodów do radości może być wiele, niezależnie od tego, kto się spotyka, to tylko kwestia wyobraźni, jakiej konkretnie sytuacji to spotkanie może dotyczyć. Może to spotkanie dobrych przyjaciół po wielu latach niewidzenia?
A jakie skojarzenia przyniosłaby karta, gdyby to było spotkanie samych kobiet? Według mnie niezależnie od tego, kto świętuje, jest to radość autentyczna, wypływająca z głębi wnętrza człowieka, przepełnionego pozytywnymi emocjami, wdzięczność za to, że jest "tu i teraz", że może podzielić się swoim zadowoleniem i wdzięcznością. Jest to karta radości i spełnienia, pogody ducha, pozytywnego nastawienia do wszystkiego, co nas otacza.
Odpowiedz
#4

Dla mnie to spotkanie wszystkich kolorow MA przy wspolnym rodzinnym stole.Pan w czerwonym ubramiu przedstawia Bulawy,w niebieskim Miecze, w zielonym Pentakle a reprezentantem radosnych serc sa Kielichy.Solidny drewniany stol przy ktorym mozna przyjmowac gosci-pokazuje mi tradycje,rodzine,podstawe,cieplo,radosc ze spotkania.Stol jest zastawiony czyli goscie sa mile widziani,oni sami sa(co widac po minach)zadowoleni,pelni dobrych uczuc i emocji,sa przygotowani,gotowi na skosztowanie
" jablka"(sa rowniez podane do stolu) i delektowanie sie nim.
Spotkanie wszystkich przedstawicieli AM mowi mi o przezywaniu zycia w kazdym aspekcie,twarcie sie na zrozumienie i przezycie kazdego aspektu naszego zycia w radosci i szczesciu.
Odpowiedz
#5

W talii RWS przedstawiony jest babski wieczór, a na karcie DruidCraft - pewnie dla równowagi - kawalerski. Oczko
Odpowiedz
#6

Zgadzam sie w zupelnosci -dziewczyny maja w rekach ksci winogron rownie slodkich.
Pozwolmy im zatem przezywac swoje wieczory. Uśmiech
Odpowiedz
#7

Jak juz wspomniałam w swoim poście karta ta znacznie rożni sie od tych tradycyjnych. Na karcie widzimy trzech mężczyzn z pucharami w dłoni. Nie wiemy co świętują. Możemy sie tylko domyślać. Możliwe, że wrócili z jakieś wojenki i świętują szczęśliwy powrót do domu. Świadczyć o tym,może tarcza z mieczem widoczna na ścianie za nimi , a może to wieczór kawalerski i dlatego uniesienia i radości jak we wspomnianej karcie Waita nie widać. (żart) Rotfl To jednak nie jest dla mnie takie ważne. Uśmiech
Mozna przypuszczać, ze są to przyjaciele, którzy dobrze czuja sie w swoim towarzystwie. W oczy rzucają mi sie ich okrycia. Jeden z nich ma pelerynę koloru czerwonego to kolor silnych emocji, działania, pobudzający (czerwone podwiązki i lampy przy domach publicznych) Kolor życia, płodności szczęścia (panny młode w Chinach do ślubu zakładają czerwone sukienki, u nas na matury dziewczyny zakładają czerwone majtki ) Jest to, tez kolor agresji , może dlatego człowiek na karcie ma zakryta głowę kapturem? Drugiego okrycie jest niebieskie. Niebieski to emocje, nieskończoność, kolor Bogów, ducha. W chrześcijaństwie kolor Maryjny (wniebowstąpienie) pierwiastek duchowości. Zielony to symbol młodości, harmonii z naturą , kolor nadziei i wolność. Kolor szczęścia (zielona czterolistna koniczyna na szczęście). W średniowieczu to również kolor śmierci. Na stole nie ma dużo jadła. Widzę tam chleb i 3 jablka. Chleb jest przede wszystkim symbolem pożywienia, ale, "też ofiarą złożoną bóstwu, płodność, światło, mądrość, praca, gościnność, byt, zarobek, pożywienie. Uważany za pokarm niezwykły, nadprzyrodzony, szlachetny, czysty i święty, jedzony był podczas ślubowań i przysiąg. Do dzisiaj zwyczaj łamania się chlebem jest symbolem przyjaźni i gościnności."(Adriana) "Chleba naszego powszedniego daj nam panie" Jakże często wymawiamy te słowa w naszej modlitwie. Celtowie po śmierci płynęli łodzią na zachód do Wyspy Jabłek. Na niej rosła przepiękna jabłoń pokryta owocami , kwiatami. Owoce zjedzone z tego drzewa dawało życie i młodość. Jabłka w mitach celtyckich ratowały życie bohaterowi. Jablko jest symbolem płodności,(piersi kobiece) miłości, długowieczności i nieśmiertelności. Żeby nie było tak słodko to jabłko może byc rownież symbolem zła, (Królewna Śnieżka)grzechu, zdrady , zakazanym owocem (Adam i Ewa) Jakże bogata jest symbolika tej karty. Spokój, harmonia, jedność mimo różnic charakterów to jest to co dostrzegłam w tej karcie. Moc jest w jedności i gdy oni połączą swoje siły nic i nikt nie jest wstanie ich pokonać. Fajna pozytywna karta. Uśmiech
Nie widzialam ,ze pisaliście trochę sie powtarzam.
Odpowiedz
#8

Miriam rozwinelas bardzo ladnie temat,calkiem w moim odczuciu.Zastanawiam sie co moze oznaczac ten jasny krog w tle.
Czy to jakas szafka,beczka i czy ma jakies znaczenie symboliczne?
Odpowiedz
#9

Dzięki Zebona.[Obrazek: smilie_girl_232.gif]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości