Bębny szamańskie - medytacja
#1

Witam,
Nie znalazłam na forum wątku o bębnach szamańskich więc piszę.Chciałam spytać czy ktoś z Was medytował przy nagraniach właśnie z takimi bębnami? Ja dziś postanowiłam to zrobić i medytacja mnie zaskoczyła,otóż zawsze jak medytowałam jedyne co odczuwałam to spokój,może miałam wrażenie,że odpływam,czasem pojawiło mi się przed oczami bardzo ostre,jasne światło i czułam ucisk przy trzecim oku. Natomiast dziś po raz pierwszy miałam coś jakby wizje,widziałam twarz śmiejących się dzieci,kobiety,która coś do mnie krzyczała ale nie słyszałam jej,widziałam jakąś blondynkę leżącą na łóżku,szamoczącą się bo była związana jakimiś pasami i pojawił mi się tunel,ciemny bardzo i jak nim tak szłam to na końcu było jasne światło,bardzo mnie ciągnęło by tam dotrzeć,czułam jakbym zapadała się,wciągała mnie tam jakaś siła i niestety nagle poczułam ,że ktoś obok mnie stoi,wystraszyłam się a to była tylko moja matka-patrzyła na mnie-też zajęcie Oczko.Przez chwilę nie mogłam dojść do siebie,miałam wrażenie jakbym była pijana. Czy możecie mi powiedzieć czy to dobre objawy medytacji?I co mógł oznaczać ten tunel?

,,nic się nie dzieje bez powodu, wszystko ma swój ukryty sens''
Odpowiedz
#2

Ja nie robię medytacji przy nagraniach, ale uczęszczam regularnie na sesje podróży szamańskich przy prawdziwym bębnie. To nie to samo, ale wejście w trans to ten sam rodzaj doświadczenia. Rytm bębnów bardzo w tym pomaga, stąd pewnie udało Ci się wejść w trans głębiej niż zwykle.
Wizje podczas szamańskich wypraw to normalna sprawa, bo o nie właśnie chodzi i późniejsze odczytanie, zrozumienie ich przesłania.
ewa839 napisał(a):Czy możecie mi powiedzieć czy to dobre objawy medytacji?I

To nie jest dobre pytanie, gdyż nie ma dobrych objawów, czy złych. Każdy ma inne, gdyż każdy z nas jest inny.
Odpowiedz
#3

Ok.dziękuje za odpowiedź,niestety od tamtej pory już nic zobaczyć nie mogę ;( ale nie zniechęcam się.Pozdrawiam Oczko

,,nic się nie dzieje bez powodu, wszystko ma swój ukryty sens''
Odpowiedz
#4

Tu już się kończy medytacja, a zaczyna trans.
Odpowiedz
#5

Witaj. Uśmiech
To normalne wpadlas w trans i prawdopodobnie to co widzialas to ostatnie wcielenie. Polecam bardziej popracowac z Duchami Zwierzecymi.
Odpowiedz
#6

No właśnie, bębny szamańskie służą wejściu w trans, nie medytacji. Tak trochę bez sensu medytować, kiedy ich cel jest zupełnie inny.
Odpowiedz
#7

No tak,nie tego słowa użyłam....właśnie chodziło mi o wejście w trans.Niestety kilka razy próbowałam potem i nic....Eleantra a możesz mi powiedieć jak to zrobić? Ewentualnie dobrą literaturę polecić?

,,nic się nie dzieje bez powodu, wszystko ma swój ukryty sens''
Odpowiedz
#8

Lepiej uważać na takie rzeczy. Podczas transu nie tylko możesz się dowiedzieć o swoim przeszłym życiu. Możesz też przejść na "drogą stronę". Z wywołaniem transu jest właśnie taki problem, że nie wiesz, gdzie wylądujesz.
Odpowiedz
#9

To tego powiem szczerze nie wiedziałam. Próbowałam znowu słuchać,wejść w trans ale ta "melodia"strasznie zaczęła mnie denerwować,takie uczucie świdrowania jakby w głowie. Chyba daje mi do zrozumienia,że nie czas na toJęzyk
Czytałam o zwierzętach mocy trochę. Mnie zawsze ciągnęło do tygrysów. Jak patrze im w oczy na fotografiach to normalnie się rozpływam i moment sie wyłączam. Dziwne to uczucie ale przyjemne Oczko

,,nic się nie dzieje bez powodu, wszystko ma swój ukryty sens''
Odpowiedz
#10

ewa839 napisał(a):To tego powiem szczerze nie wiedziałam. Próbowałam znowu słuchać,wejść w trans ale ta "melodia"strasznie zaczęła mnie denerwować,takie uczucie świdrowania jakby w głowie. Chyba daje mi do zrozumienia,że nie czas na toJęzyk

Trochę przesadziłam, bo akurat szaman dobrze wie, gdzie trafi. W transie możesz trafić do świata (powiedzmy) niebiańskiego lub podziemnego. To trochę zawęża pole działania. Równie dobrze może wywołać OOBE. Jest tego sporo, ale nie radziłabym Ci tego robić bez świadomości tego co Cię może czekać. Trans jest bardzo mocnym przeżyciem i może przebiegać gwałtownie. Medytacja jest łagodniejsza, a podczas niej też możesz mieć wizje. Ale to już wymaga wybranej szkoły medytacji, a nie medytacji po to aby było"przyjemnie".
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości