Skrótowe znaczenie kart w Tarocie - ściągawka
#1

Arkana Wielkie

0-Głupiec- -Niefrasobliwość, głupota, niedojrzałość,podświadomość ,naiwność ,kosmiczne dziecko,0-stan zawieszenia nie jest jasno zdefiniowany

I-Mag-Aktywność, kreacja, poznanie świata, intelekt,świadomość,wola,poszukiwanie,,zgłębianie,nauka,1-Merkury ,(Słońce")-zaczyna przejmować kontrolę

II-Kapłanka-Wtajemniczenie, intuicja, podświadomość ,syntetyczny umysł,wiedza tajemna 2- Księżyc[/b ]zaczyna korzystać z sił podświadomości.

III-Cesarzowa-Matka, macierzyństwo,empatia, kobiecość, piękno, natura,inicjatywa,sukces-3 Wenus(Jowisz)-Rozpoczyna władanie

IV-Cesarz-Ojciec, prawo, autorytet, patriarchalność,władza ,siła,stabilność ,duma,wola -4 Baran,(Uran)-zmienia świat według swojej woli

V-Papież-Religia, nauczanie, prawo moralne, tradycja,inspiracja ,mądrość,pouczenie oświeceni,-5 Baran (Merkury) działa jako pośrednik między wnętrzem i zewnętrzem

VI-Kochankowie-Miłość, zawarcie małżeństwa, pożądanie, wybór,decyzje wstępne ,inspiracja-6-Bliźnięta (Wenus)-przeżywanie uczuć

VII-Rydwan -Podróż, nagła zmiana, ekspansja, zwycięstwo,triumf,pewność poprzez przewidywanie,opieka z góry-7-Rak(Neptun)korzysta z sił ukrytych światów

VIII-Moc-Siła, walka, poskromienie, równowaga, pasja,seksualność ,użycie rozumu,odwaga,umiejętność postawienia na swoim  ,2-Lew(Księżyc)-wykorzystaj teraz sile podświadomości

IX-Eremita--Poszukiwanie, mądrość, podarunek, wizyta,poznanie,poszukiwanie oświecenia-jasność-9 Panna( Mars)-szuka prawdy w materialnym świecie

X-Koło Fortuny-Los, nagła zmiana losu, wygrana, dobry traf,przemiana,przejście na wyższy poziom,los 10,1-Jowisz (Słońce)-nowy początek na wyższym poziomie

XI-Sprawiedliwość--Sąd, rozstanie, ocena, prawo, praworządność,decyzja ,sprawiedliwość- 8 Waga (Saturn)-praktykuje duchowa sprawiedliwość

XII-Wisielec-Spokój, ofiara, medytacja, smutek, zdrada,nałogi,ofiara przeszłości,idei ,test strat,-3 -Woda(Jowisz) -musisz,uwolnić się od od fałszywej części swojej karmy ,spowodowanej w czasie trwania poprzedniej trojki

XIII-Śmierć-Transformacja, koniec jakiegoś cyklu, śmierć,zmian,przemiana,nowy początek-4-Skorpion(Uran)-u góry działa ona ,teraz działa świat,a ona musi ścierpieć

XIV-Umiarkowanie---Umiar ,opanowanie, spokój, dom, przyjaźń-,umiarkowanie ,stwarzanie harmonii-5- Strzelec(Merkury)-pasywna komunikacja ,zamiast uprzedniej ,świadomej aktywnej

XV-Diabeł---Egoizm, materializm, tyrania, więzienie, terror,uzależnienie,sex,mistrzostwo świata materialnego,uwikłanie się-6 Koziorożec(Wenus)-tu przezywasz to co u góry było raczej platoniczne.

XVI-Wieża -Despotyzm, destrukcja, ruina, zatrata, kataklizm,zniszczenie starych zasad,rozczarowanie,7 Mars (Neptun)-pokwitowanie za lekkomyślne użycie magicznych sił,

XVII-Gwiazda-Wodnik-Nadzieja, odrodzenie, niewinność, wiara, spokój,duchowe ,bogactwo,,szczęście ,pomoc-8-Wodnik(Saturn)nagroda za wykonana z pod 8 sprawiedliwość(8-11)

XVIII-Księżyc--Ryby-Iluzja, lęk, koszmary, chorobliwość, choroba,ukryte wpływy ,rzeczy nieświadome ,niepewność 9- Ryby(Mars)-Twoja podświadomość działa teraz w świecie ,a ty tego nie widzisz,

XIX-Słońce-Słonce-Miłość, szczęście rodzinne, radość, wyzwolenie,triumf,ziemskie bogactwo,szczęście -1-Słońce -zbiór owoców twojej pracy nad rozwojem

XX-Sąd Ostateczny-Ogień-Wyrozumiałość, wybaczenie, osąd, wiadomość, głęboka sięgająca przemiana,nowy ,początek karma -2-Ogień (Księżyc)-głęboka podświadomość reguluję twoje życie

XXI-Świat--Najwyższe szczęście, wolność, pełnia, oświecenie,synteza ,koniec epoki ,produkt końcowy,3-Saturn-(Jowisz)-siła kosmiczna przepływa przez ciebie

XXII Głupiec -Nieoczekiwane nowe impulsy,obojętność spowodowana głębokim zrozumieniem 4 (Uran)nowy początek nowe zmiany na wyższym poziomie.

Arkana Małe

Buławy    
1  Kreacja
2  Wiedza
3  Nieznane horyzonty
4  Harmonia
5  Poszukiwanie
6  Zwycięstwo
7  Determinacja
8  Natłok zdarzeń
9  Wewnętrzna dyscyplina
10  Powikłania
Giermek -Nauka, praca
Rycerz -   Zapalczywość
Królowa -Przedsiębiorczość, seks
Król -       Zdrowie, prawość

 Kielichy
1  Życie
2  Zakochanie
3  Radość
4  Nostalgia
5  Pogodzenie ze stratą
6  Wpływ przeszłości
7  Fantazja, fantasmagoria
8  Oddalenie, zerwanie
9  Stabilizacja
10  Szczęście, miłość
Giermek -Ciekawość świata
Rycerz -   Fantasmagoria
Królowa -Ciepło, przyjaźń
Król -       Mądrość, opieka

Miecze
1  Intelekt, siła woli
2  Wybór, dysharmonia
3  Strata nadziei, ból
4  Osamotnienie, sen, lęk
5  Niesława, wstyd
6  Podróż, przeprawa
7  Samotna walka
8  Negacja, frustracja
9  Rozpacz
10  Klęska
Giermek -Wnikliwość
Rycerz -  Odwaga, brawura
Królowa -Lament, żałoba
Król -      Władza, przywództwo

Denary  
1  Szczęście, praca
2  Niepewność
3  Perfekcja
4  Egocentryzm
5  Dług, zubożenie
6  Szczodrość
7  Wyniki pracy
8  Trud, wysiłek, upór
9  Rozkwit, pełnia, natura
10  Dom, życie, zdrowie
Giermek - Pracowitość
Rycerz -   Rozwaga
Królowa - Piękno, optymizm
Król -       Sceptycyzm

Wielkie Arkana uzupełniłam planetami i żywiołami w/g A. Whaite'a ,oraz z hinduską numerologią planety w nawiasach. Sami musicie zobaczyć co wam odpowiada i czy pasuje.
Odpowiedz
#2

Ekspresowa  rada z jednej karty

[Obrazek: Sharman_Caselli_02.jpg]

Wielkie Arkana
0 Początek Bliźnięta
I Inspiracja Skorpion
II Tajemnica Rak
III Matka Byk
IV Ojciec Baran
V Twarde Zasady, Skostnienie Byk
VI Wybór, Miłość Bliźnięta
VII Podróż, Pęd Rak
VIII Osąd Waga
IX Wyalienowanie Panna
X Zmiana Skorpion
XI Siła Lew
XII Zawieszenie Ryby
XIII Przemiana Skorpion
XIV Zastój  Strzelec
XV Uzależnienie Koziorożec
XVI Katastrofa Ryby
XVII Złudna nadzieja Wodnik
XVIII Noc, Ona, Ukrycie Ryby/Rak
XIX Dzień, On, Jawność Lew
XX Rodzina, Wzrost Strzelec
XXI Otwarcie, Możliwości Wodnik

Kielichy
1 Nowe życie
2 Miłość
3 Celebracja
4 Znudzenie
5 Nurzanie w przeszłości
6 Wspomnienia
7 Imaginacja
8 Odejście
9 Uciecha w samotności
10 Szczęście
Paź Traf
Rycerz Zauroczenie
Królowa Emocjonalność
Król Opieka

Buławy
1 Impuls
2 Odkrycie
3 Plany
4 Uciecha
5 Spór
6 Zwycięstwo
7 Obrona
8 Szybkość, Gwałtowność
9 Przygotowania
10 Przygniecenie
Paź Edukacja
Rycerz Energia
Królowa Seksualność
Król Rządzenie

Miecze
1 Odcięcie
2 Napięcie
3 Ból
4 Odpoczynek
5 Pyrrusowe zwycięstwo
6 Podróż, Nauka
7 Kłamstwo
8 Interferencja
9 Koszmar
10 Koniec
Paź Myślenie
Rycerz Działanie
Królowa Twarda ręka
Król Chłód

Dyski
1 Szansa
2 Wahanie
3 Praca
4 Skąpstwo
5 Bieda
6 Dawanie
7 Zgnilizna,Nic nie wzrasta
8 Pracoholizm
9 Zysk
10 Bogactwo
Paź Inteligentne rządzenie pieniądzem
Rycerz Powolność
Królowa Dobroć
Król Stabilność

Astrologiczne powiązania Joanny Stawińskiej.
to jest MOJE WŁASNE opracowanie-ściąga dt. znaczeń kart.ZAKAZ kopiowania bez mojej zgody.
Odpowiedz
#3

Fajnie to zrobiles t.marsylski.
Odpowiedz
#4

Też podoba mi się. Trochę różne od źródła podanego przez Miriam gdzie ostatnia karta Król Denarów - Sceptycyzm nigdy nie przyszedłby mi do głowy, chyba że coś nie zrozumiałem i to akurat jest znaczenie odwróconej karty. Kiedyś lubiłem takie etykietki do każdej karty ale teraz to przeszkadza bo przecież za każdym razem w zależności od pytania, otoczenia innych kart itd. potrzebna jest inna etykietka Lol - każda karta ma ich przecież więcej
Odpowiedz
#5

Shock Wspaniała sprawa, dla mnie jak znalazł, lubię takie skoncentrowane informacje Uśmiech
Odpowiedz
#6

Zib napisał(a):Też podoba mi się. Trochę różne od źródła podanego przez Miriam gdzie ostatnia karta Król Denarów - Sceptycyzm nigdy nie przyszedłby mi do głowy, chyba że coś nie zrozumiałem i to akurat jest znaczenie odwróconej karty. Kiedyś lubiłem takie etykietki do każdej karty ale teraz to przeszkadza bo przecież za każdym razem w zależności od pytania, otoczenia innych kart itd. potrzebna jest inna etykietka Lol - każda karta ma ich przecież więcej
Pragnę zauważyć Zibku,że sceptycyzm ma wieloznaczne określenie ,moze być ,(tak jak mówisz w negatywie,) i oznaczać postawę ,krytyczną,wątpiącą niedowierzającą ,jak również w pozytywie ,rozważającą i to jest określenie starej Greckiej szkoły filozoficznej I i II wieku naszej ery.Oczywiście ,że każda karta ma wiele znaczeń,ale uważam ,że taka ściągawka ,tez ma swoja wartość.Pisząc te słowo miałam na myśli przede wszystkim drugie znaczenie ,bo w biznesie ,a denary to przeciez materia min.biznes i nie tylko w biznesie ,potrzebna jest "rozwaga ",czyż nie tak Zibku? Oczywiście masz rację , często potrzebna jest inna etykieta .Jak to się mówi każdemu według jego potrzeb.
Odpowiedz
#7

Super ściągawki. Dziękuję  Uśmiech
Odpowiedz
#8

Właśnie takich ściągawek mi brakowało. Oszałamiająco fenomenalne Uśmiech
Odpowiedz
#9

Super sciagawka ! Tak jak powyzej naprawde tego brakowalo !

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości