Zodiak chiński: WĄŻ
#1

04.02.1905r. - 24.01.1906r. Drzewo
23.01.1917r. - 10.02.1918r. Ogień
10.02.1929r. - 29.01.1930r. Ziemia
27.01.1941r. - 14.02.1942r. Metal
14.02.1953r. - 02.02.1954r. Woda
02.02.1965r. - 20.01.1966r. Drzewo
18.02.1977r. - 06.02.1978r. Ogień
06.02.1989r. - 26.01.1990r. Ziemia
24.01.2001r. - 11.02.2002r. Metal
10.02.2013r. - 30.01.2014r. Woda
29.01.2025r. - 16.02.2026r. Drzewo

źródło> <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.waz.chinskihoroskop.pl/">http://www.waz.chinskihoroskop.pl/</a><!-- m -->

DEWIZA ŻYCIOWA WĘŻA

To ja ucieleśniam odwieczną mądrość Wszechświata. Jestem Strażnikiem Kluczy otwierających drzwi do najważniejszych tajemnic życia. Znam sekrety urodzaju, zbieram więc obfity plon nawet wtedy, gdy moje ziarna padną na nieurodzajną ziemię. Swój cel osiągam wytrwałością i konsekwentnym postępowaniem. Moje poglądy i zasady pozostają niewzruszone i obojętne na upływ czasu. Podejmowane przeze mnie działania są nieodwracalne. Podążam swą drogą niestrudzona i przenikliwa, nieugięta i nieubłagana. Obcuję tylko ze sprawdzonymi przyjaciółmi i towarzyszami podróży. Stoję zawsze na twardym gruncie.
Jestem Wężem

Cechy
Osoby urodzone w roku Węża cieszą się opinią ludzi dobrze wychowanych, kulturalnych i eleganckich. Roztaczają wokół siebie magiczny urok i wiedzą, co zrobić, aby wywrzeć na innych jak najlepsze wrażenie. Prezentują się okazale nawet wtedy, gdy w ich wyglądzie fizycznym zauważalne są oczywiste mankamenty. W ich manierach, gestach i stylu życia kryje się coś pociągającego i zagadkowego.

Przedstawiciele tego znaku potrafią w sposób naturalny okazywać serdeczność, przyjazne uczucia, szacunek dla rozmówcy, są swobodni w obejściu i umieją słuchać. W towarzystwie zwracają uwagę oryginalnym, nieco sarkastycznym poczuciem humoru oraz umiejętnością takiego doboru tematów, dzięki któremu utrzymać można zainteresowanie rozmówcy, atmosferę intrygującej i romantycznej tajemniczości. Pozorna harmonia osobowości Węża w połączeniu z jej barwnym wyglądem i zdrowym rozsądkiem czynią z niej partnera interesującego i niepowtarzalnego, ale zarazem niebezpiecznego przeciwnika. Zdając sobie z tego sprawę Wąż instynktownie stara się dbać odpowiednio o swój wygląd i nieustannie doskonalić sztukę "mydlenia oczu".

Większość Wężów posiada głęboki, spostrzegawczy i bystry umysł, potrafi czytać w myślach, łatwo wchłania w siebie cudze idee, jest myśląca i umie mądrze odpowiedzieć na wiele pytań. Sądy Wężów są oryginalne, poparte znajomością cech kulturowych i psychologicznych oraz własnymi obserwacjami. Chętnie wymieniają się poglądami, podejmują dyskusje i spory, traktując je jako sposób na wyostrzenie swojego intelektu i zyskanie poczucia pełni życia. Potrafią długo roztrząsać najróżniejsze problemy i prowadzić intelektualne dysputy do późnych godzin nocnych, a ich wnioski zaskakują oryginalnością.

Nie lubią ludzi wulgarnych i ulegających prymitywnym popędom, omijają każde głośne towarzystwo, unikają awantur i przemocy. Są z natury wrażliwe i uczuciowe. Lubią intymną atmosferę osobistych zwierzeń, muzykę, przykładają duże znaczenie do niuansów w zachowaniu, w rytmie mówienia, a więc i do sposobu wysławiania się. Posiadają rzadko spotykaną intuicję, potrafią przewidzieć przyszłe wydarzenia i rozwój stosunków z różnymi partnerami. Zdolności te w połączeniu z twórczą wyobraźnią i przenikliwym umysłem dają im dobrą pozycję w życiu.

Osobowość
Węże rzadko biorą pod uwagę rady osób postronnych, zawsze wolą własne pomysły i rozwiązania. Większość z nich to fataliści, oryginalni myśliciele, osoby religijne oraz uzdolnione w dziedzinie parapsychologii. Starają się żyć w zgodzie z własnym rytmem życia i uwzględniać w nim własne dążenia, wolą nie ulegać ogólnie przyjętym normom i kierunkom rozwoju. Postawa ta przynosi im najczęściej obfity plon.

Węża nie sposób skłonić do zmiany decyzji lub przekonań, jeśli jednak weszła na wojenną ścieżkę lub upatrzyła sobie jakąś zdobycz, wówczas lepiej mieć się na baczności. Poruszy niebo i ziemię, ucieknie się do kłamstw, obmowy i intryg, nic jej nie powstrzyma, dopóki nie dopnie swego. Nie da się przy tym przewidzieć jej taktyki. Posiada bowiem mózg, który niczym komputer analizuje ogromną liczbę operacji i ostatecznie wybiera optymalny wariant. W napadzie złości lub agresji Wąż nie zna litości ani współczucia czy to w stosunku do siebie, czy tym bardziej w stosunku do partnera. Jest zazdrosna i wymagająca. Ma o sobie wielkie mniemanie i nie potrafi nikomu zaufać do końca zwłaszcza, gdy wyczuwa choćby cień nieuszanowania w stosunku do swojej osoby. Jest w związku z tym podejrzliwa i nerwowa. Swoją wrogość ukrywa starannie pod maską fałszywej dobroci, lecz ta daje o sobie znać w zawziętym, lodowatym milczeniu, w próbach manipulowania otoczeniem oraz w zdolności do natychmiastowego wycofywania się z męczących i niekorzystnych dla niej sytuacji. Wąż na niskim poziomie rozwoju potrafi być jadowicie złośliwa i lubi ubezwłasnowolnić swoją ofiarę całkowicie ją od siebie uzależniając. Narzuca jej wówczas swoje towarzystwo i umiejętnie sieje w sercu i umyśle przerażające uczucia grozy i bezradności. Wąż jest z reguły wytrzymała i cierpliwa. Potrafi długo czekać na odpowiedni moment i wymierzyć zemstę. Lepiej jest ją zaliczać do grona przyjaciół niż wrogów.

Natura
Wężowi powodzi się w życiu znakomicie. Jest urodzonym zwycięzcą i nie umie przegrywać. Nawet najmniejsza porażka jest dla niej wielką tragedią. Łatwo się obraża i nie lubi krytyki, uwag ani pretensji. Zamyka się wówczas w sobie i staje agresywna, przywdziewa jednocześnie maskę fałszywego zainteresowania i współczucia. Pamięta jednak zło i krzywdy bardzo długo i przy pierwszej okazji mści się, posługując się przy tym najchętniej cudzymi rękami.

Większość Wężów nie jest pozbawiona poczucia humoru, co więcej, wykorzystuje je jako swoisty oręż przeciw upatrzonej ofierze. Potrafi nieszczęśnika wyśmiać do tego stopnia, że zostaje on doprowadzony do ostateczności, wyszydzony może nie umieć już nigdy podnieść się z upokorzenia. Wąż nie czyni tego z miłości dla sztuki - z premedytacją planuje każdy swój krok i słowo, aby nie chybić celu i usunąć raz na zawsze niebezpiecznego rywala czy oponenta. Kiedy już się wydaje, że została zagoniona w ślepą uliczkę, zjawia się niespodziewanie na powrót i kąsa z dawną siłą. Liczni politycy, dyplomaci, prawnicy, agenci wywiadu oraz osoby, wyróżniające się nienasyconą żądzą władzy wywodzą się z tego właśnie znaku.

Uważa się powszechnie, że Węże są namiętnymi kochankami, amatorami rozrywek seksualnych. Rzeczywistość często temu przeczy, a partner Węża okazuje się niejednokrotnie jedynie obiektem polowania, przeznaczonym do usidlenia i ubezwłasnowolnienia.

Węże wykazują spory zapał w prowadzeniu interesów, mają nawet pod tym względem pewną smykałkę. Potrafią sprawnie realizować przedsięwzięcia oraz pomyślnie załatwiać ważne, odpowiedzialne sprawy. Działają spokojnie i metodycznie, na krok nie odstępując od planu. Nie lubią komplikacji i nieprzyjemnych niespodzianek. Choć sprawiają wrażenie powolnych, decyzje podejmują jednak szybko. Nie lubią działać otwarcie i bezpośrednio, jak na przykład Smoki, wolą raczej zakulisową intrygę. Nie cofną się w razie potrzeby przed kłamstwem i krętactwem, bowiem wszystko co prowadzi do celu, jest według nich dozwolone. Wiele podobnych charakterów można znaleźć na przykład w tragediach Szekspira.

Wąż posiada naturę filozofa. Ma swój pogląd na świat i zna w nim swoje miejsce. Nie odstępuje od swych zasad niezależnie od tego, czy postępuje słusznie, czy nie. Strzeże swego wnętrza niczym świątyni, aby nikt nigdy nie poznał jej słabych stron i nie ujrzał prawdy jej duszy. Wężowi marzy się rząd dusz, nie zabiega jednak o to otwarcie. Raczej hipnotyzuje innych i przywiązuje ich do siebie stosując sprawdzone metody - magię głosu, gestów, prowokowanie przyjaciół i znajomych do zwierzeń. Wiedzę o ich słabościach zdobywa w sposób, który pozornie wydaje się współczuciem i szczerym zainteresowaniem ich problemami, w rzeczywistości chodzi oto, by stać się osobą po prostu dla innych nieodzowną.

Wąż oplątuje i przywiązuje się do człowieka najsilniej spośród innych zwierząt zodiaku wschodniego. Jest albo jego śmiertelnym wrogiem, albo dozgonnym przyjacielem.

KARIERA ZAWODOWA WĘŻA
Mądremu i skrytemu Wężowi najczęściej powodzi się w życiu całkiem dobrze i zazwyczaj udaje się jej zrobić błyskotliwą karierę, mimo że nie tylko nie należy do osób bardzo pracowitych, a wręcz do szczególnie leniwych. Sięga po sukces ze względu na swe upodobanie do zaszczytów, władzy i życia w ładnym otoczeniu. Lubi, gdy wszystko wokół niej jest piękne - przedmioty, muzyka, książki, stroje. Wybierając miejsce spędzenia urlopu zdecyduje się prędzej na luksusowy hotel na Wyspach Kanaryjskich lub Malcie niż na zaciszny zakątek natury gdzieś na wsi. Taki komfort wymaga jednak dużych pieniędzy, toteż Wąż bez większego skrępowania czy onieśmielenia czyni starania o zapewnienie sobie odpowiednich dochodów. Zdobywanie rzeczy, które jej się podobają uważa za coś zupełnie naturalnego! Podobne oczekiwania i zamierzenia czynią z niej istotę wyrachowaną, która zanim nawiąże z kimkolwiek stosunki, sprawdzi stan majątkowy danej osoby. Poszukując pracy rozważa wszystkie za i przeciw przyszłego stanowiska i na pewno nie przyjmie go, jeśli będzie źle opłacane. Przed podjęciem decyzji o małżeństwie ustala bez fałszywego wstydu wszystkie szczegóły dotyczące przyszłego partnera i wspólnego z nim pożycia.

Węże mają na temat robienia kariery zawodowej swoje własne zdanie i najczęściej udaje im się wspiąć wysoko zarówno w miejscu pracy jak i w społeczeństwie. Nie lubią niczego pożyczać i trzymają się zasady, w myśl której dobroczynność jest czymś pozytywnym pod warunkiem, że ktoś ją dobrze zorganizuje i wyznaczy prowadzącą całe przedsięwzięcie osobę. Nie są skąpe. ale wszystko co mają, wydają na przyjemności i zapewnienie sobie dostatku. Nie lubią ryzyka i spekulacji, choć nie pogardzą żadną okazją do powiększenia swego stanu posiadania. Nie ciułają co prawda "na czarną godzinę", ale dobrze się czują z odłożoną na bok kupką grosza, by w razie czego nie gonić w piętkę.

Życie zawodowe układają sobie w taki sposób, aby móc poczuć swoją władzę oraz stworzyć sobie komfortową dla siebie przestrzeń osobistą. Wspinając się na szczyty lub zbijając fortunę pamiętają, aby tu i ówdzie ustawić na swych rywali pułapki, przekupić odpowiednie osoby oraz rzucić gdzie trzeba zgrabne pochlebstwa. Gdy uznają, że osiągnęły swój cel, porzucają walkę i żyją spokojnie z procentów, nigdy nie biorąc jednak więcej niż wymagają tego bieżące potrzeby, jako że wolą nie robić sobie wrogów i nie wzbudzać zawiści.

Sukces jest przedmiotem marzeń Węża i jeśli tylko zechce, umie dać poczuć, że jest niezastąpiona. W tym celu wykorzystuje cały arsenał sposobów - stara się być czarująca, skutecznie maskować prawdziwe zamiary i stopniowo wkradać się w łaski odpowiedniej osoby zdobywając jej zaufanie. Jest wykonawczynią i pośrednikiem ciemnych sprawek, wie jednak, kiedy należy się zatrzymać. Jej przebiegłość nie zna granic - jest w stanie założyć nawet kartotekę i to nie tylko osobom z najbliższego otoczenia, lecz nawet swoim przełożonym. W razie potrzeby nie waha się przed wykorzystaniem zdobytych informacji przeciw zagrażającym jej oponentom.

Ma mnóstwo pomysłów, a jej każdy krok jest zawczasu starannie przemyślany. Dzięki wyjątkowym zdolnościom organizacyjnym może, jeśli chce, załatwić pozytywnie najbardziej skomplikowaną i zagmatwaną sprawę, przy czym nikomu nie pozwoli nie zauważyć jej zasług i wyegzekwuje zapłatę do ostatniego grosza.

Większość Wężów to osoby roztropne, stanowcze, śmiałe i pewne siebie. potrafią wykorzystać pracę innych w taki sposób, aby jej efekty przedstawić jako własną zasługę. Wąż nie przepuści okazji, aby odebrać innym splendor i przywłaszczyć go sobie. Jeśli osoba, której pracę Wąż zaprezentowała jako swoją, jest jej nadal potrzebna, utrzyma z nią kontakt nie odczuwając żadnych wyrzutów sumienia.

Nawet ubiór Węża i jej styl życia obliczone są na osiągnięcie korzystnego efektu, zdobycie prestiżu i demonstrację siły. Wąż płci żeńskiej traktuje swój strój, biżuterię i inne akcesoria wyglądu zewnętrznego jako oręż w batalii o odniesienie zwycięstwa. Lubi wydawać pieniądze na drogie ozdoby, ponieważ nie tylko kocha zbytek, ale i uważa, że ten sposób wydawania pieniędzy jest w gruncie rzeczy formą ich inwestowania. Odpowiedni wygląd pozwala jej do syta napawać się swym wpływem na ludzi, podkreślać bogactwo i możliwości męża czy partnera oraz dawać do zrozumienia, na ile bezsilna jest wobec niej konkurencja innych pań.

Mężczyzna urodzony w roku Węża eksponuje swą siłę wyszukanymi manierami i strojem. Wyraźnie delektuje się swą brylantową spinką w krawacie i lśniącym na palcu złotym sygnetem. Uwielbia wprost pokazywać się w towarzystwie efektownie ubranych kobiet i zajeżdżać przed wejścia w luksusowych limuzynach. Nawet ze sposobu w jaki zapala papierosa, wszyscy mają odczuć jego wyższość.

Węże stają się znakomitymi pisarzami, filozofami, prawnikami, politykami i wykładowcami. Można spotkać wśród nich dyrektorów, dyplomatów, psychiatrów, ale także mistyków, wróżbitów, jasnowidzów, astrologów i media.

Jestem okazem zdrowia, jestem szczęśliwa, mam satysfakcjonującą dochodową pracę, mam nadmiar pieniędzy własnych, moje dzieci są zdrowe i swietnie się uczą, mają doskonałe perspektywy, jestem w związku, który daje mi satysfakcję, wszyscy moi bliscy są szczęśliwi i pełni zdrowia :mrgreen:
Odpowiedz
#2

Ja to Waz , Skorpion i 1-ka :|
Odpowiedz
#3

także wąż, rak i 5 Oczko
Odpowiedz
#4

Ja to wcielenie sobie wesołe wybrałam Lol
Nie dość, że wąż sam w sobie ognisty to jeszcze z roku (1977) gdy wąż w staje w ogniu, strzelec (ogień) to jeszcze zasiódemkowana z kazdej strony :roll: trzy siódemki w dacie urodzenia i na dodatek z drogi życia, daje to przede wszystkim tyle, że nie moge usiedzieć w jednym miejscu :evil:

Jestem okazem zdrowia, jestem szczęśliwa, mam satysfakcjonującą dochodową pracę, mam nadmiar pieniędzy własnych, moje dzieci są zdrowe i swietnie się uczą, mają doskonałe perspektywy, jestem w związku, który daje mi satysfakcję, wszyscy moi bliscy są szczęśliwi i pełni zdrowia :mrgreen:
Odpowiedz
#5

Wąż jest szóstym znakiem w chińskim zodiaku. Jeśli nim jesteś sprawdź, jak wpływa na twój "klasyczny", czyli europejski znak.

Chińczycy swój zodiak oparli na wizerunkach zwierząt, przypisując ludziom urodzonym w danym przedziale czasu cechy ich „patrona”. Bardzo ciekawa jest obserwacja połączenia tych zasad z „naszym” oznakowaniem zodiaku. To daje bardzo precyzyjne, niemal jak w przysłowiowej pigułce, opisy naszych charakterów, życiowych wyborów, predyspozycji jak również mankamentów.

Wąż i Baran

Osoba z taką konfiguracją obdarzona jest zarówno zapałem, gorliwością i en­tuzjazmem Barana, jak i ostrożnością Węża, jego zdolnością wyczekiwania i świadomego wyboru odpo­wiedniej chwili do działania. Dlatego ni­gdy nie nadweręża swych sił, nie wchodzi w niepewne układy, dopóki nie przekona się że naprawdę warto. Taki człowiek przede wszystkim musi mieć pewność, że nie ryzykuje ośmieszenia się czy zmar­nowania czasu.

Wąż i Byk

Tylko jedna rzecz jest w stanie sprawić, by Wąż Byk zabrał się do pracy, a mianowicie jest to perspektywa powiększenia majątku. Rzadko zdarza się, że nie ma głowy do interesów. Do perfekcji opa­nował sztukę zdobywania zaufania i czerpania zysków z wszelkich nadarza­jących się okazji. Zaborczy i nastawio­ny do życia materialistycznie, potrafi się nim jednak cieszyć. Szczodry i wspa­niałomyślny przede wszystkim wobec najbliższych. Żywi głęboką urazę do ludzi, którzy go kiedyś oszukali bądź zdradzili.

Wąż i Bliźnięta

Człowiek ten ma dar wymowy i potra­fi go używać. We właściwym momen­cie rzuca błyskotliwe uwagi i prawi miłe słówka, żeby osiągnąć to, czego chce. Wie doskonałe, że nie można niczego mu odmówić i dlatego nie zawaha się w tym celu wykorzystać swego uroku i wdzięku. Ale za tą zewnętrzną elo­kwencją kryje się zimna, zdecydowa­na na wszystko osoba, która dąży za wszelką cenę do zrealizowania swych zamiarów.

Wąż i Rak

Wąż Rak ponad wszystko kocha swój dom, dlatego niechętnie się z nim roz­staje. Zawsze stara się zapewnić komfor­towe życie sobie i swojej rodzinie oraz służyć pomocą najbliższym. Niechętnie wychodzi „do ludzi”, ideałem jego jest to, co go bezpośrednio otacza. Mimo delikatności i wrażliwości, może nagłe stać się agresywny, a nawet groźny, gdy jego rodzina znajdzie się w niebezpie­czeństwie. Jest idealnym rodzicem.

Wąż i Lew

Niezwykłemu magnetyzmowi i wdzię­kowi tej osoby trudno się oprzeć. Ale nie na tym koniec; ambicja i żelazna woła prowadzą ją na sam szczyt, do osiągnięcia dominującej pozycji w wy­branej przez siebie dziedzinie. Wąż Lew uwielbia władzę, bogactwo i podziw innych. Niezwykle zaborczy, obdarzony niezawodnym instynktem, oddany tym, których kocha. Uważa, że jest niezastąpiony.

Wąż i Panna

Dla tego Węża porządek jest niemal obsesją. Wszystko w jego życiu musi być zaplanowane i dobrze zorganizowane. Jego zachowa­nie i wygląd są tak doskonałe, że nie możemy się oprzeć wrażeniu, że coś przed nami ukrywa. I rzeczywiście, za tym prawie ideałem kryje się osoba cią­gle zamartwiająca się, targana liczny­mi wątpliwościami wobec siebie, in­nych ludzi i życia w ogóle. Skutecznie przeszkadza jej to w byciu szczęśliwą

Wąż i Waga

Człowiek ten jest czarujący, elokwent­ny i doskonale wykorzystuje swoje ta­lenty. Niesłychanie ważne są dla niego sprawiedliwość, normy etyczne i uczciwość. Wie, co to kompromis i ma dar godzenia rzeczy pozornie nie do pogodzenia i załatwiania spraw w tak­towny sposób. Jest zręcznym dyploma­tą, jednak lepiej wychodzi mu interwe­niowanie w sprawach innych ludzi niż podejmowanie decyzji dotyczących własnego życia. Dlatego często zado­wala się miłością dla samej miłości i pięknem dla samego piękna.

Wąż i Skorpion

Lepiej nie drażnić tego Węża ani nie ufać jego zewnętrznemu spokojowi. Choć robi wrażenie osoby otwartej i bardzo tolerancyjnej, w rzeczywisto­ści nie wierzy w nic i nikomu, jest rów­nież niezadowolona z siebie. Nie mówi jednak o tym, gdyż z natury jest bar­dzo tajemnicza i nie umie okazywać swych uczuć. Bywa przewrażliwiona, ciągle przyjmuje postawę obronną. Warto więc zdawać sobie sprawę z te­go, co się kryje w jej wnętrzu.

Wąż i Strzelec

Wąż ów robi wrażenie niefrasobliwe­go, wspaniałomyślnego i pobłażliwe­go. Nie wolno mu jednak zbytnio wie­rzyć, ponieważ jest wyjątkowo nieza­leżny, ze skłonnością do moralizator­stwa i z paternalistycznym nastawie­niem -narzuca swój punkt widzenia. Chce mieć swobodę działania, oczeku­je też lojalności i spełnienia zobowią­zań, jakie mamy wobec niego. W przypadku rozczarowania czyjąś postawą podejmuje bezlitosne i bezkompromisowe działania.

Wąż i Koziorożec

Główne zalety tej osoby to intuicja i ja­sność umysłu, granicząca wręcz z wizjoner­stwem. Trzeba jednak słusznie zapy­tać, jaki użytek z nich robi, ponieważ nie odznacza się szczególną inicjaty­wą, wiarą w siebie, optymizmem. Choć nie brakuje jej odwagi, spokoju i wy­trwałości, pozbawiona jest tej odrobi­ny pasji, która sprawia, że wszystko sta­je się możliwe. Niezbyt lubi innych lu­dzi. Kiedy poczuje się zagrożona, staje się wroga i nieustępliwa.

Wąż i Wodnik

Czy jest on fantastą, idealistą, dziwa­kiem czy może jeszcze kimś innym? Ma w sobie po trosze z każdej z tych postaci. Interesują go wszelkie pomysły, byle niezwyczajne. Wdaje się ciągle w jakieś mętne sprawy i przedsięwzię­cia, aż zaczynamy się zastanawiać, czy nie ma on za grosz instynktu samoza­chowawczego. Dlaczego tak się spala? Odpowiedź nie jest prosta: on nie wie, kim jest i dokąd ma zmierzać.

Wąż i Ryby

Kiedy instynktowna błyskotliwość Wę­ża zanurzy się w intuicyjnej naturze Ry­by, rezultatem jest osoba obdarzona fantastyczną kreatywnością i wspaniałą wyobraźnią. Jej świat jest pełen ma­gii, marzeń i uczuć, które ją przepeł­niają. Nie oczekujcie jednak, aby człowiek ten był realistą i stał twardo nogami na ziemi. Jak wąż, wije się i prześlizguje z miejsca na miejsce i w końcu dociera tam, gdzie jeszcze nikogo przed nim nie było.

Źródło: magia.onet.pl

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#6

WĄŻ

[Obrazek: dzWuf9y.jpg]
Człowiek urodzony w roku Węża ma ogromne szczęście, dlatego zazwyczaj udaje mu się osiągnąć sukces przy niskim nakładzie sił. Wydaje się, że jest tak zdolny, iż wszystko przychodzi mu łatwo. W rzeczywistości efekty osiąga często dzięki zwykłemu zbiegowi okoliczności. Wystarczy, że cierpliwie poczeka, a zdobycz sama wpada mu w ręce.

Wąż nie ma w Chinach tak złej sławy, jak w krajach chrześcijańskich. Chińczycy cenią go za mądrość, przenikliwość i dobrą wolę. Wąż jest człowiekiem pomysłowym i dzięki wytrwałości może osiągnąć wielkie bogactwo lub sławę (albo obie te rzeczy). Wystarczy, że uświadomi sobie swoje największe talenty i będzie je rozwijał. Każdy Wąż ma bowiem jakąś wyjątkową umiejętność, która stanowi jego największy skarb. Jeśli o nią odpowiednio zadba, bez przeszkód osiągnie ogromny sukces.

Człowiek urodzony w roku Węża jest z natury filozofem. Jest dociekliwy i pragnie zgłębić wszelkie tajniki życia. Na szczęście jest do tego wręcz stworzony – to dzięki wrodzonej mądrości. Dla Węża nie stanowi problemu zgłębianie wiedzy, także tajemnej. Jeśli wpadnie na trop czegoś interesującego, nie spocznie, póki nie dowie się wszystkiego na ten temat.

Mądrość Węża przejawia się również w inny sposób: jest genialnym strategiem. Potrafi rewelacyjnie rozeznać się w sytuacji i szybko (zwykle bezbłędnie) opracować odpowiednią taktykę działania. Wykorzystuje tę zdolność praktycznie w każdej dziedzinie życia, toteż jest w stanie osiągać sukcesy na wielu polach.

Do tego wszystkiego Wąż jest nieugięty i niewzruszony. Stawiając przed sobą jakieś zadanie, wykona je, choćby miało to zająć wiele lat. Dzięki temu może doprowadzić do realizacji nawet najbardziej fantazyjnych celów. Niestety istnieje możliwość, że właśnie z powodu swojej nieustępliwości Wąż poniesie sromotną klęskę. Jeśli w porę się nie opamięta, może przegrać życie w gonitwie za mrzonkami.

Człowiek urodzony w roku Węża jest enigmatyczny i jest z tego dumny. Lubi podkreślać swoją odmienność i pielęgnować ją. Dlatego też łatwo zamyka się w sobie i poświęca długie godziny na medytację. Długo rozmyśla, szczególnie przed podjęciem jakiejś decyzji. Chce rozpatrzyć wszystkie argumenty. Stara się także ukrywać jak najwięcej kart w rękawie. Nie lubi zdradzać na swój temat zbyt wielu informacji. Buduje w ten sposób jeszcze większą aurę tajemniczości.

Trzeba przyznać, że Wężowi świetnie wychodzi kuszenie i fascynowanie (np. swoją osobą) innych ludzi. Nic dziwnego, że w mitologii chrześcijańskiej jest symbolem kuszącego Ewę diabła. Urokowi Węża mało kto potrafi się oprzeć, dlatego jest bardzo niebezpieczny. Potrafi porywać tłumy i większość osób przekona do swoich racji. Nawet jeśli się myli lub celowo kłamie.

Jedną z cech osobowości Węża jest sceptycyzm. Nigdy nie pozwoli sobie pochopnie wydać sądu w jakiejś sprawie. Zanim coś zaaprobuje, musi dokładnie to przebadać. Z tego powodu dość trudno radzi sobie z przyjmowaniem nowych wynalazków i zmian społecznych. Ponieważ ma podejrzliwą naturę, każdą nowość traktuje jako potencjalne niebezpieczeństwo, które może zagrozić jego obecnemu statusowi. Będzie się więc opierał, dopóki nie uzna nowej idei za korzystną dla siebie.

Zalety
Wąż posiada bardzo sympatyczną osobowość, jest też rozrywkowy, co przyciąga do niego ludzi. Posiada bardzo silną intuicję oraz mądrość (jest w nim coś mistycznego). Jest dyskretny, honorowy, ugodowy i ma świetne poczucie humoru.

Wady
Obłudny, nieufny, oszukańczy, wykorzystuje innych. Jest również władczy i często zbyt pochopny w wyciąganiu wniosków. Nie umie przegrywać.

Zgodność z innymi znakami zodiaku
Niezwykła para: Bawół, Kogut
Interesujący związek: Szczur, Smok, Tygrys, Wąż, Koza (Owca)
Mało zrozumienia: Pies, Koń, Małpa, Tygrys, Królik (Kot), Świnia (Dzik)

Najodpowiedniejszy zawód
Wąż jest niezwykle mądrym człowiekiem, może więc z powodzeniem zostać nauczycielem (np. duchowym), naukowcem, filozofem, mistykiem czy astrologiem (a nawet jasnowidzem). Ma również smykałkę do pieniędzy. To sprawia, że będzie dobrym jubilerem, przedsiębiorcą czy strażnikiem skarbca (albo bankowcem).

Lubi/nie lubi
Wąż uwielbia fascynujące rozmowy – może spędzić wiele godzin z kimś interesującym lub przegadać całą noc. Wszystko, co nietypowe i ekstrawaganckie, przypadnie mu do gustu. Czego Wąż nie cierpi? Nie może znieść, kiedy ktoś go poucza.

Najważniejsze atrybuty Węża:

Kolejność w zodiaku: szósty

Pierwiastek: yin

Żywioł: ogień

Szczęśliwe kolory: zielony, czerwony

Szczęśliwe liczby: 3

Szczęśliwe kamienie: agat

Planeta rządząca: Wenus

Miesiąc przypisany do znaku: maj

Pora roku: wiosna

Kierunek przypisany do znaku: południowy-wschód

Godziny przypisane do znaku: 9:00 do 11:00

Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Ryby

Źródło: astroweb.pl

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#7

I wszystko się zgadza, gdyż odpowiednikiem Węża są Rybki, a ja jestem jednym i drugim Oczko.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości