Czakra Korony
#1

Czakra Korony
[Obrazek: JS07gyd.jpg]
Kolor - fiolet, biały, złoty
Planeta - Uran
Znajduje się na szczycie głowy w okolicy ciemiączka.
Czakra związana jest z wysokimi wibracjami duchowymi, otwiera się w rezultacie praktyk duchowych, doświadczania innej
rzeczywistości, otwarcia się na nią.
Siedziba najwyższej doskonałości człowieka, poprzez tę czakrę doświadczamy jedności z Bogiem.

Przyporządkowanie cielesne - mózg, szyszynka

Działanie prawidłowe - rozumienie rzeczywistości w głęboki, duchowy sposób, mistyka, modlitwa, poczucie łączności z wszechświatem, poczucie nieskończoności, wewnętrznej wolności i nieograniczonego potencjału, poczucie boskości, szeroka świadomość, otwartość, zaufanie, nieosądzanie, oświecenie, łaska.
Działanie nieprawidłowe - zagubienie i poczucie dotkliwej samotności w świecie, między ludźmi, oddzielenie od życia, choroby psychiczne, iluzje, autodestrukcja, nerwice, zniechęcenie, apatia, zaburzenia świadomości, zaburzenia pamięci, problemy psychologiczne, depresje, strach, nieufność, lęk przed śmiercią, ucieczka w wewnętrzny świat. 

Kamienie - ametyst, kryształ górski

Terapia kolorem - fiolet i biel otwierają i rozszerzają czakrę korony.
Barwa fioletowa powoduje transformację umysłu i duszy i otwiera je na wymiary duchowe. Likwiduje ograniczenia i może cię wprowadzić w przeżycie kosmicznej jedności.
Barwa biała zawiera w sobie spektrum wszystkich barw. Integruje ona przeróżne poziomy życia, łącząc je w nadrzędną całość i otwiera duszę na Boskie światło, poznanie i uzdrawianie.

Bezgraniczna dal, bliskość nieba i oderwanie się od wydarzeń twojego osobistego życia, które możesz przeżyć na samotnym szczycie wysokiej góry, najlepiej nadają się do wsparcia otwierania czakry korony.

[Obrazek: oCNAnbZ.jpg]

[Obrazek: y8VZu9d.jpg]
Odpowiedz
#2

Witaj,

Bardzo chciałbym poznać skuteczne metody na polepszenie stanu tej właśnie czakry. Co uznajesz, za najważniejsze dla prawidłowego "działania" tej czakry?
Odpowiedz
#3

Ja pracuję z wahadełkiem .
Najpierw trzeba sprawdzic czy energetycznie faktycznie masz zaburzenia w tej czakrze.
Odpowiedz
#4

A czy ja sam mogę to sprawdzić?
Odpowiedz
#5

Lekturka?
http://zenforest.wordpress.com/2007/12/0...ego-zycia/
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości