Magia koloru
#1

Czy wiesz, że czerwone ubrania dodają pewności siebie, a pomalowanie ścian sypialni na niebiesko przynosi dobry sen?
Kolory wpływają na nastrój, poziom energii, kreatywność i ogólne samopoczucie. Dzięki tej książce poznasz wskazówki, jak wykorzystać potęgę barw, aby poprawić jakość swojego życia.
Bestsellerowy autor, Richard Webster, przedstawia największy zbiór technik magicznych opartych na kolorze. Dowiesz się, jak w prosty sposób, za pomocą kolorów, przyciągnąć szczęście, wyleczyć chorobę, zmniejszyć stres, mieć dobre relacje w domu, poradzić sobie z depresją i rozwiązać nurtujące problemy.
Z magii kolorów możesz korzystać sam i nie potrzebujesz do tego specjalnych umiejętności. Wystarczy odrobina intuicji, a później możesz cieszyć się światem stworzonym z wybranych przez Ciebie kolorów.
Przeczytaj, co mówi o Tobie Twój ulubiony kolor. Dowiedz się, jakie symboliczne znaczenia kryją się w barwach, które widzisz w swych snach.
Odkryj fascynujący świat barw tęczy i magię, która się za nimi kryje.

muszę kupić bo mi się śniła ta książka Shock
Odpowiedz
#2

Ciekawa pozycja również o kolorach:
"Kolory, charakter, przeznaczenie" Bernd A.Mertz,
obecnie dostępna na allegro.
Odpowiedz
#3

moge potwierdzic dzialanie kolorow z wlasnego doswiadczenia

co do mnie, apetyt na konkretny kolor badz awersja do innego moga byc nie do pokonania
kiedy bolalo mnie "serce" po stracie bardzo bliskiej osoby, to musialam nosic na sobie mocny rozowy z zielonym/turkusem
wiedzialam, ze wygladam jak papuga - ale dzieki temu moglam swobodniej oddychac
byl tez czas, gdy brazowy kolor byl moim ulubionym, a za jakis czas wydal mi sie "tylko" brudny
zasadniczo lubie (prawie) wszystkie kolory, co nie znaczy, ze na kazdy z nich pomalowalabym sobie sciany Oczko
za to ten, ktory mam w przewadze na sobie, jest dla mnie bardzo wazny - moze poprawiac mi nastroj, dodawac energii badz uspokajac
a niektorych swiadomie unikam, bo powoduja niepokoj lub zniechecenie/dolek czy tez poczucie "metnosci"
zapotrzebowanie na konkretny kolor jest u mnie zmienne, ale nie "z dnia na dzien"
Odpowiedz
#4

Uwielbiam kolory, ich wzajemne relacje, jak i relacje z otoczeniem, mają dla mnie b. duże znaczenie. Też w róznych momentach życia zmieniała mi się paleta ulubionych kolorów. Od kilku lat otaczam się zieleniami i różnymi ciepłymi dodatkami do nich. W miesiącach wiosennych i letnich mam pociąg do soczystej zielenie, żółci, bieli, seledynów, a czym bliżej zimy - oliwkowe odcienie, ciemny brąz i oczywiście ciepłe, jesienne kolory, do czerwieni. Tak też zmieniam wystrój pokoi. Od zawszwe byłam wrażliwa na kolory wokół i razi mnie każdy ich dysonans. Może dlatego, że jestem malarką w "zawieszeniu" i zawsze lubiłam bawić się barwą i fakturą farby.
Czy zauważyliście, że również liczby i litery jawią się w jakichś konkretnych kolorach? Mam to od dziecka, kiedy pisałam je w tych, widzianych przez siebie, barwach. Np. 4 jest brązowe, G zielone, Z granatowe, O[litera] białe, ale 0 [zero] srebrne... itd.
No i kolory, jak najbardziej, wpływają na nastrój ale o tym to już każde dziecko wie Oczko. A kolor naszego ubrania może wpływać na naszą psychikę i nie tylko na nią.
Odpowiedz
#5

ja zawsze lubiłam czarny, choć od pewnego momentu zaczął mi ten kolor "ciążyć". chciałabym "pokolorować" swoją szafę. wierzę, że przyjdą do mnie fundusze, dzięki którym będę mogła kupić sobie nowe ubrania.
Odpowiedz
#6

Na sobie lubię czerń i szarości oraz śliwkę. W pomieszczeniach dominuje biel połączona z brązami i szarościami. U synka brąz z niebieskim i białym. Bardzo lubię też połączenie brązu z pudrowym różem oraz z turkusem. Jako, że z zamiłowania zajmuję się dekorowaniem wnętrz ( w moim otoczeniu) i uwielbiam malować, więc co jakiś czas maznę jakąś ramkę farbą lub uszyję kolejną poduszkę, aby co nieco zmienić wystrój w okół siebie. Biel u mnie ma różne odcienie. Drewniane przedmioty maluję i postarzam.
Z ciekawostek: najlepszy kolor w sypialni zapewniający zdrowy sen i wierność to brąz w połączeniu z niebieskim-według znawców Uśmiech
Odpowiedz
#7

Witaj Malanka Kwiatek Masz piękny awatar . Uśmiech Ja , tez bardzo lubię brąz i łącze je z rożnymi kolorami. Uśmiech
Odpowiedz
#8

Wpływ koloru brązowego

Kolor brązowy ma w sobie mnóstwo powagi, dodaje otuchy i wspiera. Z drugiej strony może jednak pozbawiać pewności siebie i dawać odczucie ociężałości i przygnębienia. Brąz to kolor pustyni, Afryki i krajów gorących dlatego też daje mnóstwo możliwości jeżeli chodzi o aranżację mieszkania. Brązowe ściany uspokajają, dlatego też świetnie nadają się do pomieszczeń o charakterze wypoczynkowym jak np. salon, czy sypialnia. Osoba utożsamiająca swój charakter z brązem jest uporządkowana, stabilna i zawsze można na nią liczyć. Innym kojarzy się ze skałą i reprezentuje sobą wszystko to, na czym można polegać. Jest uczciwa i szczera do bólu. Największy pociąg ma do zawodów związanych z przyrodą- z wielką pasją poświęciłaby się pracy na roli. Pasjonują ją prace ręczne, pomaganie innym, a jej marzeniem jest domek na wsi. Zwolennicy brązów dokładają wielu starań do tego, aby być perfekcjonistami. Na rzecz pracy zawodowej potrafią zrezygnować z życia osobistego, co jest cenione przez ich pracodawców, ale niekoniecznie przez bliskie osoby.

źródło - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.barwykolory.pl/kolor-brazowy-psych.html">http://www.barwykolory.pl/kolor-brazowy-psych.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
#9

Toc wiem , ze jestem przyziemna 4 Rotfl ....pewnie dlatego lubię brąz Uśmiech
Odpowiedz
#10

"Dziewczyny lubią brąz Oczko a słońce o tym wie..." ja też bardzo lubie brąz albo kolor bordo.........nie lubie niebieskiego i białego... nie wiem dlaczego
Odpowiedz
#11

mój ulubiony to fiolet i błękit Uśmiech jestem ciekawa czy każdy z nas ma dopasowany od urodzenia kolor swój osobisty ?
Odpowiedz
#12

Pomarańczowy dodaje optymizmu
Odpowiedz
#13

Ja np wczesniej miałam pokój czarno kremowo fioletowy, dywan i lóżko fioletowe i czułam sie zawsze w nim taka spokojna , wręcz azyl, a teraz mam czarno srebrny i białe meble, ładnie to wygląda, ale nie mogę się przyzwyczaić.. Choc to powinny być kolory jak najbardziej odpowiednie dla wróżkiUśmiech
Odpowiedz
#14

Ktoś ma jakieś doświaczenie w kolorze niebieskim w pokoju u dziecka? Synek od lat namawia mnie na kolor niebieski, gdyż pierwsze 2 malowania i kolor był i jest odcienie zółtego piaskowego i ciepłego kanarkowego. Obecnie chcemy wybrać niebieski ciepły coś ala turkus, jak lazurowe morze.
W naszym pokoju mamy odcienie zielonego jasnego, super i wszelkie jasne ciepłe brzoskwinie to przedpokojUśmiech Grunt to pozytywne barwyUśmiech
Odpowiedz
#15

Mój syn ma w pokoju ciepły niebieski...jest zadowolony...połączony jest z szarym
Odpowiedz
#16

Szary to bardzo dobre polaczenie dla niebieskiego Uśmiech przynajmniej w dekoratorstwie...ja przez ostatni rok uwielbiam kolor żółty...mam żółte auto, ścianę, dodatki, telefon Rotfl
Ponoć żółty połaczony z zielonym ma właściwości uzdrawiajace
Odpowiedz
#17

Bardzo lubię odcienie żółtego jako kolor ścian, taki pokój od razu wydaje się bardziej słoneczny Uśmiech

Podoba mi się nowa "moda" na aranżowanie wnętrz przemyślanych kolorystycznie, w których dominuje jeden lub dwa kolory... Niebieskie pokoje widziałam wielokrotnie, ale osobiście nie przepadam za tym kolorkiem na ścianach - pewnie dlatego, że jestem kobietką i wolę lila, takie jak np. nasze tło forumowe Oczko
Zabawne, że jest to całkiem odwrotnie niż z odzieżą - uwielbiam nosić się w niebieskim, nie cierpię żółtego Rotfl
Odpowiedz
#18

Kolory w naszym życiu odgrywają bardzo dużą rolę. Osobiście lubię dobierać sobie kolor stroju do mojego nastroju, do sytuacji w danym dniu jaka mnie czeka np. ważne spotkanie, negocjacje, miła kolacja czy spotkanie ze znajomymi. Moimi ulubionymi kolorami w które najczęściej ubieram się, to brązy, beże, czerń, czerwony i od jakiegoś czasu niebieski. Zielony kolor sporadycznie.

"Im więcej o sobie wiemy tym więcej otwiera się nowych możliwości i nowych obszarów do poznawania"
Odpowiedz
#19

Ja nie bardzo dostrzegam psychologiczny wydźwięk doboru kolorów, nie trawię kolorowych ubrań i dodatków, uwielbiam czarny, szary, biały, khaki, a więc nuuuudaUśmiech a przeczy temu moja natura żywiołowej optymistki, we wnętrzach natomiast lubię jasne kolory, styl skandynawski, myślę, że wpływ kolorów na nas jest mocno przereklamowany, znam kilka pań ubierających się kolorowo, z fantazją, które są okropnymi pesymistkami; dużo kobiet nosi też kolory jakie podobają się ich mężczyznom więc nijak mówi to o ich osobowości, chociaż może i coś mówi: że jej brakUśmiech
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości