Propozycja
#1

Mam taka propozycje, skoro jest nas calkiem sporo na tym forum, i pewnie duza czesc juz ma zrealizowany numer 1 z portretu a czesc moze i 2 - moze wartoby napisac jak u kazdego sie taki numer zrealizowal z perspektywy czasu? 
Daloby to jakis taki zbior informacji praktycznych. 
To samo ze numerem 4 - jak sie sprawdza (oczywiscie z zaznaczeniem jakie sa numery na poziomie 5 i 6?)
Co myslicie? Uśmiech
Odpowiedz
#2

Jestem za Uśmiech

Moja pozycja nr 1 to II Kapłanka.
Jak się to realizowało:
- Introwertyzm
- Pewnego rodzaju bierność w działaniu - potrzebowałem impulsów ze strony innych ludzi
- Dobre relacje z matką i innymi kobietami w rodzinie
- Stosunkowo słabo rozwinięte relacje towarzyskie - dominacja życia wewnętrznego nad zewnętrznym
- Oczywiście zainteresowanie ezoteryką
- Bycie dobrym obserwatorem, co w połączeniu z empatią pozwalało mi dostrzec te cechy ludzi, których inni nie zauważali np. podejrzane zachowanie sugerujące niewierność itp

Pozycja 4 - XII Wisielec (poz 5 i 6 - VII Rydwan odwr i XIX Słońce odwr)
- Skłonność do zamykania się w sobie
- Skłonność do stanów depresyjnych (wisielec + słońce odwr)
- Ponownie bierność w działaniu (wisielec + rydwan odwr), ale czasem za bardzo aktywne, spontaniczne działanie
- Lęki - coś w stylu "boję się, że sobie nie poradzę, nie dam rady"
- Poczucie "niewygody" - częste niezadowolenie z sytuacji życiowej

Jak wypracować tę kartę:
- Spojrzeć na świat z innej perspektywy, spróbować znaleźć nowe cele, jakieś pozytywy
- Uruchomić mocniej ten Rydwan
Odpowiedz
#3

Ja jestem 21-10-81

I: XXI Swiat ------ II: X Kolo Fortuny ----- III: XIX Slonce

--------- IV: XI Pustelnik -------V: VII Rydwan-------------

-----------------VI: XVI Wieza---------------------------------

Pozycja Numer 1: Swiat

- Mnogosc zainteresowan i nieumiejetnosc skupienia sie na jednej rzeczy
- Ciekawosc swiata, zamilowanie do podrozy
- Poszukiwanie swojej wiary, swojej drogi
- Towarzyskosc - chodz przy pustelniku na pozycji slabosci
- Chec wyprowadzenia sie z domu szybko i usamodzielnienia sie
- Dosyc trudne dziecinstwo w kontekscie braku poczucia wsparcia w domu, taka samotnosc sama z soba w rodzinie
- Brak zrozumienia w rodzinie - poza ojcem ktory akurat z nmi nie mieszkal
- 25 lat wyprowadzka z kraju, i zakonczylam ten okres decyzja ze nie wroce.

2. X Kolo Fortuny (co prawda dopiero kilka lat ale co tam)

- Duzo przeprowadzek, zmian pracy, zwiazki raczej niestale.
- Duzo podrozy
- Co zaulwazylam, to przy tej karcie nie wychodzi planowanie. Cokolwiek wymysle, ze zrobie, pojawia sie innna szansa od losu czesto lepsza, ktora ja zazwyczaj wykorzystuje.

IX Pustelnik na podwiadomosci - Rydwan na swiadomosci
- Introwertyzm przemieszany z fazami ekstrawertyzmu
- Czasami musze sie zamknac w domu sama, tak samo w zwiazkach, dusze sie jak tej drugiej osoby jest "za duzo"
- Ogolnie "wolne" podejcie do zwiazkow - nie chodzi o zdrady - ale ma byc umilowaniewlasnej przestrzeni, jestem z kims bo chce a nie bo potrzebuje. W ogole najlepiej jak nie mieszkamy razem itd.
- Duzo rozmyslan o smierci, o religii, szukanie odpowiedzi na "trudne pytania"
- Podroze to dla mnie edukacja
- Lubie podrozowac sama, nie cierpie jak mi ktos miesza w moich planach
- Na stanowisku pracy takze lubie byc samodzielna.

Jak mi cos jeszcze wpadnie do glowy to uzupelnie Uśmiech
Odpowiedz
#4

Moje: 14.08.1986


1. XIV Umiarkowanie 2. VIII Siła 3. II Kapłanka
4. 0 Glupiec 5. X Koło fortuny
6. X Koło fortuny

Umiarkowanie:
*Napewno było wezwaniem do zachowania umiaru, nie zapanowalam nad swoimi instynktami, zmysłami- tu się klania 2siła- moze w 2 etapie życia mi będzie to lepiej szło.
*nie ważyłam słow- trudno mi przyszło abym podjela nauke tej sztuki
*Byłam przeciętniakiem - ograniczone mozliwości w pojmowaniu.
*nudziłam się w dzieciństwie i młodości wczesnej, duzo bezczynności było
*miałam silną potrzebe kontrolowania swoich emocji na zewnątrz, nie okazywałam uczuć
*zawsze dążyłam do tegom aby osiągnać harmonijną sylwetkę-początki anoreksji w dzieciństwie, rozstępy na skutek przesadnych ćwiczeń.
*jakoś tak zawsze biernie czekałam aż los się odmieni
*miałam silna empatię, umiałam wczuć się w drugą osobe, ale juz nie umiałam zareagować odpowiednio na jej zachowanie, ani na okreslona sytuację.
*dążenie do tego żeby mieć święty spokój, nawet przez ograniczanie kontaktów i zrywanie znajomośći.
*zawsze potrzebowałam dużo czasu na regenracje - w samotności, w domu
*lubilam jogę.
*byłam nudna
*nadwrażliwa
*niemożność życia na wysokich obrotach-od razu problemy zdrowotne- od razu widać zmeczenie po oczach.
*zawsze wolałam słuchanie niż mówienie.

Kiedy się niby ten wiek średni zaczyna? ja już czy jeszcze?
Odpowiedz
#5

moja 1 poz to Słońce
ciężko coś tu wydobyć,dzieciństwo trudne,jedynie dzięki mojej witalności energii,dało się przeżyć,uwielbiałam zabawy na świeżym powietrzu Uśmiech
jak ten dzieciaczek na karcie RW Uśmiech
druga poz Wisielec-wszystko to co napisała Luca,zgadza się,wiele spraw które zaczynam,ciężko mi dokończyć,jak już kończę to naprawdę rzadko Zmęczony
wiele chciałabym zrobić ale jakoś nie wychodzi,na szczęście już niedługo żegnam wisielca
Wilwood,wiek średni to albo 40,albo 42 lat
póżniej czeka mnie Świat Uśmiech
Odpowiedz
#6

ayla napisał(a):moja 1 poz to Słońce
ciężko coś tu wydobyć,dzieciństwo trudne,jedynie dzięki mojej witalności energii,dało się przeżyć,uwielbiałam zabawy na świeżym powietrzu Uśmiech
jak ten dzieciaczek na karcie RW Uśmiech
druga poz Wisielec-wszystko to co napisała Luca,zgadza się,wiele spraw które zaczynam,ciężko mi dokończyć,jak już kończę to naprawdę rzadko Zmęczony
wiele chciałabym zrobić ale jakoś nie wychodzi,na szczęście już niedługo żegnam wisielca
Wilwood,wiek średni to albo 40,albo 42 lat
póżniej czeka mnie Świat Uśmiech

Ten Wisielec jest w pozycji prostej czy odwróconej? U mnie jest tak jakby odwrócony, bo pozycja 4 to problemy wywodzące się z podświadomości. W pozycji prostej powinien raczej wskazywać na skłonność do poświęceń, zdolność do znajdowania rozwiązania problemów (spojrzenie na świat pod innym kątem) i niechęć do pośpiechu. A tu się pokazuje tak przykro Smutny
I zaskoczenie przy tym Słońcu, wydawałoby się, że dzieciństwo powinno być radosne Smutny

Na marginesie jestem facetem Figielek
Odpowiedz
#7

sorry ,za pomyłkę Uśmiech
z tym Słońcem to też pierwszy raz mnie zamurowało,ale potem jak to bardziej analizowałam,to mimo tego wszystkiego byłam radosnym dzieckiem,uwielbiałam naturę,tak jak to dziecko na karcie,może to o to chodzi Uśmiech
Wisielec-poz prosta-nie czytałam interpretacji książkowych ,tylko tak jak widzę u siebie,ale być może dramatyzuję
jak jest z tym wiekiem średnim,do 42 lat? bo bardzo bym już tego wisielca chciała pożegnać ,później mam Świat Uśmiech
Odpowiedz
#8

No tak, bo to nasz portret psychologiczny, nie wskazuje na to co sie dzieje dookola nas. Ja mialam swiat w pierwszej czesci i tez nie moge powiedziec, abym byla jakos przez Los obdarowana Uśmiech Ale jako sobie radzilam i to wszystko pomoglo mi stac sie jednostka, ktora jestem. Osiagnac calkolwita samodzielnosc i wolnosc od ograniczen. Jeszcze inna rzecz mi przyszla do glowy, ze ja zawsze przy tym swiecie lamalam normy. W sensie czulam ze jako czlowiek powinnam miec wolnosc wyrazu i wypowiedzi.

Powodzenia z Twoim "Swiatem" Uśmiech
Odpowiedz
#9

Fajny temat Uśmiech
W kwestii merytorycznej - w Tarotowym Portrecie Psychologicznym nie stosuje się kart odwróconych (są to przecież obliczenia, do których podstawiamy odpowiednie AW).
Kartę na poz.4 traktujemy jako "odwróconą", a także te, które się powtarzają w podstawowej "doniczce".

U mnie jest trochę dziwnie, bo mam same XXII i XI (22 - 11 - 22).
Ten Głupiec w młodości......jakoś nie bardzo mi pasuje, Siła na poz.2 już bardziej, bo znalazłam jej w sobie trochę, żeby pozmieniać to, co mi nie odpowiadało.
Poz.3 znowu Głupiec - wejście na nową drogę, cóż coś w tym jest.
Na poz.4 Siła - sporo z opisu p. Chrzanowskiej pasuje, choć nie wszystko.
Dalej na przemian Siła z Głupcem, czort wie, jak to ugryźć Bezradny
Odpowiedz
#10

Faktycznie ciekawostka Uśmiech Gdyz masz Sile zarowno na pozycji podswiadomosci i swiadomosci. Wiec pewnie nawet jak masz w drodze zycia glopca, to nabiera on zabarwienia "Sily". Sila to silna karta i moze przy takim portrecie bardzo podkreslone jest, ze wiele od ciebie zalezy, jak ta sile wykorzystasz?
Odpowiedz
#11

Żubrówka napisał(a):Fajny temat Uśmiech
W kwestii merytorycznej - w Tarotowym Portrecie Psychologicznym nie stosuje się kart odwróconych (są to przecież obliczenia, do których podstawiamy odpowiednie AW).
Kartę na poz.4 traktujemy jako "odwróconą", a także te, które się powtarzają w podstawowej "doniczce".

(...)

Żubrówko w pozycjach 1-6 stosuje się odwrócone....jeśli pozycja 4 jest odwrócona to jest pomnożenie negatywnych cech...


Co do mnie....

XX------IX------XVIII
---VII-------V-----
-------XII------

XX przejawiał się jako życie w cieniu rodziny......potem nastąpiło takie uwolnienie...na studiach zacząłem mieszkać w innej miejscowości a potem tak prawie na walizkach. Nigdzie nie potrafię zagrzać dłużej miejsca. Ani w pracy ani w miejscu zamieszkania. Nie lubię gdy coś dzieje się nie według planu a tak jest zawsze. Nie mogę kontrolować życia - cały czas coś się dzieje co zmusza mnie do zmiany planów. Mam już tego dość...
Co do IX to objawia się dążeniem do wiedzy ale i olbrzymią samotnością....ciągła samotnością.
V przejawia się jako "nauczyciel moralności"- zwracam uwagę na kwestie moralne.
"Zawieszam się" żyjąc we własnym świecie. Staram się patrzeć na życie i problemy osób stawiając się w ich położeniu.

Co do pojawiającej się w pozycji II w pozycjach 1-3 - może czasem oznaczać jakieś sprawy związane z matką.
Odpowiedz
#12

Masław, co się tak upierasz przy tych "odwróconych"? Przecież to są obliczenia, a nie rozkład!
Poz.4 zawsze realizuje się w negatywie, bo to są lęki i kompleksy, czyli można powiedzieć o niej, że jest "odwrócona, natomiast inne poz 1-6 mogą też realizować się negatywnie, o ile karty na tych pozycjach się powtarzają. Tak pisze autorka Portretu.
Odpowiedz
#13

Nie upieram się....
chyba trzeba wejść w pozycję XII Wisielec....
Odpowiedz
#14

Masz rację, chyba potrzeba mi trochę Wisielca!
Sorry Kwiatek , ostatnio jestem trochę poirytowana, co zapewne wynika z przedświątecznego zamieszania......Niby Święta powinny być samą przyjemnością, ale.............
Odpowiedz
#15

Witam Uśmiech
świetny temat szukałam takiego bo bardzo lubię spojrzeć z innej perspektywy otóż mam w poz. od 1do 6 w TPP 2x kapłanka a całym portrecie w sumie 3x uważam że realizuje te kapłankę w pozytywie co wcale nie jest takie łatwe uwieżcie mi bo wpływ innych kart jest...mam chęci i dopnę swego...wczesniej czy póżniej
może napisze jak wyglada mój portret w punktach od 1do 6, a Was proszę o pomoc w interpretacji bo samemu sobie to najtrudniej zinterpretować
poz.1-VI Kochankowie
poz.2 II Kapłanka
poz.3- XXII Głupiec
poz.4-VIII Sprawiedliwość
poz.5- II Kapłanka
poz.6 -X Koło fortuny
a i podobno gdy wystepuje 2x jakaś karta w poz.od 1do 6 jest to karma indywidualna świadoma czyli w poprzednim wcieleniu realizacja w poz.odwóconej danej karty
prosze o wasze wnioski strasznie ciekawa jestem bo dopiero ucze sie jesli chodzi o TTP ale atrasznie mi sie spodobala interpretacja wg.tej metody
Odpowiedz
#16

Mój portret to :

XII---XI---IV
--I------XV
XVI

Nie mam książki przy sobie więc może ktoś się pokusi o interpretację Oczko


Odpowiedz
#17

witam -
divinetarot to jest moja pierwsza proba analizy TPP na szerszym forum ucze sie wiec prosze o wyrozumiałość
Myśle ze jestes silną osobą ale okres dojrzewania byl dla ciebie trudnym okresem w kontaktach z rowieśnikami i z innymi osobami szczegolnie w relacjach rodzinnych nie rozumieli ciebie i twojej postawy twojego wewnetrznego buntu i wrazliwosci a szczegolnie innego spojrzenia na świat ktory miałas przez to mialas kłopoty w zaakceptowaniu siebie .Bogate masz zycie wewnetrzne poprzez zewnetrzne doswiadczenia ale to wcale nie pomaga w prezentowaniu swojego ja na szerszym forum.Masz przekorę i siłę w sobie co pomaga tobie w przezwycięzaniu barier
pozdrawiam Uśmiech prosze o weryfikacje i analize mojegoTPP- dowolnego punktu lub calości portretu w rewanżu
Wiesława
Odpowiedz
#18

hmmm własnie tak sie zastanawiam nad tym Wisielcem bo ja zawsze mialam dobry kontakt z rowiesnikami, dziecinstwo wspominam dobrze, pomimo ze faktykcznie w rodzinie roznie sie działo... ostatnie dwa zdania trafne, tylko o co chodzi z tym prezentowaniem swojego ja na szerszym forum? nigdy nie lubilam publicznych wystapien, jestem raczej typem obserwatora aczkolwiek mimowolnie jestem przez ludzi postrzegana jako lider... zapewne przez ten moj niewyparzony jezor Oczko


Odpowiedz
#19

minewra napisał(a):witam -
divinetarot to jest moja pierwsza proba analizy TPP na szerszym forum ucze sie wiec prosze o wyrozumiałość
Myśle ze jestes silną osobą ale okres dojrzewania byl dla ciebie trudnym okresem w kontaktach z rowieśnikami i z innymi osobami szczegolnie w relacjach rodzinnych nie rozumieli ciebie i twojej postawy twojego wewnetrznego buntu i wrazliwosci a szczegolnie innego spojrzenia na świat ktory miałas przez to mialas kłopoty w zaakceptowaniu siebie .Bogate masz zycie wewnetrzne poprzez zewnetrzne doswiadczenia ale to wcale nie pomaga w prezentowaniu swojego ja na szerszym forum.Masz przekorę i siłę w sobie co pomaga tobie w przezwycięzaniu barier
pozdrawiam Uśmiech prosze o weryfikacje i analize mojegoTPP- dowolnego punktu lub calości portretu w rewanżu
Wiesława

Dziekuje ci Wiesiu , podpatrz tam jeszcze jak mozesz co oznacza Arcykapłan na pozycjach zewnetrznych Uśmiech)


Odpowiedz
#20

Jeśli możesz za jakąś chwile dodam ci analizę V kapłana ale dla mnie to z reguły jest ,,problem,, z wiarą w różnych aspekatch życia -sprawdzę !
Odpowiedz
#21

To sprawdz proszę Uśmiech chyba nie chodzi o wiare bo praktykujaca za bardzo nie jestem ale za to mocno wierzaca Oczko


Odpowiedz
#22

jesli chodzi o ten twój,, niewyparzony jęzor,,
Masz siłe motywacje do lepszego zaprezentowania siebie wiesz że masz te mozliwości ale wybrałaś obserwacje jako bezpieczniejszą opcje poprzez to że wolisz zostawic sobie margines dzialania nie ujawniając do konca ,,siebie,, wolisz sie wycofac i byc obserwatorem bo to jest,,wygodniejsze ,bezpieczniejsze,, to taka skrótowa szybka analiza i odpowiedż na twoje pytanie /moja weryfikacja .zweryfikuj bo jak napisałam mamy wolną wole od nas zalezy kim będziemy/
Jesli chodzi o wisielca dlatego może miałas dobre kontakty z rówieśnikami że na ich problemy patrzylas z innej perspektywy i w pewien sposób bylas dla nich swoistym atorytetem mialas juz w sobie zapowiedz siły ktorą reprezentujesz .Zwróc uwage na swoją 2i 5 pozycje w TPP jak możez się osobiscie realizować
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości