Porównanie 2 w AM
#1

Odświeżam temat porównania kart. W tym temacie 2 buław, pucharów, mieczy i denarów. Co mają wspólnego, a czym się różnią.

Z własnych przemyśleń - 2 buław, mieczy i denarów są dla mnie bardzo podobne, bo mówią o wahaniu. Nie widzę tego wahania w żywiole wody. Jak Wy to czujecie?
Dla mnie każda z tych kart oznacza też jakąś parę, ale w innym aspekcie, kolejno - seksualnym, miłosnym, ideologicznym/koleżeńskim i zawodowym/formalnym.
Odpowiedz
#2

Nie wiem, czy kazda z tych kart to wachanie Uśmiech

Wszystkie dwojki napewno niosa ze soba wybor. Tylko jakby na innym poziomie charakteryzowanym przez zywiol karty. W tym kontekscie 2 pucharow rowniez w sobie ten wybor zawiera, poniewaz decydujemy sie na otwarcie emocjonalne w kierunku innej osoby. Dajemy sobie szanse na relacje, na zwiazek. Sama karta dla mnie zwiazku jeszcze nie zawiera. Natomiast zdecydowanie otwarcie sie, wybor osoby. Troszke w wymowie jest podobna do kochankow w tym kontekscie. Natomiast potrzebuje wsparcia aby oznaczalo, juz zwiazek.
2 monet to tez nie jest wachanie. To lawirowanie miedzy dwoma opcjami. Poniewaz ma ladunek materialny, nie chcemy z czegos rezygnowac.
Najwiekszy ladunek wachania ma natomiast 2 bulaw.
2 mieczyto karta kompromisu czy balansowania, lagodzenia relacji pomiedzy dwiema opcjami. Tutaj dziala umysl.
Odpowiedz
#3

Faktycznie w takim ujęciu (jako wybór) lepiej to czuję.
Odpowiedz
#4

Dla mnie 2 buław to pozostawanie w bezpieczniejszej opcji tak długo póki nie pojawi się lepsza - wtedy poprzednia porzucana jest bez wahania. 2 pucharów mówi o cieszeniu się z połączenia 2 opcji, które razem dopiero tworzą całość, komplet. 2 monet mówi o niemożności dokonania wyboru, obydwie opcje sa na tyle atrakcyjne że człowiek stara się czerpać z każdej z nich, spina się i trudzi, staje na rzęsach by utrzymać ten status paradoksalnie nie czerpiąc po całości z jednej z nich. 2 mieczy natomiast to energia, gdzie człowiek stara się nie widzieć drugiej opcji by nikt nie wymusił na nim dokonania wyboru.

Każda 2 to energia dualności tylko w każdej z tych kart działa na inny sposób Język
Odpowiedz
#5

No przyznam, że to bardzo rozświetla znaczenie tych kart. Swietne! Uśmiech
Odpowiedz
#6

Spójrzcie też na 2 - ki inaczej 2 pucharów jest tam para czyli randki spotkania fizyczna obecność drugiej osoby współpraca a na pozostałych kartach osoba jest sama 2 buław podejmuje współpracę z pewnym wahaniem ale ma perspektywy na przyszłość 2 mieczy jest chłodna oschła dla mnie to wszelkiego rodzaju blokady i brak dalszej współpracy odmowa a 2 monet to takie wahanie się w nieskończoność raz chcę czegoś raz nie
Odpowiedz
#7

2 miecze-wielokrotnie mężczyzna który ma do wyboru? że tak ujmę dwie kobiety, nie wie która bo której nie wybierze będzie strata (najczęstsza sytuacja to zona i kochanka czyli najboleśniej) więc czeka analizuje... zasłonięte oczy,zahamowanie,brak możliwości działania...
2 kielichy-spotkania we dwoje czułe patrzenie sobie w oczy,zapatrzenie,odbicie lustrzane,romantyczne spotkania
2 monety- spółka,umowa,też obliczanie,rachowanie co nam się opłaca a co nie,też dopływ małych pieniędzy,dodatkowe źródło dochodu
2 buław -w którą stronę zadziałać dosłownie w którą stronę świata iść,podążać,bardziej decyzje na żywioł w końcu buławy
Odpowiedz
#8

bardzo ciekawy temat
napisze o tych dwojkach, co do których mam jakąs pewnosc zaczne od ulubionej

2puch - to sympatia, lubienie sie, zgodnosc, zgoda, spotkania na randce, kawie, obiedzie gdzies pry pucharach, dotyczy to spotkania i kolezenskiego i randki i zakochanych

2 buław - to sytaucja gdzie zdajemy sobie sprawe ze sami nic nie zdziałamy i aby nasze plany (as buław) zrealizowac musimy wesrzec sie druga osoba , bez tej drugiej oosby nic sami nie zdziałamy

2mieczy - to cisza i brak kontatu z kims , oczekiwanie na rozmowe, przygotowanie do rozmowy , nawet przygotowanie dokumentow dla dwoch osob , ta karta pokazla mi połaczenie dwoch osob dokumentami, umowy

2 monet - to wspolpraca , uzupełnianie sie ale na podłozu zawodowym bardziej

wszytskie 2 -ki nisoa w zamysle wspolprace dwoch osob nie koniecznie wspolprace na polu zawodowym ale dotyczy dwojka nie jednej a 2 osob, jedynki to asy .
2-ki zapowiadaja albo koniecznosc pomocy (2 buław) albo zapowiadaja sptkanie, randke ale tez 2 osob, rozmowe z kims badz umowe -dokument 2 osob , 2 monet to tez dosłowna sytacja gdy kelner nam rzyosi dania wiec cos materialnego ale ktos daje i ktos dostaje
Odpowiedz
#9

Bardzo fajnie, pojawia nam się sporo znaczeń, aczkolwiek układających się razem w logiczną całość Uśmiech
Odpowiedz
#10

2 buław - planowanie,zastanowienie się jak zacząć, rozważenie możliwości, strategia
2 kielichów - uczucie, zachwyt, oczarowanie się sobą na wzajem lub jakąś rzeczą, nadal to jest ukrywane przed światem,
2 mieczy - to ja sama/sam zadecyduję, zostaw mnie w spokoju bo analizuję sytuację, porównuje, przekonuje się sam/a, nie widząc tego co jest tak naprawdę ważne.
2 denarów - as denarów dał nam przebłysk i teraz nie patrząc na przeszkody, ośmieszenie itd, będziemy robić wszystko aby osiągnąć cel, szukamy kogoś do pomocy, możemy nawet żaby na łące tresować byle by zacząć pierwszy krok...


,
Odpowiedz
#11

   
2 pucharów jest chyba najbardziej jednorodna - oznacza zwykle spotkanie kogoś twarzą w twarz, zauroczenie, flirt, niekiedy idzie dalej w związek itp w każdym razie jest tam motyw spotkania kogoś w sensie randkowym
różnice dopiero zaczynają byc widoczne przy kolejnych dwójkach
2 buław - są talie gdzie motywem jest wybór (jak u Ciro Marchettiego), są takie gdzie nie wiadomo co tak naprawdę jest motywem przewodnim jak np. RW - no bo cóż może wynikać z obrazka na którym facet trzyma kija i coś ala globus? Niby wybór (bo kije są dwa, a on trzyma jeden), niby bierność bo tylko stoi i nic nie robi, niby kontrola tego co ma - stoi jakby na baszcie. Niektóre talie odbiegają od RW znaczeń i idą w kierunku np. współpracy jak w Wheel of The Year
2 mieczy - tutaj z obrazka RW można odczytać jako strach, obrona, niepewność, konieczność dokonania wyboru, ale znów Wheel of The Year pokazuje to jakoś konflikt myśli, jako walkę myśli... jako konieczność zawarcia komprosu
2 denarów - u RW jest to balansowanie, żonglowania, a u Ciro Marchettiego mamy jakby dwie opcje równoprawne, dwutorowość
Odpowiedz
#12

[Obrazek: c3beb305886f322bmed.jpg]

Wstawiam porównanie dwójek
1. The Pictorial Key
2. Tarot 78 Drzwi
3. Tarot Koła Roku
4. Gay Tarot

To samo wydawnictwo, 4 różne talie i w zasadzie tylko dwójka pucharów malowana jest tak samo, pozostałe 2 są tak namalowane, ze nie raz ciężko doszukać się podstawowych znaczeń na danym obrazku, bo sytuacja przedstawia zupełnie inny motyw. W tarocie 78 drzwi 2 mieczy mówi bardziej o zaskoczeniu niż o świadomej decyzji i izolacji, a w kołach roku 2 mieczy to niemalże konflikt. Za to 2 monet w tarocie Koła Roku pokazana jest jeszcze lepiej i trafniej niż na RW, jest huśtawka, balansowanie, infantylność, podwójność - jest wszystko co potrzeba, na tarocie 78 drzwi mamy bardziej ryzyko pokazane (skok do jeziora na główkę) podczas gdy w Gay Tarot w ogóle z tego obrazka (wg autora jest to tai chi oraz elastyczność) nie widzę pierwotnych znaczeń. 2 buław z kolei na tarocie 78 drzwi mamy bardziej ciekawość i tkwienie w dwóch różnych światach, obszarach, stanach itp nie ma tutaj motywu panowania nad czymś, za to jest kontrolowanie, które można też podciągnąć pod motyw wyboru (najpierw sprawdzam zanim się zdecyduje) Tarot Koła roku pokazuje motyw współpracy na pierwszym planie, zaś Gay tarot scala wiele znaczeń: jest tutaj panowanie w sensie posiadania, jest motyw przygotowań do biznesu, jest motyw zastanawiania się...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości