IX - Pustelnik (Eremita)
#23

beanic4645 napisał(a):Po śmierci mojej mamy jak całe rodzeństwo obwiniało się za zaistniałą sytuację pojawiał mi się w rozkładach czy to na mnie czy rodzinę. To były ciężkie czasy, każdy byl zamknięty  i odizolowany , samotny w swoim smutku i żalu - po prostu pustelnik
Ten post chyba powinien się znaleźć w ogólnych informacjach o karcie: http://dobrytarot.pl/showthread.php?tid=55
Odpowiedz
#24

Kava30 napisał(a):Mnie nieraz pokazalo slub koscielny i szczesliwy zwiazek taki stabilny wierny ale bez fajerwerekUśmiechpokazalo mi dzieci a wlasciwie syna ale te i bezplodnoscSmutnydojzaly facet po przejsciach ma swoja przestrzen i pasje ale dba o rodzibe i jest przy niejUśmiechfacet zaradny pracowity nie jest marzyciel.Czasem to wdowiec…fajnie platna ambitna praca zaufania publicznegoUśmiech
Moim zdaniem demonizujemy go Uśmiech
Cóż, Pustelnik to jedna z tzw. kart niedogodności (inf z jednego z foum, ktore chyba juz nie istnieje), nazywanych też "czerwonym światłem" (np. http://rytualnawiedzma.blog.pl/2016/03/2...-wielkich/), obok Wisielca, Diabła i Księżyca. Są to karty sugerujące nadejście mniej korzystnego czasu dla osoby pytającej, wróżą opóźnienia lub problemy w realizacji. Zawsze mi się to sprawdza, każda z tych 4 kart informuje o problemach, oczywiście każda w innym aspekcie. Pustelnik to zwykle brak informacji/kontaktu, brak wsparcia od innych, bezrobocie, samotność, szukanie celu (teraz go nie ma i to źle), a także opóźnienia. To czas ascezy - nie ma miejsca na przyjemności, bo człowiek jest w trudnej sytuacji i musi skupić się na odnalezieniu drogi wyjścia z tego impasu życiowego. Oczywiście w otoczeniu przyjaznych kart wydźwięk każdej karty nieco się zmienia (ale sedno pozostaje).
Odpowiedz
#25

Jaką ilość dzieci może wskazywać Pustelnik? (przy czym na pytanie, czy dzieci będą wyszło Słońce)
Odpowiedz
#26

Ja to bym widziała raczej jako pouczenie od Tarota, że dużo jeszcze nauki i zbierania doświadczeń, zanim można w ogóle zacząć zastanawiać się nad posiadaniem dzieci.....
Odpowiedz
#27

Myslałem nad opowiedzią jedynak. Jednak rzeczywiście to może być to Uśmiech
Odpowiedz
#28

Rozumiem, że Pustelnik jest kartą symbolizującą nauke życiową. A czy jest to dobra karta na np: nauke przedmiotów ścisłych, języka, itp?
Odpowiedz
#29

Dziewiątka to liczba ogólnie rzecz biorąc rozumu, myśli, analizowania... ale też liczba duchowości. Oczywiście można powiedzieć że astronomia, fizyka rozbudzają naszą wyobraźnię - ale nie kształtują nas jako ludzi, nie mówią nic o nas samych. Dlatego Pustelnik to dla mnie jednak karta nauk humanistycznych, dotykających bezpośrednio wiedzy o człowieku (zresztą Pustelnik kojarzy mi się zawsze z filozofem), podciągnęłabym tu też sztukę, no i oczywiście ezoterykę...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#30

Dziękuje XD
Rozumiem, że może on oznaczać też zajmowanie sie czymś na dłużej, na lata?
Odpowiedz
#31

Zależy na jakiej pozycji jest ta karta, czego dotyczy - ale tak, oczywiście, Pustelnik to karta powiązana z Saturnem, działa więc powoli, na swój sposób, ale wytrwale, uczciwie i niezmiennie.  Tak

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości