Zodiak chiński: KOGUT
#1

Horoskop Chiński - Kogut

22.01.1909r. - 09.02.1910r. Ziemia
08.02.1921r. - 27.01.1922r. Metal
26.01.1933r. - 13.02.1934r. Woda
13.02.1945r. - 01.02.1946r. Drzewo
31.01.1957r. - 17.02.1958r. Ogień
17.02.1969r. - 05.02.1970r. Ziemia
05.02.1981r. - 24.01.1982r. Metal
23.01.1993r. - 09.02.1994r. Woda
09.02.2005r. - 28.01.2006r. Drzewo
28.01.2017r. - 15.02.2018r. Ogień
13.02.2029r. - 02.02.2030r. Ziemia

Pierwszą cechą Koguta, która przede wszystkim rzuca się w oczy, jest jego otwartość. Otwartość Koguta, jego szczerość i bezkompromisowość, lekceważenie uczuć i odczuć innych wynika z jego samolubstwa i zwykłego egoizmu. Według astrologii chińskiej wszystkie Koguty można podzielić na dwie odrębne grupy. Do pierwszej należą osobniki pobudliwe, gadatliwe i szybkie w działaniu, do drugiej zaś te, które możemy nazwać obserwatorami życia, zgłębiającymi dokładnie wszystkie jego zjawiska.

W swojej negatywnej wersji Kogut potrafi być egoistyczny i nieustępliwy w swoich działaniach. Dlatego zawsze upiera się przy swoich przekonaniach, broni ich do końca. Inwencja, improwizacja czy też praca twórcza - te sprawy są po prostu jemu obce. Natomiast odpowiada mu realizowanie dyrektyw innych znaków i w tym można na niego liczyć najbardziej.

Kogut jest z natury awanturniczy i brawurowy, aż do szaleństwa, ale tylko z pozoru, bo rzeczywistość jest zupełnie inna. Kocha bowiem marzyć, budować "zamki z piasku", wyobrażać siebie jako bohatera i przyczynę sprawczą każdego dobra i postępu na świecie. Kogut bardzo łatwo może popaść w lenistwo. Życie jednak mu sprzyja. Może być dostatnio i być bogaty, jeżeli potrafi kontrolować swoje marzenia. Kogut jest szczególnie predestynowany do zawodów, w których kontakt z dużą liczbą osób jest konieczny. W codziennym życiu chce być zauważony.

Kogut - mężczyzna jest z natury poligamiczny, uwielbia luźne związki. Nawet zaangażowany uczuciowo, lubi towarzystwo innych kobiet, lubi błyszczeć, imponować i podrywać, czasami tylko dla żartu. Do pań spod znaku Koguta te obserwacje odnoszą się w mniejszym stopniu.

Siła dedukcji bierze się u Koguta z żywiołu Metalu, co w znacznym stopniu upraktycznia go i daje mu duże zdolności przewidywania.
Wrażliwość na piękno i sztukę wywodzi się z żywiołu Wody.

Żywioł Drzewa sprawia, że Kogut jest bardziej ekspansywny, nie zwraca uwagi na sugestie innych.

Kogut urodzony w żywiole Ognia chce uchodzić za lidera. Uwielbia też, gdy inni akceptują jego postawę.

W żywiole Ziemi Kogut jest podejrzliwy i nieufny. Wolno, ale szczegółowo analizuje różne sytuacje życiowe.

Kogut będzie szczęśliwy z Bawołem, znajdując wspólnotę w konserwatyzmie. Z Wężem stopi się w filozofii, a mądrość partnera da mu szczęście w miłości i karierze życiowej. Kobiety - Koguty powinny szukać przede wszystkim partnerstwa ze Smokiem. W miarę zgodną parę tworzy Kogut ze Świnią. Z drugim Kogutem będzie nieustannie walczyć, czasami aż do całkowitego rozpadu związku. Każdy Kogut powinien wystrzegać się Kota, są to bowiem natury przeciwstawne. Każdy ich kontakt jest zapowiedzią klęski. Trudno zgodzić mu się ze Szczurem i Tygrysem, a z Psem reprezentuje najczęściej prawdziwą huśtawkę nastrojów.

W życiu przejdzie Kogut przez dobre i złe. Jeżeli dożyje wieku sędziwego, będzie szczęśliwy. Doświadczeniem swoim i dobrami materialnymi, którymi będzie dysponował, chętnie podzieli się z innymi.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.twojecentrum.pl/horoskop_chinski_kogut.php">http://www.twojecentrum.pl/horoskop_chinski_kogut.php</a><!-- m -->
Odpowiedz
#2

a mi sie nie zgadza. szczególnie z tym,że jest z natury awanturniczy Oczko
Jestem raczkiem,a tutaj takie przeciwieństwo Oczko

Łzy nie są oznaką słabości, lecz dowodem, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią.
Odpowiedz
#3

Najfajniejsze jest laczenie cech astro chinskiego z zachodnim. Kiedys widzialam u kolegi ksiazke na ten temat i tam opisy byly zgodniejsze.

U mnie sie tez zgadza, ja jestem kogutem "metalicznym". Poniewaz jednak jestem dosyc mocna Waga (stellum w wadze - 5 planet), to zupelnie sie nie awanturuje. Tylko postawiona pod bramka. Wrecz przeciwnie, harmonia w otoczeniu jest dla mnie bardzo istotna, i jesli zachodzi jej naruszenie to moze zajsc awantura - ale awantura o sprawiedliwosc (w wagowym jej rozumieniu) i balans. Takze i egoizm jest dosyc wyciszony, poprzez typowo Wagowe szukanie kompromisu.
Co do zwiazkow, w stalych, nalezy byc wiernym i nie flirtowac, ale jako wolny kogucik, to zdecydowanie flirt (zreszta tez Wagowa cecha) mi odpowiada i potrzafie skakac latwo z kwiatka na kwiatek Oczko

Takze i podejmowanie decyzji szybkie u koguta jest stopowane przez Wagowe "za i przeciw".
Odpowiedz
#4

Ja to mam tak ,że jak si e zwiążę emocjonalnie z jakąś osobą ,czy chodzi o związek,czy przyjaźń, to strasznie ciężko mi później to zerwać ,albo odpuścićSilnie się związuje emocjonalnie Oczko

Madrugada - o co chodzi z ta wagą (stellum w wadze - 5 planet) ?

Łzy nie są oznaką słabości, lecz dowodem, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią.
Odpowiedz
#5

Uśmiech Ja mam dokladnie tak samo i moze to cecha "kogutowa".

Stellum wywodzi sie z astrologii zachodniej, gdzie patrzymy sie na polozenie kazdej planety (a takze innych cial niebieskich) w naszym ukladzie spolecznym oraz swiatel (ksiezyc i slonce). W momencie kiedy ja sie urodzilam w Wadze byl Slonce, Merkury Pluton, Saturn i Jowisz, a wiec prawie polowa. Stad u mnie cechy Wagowe sa dosyc mocno wyakcentowane w horoskopie.
Gdybym np urodzila sie 2 dni pozniej, moje slonko byloby w skorpionie, ale te planety nadal by nadalawaly mi duzo cech wagowych. To tak po krotce Uśmiech

Dlatego czasami zdarza sie ze opis horoskopu nie do konca nam pasuje. U kobiet dodatkowo Ksiezyc ma duze znaczenie Uśmiech
Odpowiedz
#6

ahh wiec o to chodzi OczkoDziękuję. A jak sobie mogę sprawdzić takie coś ? Zainteresowało mnie to. Oczko

Łzy nie są oznaką słabości, lecz dowodem, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią.
Odpowiedz
#7

Nie wiem jaki jest kogut i czy sie sprawdza w konkretnym przypadku, ja zasną jako smok, mogę potwierdzić, że sporo informacji w tym horoskopie pasuje do mnie i do mojego portretu numerologicznego. Akurat najmniej odzwierciedla mnie mój horoskop zodiakalny Oczko
Odpowiedz
#8

To-tylko-ja napisał(a):ahh wiec o to chodzi OczkoDziękuję. A jak sobie mogę sprawdzić takie coś ? Zainteresowało mnie to. Oczko

Astro.com np Uśmiech
Mozesz sobie wyrysowac tam wykres.
Odpowiedz
#9

Dziękuję bardzo! Uśmiech

Łzy nie są oznaką słabości, lecz dowodem, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią.
Odpowiedz
#10

Sporo z opisanych cech Koguta sprawdza się w moim przypadku, niestety, a może "stety". A dopasowanie z Bawołem szczególnie. Rotfl
Odpowiedz
#11

Kogut jest dziesiątym znakiem w chińskim zodiaku. Jeśli nim jesteś sprawdź, jak wpływa na twój "klasyczny", czyli europejski znak.

Chińczycy swój zodiak oparli na wizerunkach zwierząt, przypisując ludziom urodzonym w danym przedziale czasu cechy ich „patrona”. Bardzo ciekawa jest obserwacja połączenia tych zasad z „naszym” oznakowaniem zodiaku. To daje bardzo precyzyjne, niemal jak w przysłowiowej pigułce, opisy naszych charakterów, życiowych wyborów, predyspozycji jak również mankamentów.

Kogut i Baran

Kogut ten jest zawsze gotowy od­grywać rolę bohatera. Musi czuć smak przygody i działania, chce poświęcić się jakiemuś szlachetnemu celowi. Oczywiście uwielbia, gdy się mu gra­tuluje i go podziwia za bezpośred­niość, szczerość i uczciwość. Te cechy sprawia­ją, że ludzie łatwo wybaczają mu jego próżność. Mimo, że nie lubi być oszukiwany, sam nie za­wsze dochowuje wierności.

Kogut i Byk

Często się spieszy i bywa niecierpliwy względem rodziny i przyjaciół. Po­śpiech ten jest spowodowany silnym pragnieniem sukcesu, ale nie towarzy­skiego czy społecznego, tylko material­nego. Wynika to z jego potrzeby dobrobytu. Jest odważny, u party i wie, czego chce, a także, jak to osiągnąć. Najbardziej ceni sobie przyjemności życia, często bywa zmysłowy. Zły albo rozczarowany mówi prawdę prosto z mostu.

Kogut i Bliźnięta

Lubi dostarczać innym radości, nie mo­że też narzekać na brak życiowych szans. Często eksperymentuje, ale wcześniej czy później czuje potrzebę posze­rzenia sfery swego działania. Potem zdajemy sobie sprawę, że nie był aż tak szalony czy bezużyteczny, na jakiego się kreował. Jest człowiekiem o umysłowym rozmachu, który gna przez ży­cie na najszybszym pasie. Trzeba przy­stosować się do jego tempa, żeby za nim nadążyć, co nie jest łatwe.

Kogut i Rak

Dysponuje wszystkimi zaletami i atry­butami odpowiednimi dla głowy do­mu. Innymi słowy, chce prowadzić wy­godne, spokojne życie, otoczony naj­bliższymi. Jest gotowy poświęcić się dla rodziny, ale z powodu swego przewrażliwienia nie może znieść sytuacji, w której nie trzyma wszystkiego w swo­im ręku. Upór i silne przekonania ułatwiają mu osiągnięcie celów i ochronę swych praw i majątku.

Kogut i Lew

Jest elokwentny i ma dobry gust. Uwiel­bia robić wrażenie na ludziach swoją imponującą prezencją i nienagannymi manierami. Nigdy nie ustępuje. Nie znosi miernoty pod żadną postacią. Przywiązuje wagę tylko do wzniosłych idei, wyjątkowych okoliczności, dobro­bytu, sukcesu i chwały. Jeśli coś mu się nie powiedzie, zachowuje się jak dziec­ko, któremu zabrano zabawkę. Mimo swego zarozumialstwa, potrafi wzbu­dzać sympatię i być bardzo ujmującym człowiekiem.

Kogut i Panna

Trudno o kogoś bardziej kapryśnego, a jednocześnie perfekcyjnego niż Kogut Panna. Jest mistrzem dyscypliny wewnętrznej, sta­rannych i systematycznych przemyśleń i badań. Można być pewnym, że wcze­śniej czy później, pośród tysięcy ludzi, znajdzie swego partnera. Nigdy nie marnuje czasu, nie lubi ekstrawagan­cji, bywa oszczędny i rozważny, uwiel­bia dawać innym przykład i ich po­uczać. Brakuje mu nieco wyobraźni.

Kogut i Waga

Pod maską sympatii, pojednawczości czy rozmarzenia kryje się idealista i de­spotyczny, bezkompromisowy zwolen­nik prawa. Ma wrodzony zmysł elegan­cji i wie, jak się zaprezentować, by przyniosło mu to korzyści. Podziwiany jest za wytworność, wyrafinowanie, dys­kretną zmysłowość i dobry gust. Jako świadek lub ofiara niesprawiedliwo­ści, może się okazać bezwzględny a na­wet okrutny

Kogut i Skorpion

Odważny, nieustraszony i prowokacyjny Kogut Skorpion musi sobie udowod­nić, że ma nad wszystkim kontrolę. In­dywidualista do szpiku kości, podejrze­wa innych, że chcą go przekabacić na swoją stronę. A tego by nie zniósł. Dlate­go często okazuje wrogość, nieprzystępność. Jest przekonany, że nie potrzebu­je nikogo do pomocy by osiągnąć to, czego chce. Przeważnie jest to prawda.

Kogut i Strzelec

Wszystko, co robi, przeżywa i czuje, mu­si być wyjątkowe, inaczej się tym nie zainteresuje. Żyje tak, jakby grał jakąś rolę. Jego życzliwość jest rozbrajająca, ale wiadomo, że piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami. Tak się właśnie dzieje i w jego przypadku. Nie zdaje so­bie sprawy z tego, że często zachowuje się tak, jakby zawsze miał rację i znał od­powiedź na wszystko, nie słucha więc innych ludzi, nie dostrzega ich rzeczywistych potrzeb, pragnień i trosk.

Kogut i Koziorożec

Kogut ten znany jest ze swojego zami­łowania do porządku i poczucia odpo­wiedzialności. Z krytyczną bezwzględnością i bezkompromisową spostrze­gawczością nie stosuje żadnej taryfy ulgowej ani dla siebie, ani dla innych. Nie znosi fałszu, hipokryzji i kłamstwa. Na pewno nic się przed nim nie ukry­je. Trudno znaleźć kogoś, kto by był bardziej lojalny i wierny niż on. Jeżeli masz szczęście być lubianym przez nie­go -możesz zawsze i wszędzie liczyć na jego pomoc i wsparcie.

Kogut i Wodnik

Sprawia wrażenie, jakby przez całe ży­cie gonił za niezależnością. Za każdym razem, gdy ucieka, boi się, że zostanie złapany w pułapkę. Taki stan umysłu nie czyni go zbyt zrównoważonym, ale za to ma on dużą umiejętność dosto­sowywania się. Często odnosi sukcesy, zwłaszcza że jego oryginalne pomysły wzbudzają duże zainteresowanie swo­ją atrakcyjnością i innowacyjnością. Trudny partner w każdym życiowym układzie.

Kogut i Ryby

Ma dar widzenia perspekty­wicznego, dysponuje nadzwyczajną intuicją i zdolnością przewidywania. Ale mimo że często wie, co się wydarzy, za­nim ktokolwiek się tego domyśli, nie ma zamiaru wziąć się do pracy, by urze­czywistnić swoją wizję. Dobrze wychodzi mu motywowa­nie i zachęcanie innych do działania, chociaż sam nie czerpie z tego żadnych korzyści ani uznania. Najważniejsze dla niego to: wygoda, radość ży­cia, miłość oraz zasianie ziaren, o które inni będą dbać, natomiast on zbierze owoce.

Źródło: magia.onet.pl

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#12

KOGUT

[Obrazek: PlmYVXk.jpg]
Człowiek urodzony w roku Koguta to typ komiksowego superbohatera lub starogreckiego bóstwa, które ubolewa nad faktem, iż musi mieszkać na tym padole łez, zwanym Ziemią. Uważa, że raczej powinno zamieszkiwać Niebiosa i z góry patrzeć na maluczkich. Takie podejście sprawia, że Kogut często nie jest rozumiany przez swoje otoczenie. Jest uważany nie tyle za ekscentrycznego, co za wyniosłego i wywyższającego się.

Jest z natury dumny i odważny. Jego sposób bycia wyróżnia go spośród innych. Wygląda jak panisko, które weszło między wieprze. Zawsze dobrze ubrany, dostojnie poruszający się w tłumie. Przymila się przedstawicielom płci przeciwnej i zwykle ma grono wiernych adoratorów. Pragnie korzystać z ich zauroczenia, ale jednocześnie dba o swoich miłośników jak mało kto.

Kogut niebywale troszczy się o wygląd zewnętrzny. Jest wyczulony na tym punkcie i wszelkie przejawy braku gustu są dla niego powodem do kpin. Jego pewność siebie sprawia, że zazwyczaj myśli pozytywnie. Niewiele rzeczy jest w stanie wzbudzić w nim wątpliwości. Nie pójdzie również na kompromis i pod żadnym pozorem nie pozwoli złapać się na przynętę ogólnej aprobaty. Sam dla siebie jest bowiem wystarczającym autorytetem.

Kogut jest osobą bardzo szczerą – często nawet za bardzo. W dodatku lubi krytykować innych. Te dwie cechy sprawiają, że często naraża się na konflikty z otoczeniem. Co prawda, nie przepada za kłótniami, ale nic na to nie poradzi, że wszyscy dokoła są tacy… niedoskonali. Wręcz proszą się o kilka uwag na swój temat. Kogut chętnie ich udzieli.

Człowiek urodzony w roku Koguta to wyśmienity zarządca. Potrafi świetnie administrować wszelkimi organizacjami. Dba o precyzyjne ich działanie, ustawiając wszystko i wszystkich na właściwych miejscach. Pod jego kierownictwem żadna organizacja nie zginie. Nie tylko dopilnuje, żeby każdy sumiennie wykonywał swoje obowiązki, ale zadba również o dobre samopoczucie swoich podwładnych. Zdaje sobie bowiem sprawę z tego, iż wówczas będą bardziej wydajni. Chyba nikt inny nie posiada tak dobrych zdolności organizacyjnych.

Kogut w wielu kulturach symbolizuje strażnika, opiekuna. Taką właśnie rolę pełnią często ludzie urodzeni w tym roku. Na co dzień są mili i spokojni, ale jeśli ktoś zagrozi ich rodzinie czy przyjaciołom, zmieniają się w nieustraszonych wojowników.

Niełatwo odwieść Koguta od przyjętych zamierzeń. Jest spostrzegawczy, więc zauważa niebezpieczeństwa i potrzebę zmian. Jeśli jednak nic nie zagraża jego pozycji (oraz dobru jego bliskich), będzie zażarcie bronić status quo. Błędem jest nie doceniać Koguta. Niewiele może ujść jego uwadze. Dostrzegając tak wiele, zwykle posiada więcej informacji od innych. Dzięki temu sprawia wrażenie osoby posiadającej dar przewidywania przyszłych zdarzeń. Nie jest to nic więcej, jak doskonała umiejętność dostrzegania zależności i najdrobniejszych nawet szczegółów, ale faktem jest, że coś w tych zdolnościach może zaniepokoić. Przynajmniej osoby chcące skrzywdzić lub wykorzystać Koguta.

Człowiek urodzony w roku Koguta ceni sobie autorytety. Jeśli więc spotka kogoś, kto w jego oczach zasługuje na podziw i szacunek, bez wahania będzie mu go okazywał. Może nawet zostać podwładnym takiej osoby. Znając swoje miejsce w hierarchii, będzie mimo wszystko dążył do tego, by wznieść się na poziom swojego mentora i – w miarę swoich możliwości – przerosnąć go we wszystkich aspektach życia.

Zalety
Dokładność, entuzjazm, szczerość, lojalność, poczucie humoru, rozsądek, wytrwałość, szybkość.

Wady
Perfekcjonizm, pretensjonalność, egoizm, despotyzm, nieuzasadniony krytycyzm, cynizm, nadgorliwość, materializm.

Zgodność z innymi znakami zodiaku chińskiego
Niezwykła para: Bawół, Wąż
Interesujący związek: Koza (Owca), Świnia (Dzik), Kogut, Smok, Tygrys
Mało zrozumienia: Szczur, Królik (Kot), Małpa, Pies, Koń

Najodpowiedniejszy zawód
Kogut sprawdza się we wszystkich zawodach powiązanych z handlem. Nie ma znaczenia szczebel wykonywanego stanowiska – będzie świetnym sprzedawcą, ale i dyrektorem handlowym.

Lubi/nie lubi
Kogut lubi być podziwiany – komplementy są tym, co go napędza. Nie może żyć bez spojrzeń pełnych admiracji i zazdrości. Wiele opowieści na swój temat Kogut nieco (a nawet bardzo) ubarwia. Dlatego irytują go osoby próbujące przejrzeć jego prawdziwą naturę. Nie cierpi być zbyt szczegółowo przepytywany.

Najważniejsze atrybuty Koguta:

Kolejność w zodiaku: dziesiąty

Pierwiastek: yin

Żywioł: metal

Szczęśliwe kolory: niebieski

Szczęśliwe liczby: 6

Szczęśliwe kamienie: jaspis, cytryn

Planeta rządząca: Merkury

Miesiąc przypisany do znaku: wrzesień

Pora roku: jesień

Kierunek przypisany do znaku: zachód

Godziny przypisane do znaku: 17:00 do 19:00

Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Panna

Źródło: astroweb.pl

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości