Rozmowy o kamyczkach
#45

A syntetyczne kamienie, jak goldstone np., maja jakas moc? One nie przelezaly w ziemi tysiecy lat, to tylko kawalek szkla przeciez, a jednak znalazlem ten kamien w opisach zamieszczanych przez Ciebie Krystyno. A wiesz moze gdzie znalezc informacje o korelacjach energetycznych kamieni, jakie mozna ze soba laczyc, ktorych nie itp. ?
Odpowiedz
#46

Skoro zainteresowal Cię ten syntetyczny kamyczek, szperaj w necie ...i uzupelniaj mój wpis...zapraszam...
Ze wzgledu na zastosowanie miedzi do produkci tego kamyczka, posiada on już wlasciwości zdrowotne typowe przy miedzi...
Aby uzyskać odpowiednie kolory stosuje się dodatkowo elementy krzemionki, kobaltu, manganu , chromu..czy innych drobinek minerałów...
Więc i tu nalezy dopatrywac się dodatkowych wlaściwości i zdrowotnych i nawet magicznych...bo i sam kolor też moze dzialać, wykorzystany np. jako talizman, amulet.... Uśmiech

Minerały w przyrodze raczej nie istnieją pojedyńczo, zawsze są na jakiejś matrycy z innego kamyczka lub kolo niego...
Zagłębiając się w litoterapię, faktycznie jedne kamyczki mogą funkcjonować, dzialać w obecności innych kamyczkow, czasem to jest wręcz zalecane dla wzmocnienia ich mocy...inne z kolei wolą same ..

Moje opisy kamyczkow w tym dziale są na razie na zasadzie ..sygnalizacji, że coś tak pięknego jest...
W miarę będę i takie informacje podawać....
Ale zapraszam innych fascynatow kamyczkow do tworzenia tego pięknego, kolorowego działu...

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#47

LITOTERAPIA -
Egzaminacyjne podpowiedzi
Za oknem maj wybuchnął kwitnącymi bzami i kasztanami, a to dla młodszych czytelników wyraźny sygnał, że oto zbliża się czas egzaminów.
Matury, ostatnie zaliczenia, kolokwia i sprawdziany, sesje, wreszcie egzaminy wstępne.
I zaraz pojawia się pytanie, jak poprawić swoją pamięć czy koncentrację, jak zapanować nad stresem, by najlepiej sprzedać swoją wiedzę.

Czy mogą nam w tym pomóc kamienie?
Ależ oczywiście.
Oto kilka litoterapeutycznych sposobów

Zapewniam, że nic tak nie pomaga przy pisaniu wypracowań czy prac egzaminacyjnych z przedmiotów humanistycznych jak złocisty topaz, bursztyn, kalcyt lub cytryn.
Można go położyć na stole obok kartki i spoglądać nań od czasu do czasu.
A wszystko, czego się wcześniej nauczyliście, łatwo trafi pod Wasz długopis.
Wibracje złocistych kamieni wspierają pamięć, odblokowują wyobraźnię, pozwalają trafnie ująć temat i przedstawić go w lekki i przekonujący sposób.

Przy zadaniach matematycznych, czy też przedmiotach ścisłych, koncentrację skutecznie wspomoże szafir, sodalit, lapis lazuli i fioletowy fluoryt.
Ten ostatni poprawia pracę mózgu i regeneruje układ nerwowy.
Sodalit natomiast stymuluje logiczne myślenie, a nerwicowcom przekazuje spokój.
Łączy ducha z materią i nawet oderwani od życia marzyciele mogą się dzięki niemu odnaleźć w twardej rzeczywistości.
Jest niezastąpiony do koncentracji w parę minut, kiedy czeka pilna i trudna praca umysłowa.
Lapis lazuli w wielu starożytnych kulturach traktowany był jako magiczny klejnot, posiadający cudowną moc, przynoszący ludziom mądrość.
Ponieważ reguluje pracę tarczycy - łagodzi niepokój i napięcie.
Sprzyja uzyskaniu jasności umysłu i przypomnieniu sobie wiadomości.

Lęk i niepokój, jaki zwykle towarzyszy nam w takich stresowych sytuacjach, pozwoli zaś skutecznie przezwyciężyć cytryn.
Noszony na gołym ciele - w okolicach splotu słonecznego - pozwala zapomnieć o nieśmiałości, skupić się na odpowiedziach w czasie egzaminów.
Każdy, kto nosi go przy sobie, staje się pewniejszy, otwiera się na głos intuicji (a ileż razy musimy jej zawierzyć, na przykład podczas testu, gdy niespodziewanie rozum podpowiada dwie zupełnie wykluczające się odpowiedzi).
Dzięki cytrynowi popełniamy mniej błędów.
Lepiej także zapanujemy nad emocjami.

Płynnym odpowiedziom ustnym sprzyja zawieszony na szyi wisiorek czy korale z turkusu, błękitnego chalcedonu, akwamarynu.
Generalnie popisom oratorskim dobrze służą wszystkie kamienie o jasnoniebieskiej barwie.
I nie tylko kamienie.
Nie zaszkodzi też niebieski krawat, apaszka czy takiż szalik na szyi.

Natomiast przemęczonym nauką przypominamy, że znakomicie relaksują i dodają energii kryształy kwarcu (kryształ górski, diament "Herkimer", cyrkon ametyst, cytryn, topaz).
Dla podniesienia poziomu energii - nie tylko w czasie intensywnej pracy umysłowej, ale po ciężkim dniu - warto skorzystać z wibracji wspomnianych minerałów.
Poczujecie się wtedy odprężeni, zregenerowani i gotowi do dalszego działania.
Na kryształy można patrzeć, trzymać je w dłoniach, przykładać je na czoło lub na siedem podstawowych czakramów.
Kiedy potraktuje się je z szacunkiem, one zadbają o właściwy poziom energii.
Te proste sposoby zasilania polecam wszystkim, którym brak cierpliwości, by świadomie czerpać energię z powietrza, ziemi, wody, drzew czy skał.
Natomiast przed samym egzaminem niepokój i zdenerwowanie skutecznie przepędzą zielony awenturyn, malachit, zielone jadeity, nefryty, jaspisy, chryzokola, chryzopraz, szmaragd, agat mszysty.
Te trzy ostatnie stymulują również pracę mózgu i wzmacniają pamięć.
..powodzenia... Uśmiech

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#48

[Obrazek: Yellow-gemstone-beaded-handmade-necklace...1_full.jpg]

Modny kolor żółty
2012-04-25 09:59
Na światowych wybiegach królują w tym sezonie soczyste barwy.
Szczególnie modny stał się kolor żółty we wszystkich odcieniach.
Należy pamiętać o tym, że modne są nie tylko ubrania w tym kolorze, ale także dodatki, takie jak biżuteria. 

W przyrodzie występuje wiele kamieni o naturalnej żółtej barwie.
Należy do nich między innymi cytryn.
Ten szlachetny kamień jest odmianą kwarcu.
Nazwa pochodzi od starofrancuskiego słowa citrin, czyli żółty.
Naturalnie ma jasnożółtą barwę.
Pod wpływem wypalania zmienia się ona odpowiednio do temperatury.

Żółte mogą być także diamenty.
Barwa żółta jest wśród nich najbardziej powszechna.
Występuje w wielu odcieniach. 
Wywołują ją wysoka koncentracja paramagnetycznych jonów azotu.

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#49

Przy okazji pobytu w Krynicy chciałabym kupic sobie kamyki .Czytam i czytam i w sumie juz mam mętlik Bezradny Jakie byście mi proponowali czy polecili najlepiej zakupic? Myśli
Odpowiedz
#50

...tanie...
Odpowiedz
#51

Trudno Ci doradzić, bo nie wiem co masz...
a więc to, czego nie masz...każdy z nich ma swoją magiczna moc... Uśmiech

kolory zółte są modne...patrz powyżej...cytryn...
krysztal górski, no i nasz krzemień pasiasty...
a z tańszych... Uśmiech agaty...

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#52

Za duzo to ja takich kamyczków nie mam, ale jeśli kazdy ma magiczna moc Myśli to może powinnam kupic wszystkie Wyśmiewacz
póki co to moja lista: agat, ametyst,kryształ górski,kwarc rózowy, kamień księżycowy i słoneczny. Jeszcze by sie przydało mln innych, ale może na poczatek wystarczy Myśli Apropo czy powinnam sie kierować znakiem zodiaku ? Czy to niekonieczne?
Odpowiedz
#53

Jeśli chcesz...chociaż w różnych opracowaniach są różne przyporządkowania...
Najlepiej wybieraj...to co od razu wpadnie Ci w oko...i w ręce...
Biorąc kamyczek do reęi...poczujesz...czy to ten...
Ja osobiście czytam o przyporządkowaniach...ale wybieram te, których potrzebuję i te które mi się podobają...no i kolkcjonerską żyłkę też mam...
wszystkie kamyczki są cudne, magiczne... Oczko Uśmiech

[Obrazek: attachment.php?aid=68916]
Odpowiedz
#54

krystyna napisał(a):Jeśli chcesz...chociaż w różnych opracowaniach są różne przyporządkowania...
Najlepiej wybieraj...to co od razu wpadnie Ci w oko...i w ręce...
Biorąc kamyczek do reęi...poczujesz...czy to ten...
Ja osobiście czytam o przyporządkowaniach...ale wybieram te, których potrzebuję i te które mi się podobają...no i kolkcjonerską żyłkę też mam...
wszystkie kamyczki są cudne, magiczne... Oczko Uśmiech
Dziekuje Krysiu Kwiatek No to będe kierowac sie uczuciami Oczko najgorsze, a moze najlepsze w tym jest to,ze wszystkie sa piekne [Obrazek: marzyciel.gif] Szok kurcze musze chyba poczytac jakie jeszcze, ale z netem i czasem teraz krucho Myśli wyrywkowo może dam radę Uśmiech
Z tego co juz wyczytałam to naprawde,tak jak piszesz wszystkie kamyki sa magiczne i najfajniej byłoby miec wszystkie Shifty Szok
Hmm musze uważać na podróbki Myśli
Odpowiedz
#55

Uwielbiam biżuterię z kamieni, mam bardzo dużo różnych korali i naszyjników, chociaż jak poczytałam o tym, że niektóre kamienie się "nie lubią", powinnam chyba pomyśleć poważnie o posegregowaniu moich dóbr Oczko Pod kątem "amuletu", to chyba największą fascynację budzi we mnie kryształ górski, ale tzw. lodowy - marzą mi się piękne korale z dużych kamieni... póki co mam tylko naszyjniki z tzw. sieczki (też bardzo mi się podobają, zwłaszcza teraz latem Oczko ).

Oglądałam kiedyś na zdjęciu wannę zrobioną z jednego bloku kryształu górskiego... Ależ to muszą być oczyszczające kąpiele w takiej wannie Rotfl
Odpowiedz
#56

[Obrazek: 282649_2110112885947_3390148_n.jpg]

to jeden z moich domowników, czy posiadacie jakieś w soim otoczeniu? czy jakoś pracujecie z nimi?
Odpowiedz
#57

Przecudny jest...niestety ja nie posiadam ale jak sie tak napatrze...tak napatrze....to.....nigdy nie wiadomo czy nie skusze sie na jakis sliczny okazOczko
Co to za krysztal?
Odpowiedz
#58

Lady to Kryształ dymny.. ale nie jestem pewna skąd pochodzi.. może Meksyk? zgubilam gdzieś kartkę którą napisała moja Ciocia z opisem do niego..

moja Ciocia od dziecka wyposaża mnie i moje życie, a teraz również i moją córkę, w Kryształy.. mamy ich w domu bardzo dużo.. wszystkie piękne.. może jak znajdę wene, to je pofotografuję

ten dostała moja córka od Niej Uśmiech
Odpowiedz
#59

kwarc dymny -przepiekny, Kosma Kwiatek
wrzucilam linka na rozne fotki w googla
[błędny link, admin]
nie wklejam samych fotek - bo nie chce zasmiecac


EDIT:

sprobuje jeSZcze raz, mial byc zwykly google - fotki
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.google.nl/search?q=kwarc+dymny+foto&hl=en&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=NNgHUY_5BIaG0AX0mIHoCg&ved=0CCsQsAQ&biw=1631&bih=985">https://www.google.nl/search?q=kwarc+dy ... 31&bih=985</a><!-- m -->
Odpowiedz
#60

Zachwycajacy....czy Twoja ciotke mozna wypozyczyc?
Odpowiedz
#61

hahhaha Uśmiech dobre.. starsza Pani już z Niej, to najstarsza córka moich dziadków i najstarsza siostra moje mamy.. mieszka w Ameryce zajmuję się sztuką, kryształami, bioenergoterapią..

alathea.. co to za link? bo mi się poczta otwiera.. Buziak
Odpowiedz
#62

hehe nie mam pojecia, co tam wstawilam niechcacy
juz poprawilam, sa zdjecia takich krysztalow kwarcu z wujka googla
Odpowiedz
#63

no, no.. Krształow jest mnóstwo.. tych dymnych też .. mam takie dwa kompletnie różne od siebie.. fajnie że dałaś ten link.. Kryształy to wspaniali pomocnicy, jak i symbole, które mogą pomóc nam zrozumieć naturę naszego umysłu
Odpowiedz
#64

jakbys miala ochote poczytac, jest na forum taki dzial "Litoterapia"
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.dobrytarot.pl/viewforum.php?f=71">viewforum.php?f=71</a><!-- l -->
Odpowiedz
#65

w wolnej chwili, bo ja z kamieniami, nigdy nie pracowałam jako tak, wiec moja wiedza jest ograniczona.. natomiast, wiem jak dobre i pozytywne działanie, może nawet, nie widoczne dla nas, mają kryształy.. wątek poczytam, jak będe miala głowe do tego, bo tam jest tyle napisane.. jakaś ślepota moja ze go nie zauważyłam.. ale pewnie to nie jedyny na tym forum Uśmiech

dziękuję Kwiatek

może nawet ten wątek tam powinnien się znaleźć Oczko
Odpowiedz
#66

tam sa rozne watki n/t kamieni, nie tylko o terapii Ok

pogaduszki tez
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości