Co z ta astrologia horarna?
#23

Hyacynt napisał(a):Mozliwosci astrologii horarnej sa wrecz nieograniczone, to po pierwsze...Po drugie to jeszcze nie doszlismy do omowienia domow X, XI (a nawet i II) oraz aspektow tego horoskopu, ale wydaje mi sie ze chyba nie masz juz watpliwosci co do werdyktu jaki nalezy wydac osadzajac ten horoskop ?... Oczko

Ale pozostawiam Tobie przyjemnosc rozgryzania pozostalej czesci ....To jest tworcze i fajne zadanie...a jesli chcesz sie pobawic w Sherlocka Holmes'a to sprobuj odnajdywac zagubione rzeczy przy pomocy tych horoskopow..frajda jest wtedy jak sie horoscopy zaczynaja potwierdzac z rzeczywistoscia...I nie jewst to Tarot , gdzie jest wiecej domyslow niz rzeczywistosci... Hejka

Tak, wyglada to raczej na nie niz na tak.

Ale to prawda bo chcialam sie zapytac o domy X i XI, w obu przypadkach patrzymy sie na pozycje ksiezyca, ktory jest w domu 4. I zupelnie nie mam pomyslu jak to intepretowac, bo mowimy tutaj o relacji cenowej pomiedzy nami a potencjalnymi kupcami. Ksiezyc w swojej naturze jest emocjonalny, reaktywny, troszke taki nie z tej ziemi. Wiec moze i on podkresla pewna nierealnosc czy emocjonalnosc zwiazana z ustalaniem ceny?
Takze moze pokazywac, ze przy potencjalnych interakcjach miedzy nami gore moga wziasc emocje zwiazane z mieszkaniem (dom IV).

Daj znac czy dobrze kombinuje, a tymczasem dobranoc Uśmiech
Odpowiedz
#24

Jestes na bardzo dobrej drodze... Kwiatek ..szczegoly podam moze jutro, bo sie robi pozno...to narazie Papa

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#25

Szczyt domu X jest w Wadze, almutenem jest Ksiezyc , ale naturalnym wladca jest Wenus. Znak Blizniat jest znakiem wlaczonym (tym znakiem wlada Merkury jak wiesz) oraz ostatnim znakiem jest Rak , ktorego czesc lezy tez w domu X. Zatem jesli ten dom oznacza cene wywolawcza to:

1/ Najwiekszy wplyw na cene maja Twoi bracia (brat) - bo szczyt domu jest w Wadze - ale niestety , tak jak napisalas cena mieszkania jest "z Ksiezyca" i moze potencjalnie zniechecac klientow - emocjonalna strona transakcji bardziej niz trzezwy osad.Poza tym Ksiezyc to tez troche mniejszy Neptun, marzyciel, a poniewaz Ksiezyc oznacza tu tez masy ludzi, a jest slaby wiec i przyciaganie bedzie slabe przy tej cenie, ktora on dyktuje. W tym horoskopie Ksiezyc wlasnie jest tuz po nowiu... Dobani - ciemny i slabo widoczny , nawet z pozycji X domu (bo jest w opozycji do tego domu).
2/ Bliznieta sa znakiem wlaczonym , wiec Ty tez bedziesz miala wplyw na cene. Ale przede wszystkim swiadczy to o tym ze trzeba bedzie wlozyc bardzo duzo wysilku w reklame mieszkania (bo to znak komunikacji w d. X) , a wladca Blizniat Merkury jest peregrynowany czyli samodzielnie bez pomocy "medialnej" sie wiele nie zdziala....
3/Znak Raka w d. X ktorym wlada Ksiezyc to tez sentyment po matce i domu rodzinnym , ktory ma wartosc dla Was, ale juz nie dla innych ludzi...Szczegolnie jesli chodzi o Twoich braci..

Dom XI to juz tylko znak Raka (i po czesci Lwa) , ktorym wlada Ksiezyc, wiec cena jaka mozna uzyskac w stanie dzisiejszym jest taka jak Ksiezyc opisany powyzej...Bardzo niska w stosunku do oczekiwan...Pamietaj ze kupca sie zawsze znajdzie , jest to tylko kwestia ceny za jaka mozna mieszkanie sprzedac...

Ostatnim domem, ktory mozna sprawdzic jest dom II , ktory mowi o finansach lub przeplywie finansowym od klienta. Domem II rzadzi Merkury (jego sytuacje juz omowilismy). Wprawdzie szczyt domu II jest w 23 stopniu tak jak i Jowisz, tzn ze jest mala szansa na to, ze mozna sie dogadac co do ceny, ale bedzie ona zbyt niska i moga powstac pomiedzy Wami konflikty na tle finansowym.

I wreszcie aspekty, a wlasciwie ich brak pomiedzy kluczowymi sygnifikatorami : Merkurym, ASC,Ksiezycem,Wenus a Jowiszem... Bezradny Zadna z tych planet nie ma dobrego Ptolemejskiego aspektu do Jowisza co ostatecznie oznacza fiasco planu sprzedazy w ciagu najblizszych 6 miesiecy...

Mam nadzieje , ze moja logika jest tu jasna... Pociesza

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#26

Tak wszystko super Uśmiech

Dzięki wielkie Uśmiech

Miejmy nadzieję że zmieni się to w czasie po 6 miesiach Uśmiech

Ps to ja będę myślała o kolejnym pytanie na kolejny weekend Oczko
Odpowiedz
#27

Jest jeszcze jedna rzecz na ktora chcialbym zwrocic uwage...Mianowicie na dzien i godzine zadanego pytania...(Chodzi o tabele w gornym lewym rogu horoskopu)....Byl to dzien Saturna a godzina Marsa...Obie planety to malefiki , co z gory raczej przesadza , ze zanim zanalizujesz horoskop trzeba podchodzic do niego z duza doza nieufnosci , a dlaczego to chyba sie domyslasz...

Dzien Saturna, to dzien ktoremu on patronuje , wiec pytanie o sprzedaz nieruchomosci w dniu Saturna ma sens (a wiec i potwierdza "radykalnosc" pytania wraz z terma Merkurego w znaku Panny dla ASC ), ale Mars panujacy w godzinie pytania juz od razu wskazuje na porazke raczej niz na sukces przedsiewziecia...Tym bardziej ze Mars jest w VI domu (najslabszym domu horoskopowym i sam w sobie opowiada o koniecznych remontach i dodatkowych inwestycjach - bo jest w recepcji Saturna w tym horoskopie)...

To jeszcze tak dla dodatkowego potwierdzenia odpowiedzi...W ogole zawsze nalezy zaczac od analizy tej tabeli zanim w ogole spojrzysz na horoskop... Oczko

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#28

Ufff musze sobie teraz to wszystko usystematyzowac Uśmiech

jeszcze raz wielkie dzieki, duzo sie dzieki Tobie, Hyacyncie, nauczylam Kwiatek
Odpowiedz
#29

Wkradl sie maly blad , gdy opisywalem dom X, chodzi oczywiscie o znak Byka , a nie Wagi na szczycie d. X, ale chodzilo mi o Wenus , ktora dysponuje tymi znakami...W czasie opisu nie mialem horoskopu przed soba... Nerwus

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#30

Ciekawie sie ten Byk pokazal na MC, nie sadzisz? W koncu naszym "celem" sa korzysci materialne Uśmiech

Skorpion na IC odpowiada domowi 8memu, ktory, rowniez, mowi o spadkach.
Odpowiedz
#31

Os znakow Skorpion - Byk na IC-MC to jest kolejne potwierdzenie ze chodzi o sprawy materialne...Horoskopy horarne sa szalenie dokladne..to tylko kolejne potwierdzenie ich jakosci...Wazne , aby wlasciwie okreslic czas i domy horoskopu, a reszta to sprawa logiki...

Ciekawe , nieprawda ? Myśli

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#32

TakUśmiech Szalenie Uśmiech

Za to kocham astrologie - jako osoba z przewaga powietrza w horoskopie uwielbiam logike oraz takie zagadki i ich rozpracowywanie Uśmiech

No i pewnie Uran w Skorpionie na MC robie swoje Oczko
Odpowiedz
#33

Ale się ciekawie zrobiło w dziale Astrologii Uśmiech Naprawdę jest co czytać, nigdy nie sądziłam, że tak wiele wniosków można wyprowadzić w oparciu o kilka planet ...i masę zmiennych Oczko Chyba mój sceptycyzm (połączony z nieznajomością możliwości, jakie daje analiza jak powyższa) związany z tą metodą pozyskiwania odpowiedzi coraz bardziej zanika... Ukłony dla Waszej wiedzy!
Odpowiedz
#34

Skoro temat odgrzebany, to moge napisac ze narazie prognoza sie sprawdza bo ciezko mi jakiekolwiek wsparcie ze strony brata znalezc... mimo ze chce sprzedac to jakby chyba mysli ze to "samo sie zrobi"... a mi zalezy na tym aby sprawa sie zamknela do jesieni tego roku...
Odpowiedz
#35

OK wiec pisze jak to bylo. Dopiero pod koniec okres objetego wrozba udalo sie podpisac umowe z agentem. Przyczyna tego bylo jak sie okazalo okropna niesprawiedliwosc i ukrywanie faktow przez mojego brata.

1) pomimo iz sad przyznal prawa mnie i moim braciom do tego mieszkania w rownym stopniu, tylko jego nazwisko widnieje w ksiedze wieczystej, a wiec tylko on ma prawa do mieszkania.
2) O powyzszym fakcie sie dowiedzialam w momencie pisania upowaznienia dla ojca, brat mi o tym nie powiedzial, dodatkowo dowiedzzialam sie ze na mieszkanie jest polozona egzekucja (nie placil alimentow).
3) Musialam zaplacic alimenty,obecnie nadal sa toczone rozmowy z jego byla, aby zdjac ta egzekusje. Wydaje mi sie ze jest to koniecznoscia przed splata mieszkania.
4) Cena zdecydowanie bedzie zaanizona,nierealnym jest sprzedanie tego mieszkania po tej kwocie ktora mielismy zalozone.
5) Pani Agentka powiedziala ze po zanizonej kwocie, powinno mieszkanie zejsc w przeciagu 3-6 miesiecy.

Nie wiem czy te srodkowe fakty mozna gdzies dopatrzec w oryginalnym horoskopie, bo w zasadzie nie o brata czy jego podejscie do sprawy lub tez szczerosc wobec nas bylo zakladane pytanie, ale czasami takie smaczki wychodza Uśmiech
Odpowiedz
#36

Odpowiedz na Twoje pytania mozna znalezc tez na tym horoskopie uzywajac domow derywatywnych:

1/ Stan prawny mieszkania (hipoteki) opisuje dom 7 od 4-tego , czyli dom 10 tego horoskopu. Rzadzi nim Wenus , ale znak wlaczony to Bliznieta (ktorymi wlada Merkury , czyli Ty). Znak wlaczony Blizniat w d. 10 swiadczy o tym ze masz do mieszkania prawa , ale sa one "nieuprawomocnione" poniewaz znak wlaczony ma ograniczone wyjscie poza dom , w ktorym sie znajduje , tylko poprzez wladce domu (tu Wenus) czyli wladce d. 3 , a to oznacza Twojego brata.

2/ O tym ze ciazy hipoteka na mieszkaniu swiadczy Ksiezyc w domu 4 , tutaj uzywajac derywatywnych domow , Ksiezyc wlada d. 8 od 4 czyli 11 tego horoskopu. Tzn. Ksiezyc wlada domem pozyczek I obciazen finansowych mieszkania (naturalnym domem 8 od domu 4).

3/ Dom 5 od 4 to dom 2 tego mieszkania , czyli "aktywow" tego mieszkania. Poniewaz Wenus jest w d. 5 tego horoskopu (albo 2-gim od 4) i wlada domem 7 od 4-tego tzn reprezentuje stan finansowy na hipotece (akt notarialny wpisow w hipoteke) obciazona finansowo. Poniewaz dom 10 jest domem 8-mym od 3-ciego reprezentuje on dlugi brata - tu jest Wenus w d. 2-gim od 4 tego.

4/ Niska cena jest kwestia , ktora opisywalem tu wczesniej , czyli godnoscia akcydentalna wladcy d.10 czyli Wenus , ktora jest peregrynowana.

5/ Tu kwestie ewentualnej dalszej sprzedazy aby , ja opisac nalezaloby sporzadzic nowy horoskop horarny I na nowo go zanalizowac.


Pozdrawiam i zycze powodzenia. Kwiatek

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#37

Cudnie!! Uśmiech

Niesamowite jak wszystko sie pokazalo.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości