Ankieta astrologiczna nr. 1 - Wasze ukochane zwierzeta
#45

Beata napisał(a):
Hyacynt napisał(a):
divinetarot napisał(a):JA OD ZAWSZE KOCHAM KOTY I DUZE PSY. A szczegolnie dzikie koty jak tygrys, czarna pantera, jaguar. Pluton w XII DOMU W KONIUNKCJI Z ASC Uśmiech) Uwielbiam kocia nature i mysle ze sama mam taka, zawsze chodze wlasnymi drogmi Oczko


Ale jakie znaki sa w tych domach ???

Dom VI - BARAN (PUSTY)
Dom XII - WAGA (PLUTON NA ASC)

Os domow w znakach kardynalnych Barana i Wagi. Szczegolnie pokreslony d.XII przez Plutona na ASC. Preferencje duzych , drapieznych kotow daje dom XII (Pluton to wyraz tej cichej I postepnej , skradajacej sie smierci, bardzo cierpliwy drapiezca) . Wystarczy przyjrzec sie jak kot skrada sie do ofiary wpatrzony hipnotycznie w 1-den punkt - pelna koncentracja tuz przed smiertelnym skokiem. (to wlasnie daje Pluton - szczegolna, skupiona uwage na przedmiocie pozadania). Waga to idealny stan balansu i wywazenia - koty niezaleznie od wielkosci sa zywym przykladem idealu rownowagi balansu ciala- zawsze spadna na 4 nogi i przejda bez problemu po kazdej , nawet bardzo waskiej kladce , bez strachu ze spadna.

Natomiast d. VI w Baranie, to typowy dom "psi" bo pies uwielbia ruch I zabawe ze swoim Panem. Szczegolna relacja stadna Pan - Pies polega na absolutnym podporzadkowaniu sie woli Pana - Cesarz w Tarocie. To znak ognia i ruchu, biegania bez wytchnienia i zazartych walk z konkurentami. Psy maja wrodzona naturalna agresje poniewaz sa zwierzetami stadnymi , ktore nie toleruja "innych" spoza stada, ktorego sa czlonkiem. Dlatego ten dom ma taki "marsowy" character.

Zatem os domow VI - XII to troche jakby porownac tu psa z kotem - Kotek

Bardzo dziekuje za wypelnienie ankiety... Kwiatek Kwiatek Kwiatek

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#46

Apropo psów to ja lubię lagodne ale duże rasy - moja ulubiona jest golden retriver, baaardzo ruchliwy pies, przyjacielski i kompletnie oddany swojemu Panu, ale nie jest to pies z natury agresywny.
A co do kotów to posiadam wiele ich cech jak np. skupianie szczegolnej uwagi na przedmiocie pozadania hhahah

Pozdrawiam


Odpowiedz
#47

Beata napisał(a):Apropo psów to ja lubię lagodne ale duże rasy - moja ulubiona jest golden retriver, baaardzo ruchliwy pies, przyjacielski i kompletnie oddany swojemu Panu, ale nie jest to pies z natury agresywny.
A co do kotów to posiadam wiele ich cech jak np. skupianie szczegolnej uwagi na przedmiocie pozadania hhahah

Pozdrawiam

Opis d. VI jest niepelny jesli brak informacji gdzie jest polozony Mars w Twoim horoskopie...To wlasnie jego pozycja i sila zodiakalno - horoskopowa decyduje jakie rasy sa przez Ciebie preferowane...

Mars jest odpowiedzialny za to jak ta naturalna zywiolowosc Barana sie przejawi u psa : albo poprzez ruch , albo poprzez agresje , albo w jeszcze inny , posredni sposob...To wlasnie dlatego lubimy rozne rasy i wielkosci psow lub innych gatunkow zwierzat...

Kotek

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#48

No dobra to sam sobie spojrz na moj horoskop - Mars jest dominującą w nim planetą. Jest polozony w X DOMU w znaku Lwa i ma ścisłą koniunkcje z Ksiezycem Rotfl
12.11.1979 godz 4:50 W-wa


Odpowiedz
#49

Beata napisał(a):No dobra to sam sobie spojrz na moj horoskop - Mars jest dominującą w nim planetą. Jest polozony w X DOMU w znaku Lwa i ma ścisłą koniunkcje z Ksiezycem Rotfl

Teraz juz wiem o co chodzi...Wiec tak:

Rase Golden Retriever mozna mniej wiecej tak opisac poprzez horoskop:

Sila (Mars) emocjonalnej (Ksiezyc), radosnej i kreatywnej ekspresji (Slonce) w celu skupienia na sobie uwagi i podziwiania przez swojego Pana (Lew w d. X)....

Lew jest w naturalnym trygonie do znaku Barana (czyli znaku rzadzacego domem psa) wiec energia Marsa jest rozladowywana harmonijnie i w sposob opisany powyzej....agresji absolutnie zadnej tu nie widac...
Poniewaz Ty masz naturalna zdolnosc silnego skupiania uwagi (Pluton na ASC) , a ta rasa uwielbia byc w centrum uwagi , Twoje skupienie idealnie harmonizuje z potrzebami emocjonalnymi psa, ktore mu dostarczasz.... Uśmiech

Poza tym sama nazwa Golden Retriever wskazuje na to ze te psy uwielbiaja byc tak jak Slonce (Golden) i odwzajemniaja ekspresja zachowania Twoja skupiona uwage...(Retriever) oraz przynosza Panu w nagrode upolowana zwierzyne (to rasa mysliwska)...

Zamieszczam zdjecie psa , ktore najbardziej pasuje do charakterystyki opisu Twojego "idealu" ... Myśli

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#50

haha No wiesz co? Golden w tygrysiej skórze? hahhah no nie wiem czy bym takiego chciala RotflDDD ach i puchate i długowłose zwierzeta mi sie podobaja, takie kulki pluszowe do przytulania, ale musi to byc duze zwierze a nie taki dziamgotek maly Rotfl już to pisalam w poscie o zwierzetach - moj pies byl szalonym szczeniakiem bo tak go rozpiescilam i rozpuscilam Rotfl

Dzieki Hyacyncie za wnikliwa analize Rotfl


Odpowiedz
#51

witam Uśmiech
kocham wszystkie zwierzaczki ( z wyjatkiem much ze wzgledu na ich natrectwo i sposob jedzenia Język ), z malych przede wszystkim futrzaki, od dziecka bylam nazywana "psia mama", ale mialam tez sporo kotow. z duzych bardzo lubie konie i slonie. ptaki wole miec za oknem, nie chcialabym trzymac zadnego w klatce... rybki w akwarium tez raczej nie dla mnie...
domy 6 i 12 mam bardzo duze. 6 zaczyna sie w wadze, konczy w strzelcu i zawiera slonce, urana, merkurego i plutona. szczyt domu 12 jest w baranie i zawiera jowisza i chirona.
pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#52

witam Uśmiech
kocham wszystkie zwierzaczki ( z wyjatkiem much ze wzgledu na ich natrectwo i sposob jedzenia Język ), z malych przede wszystkim futrzaki, od dziecka bylam nazywana "psia mama", ale mialam tez sporo kotow. z duzych bardzo lubie konie i slonie. ptaki wole miec za oknem, nie chcialabym trzymac zadnego w klatce... rybki w akwarium tez raczej nie dla mnie...
domy 6 i 12 mam bardzo duze. 6 zaczyna sie w wadze, konczy w strzelcu i zawiera slonce, urana, merkurego i plutona. szczyt domu 12 jest w baranie i zawiera jowisza i chirona.
pozdrawiam Uśmiech
Odpowiedz
#53

amarylis napisał(a):witam Uśmiech
....
domy 6 i 12 mam bardzo duze. 6 zaczyna sie w wadze, konczy w strzelcu i zawiera slonce, urana, merkurego i plutona. szczyt domu 12 jest w baranie i zawiera jowisza i chirona.
pozdrawiam Uśmiech

Ze wzgledu na wielkosc domow poprosze o dokladniejsze dane:

1. W jakich znakach dokladnie znajduje sie: Slonce, Uran, Merkury i Pluton w domu VI (w jakim znaku i domu jest Wenus?)
2. W jakim znaku jest ten Jowisz i Chiron ? (oraz znak i dom Marsa ?)
3. Czy jest jakis aspekt lub scisla relacja pomiedzy Marsem i Wenus ?

Kotek

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#54

amarylis napisał(a):witam Uśmiech
....
domy 6 i 12 mam bardzo duze. 6 zaczyna sie w wadze, konczy w strzelcu i zawiera slonce, urana, merkurego i plutona. szczyt domu 12 jest w baranie i zawiera jowisza i chirona.
pozdrawiam Uśmiech

Ze wzgledu na wielkosc domow poprosze o dokladniejsze dane:

1. W jakich znakach dokladnie znajduje sie: Slonce, Uran, Merkury i Pluton w domu VI (w jakim znaku i domu jest Wenus?)
2. W jakim znaku jest ten Jowisz i Chiron ? (oraz znak i dom Marsa ?)
3. Czy jest jakis aspekt lub scisla relacja pomiedzy Marsem i Wenus ?

Kotek

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#55

merkury (wl asc) i pluton sa w wadze, slonce kon uran w skorp. jowisz i chiron sa w baranie, mars w raku d 2, wenus kon ksiezyc w pannie dom 5. scislego asp pomiedzy marsem a wenus nie ma, ale jak sie uprzec to sie znajdzie Uśmiech mars jest w dekanacie wenus, w d 2 ktorym rzadzi ksiezyc, mars tworzy kwadrat z ksiezycem (no i niejako z wenus , bo sa w kon ), taka siec zaleznosci Uśmiech po relokacji wenus jest wladca asc, dom 6 konczy sie w skorp, dom 12 w byku, ale cala reszta taka sama
Odpowiedz
#56

merkury (wl asc) i pluton sa w wadze, slonce kon uran w skorp. jowisz i chiron sa w baranie, mars w raku d 2, wenus kon ksiezyc w pannie dom 5. scislego asp pomiedzy marsem a wenus nie ma, ale jak sie uprzec to sie znajdzie Uśmiech mars jest w dekanacie wenus, w d 2 ktorym rzadzi ksiezyc, mars tworzy kwadrat z ksiezycem (no i niejako z wenus , bo sa w kon ), taka siec zaleznosci Uśmiech po relokacji wenus jest wladca asc, dom 6 konczy sie w skorp, dom 12 w byku, ale cala reszta taka sama
Odpowiedz
#57

amarylis napisał(a):merkury (wl asc) i pluton sa w wadze, slonce kon uran w skorp. jowisz i chiron sa w baranie, mars w raku d 2, wenus kon ksiezyc w pannie dom 5. scislego asp pomiedzy marsem a wenus nie ma, ale jak sie uprzec to sie znajdzie Uśmiech mars jest w dekanacie wenus, w d 2 ktorym rzadzi ksiezyc, mars tworzy kwadrat z ksiezycem (no i niejako z wenus , bo sa w kon ), taka siec zaleznosci Uśmiech po relokacji wenus jest wladca asc, dom 6 konczy sie w skorp, dom 12 w byku, ale cala reszta taka sama

Z tak dokladnego opisu astrologicznego wynika , ze astrologia interesujesz sie juz pewien czas... Natomiast jesli chodzi o dom 6 to jest on bardzo aktywny , a obecny w nim wladca horoskopu - Merkury jest w swoim naturalnym domu sygnifikujacym rowniez i male zwierzeta. Godnosc akcydentalna Merkurego w polaczeniu z wladztwem ASC w znaku Wagi daje pelne rownouprawnienie wszystkim gatunkom zwierzat.
Ale os Waga - Baran jest charakterystyczna dla gatunkow: psow i kotow. Merkury daje preferencje w kierunku zwierzatek mniejszych.Niedobory zywiolu powietrza w horoskopie powoduja ze ptaki i wszystko co lata jest Ci dalekie, A Jowisz w 12. domu chce poczucia przestrzeni dla zwierzat reprezentowanych przez dom izolacji i odosobnienia. Akwarium i rybki to znak Ryb , ktory u Ciebie jest na MC, a wiec daleko od zainteresowan zwierzatek wodnych. Jowisz w Baranie w 12 domu to sa wlasnie konie , lub inne duze zwierzeta.W ogole Jowisz uwielbia czterokopytne i szybko biegajace zwierzeta (Centaur symbolizujacy gwiazdozbior Strzelca , ktorym wlada Jowisz to pol kon i pol czlowiek).

Relokacja nie miala wplywu na zmiane osi szczytow domow 6 i 12 w znakach, a wiec i zmiane zainteresowan "zoologicznych".

Pozdrawiam i dziekuje za wypelnienie ankiety.. Kotek

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#58

amarylis napisał(a):merkury (wl asc) i pluton sa w wadze, slonce kon uran w skorp. jowisz i chiron sa w baranie, mars w raku d 2, wenus kon ksiezyc w pannie dom 5. scislego asp pomiedzy marsem a wenus nie ma, ale jak sie uprzec to sie znajdzie Uśmiech mars jest w dekanacie wenus, w d 2 ktorym rzadzi ksiezyc, mars tworzy kwadrat z ksiezycem (no i niejako z wenus , bo sa w kon ), taka siec zaleznosci Uśmiech po relokacji wenus jest wladca asc, dom 6 konczy sie w skorp, dom 12 w byku, ale cala reszta taka sama

Z tak dokladnego opisu astrologicznego wynika , ze astrologia interesujesz sie juz pewien czas... Natomiast jesli chodzi o dom 6 to jest on bardzo aktywny , a obecny w nim wladca horoskopu - Merkury jest w swoim naturalnym domu sygnifikujacym rowniez i male zwierzeta. Godnosc akcydentalna Merkurego w polaczeniu z wladztwem ASC w znaku Wagi daje pelne rownouprawnienie wszystkim gatunkom zwierzat.
Ale os Waga - Baran jest charakterystyczna dla gatunkow: psow i kotow. Merkury daje preferencje w kierunku zwierzatek mniejszych.Niedobory zywiolu powietrza w horoskopie powoduja ze ptaki i wszystko co lata jest Ci dalekie, A Jowisz w 12. domu chce poczucia przestrzeni dla zwierzat reprezentowanych przez dom izolacji i odosobnienia. Akwarium i rybki to znak Ryb , ktory u Ciebie jest na MC, a wiec daleko od zainteresowan zwierzatek wodnych. Jowisz w Baranie w 12 domu to sa wlasnie konie , lub inne duze zwierzeta.W ogole Jowisz uwielbia czterokopytne i szybko biegajace zwierzeta (Centaur symbolizujacy gwiazdozbior Strzelca , ktorym wlada Jowisz to pol kon i pol czlowiek).

Relokacja nie miala wplywu na zmiane osi szczytow domow 6 i 12 w znakach, a wiec i zmiane zainteresowan "zoologicznych".

Pozdrawiam i dziekuje za wypelnienie ankiety.. Kotek

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#59

fakt, juz od jakiegos czasu probuje rozlozyc moj horoskop na czynniki pierwsze i poskladac z powrotem w logiczna calosc Uśmiech z tymi szybkobiegajacymi czterokopytnymi to prawda, centaury tez lubie, w koncu chiron tez byl centaurem i przytulil sie do mojego jowisza Uśmiech inne dziwaczne zwierzeta ze swiata fantazji, bajkowe stwory, przyciaga mnie wszystko... ale przede wszystkim psy i koty, ktore u mnie w domu zyly w pelnej harmonii Uśmiech mc mam w wodniku, a asc po relokacji w byku
pozdrawiam cieplutko
Odpowiedz
#60

fakt, juz od jakiegos czasu probuje rozlozyc moj horoskop na czynniki pierwsze i poskladac z powrotem w logiczna calosc Uśmiech z tymi szybkobiegajacymi czterokopytnymi to prawda, centaury tez lubie, w koncu chiron tez byl centaurem i przytulil sie do mojego jowisza Uśmiech inne dziwaczne zwierzeta ze swiata fantazji, bajkowe stwory, przyciaga mnie wszystko... ale przede wszystkim psy i koty, ktore u mnie w domu zyly w pelnej harmonii Uśmiech mc mam w wodniku, a asc po relokacji w byku
pozdrawiam cieplutko
Odpowiedz
#61

fakt, juz od jakiegos czasu probuje rozlozyc moj horoskop na czynniki pierwsze i poskladac z powrotem w logiczna calosc Uśmiech z tymi szybkobiegajacymi czterokopytnymi to prawda, centaury tez lubie, w koncu chiron tez byl centaurem i przytulil sie do mojego jowisza Uśmiech inne dziwaczne zwierzeta ze swiata fantazji, bajkowe stwory, przyciaga mnie wszystko... ale przede wszystkim psy i koty, ktore u mnie w domu zyly w pelnej harmonii Uśmiech mc mam w wodniku, a asc po relokacji w byku
pozdrawiam cieplutko
Odpowiedz
#62

Hyacynt napisał(a):Zwracam sie z prosba do wszystkich chetnych do wziecia udzialu w ANONIMOWEJ ankiecie na ponizszy temat zwiazany z VI I XII domem astrologicznym. Pytanie ankietowe:

Jakie sa Wasze ukochane zwierzeta ?

a/ Male zwierzeta , ktore Was zawsze przyciagaly (odpowiednik VI domu astrologicznego)
królik, sinka morska
b/ Duze zwierzeta , ktore Was zawsze przyciagaly (odpowiednik XII domu astrologicznego)
koinie , duze psy

Do udzielenia odpowiedzi potrzebne jest zrobienie horoskopu urodzeniowego , ktory anonimowo sporzadzicie sobie za friko tutaj:

http://www.astro.com/
13. 10,1878

Nastepnie nalezy zlokalizowac swoj natalny dom 6 i 12 i sprawdzic - w jakim znaku zaczyna sie dom 6 , a potem w jakim znaku zaczyna sie dom 12 horoskopu (jesli jest wiecej znakow w jednym domu to tez mozna to podac).Byloby super gdyby Wam sie chcialo wpisac planete(y) ktore sa w tym domu jesli tez tak jest.'
wenus

Prosze o udzielenie odpowiedzi w nastepujacej kolejnosci:

1/ Dom VI : znak (i) , planeta (y)- male zwierzeta ,ktore kochacie
ryby
2/ Dom XII: znak(i) , planeta (y) - duze zwierzeta ,ktore kochacie
konie/ psy


Z gory serdecznie dziekuje za kazda odpowiedz , sluzy ona poszerzeniu wiedzy o tych domach, mam nadzieje ze nie tylko dla mnie ... Buźki
Mam nadzieje ze , nie jest to zbyt skomplikowane zadanie... Uśmiech

Zobaczycie czy Wasze odpowiedzi sie pokrywaja, jesli chodzi o charakterystyki domow.... Rotfl
Odpowiedz
#63

prpszę uprszejmie
Odpowiedz
#64

Miłam kolege astrologe i jetem 99% /skorion
Odpowiedz
#65

Kompletnie nie wiem o co tu chodzi, ale wydaje mi się ciekawe, więc spróbuję Rotfl Jeśli coś namieszałam Hyacyncie, to mnie upomnij!
Jeśli chodzi o zwierzęta to zawsze bardzo lubiłam koty, wszyscy nazywają mnie "kocia mama", bo gdybym mogła, to miałabym ich o wiele więcej. Wydaje mi się również, że koty to czują i również mnie lubią oraz akceptują. Nie cierpię robactwa, nie przepadam też za małymi zwierzętami typu chomik czy świnka morska, bo jakoś nie widzę w nich duszy... Jeśli chodzi o małe psy to je akceptuję, ale nie szaleję z sympatii za nimi. Dużych zwierząt, a w szczególności koni bardzo się boję. Nie ma chyba jakiegoś szczególnego, które bym lubiła, bo po prostu napawają mnie strachem, ale też szacunkiem dla tej ich majestatyczności i dzikiej natury.
A teraz skopiuję wszystko, co znalazłam o 6 i 12 domu na tamtej stronie Rotfl Może mi wytłumaczysz o co chodzi Oczko
Planetary positions:
Mars Taurus 25°32'22 in house 12 direct
Pluto Scorpio 15°11'21 in house 6 direct
House positions:
6th House Scorpio 4°14'25
12th House Taurus 4°14'25
Odpowiedz
#66

Filifionka napisał(a):....
Planetary positions:
Mars Taurus 25°32'22 in house 12 direct
Pluto Scorpio 15°11'21 in house 6 direct
House positions:
6th House Scorpio 4°14'25
12th House Taurus 4°14'25

Dom XII zaczyna sie w Byku i jest w nim Mars w koniunkcji z gwiazda stala Algol w konstelacji Perseusza...Algol to gwiazda , ktora ma w astrologii bardzo zla slawe i nic dziwnego , ze ten Twoj dom XII straszy (Proponowalbym zapoznac sie blizej z mitiologia grecka , a scislej z Meduza, ktora zabijala wzrokiem - zamieniala ludzi w kamienie i byla najmlodsza z 3 siostr Gorgon. Atena , corka Zeusa zamienila ja w okropna poczware z wezami na glowie zamiast wlosow bo osmielila sie konkurowac z nia uroda...Meduze zabil Perseusz i trzyma jej odcieta glowe w tym gwiazdozbiorze, a Algol symbolizuje oko Meduzy. Podobizna Meduzy jest umieszczona w srodku Egidy - tarczy Zeusa, poniewaz tylko za tarcza mozna sie bylo chronic od jej smiertelnego spojrzenia) ...Dlategotez wszystkie zwierzeta symbolizowane przez ten dom beda dla ciebie zrodlem obaw i lekow...Poza tym Mars jest w upadku w Byku a to oznacza nieprzyjemne i straszne sny , ktore moga przesladowac nocami...

VI-ty dom w Skorpionie to mali drapiezcy, a koty do nich tez naleza. Pluton powoduje ze niecierpisz robali i innych takich paskudztw , ktore sa charakterystyczne dla niego...

Bardzo dziekuje za wypelnienie ankiety... Kwiatek Kwiatek Kwiatek

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości