Rozkład "12 Domów" (astrologicznych) - schemat wróżenia
#1

Wiele osób próbuje rozkład 12 domów, jednak nie wie od czego zacząć, jak to ugryźć. Tłumacząc ten wspaniały rozkład mojej bratanicy postanowiłem podzielić się nim i tu  Rotfl

Jest to dobry układ na sam początek wróżby, gdyż nie wymaga zadawania pytania a porusza zarazem wiele wątków, które potem osoba której wróżymy może pociągnąć dalej zadając już konkretne pytanie  Hura

No to zacznijmy od tego jak rozłożyć karty. Układamy je w sposób przedstawiony na rysunku, od karty 1 w kierunku odwrotnym do ruchów wskazówek zegara. Każdej przypisany jest konkretny astrologiczny dom, który odpowiada za konkretny aspekt naszego życia.

[Obrazek: MpxVAy6.png]
1-Baran, 2-Byk, 3-Bliźnięta, 4-Rak, 5-Lew, 6-Panna, 7-Waga, 8-Skorpion, 9-Strzelec, 10-Koziorożec, 11-Wodnik, 12-Ryby.
Odpowiedz
#2

[Obrazek: aVfJskx.jpg]
Kolejnym krokiem jest już interpretacja. Skrajne karty oznaczają 4 najważniejsze sfery naszego życia:
Baran - osobowość
Rak - dom i rodzinę
Waga - związki
Koziorożec - karierę zawodową
Pozostałe karty są tylko dodatkowymi informacjami i ich znaczenie często w trakcie wróżby może się zmieniać.


[Obrazek: U4HFiSF.jpg]
Najpierw jednak zaczynamy od opisu charakteru danej osoby, jej osobowości. Robimy to badając charakterystykę istniejących w niej żywiołów. Dla porównania dorysowałem układ partnerski w którym też to roztrząsamy

Powietrze - to co dana osoba myśli
Woda - to co dana osoba czuje
Ziemia - jak dana osoba realizuje się w codzienności
Ogień - co wnosi do związku, w jaki sposób działa

I tak łączymy je trójkami by opisać dane cechy różnych aspektów osobowości
Odpowiedz
#3

Kolejnym krokiem jest dogłębna analiza danego aspektu życia. 

Zaczynamy np. od trójkąta kariery.  Najważniejszą kartą będzie tu Koziorożec charakteryzujący nasz rys zawodowy, jego dopełnieniem są oczywiście nasze pieniądze, zarobki czyli Byk oraz nasza praca, codzienna realizacja ukazana w Pannie.
Z czego wychodzimy, z czego wynika nasza kariera taka a nie inna? 
Oczywiście z Wodnika - czyli naszych znajomościach, grupach ludzi w których przyszło nam się obracać, kontaktach zawodowych, itp. - czyli Wodnik (zielona karta)
Co możemy zrobić by coś zmienić w danym aspekcie - Strzelec (karta pomarańczowa) dodatkowe szkolenie, kursy, trochę rozrywki i inne spojrzenie na naszą karierę  - tu szukamy alternatywy.
[Obrazek: 469mpG7.jpg]
No i podobnie idziemy przez kolejne aspekty życia:
Dom rodzinny - Rak, tam widzimy daną sytuację rodzinną osoby której wróżymy,  jej przodków i spadek z jakim przyszło jej żyć dostrzeżemy w Skorpionie, natomiast rodzinne brudy i sekrety w Rybach. Natomiast podstawą samego domu jako takiego są dzieci, to one tworzą dom, rodzinę (karta zielona), stamtąd doszukamy się wzorców z dzieciństwa na jakich sami stworzyliśmy nasz dom. Co jest alternatywą, poznanie innych osób, może romans, spotkanie innych ludzi - Bliźnięta, nasz druga osobowość (karta pomarańczowa)
Związki - dom Wagi, tu zobaczymy czy dana osoba kogoś ma i jakie łączą ją z nią relacje. Znak Wodnika podpowie nam w jakich środowiskach dana osoba szuka ewentualnego partnera, lub gdzie ma szansę go poznać. Bliźnięta podpowiedzą jak ta osoba podchodzi do kontaktów sam na sam z 2 osobą. Wodnik to grupy, Bliźnięta zaś sam na sam. Co jest podstawą budowania związków? Nasza intymna natura, sex itp. czyli Skorpion. Jak można się od nich oderwać, jak coś zmienić - Panna, szukać ucieczki w pracy, codzienności.
No i osobowość - Baran, tak szukamy jaką maskę dana osoba sobie zakłada jaki image sobie buduje. Co się na to składa? Lew, nasze wewnętrzne dziecko, nasze potrzeby, beztroska... oraz Strzelec, to jaką szkołę przyjmujemy, jaki światopogląd jest nam najbliższy. Kiedy możemy realizować się w pełni spokojnie, wtedy kiedy zaspokojone są potrzeby niższego rzędu - Byk, mamy pieniądze na realizację planów. jak potrzeby niższego rzędu takie jak ciepło, jedzenie i dom nie są zaspokojone, nie zawracamy sobie głowy naszym image, czy kulturą... Co jest alternatywą dla naszej osobowości? Nasza podświadomość, nasze wnętrze - Ryby.
Odpowiedz
#4

No i podobnie przejrzeć możemy nasze ciało pod kątem zdrowotnym:

1. Baran - głowa
2. Byk - szyja, zęby
3. Bliźnięta - płuca, ukł. oddechowy, ręce
4. Rak - Narządy wewnętrzne takie jak wątroba i trzustka
5. Lew - serce, układ krwionośny
6. Panna - układ pokarmowy
7. Waga - nerki
8. Skorpion - układ rozrodczy
9. Strzelec - żyły i nogi
10. Koziorożec - układ kostny, stawy
11. Wodnik - żyły, łydki
12. Ryby - stopy, hormony

No i w ten sposób wyrzucając jedynie 12 kart możemy zobaczyć wiele aspektów zycia.

pozdr

s
Odpowiedz
#5

Sławku, świetna robota! Oklaski Bardzo inspirująco opisałeś ten rozkład, aż się chce złapać za karty... Oczko Powiem Ci, że otworzyłeś mi oczy na możliwe odniesienie kolejnych żywiołów do rozkładu partnerskiego.
Odpowiedz
#6

Ciesze się że ci się spodobało Oczko Kiedyś jak kładłem ten układ to nie mogłem go za chiny ogarnąć, więc sam sobie musiałem go wczytując się w astrologiczne wątki usystematyzować sobie w głowie... to wynik XD
Odpowiedz
#7

Sławku, aż mi się weselej zrobiło. Nie wiem, ile czasu ostatnio siedziałam nad tym rozkładem, a tu wszystko jak na tacy podane Kotek Piękne dzięki!
Odpowiedz
#8

Super, że zechciałeś się tym podzielić! Też się poczułam zainspirowana! Uśmiech
Odpowiedz
#9

No i super Oczko teraz tylko karty w dłoń i wróżymy Oczko

pozdro

s
Odpowiedz
#10

Wyszło mi, że stawy w kiepskim stanie, ale za to główka pracuje jak złoto! Oczko
Odpowiedz
#11

Czarodziejka napisał(a):Wyszło mi, że stawy w kiepskim stanie, ale za to główka pracuje jak złoto! Oczko

Główka najważniejsza Rotfl I jak ci się stawiało karty? Jestem ciekaw czy układały się moje sugestie co do odczytu u Ciebie w rozkładzie w całość? Myśli
Odpowiedz
#12

slawek_88 napisał(a):Główka najważniejsza Rotfl I jak ci się stawiało karty? Jestem ciekaw czy układały się moje sugestie co do odczytu u Ciebie w rozkładzie w całość? Myśli

Szczerze mówiąc położyłam rozkład tylko na zdrowie, z ciekawości. Ale robiłam wcześniej dwa razy 12 domów, z analizą każdej karty w kontekście kart sąsiadujących i karty naprzeciwko i bardzo pięknie się to składało w całość, aż się zdziwiłam.
Odpowiedz
#13

Rozkład na 12 domów horoskopowych :

[Obrazek: f3.jpg]

1 – osobowość
2 – pieniądze
3 – przyjaciele, sąsiedzi
4 - rodzina
5 – dzieci, rozrywki
6 – praca
7 – relacje partnerskie
8 – dziedziczenie, sprawy ukryte
9 - podróże, nauka
10 – kariera
11 – marzenia, przyjaciele
12 – co będzie dalej
13 – karta rada

Nie widzę opcji edytowania posta, więc źródło wstawiam tutaj : http://grazynakrygier.com.pl/rozklady.html
Odpowiedz
#14

Ten rozkład w zasadzie także już jest na forum 
Jedyną różnicą jest obecność dodatkowej 13-ej karty - czasami ta karta czytana jest także jako podsumowanie całości rozkładu.
Odpowiedz
#15

lalalalala napisał(a):Nie widzę opcji edytowania posta, więc źródło wstawiam tutaj : http://grazynakrygier.com.pl/rozklady.html

Pani Grażyna Krygier opisała pozycje kart, pominęłaś to...
Karta nr 1 w rozkładzie pokazanym na zdjęciu to Cesarzowa (pierwsza od lewej) - i następne karty idą odwrotnie do wskazówek zegara... 13 karta leży pośrodku.

Środkowa (13) karta bywa też czasami opisywana jako Sygnifikator.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#16

bardzo dobry opis domów!
dzieki niemu naprawde widze wiecej
ale pytanie moje jest czy tu nie ma pomylki odnosnie trojkotow zywiolow
czy nie nastapiło przesuniecie o jedna pozycje?
Odpowiedz
#17

Nie, nie widze pomylki Uśmiech

Polecam zapoznanie sie z tym rozkladem, co prawda wymaga praktyki, ale po jej nabyciu, naprawde widac wszystko jak na dloni Uśmiech
Odpowiedz
#18

moze nie powiedzialam dokaldnie
chodzi mi o to ze tu wychodzi mi ze np
trojka ognia to powinno byc 1 - 5- 9 a mi tu wychodzi 4-8-12 ..chyba ze to ja cos zle licze
mozecie mi pomoc to ogarnac?szkoda ze na tych kartach cyferek nie ma
Odpowiedz
#19

Dom I to godzina 9 na zegarze, moze dlatego? idziemy w odwrotna strone?
Odpowiedz
#20

no i szach mat! hahahha
i wszystko jasne ! dzieki
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości