Znajdź wspólny mianownik ;)
#45

Brak jakichkolwiek emocji o którym piszesz obecny jest również w królu mieczy. Jest to powietrze (król) żywiołu powietrza (miecze). Czysty intelekt którym się kieruje wydaje się, jest, i w założeniu być musi bezuczuciowy - dlatego często wskazuje na urzędy które kierować się muszą często bezlitosnym z punktu widzenia zwykłego śmiertelnika prawem.[ATTACHMENT NOT FOUND]
Odpowiedz
#46

Król mieczy chłodny, powściągliwy i opanowany, bez uśmiechu, jak się odzywa to konkretnie i stanowczo. Pokazał mi kiedyś mojego chirurga.
To też kartą kojarzącą mi się z tym wydarzeniem będzie stan pooperacyjny: przymusowy odpoczynek, regenaracja, nabieranie sił pod dyscypliną szpitalną: dieta, człowiek zdany na pomoc innych w 4 mieczach.
Odpowiedz
#47

4 miecze to karta, która kojarzy mi się z takim stanem: wkładam stopery do uszu, nakrywam się kołdrą na głowę i dajcie wy mi święty spokój! Odpoczynek w formie odcięcia się od wszystkich i wszystkiego.
Natomiast jest inna karta, która zawsze mi się kojarzy z odpoczynkiem, ale takim odpoczynkiem pod tytułem "wreszcie mogę odetchnąć pełną piersią, uffffff!"..... taką kartą jest dla mnie Gwiazda. Po wszelkich tarotowych zawirowaniach - gdy widzę ją w rozkładzie to wiem, że mogę powiedzieć "będzie lepiej, nie ma się co martwić" i odetchnąć po tych wszystkich buławach, rycerzach, Magach i wszelkich mieczach.... ufffff.... wreszcie trochę spokoju. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#48

Jednorożcu LeCaro, pięknie to ujęłaś.
Gwiazda często mi pokazuje nadzieje, na której się tylko czasem kończy. Natomiast karta XIX Słońca zawsze pokazała mi wynik pełny i pozytywny :--)
Odpowiedz
#49

Wspólny mianownik z kartą Słońce widzę w Księżycu ... dzień - noc, dobro - zło, radość - smutek, początek - koniec itd ...
Odpowiedz
#50

Dostrzegam pewne podobieństwa pomiędzy Księżycem a Diabłem. Dlaczego? Wydaje mi się, że w obydwu przypadkach mamy do czynienia z manipulacją w naszej świadomości, w sposobie postrzegania świata, wprowadzania do świata iluzji, ciemności, kłamstwa...
Odpowiedz
#51

I jeszcze pociągnę wątek dalej. Karta Diabła moim zdaniem w zakresie manipulacji, fałszu i obłudy, ma również punkt styczny z Kartą Arcykapłana w pozycji odwróconej.
Odpowiedz
#52

Manipulowanie prawdą, zafałszowaną rzeczywistość, iluzję, brak szczerości, a nawet oszustwo prezentuje również 7 mieczy - co znakomicie ilustruje ta karta którą zamieszczam poniżej...

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#53

7 pucharów - to też iluzja, odmienne stany świadomości, tajemnice...
Odpowiedz
#54

7 Kielichów to dla mnie też karta wyboru i ma wspólny mianownik z kartą Kochankowie. Przy pierwszej karcie masz wiele możliwości do podjęcia decyzji, a przy karcie Kochankowie jest jeden decydujący, bardzo ważny wybór, który może zaważyć na naszym dalszym życiu. Albo to, albo to ... nie ma trzeciej możliwości
Odpowiedz
#55

Kochankowie to taka miłość we dwoje nie przed ludźmi, podobnie 2 kielichy, połączenie dusz, symbioza odczuwana przez parę...
Odpowiedz
#56

2 puchary to dwie energie osób, które mają się ku sobie. Następuje wzajemne przyciąganie, fascynacja i duże pożądanie seksualne. Pokazuje mi zawsze spotkanie z moim ukochanym, a co za tym idzie wzrok, uśmiechy, uściski i pocałunki na powitanie :--) pokazane w XIV Umiarowaniu - Greenwood Tarot
Odpowiedz
#57

Dwa puchary to pojednanie, zgoda dla mnie o tym mówi również karta Słońce Kotek
Odpowiedz
#58

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Słońce to uczucie wyrażane w słowach "jesteś moim słoneczkiem" a Świat "jesteś dla mnie całym światem"...
Odpowiedz
#59

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Aby dopiąć celu i spełnić się w karcie Świat, należy mieć wszystki ku temu narzędzia. Osobą, która jest gotowa na nowe przedsięwziecia to I MAG
Odpowiedz
#60

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Paź Mieczy - chłopak przygotowany na nowe wyzwania! Na pewno sobie poradzi. Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#61

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Odwaga to VII Rydwan. Lubi zmiany, ruch i gotowy jest wiele poświęcić, aby pokonać przeszkody, dzielące go od celu. Potrafi polegać na samym sobie, a w kontaktach z ludźmi czuje się pozytywnie zmotywowany. Dynamiczny z błyskotliwymi ripostami, lubi ekserymenty. Daleki od codziennej rutyny.
Odpowiedz
#62

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Zarówno Rydwan jak i Wieża to wezwanie do przełamania schematów, wezwanie do zmian...
Odpowiedz
#63

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Wieża to dom, własne cztery kąty pokazuje też karta 4 monet.
Odpowiedz
#64

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Osoba w karcie 4 denarów jest uczuciowa, lecz skąpa w okazywaniu emocji na zewnątrz podobnie jak Cesarz...
Odpowiedz
#65

[ATTACHMENT NOT FOUND]
„Twardy” charakter ma też XI Sprawiedlliwość. Ma swoje pozytywne strony, ale często jawi się się gdy mamy problemy. Wszędzie tam, gdzie spotykamy się z władzą. I ta władza nas ogranicza, bo osoby, które nią emanują są zaślepione w swoim uporze, schematach i działaniu według określonych zasad.
Człowiek symbolizowany przez tę kartę ma o sobie wysokie mniemanie, lecz mimo to czasem czuje się niedoceniony. Natomiast sam nie zawsze chce zrozumieć swego bliźniego, a zwłaszcza jego wady.
Odpowiedz
#66

[attachment=0]360_-_Waite_-_Scheiben_08.jpg[/attachment
Karta Właśnie 8 Monet kojarzy mi sie ze Kartą Sprawiedliwośći,ktora jest kartą karmy i mowi ,ze coś sie rozstrzygnie i będzie to rozstrzygnięcie wynikające z poprzednich czynow....coś następstwem czegoś ,coś dlugofalowego....karta 8 Monet tez jest kartą czegoś długofalowego...

Pasja jest przewodnikiem do największych tajemnic...
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości