Karty kontaktu
#23

Dla mnie miecze obniżają wartość karty w rozkładzie na pozycji wyniku...
Odpowiedz
#24

Dziekuje Luks ! A co powiecie jesli tarot pokazuje mi caly czas jedna sytuacje ( ktora dopiero ma sie stac) na kazde pytanie ktore zadam nawet jesli moje pytanie nie ma zwiazku z sytuacja ?? czy to ostrzezenie ? czy jak Język?

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#25

Może za często rozkładasz karty szukając odpowiedzi na to samo pytanie...karty się zbuntowały...
Odpowiedz
#26

Moze czesto uzywam kart to fakt Rotfl ale wlasnie szukam odpowiedzi na inne pytania a pokazuja mi jedna sytuacje Uśmiech , jesli sie zbuntowaly to co moge zrobic ? przestac uzywac kart przez jakis czasUśmiech? A czy jesli jakies wydarzenie sie zbliza to tez moga pokazywac jedno i to samo ?

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#27

Zdecydowanie przewróżenie. Oczyścić talię i dać spokój wróżbom na jakiś czas.
Odpowiedz
#28

Podobnie jak Luks też myślę, że warto odpuścić...
Odpowiedz
#29

Oprócz wymienionych kart u mnie jeszcze widać kontakt w kartach Rydwan i Świat.
Odpowiedz
#30

Dziekuje wszystkim Uśmiech

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#31

kasia12 napisał(a):O kurcze super interpretacja dziekuje ! Strzelilas w 10 ! Jesli moge zapytac Jak sie uczylas tarota z ksiazek czy po prostu intuicja Uśmiech? Jesli moge zapytac czemu tarot czasami pokazuje mi jedna sytuacje ktora jeszcze nie miala miejsca a nie wazne jakie pytanie zapytam zawsze wychodzi ta jedna sytuacja chodz pytanie tego nie dotyczlo ? Czy tarot chce mnie ostrzec ?
Sama Uśmiech zajęło to pewnie wiecej czasu, ale wole sie uczyc na swoim doswiadczeniu niz na czym co przeczytam, taka moja natura Uśmiech

Jak za często pytasz to karty mogą pokazywac sprawy poboczne, jak wspomniała perelka, niemniej pamietam z mojego poczatku pracy z kartami, ze właśnie w ten sposob robilam ucząc sie na własnych błędach Uśmiech
Ale to byly czasy ze nie bylo forów, wiec korzystaj z naszego doświadczenia jak.masz ochotę Uśmiech
Odpowiedz
#32

Sprawy poboczne ? co to znaczy?Napewno zaprzestane kart na jakis czas Uśmiech .
kurcze to jesli moge zapytac masz jakies tricki jak stawiasz karty? ja ostatnio znalazlam sumowanie kart.

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#33

Tricki? Tarot to nie kuglarskie sztuczki...karty buntują się również z powodu braku pokory wobec nich i instrumentalnego traktowania...
Odpowiedz
#34

Nie tricki w sensie zlego znaczenia ale podpowiedzi np sumowanie kart?
Wybacz ale nie mam 20 lat doswiadczenia w kartach, ucze sie potrzebuje czasami pomocy podopowiedzi.
Absolutnie nie traktuje tarota instrumentalnie wiec zrozumialas mnie zle?
Karty traktuje z szacunkiem regularnie je oczyszczam.

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#35

Z Wielkich Arkan kontakt na bank pokazuje mi Mag, który jest kartą mowy, komunikacji - czasami wyjaśniania spraw, a czasami gmatwania, czasami mówienia kłamstw czasami prawdy - ale jednak kontaktu. Poza Magiem, mogą to być jeszcze Głupiec, Koło Fortuny, Sąd, czasami Rydwan... Oczywiście wymowa wszystkich tych kart zależy też od kart sąsiadujących w rozkładzie.Uśmiech
Arkana Małe - to przede wszystkim pazie, oczywiście najbardziej skory do kontaktu jest buławowy, a kontakt pokazany przez pazia buław jest zazwyczaj miły, oczekiwany z przyjemnością.Uśmiech Ogólnie rzecz biorąc karty z dworu buław są najszybsze w działaniu (a już szczególnie ósemka), niemniej jednak jeśli chodzi o króla i królową buław, to są to jednak karty "siedzące", monarsze... Królowie i królowe jako karty - tak jak to jest u prawdziwych monarchów - raczej mówią tylko o samym ich nastroju, charakterze, nastawieniu, o tym czy są przychylni czy nie, do czego są skłonni, jaki jest ich stosunek do nas. Tak więc np. po królu buław mogę się spodziewać kontaktu, wiem że on jest do tego kontaktu chętny - jednak to jeszcze nie znaczy że z całą pewnością się skontaktuje.Oczko
No i poza tym wszystkim to jednak miecze zawsze mają działanie odcinające, przekreślające. Jeżeli więc przy kartach kontaktu mam miecze - to tego kontaktu nie będzie... a już na 100% brak kontaktu pokazują mi dwa miecze, król i królowa mieczy. Wyjątkiem z dworu mieczowego mogą być paź i rycerz. Kontakt pokazany w paziu mieczy dotyczy jednak zazwyczaj spraw urzędowych, związanych np. ze szkołą, egzaminami, pracą. Natomiast kontakt pokazany przez rycerza mieczy jest najbardziej niepożądany - wiąże się bowiem często ze stresem, nerwowością, może być to tzw. niemiła niespodzianka...
Oczywiście wszystko o czym piszę to moje własne obserwacje, inni mogą to widzieć inaczej.Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#36

Jednorożec LeCaro dziekuje naprawde mi pomoglas , super spostrzezenia i interpretacje .
Jeszcze raz bardzo dziekuje !

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#37

Myślę, że wiele cennych wiadomości, w tym odpowiedzi na zadawane przez Ciebie pytania znalazłabyś, gdybyś chciała zagłębić się w tematykę forum zawartą w poszczególnych działach...Założyłaś temat dotyczący pewniaków kontaktowych, a pytasz o zupełnie inne zagadnienia...zebrany od początku istnienia forum "materiał szkoleniowy" masz przed sobą, trzeba tylko poszperać...sądzę, że nic w tym złego, że pytasz - to zrozumiałe, warto jednak moim zdaniem wcześniej się podszkolić...
Odpowiedz
#38

Pytam tu dlatego ze nie chcialam zasmiecac zadajac 20 watkow.
szperam ale czasami po prostu nie da sie wszystkiego znalesc.
szkole sie caly czas , ale potrzebuje tez osob doswiadczonych dlatego chyba powstalo to forum.
Jesli ktos jest w stanie mi odpowiedziec to jestem tej osobie bardzo wdzieczna za poswiecony czas i uwage.
Czasami osoby bardziej doswiadczone sa wstanie cos podpowiedziec bo maja doswiadczenie , mysle jednak ze wiedza z ksiazek to nie wszystko a lata doswiadczenia daja 100% odpowiedzi.

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#39

No i fajnie, że szukasz odpowiedzi od praktyków. Ale Perełka zwróciła uwagę, że zaczynacie się tu rozpisywać na temat niezwiązany z tytułem wątku, a mianowicie nauki czytania kart. Jest gdzieś wątek odnośnie tej tematyki Uśmiech trzeba znaleźć, jak coś możemy tam popisać o tym jak się uczyliśmy i spostrzeżenia w tej sprawie.

Wracając do wypowiedzi Jednorożca, faktycznie paź mieczy zazwyczaj przynosi informacje w sprawach formalnych i slużbowych, paź buław to po prostu kontakt, paź pucharów czasem pokazuje zaproszenie na randkę, ale buławowy też może; paź denarów zwykle dotyczy pracy (jak paź mieczy) oraz finansów.

Jak widzisz różnym ludziom różne karty pokazują kontakt, choć duża część z nich się powtarza. Niemniej raczej trudno jest okreslić ze 100% pewnością, że okreslona karta to na pewno kontakt, bo może informować akurat o czymś innym w związku z obecnoscią okreslonych kart w rozkładzie.
Aczkolwiek taka "ściągawka" może być pomocna, oczywiście. Uśmiech
Odpowiedz
#40

Jesli mozna prosic o linka bardzo prosze Uśmiech Nie chce sie rozpisywac na tym watku o innych rzeczach ale po prostu jesli mam okazje zapytac rozne rzeczy to bardzo chetnie pytam bo wiekszosc watkow w tej tematyce sa po prostu bardzo stare i rzadko kto odpisuje , a jak wspomnialam wczesniej nie chcialam zakladac 20 roznych tematow bo nie chcialam zamsmiecac forum , to chyba nic zlego Uśmiech?
Napewno chce sie wiecej dowiedziec i jesli masz czas i ochote mi poswiecic w tej sprawie w innym watku to napewno skorzystam.
Jest bardzo pomocna dziekuje.

Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Odpowiedz
#41

Myślę, że więcej osób by się wypowiedziało. Jak znajdę to wrzucę linka.
Na marginesie temat dotyczący kontaktu też już był ^^ <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=43&t=14742">viewtopic.php?f=43&t=14742</a><!-- l -->
Przy okazji jest tam też moja wypowiedź i widać jak na przestrzeni czasu jeszcze zmodyfikowałem postawę w oparciu o zebrane od tego czasu doświadczenie, a to raptem nieco ponad rok. Uśmiech

Edytowane...później (no raptem 10 minut)...
Uparty ze mnie człowiek, oto link Uśmiech :
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=43&t=13638">viewtopic.php?f=43&t=13638</a><!-- l -->
Polecam 6 stronę w związku z pytaniem o naukę książka vs własne spostrzeżenia.
Co do kart ochronnych, bo tam gdzieś w wątku dałem popalić, to trzecią jest Arcykapłanka xD
Odpowiedz
#42

Kasia, proszę zapoznać się z Forum , z naszymi opracowaniami na temat tarota...
To nie jest żadne tłumaczenie, ze nikt tam nie pisał...ale informacje/wiedza tam zgromadzona jest aktualna...
Łatwiej jest coś odszukać, jeśli piszemy w odpowiednim dziale i wątku, i służy wielu osobom...

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz
#43

Co do kart kontaktu ja sie raz zdziwiłem. Zapytałem, czy ktoś odpowie mi na wiadomość i wypadł PUSTELNIK.
Dla mnie oznaczało to nie, ewentualnie odpowie, ale troche to potrwa. Czekałem cały wieczór i dostałem odpowiedź, ale w nocy jak poszedłem spać.
Co najdziwniejsze wiadomość dotyczyła propozycji spotkania, a Pustelnik to samotnik.
Odpowiedź była pozytywna.
Odpowiedz
#44

U mnie jeszcze pewniakami kontaktowymi sa: 2 puchary, Slonce (glownie chodzi o kontakt poprzez komunikatory).
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości