Seriale :)
#67

Serial "Opowieść podręcznej"  jest luźną adaptacją powieści o tym samym tytule autorstwa Margaret Atwood.  Akcja serialu dzieje się w nieokreślonej  przyszłości. Rodzi się coraz mniej dzieci, wiele umiera zaraz po narodzinach.  Zaniepokojenie przyszłością rodzaju ludzkiego doprowadziło do przejęcia władzy w USA przez religijnych fanatyków. Wszystkie płodne kobiety uczyniono surogatkami. Mają służyć i wydawać na świat potomków mężczyzn którzy sprawują władzę. Zwane podręcznymi, są szkolone by służyć i spełnić swój obowiązek wobec rodzaju ludzkiego. Wszelkie nieposłuszeństwo karane jest w okrutny sposób. Ten serial włączył do dyskusji wiele organizacji, stowarzyszeń a nawet modę. Modelki ubrane jak bohaterki serialu pojawiły się na zdjęciach najnowszej kolekcji. Jako inspiracja najnowszymi światowymi trendami: dyskryminacją, przemocą i brakiem równouprawnienia. Serial ma niesamowity klimat, trzyma w napięciu i jest teraz bardzo na czasie. Oglądam już drugi sezon. Polecam Uśmiech
Odpowiedz
#68

Polecam serial "Good doctor"
Taki trochę dr House ale młodszy ;

Oglądam II sezon i super jest!

I ponad wszystko Narcos Uśmiech
Archiwalne zdjęcia + muzyka... Mistrzostwo!
Odpowiedz
#69

Miniaturzystka to trzyczęściowaczęściowa adaptacja BBC powieści Jessie Burton - "The Miniaturist" rozgrywająca się w XVII-wiecznym Amsterdamie. 
Nelly Oortman , przyjeżdża do Amsterdamu, aby rozpocząć nowe lepsze życie. Miesiąc wcześniej poślubiła zamożnego kupca, Johannesa Brandta i teraz przybywa, by wprowadzić się do męża. Lecz zamiast niego wita ją surowa i pozornie niemiła Marin, siostra Johannesa. Gdy nowo poślubiony mąż się w końcu pojawi, nie poświęci żonie zbyt wiele czasu. Podaruje jej niezwykły prezent - dokładną drewnianą replikę domu, którą umebluje dla niej tajemnicza miniaturzystka. Podziw dla jej zręczności  i kunsztu szybko zastąpi lęk, gdyż drobiazgi wyposażenia i figurki przedstawiające domowników nie tylko odsłaniają ich tajemnice, ale i przepowiadają  straszne wydarzenia, które wkrótce staną się ich udziałem. Czytałam książkę, więc gdy pojawił się serial chętnie skonfrontowałam literacki pierwowzór z adaptacją filmową. Serial o ciekawej fabule, która wiernie oddaje realia epoki. Wspaniałe zdjęcia, wciągająca fabuła i zaskakujące zakończenie. Polecam gorąco Uśmiech
Odpowiedz
#70

(25-07-2015, 22:35)madrugada napisał(a):  A ktos pamieta "Allo, Allo" ?

Też  często  wracam do tego serialu... i nawet znalazłem stronę  w necie gdzie sa wszystkie odcinki    Rotfl  Przypominają sie  wtedy  młodzieńcze lata, kiedy nie było w powszechnym użytku  smartfonów, kompów, netu, satelit,  a tylko 5 kanałów w tv,  a życie w ogóle  było spokojniejsze i  fajniejsze Rotfl Taka ciekawostka: "Allo Allo" a w właściwie sceny plenerowe  do serialu kręcono w angielskiej posiadłości  Lynford Hall w hrabstwie Norfolk. Natomiast dziedziniec posiadłości   stał się rynkiem francuskiego Nouvion , gdzie  obok bramy wjazdowej  mieściła się  Café René   Rotfl    Oczywiście można tam sie udać na wczasy, rezydecencja jest otwarta  cały czas  dla gości jako hotel  Rotfl "Jaś Fasola" i "Co ludzie  powiedzą?" też wymiatąją i chętnie do nich wracam    Rotfl
Odpowiedz
#71

Grace i Grace to  powieść autorstwa Margaret Atwood oparta na prawdziwej historii pokojówki Grace Marks. Na podstawie powieści powstał sześcioodcinkowy serial o tym samym tytule. Grace Marks to mieszkająca w Górnej Kanadzie młoda i uboga służąca o irlandzkich korzeniach. W 1843 roku zostaje oskarżona, wraz ze stajennym Jamesem McDermottem, o brutalne zabójstwo ich wspólnego chlebodawcy Thomasa Kinneara oraz jego gospodyni Nancy Montgomery. Stajennego ostatecznie powieszono, natomiast Grace skazano na dożywocie. Odsiadując wyrok Grace twierdzi, ze jest niewinna, a feralnych zdarzeń nie pamięta. Pewna grupa osób, wierząc w jej słowa angażuje do pomocy specjalistę od chorób umysłowych. Lekarz wysłuchuje jej histori z każdym dniem coraz bardziej zbliżając się do dnia, którego nie pamięta. Czy uda mu się odblokować jej wspomnienia, czy jest rzeczywiscie winna ? Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach. Ze względu na rzekomy udział Grace Marks w sensacyjnym podwójnym morderstwie osadzona szybko stała się najbardziej fascynującą i tajemniczą kobietą w Kanadzie. Po 30 latach spędzonych w więzieniu Grace została ostatecznie uniewinniona. Jej sprawa wzbudziła wielkie kontrowersje i wywołała gorącą debatę. Czy rzeczywiście ta kobieta brała czynny uział w zabójstwie, czy też była nieświadomym pomocnikiem prawdziwego zbrodniarza.
Najpierw przeczytałam książkę, potem obejrzałam serial. Fascynująca historia, świetnie przeniesiona na ekran. Polecam serial i zachęcam do lektury  Uśmiech
Odpowiedz
#72

Mój ulubiony serial to Charmed (po polsku Czarodziejki, ale zbyt infantylnie brzmi, więc wolę używać oryginalnej nazwy), niedawno także strasznie polubiłam Przyjaciół Uśmiech Ten pierwszy jest o trzech siostrach, które są dobrymi czarownicami i walczą ze złem oraz bronią niewinnych, a ten drugi chyba każdy zna Oczko
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości