Seriale :)
#23

Dla mnie super serial to Prawdziwa historia rodu Borgiów. Polecam.
Odpowiedz
#24

ten serial 3 sezony ,mozna ogladac w internecie tv Fokus jest serial Rodzina borgiow .Potomkowie borgiow rzadza w monaco .lubie historyczne seriale: o rodzinie Kenedych .MM. e taylor ,
Odpowiedz
#25

Zdecydowanie polceam "House of Cards"Oczko, bardzo wciągający serial, a co najlepsze - powstanie 4 sezon...
Odpowiedz
#26

Bardzo rzadko oglądam tv, mam za to sporą kolekcję filmów... od Seksu w wielkim mieście po filmy ze Stathamem...
Mam szczególną słabość do tematyki starożytnych cywilizacji (tych drogich, nieraz kiczowatych produkcji z napakowanymi, bezlitosnymi bogami, półbogami i cala resztą Rotfl)
Za świetnych aktorów uważam Leonarda DiCaprio i Russela Crowe...wiem że jeżeli decydują się w czyms zagrać to będzie to kino na wysokim poziomie.
Nie zmienia to faktu, że w moim życiu królują dokumenty i programy naukowe, które mnie inspirują, rozwijają, podsuwają nowe sposoby myślenia i rozwiązania.
Odpowiedz
#27

Ja uwielbiałam Przygody Merlina i Czas honoru , ale że skończyło się jedno i drugie to już nie oglądam tv, bo nie ma co Oczko
Odpowiedz
#28

Bardzo lubię Supernatural i Once Upon A Time (Dawno Dawno Temu). Oglądam też Teen Wolf - jest to dobra seria dla tych, którym spodobały się Pamiętniki Wampirów w początkowych sezonach, bo o tych ostatnich to szkoda gadać... a mogło być tak pięknie Smutny

W każdym razie bardzo polecam Once Upon A Time. Uśmiech
Odpowiedz
#29

A ktos pamieta "Allo, Allo" ?


<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=UToev_NV6QM">https://www.youtube.com/watch?v=UToev_NV6QM</a><!-- m -->

Plakalam przy tym ze smiechu jako nastolatka, a ostatnio zachowalam sie jak "glupia kobieta" i mi sie przypomnialo Uśmiech
Wciaz banan jest na twarzy przy niektorych scenach Uśmiech
Odpowiedz
#30

"Hallo hallo" to był majstersztyk. Tak Ok

A pamiętacie "Zdrówko" ("Cheers") z Tedem Dansonem? Uwielbiałam ten serial i piosenkę która leciała na początku. Uśmiech
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=h-mi0r0LpXo">https://www.youtube.com/watch?v=h-mi0r0LpXo</a><!-- m -->

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#31

Uwielbiałam "Allo allo", jak byłam mała to zawsze oglądałam Rotfl
Odpowiedz
#32

A ja właśnie wróciłam do tej serii Uśmiech więc mam na świeżo - jestem po 2 sezonie... Najlepszy dowcip w tym serialu - Anglicy mówiący po angielsku, których nie rozumieją Francuzi... mówiący po angielsku Rotfl
"Allo allo" się nie starzeje Oczko
Odpowiedz
#33

Ja zaczęłam oglądać "Wikingów" i jestem pod wielkim wrażeniem, owszem krwawy serial, ale oddany historycznie całkiem nieźle (przynajmniej taką mam nadzieję, ponieważ serial został stworzony dla kanału History) i bardzo wciągający. Pokazuje wierzenia Wikingów, ich życie, zachowanie oraz rabunki. Bardzo dobrze pokazana jest ich wiara i ogólnie mitologia nordycka. Ja polecam! Oczko
Odpowiedz
#34

Ja obejrzałem całe "On, ona i dzieciaki" i "Jak poznałem wasza matke?". Ten pierwszy był dla mnie strasznie zabawny, a z drugim sie zżyłem.
Teraz bede zaczynał 4 sezon "American Horror Story".
Odpowiedz
#35

Bardzo lubię seriale z tematyką parapsychologiczną, kryminalną, historyczną. Jestem wielką fanką "Gry o Tron", tak jak i "Supernatural", "Pamiętniki Wampirów", "Wikingów", "Dynastii Tudorów", "Zabójczych umysłów", "Czas Honoru", "Sposób na morderstwo". Lubię też oglądać seriale obyczajowe takie jak "October Road", czy "My Mad Fat Diary", "Przyjaciółki". No ale serialem mojego życia jest chyba polski "Pitbull", dzięki niemu zapragnęłam pracować w policji, mam nadzieje że w końcu mi się uda. Także "Sons of Anarchy" zmieniło mój światopogląd.
Odpowiedz
#36

lubię kryminałki Oczko "Detektyw", "Sherlock", "Dexter" ; nieprzeciętny i sensacyjny "Breaking Bad",
komediowy "Teoria wielkiego podrywu", "Przyjaciele", fantasy "Gra o tron";
oraz TWD Rotfl
Odpowiedz
#37

stare polskie seriale,na nich się wychowałam Uśmiech Uśmiech Uśmiech

O7 zgłoś się
Alternatywy 4
Odpowiedz
#38

Moim ulubionym serialem jest "Skazany na śmierć". Poza tym lubię Dr House'a za jego nieprzeciętną osobowość i za dużo ciekawych informacji medycznych, które poszerzają moje horyzonty. Lubie jeszcze telenowele meksykańskie z Williamem Levym.
Odpowiedz
#39

Wspaniałe stulecie. Skazane
Odpowiedz
#40

cisza przed burzą moja mama zakochana w "Skazanym na śmierć", istne szaleństwo Rotfl
Odpowiedz
#41

Właśnie dzisiaj widziałam pierwszy odcinek serialu biograficznego dot. Baby Vangi, jutro o 9.45 będzie powtórka (FokusTv), a kolejny odcinek o 18.50. Bardzo mnie ciekawi jej życie, kim jest/była osoba, którą uważa się za "proroka". Pierwszy odcinek bardzo mnie wciągnął, już pierwsze momenty jej życia były niezwykłe.
Odpowiedz
#42

Ja pochlaniam seriale dość intesywnie.
Gra o tron
Wikingowie - ktoś powyzej napisał, że jest swietnie odtworzony historycznie. Zmiartwię. Nie jest. Zdarzenia dryfują po realnych wydarzeniach przez wieki. Serial jest raczej ispirowany odległą historia wikingów i zaprezentowanych w nim rodów. wydarzenia sa pomieszane ale spójne.
House of cards
True Detectice - ale tylko pierwszy sezon
Penny Dreadful - o magi, ale raczej jej ciemniejszej stronie
Dziewczyny
The Knick - losy nowojorskiegiego szpitala na początku XX wieku
Utopia - tylko dwa sezony, wiecej nie bedzie, ale jest to majstersztyk jeśli chodzi o intrygę, teorie spiskowe, akcje, montaz, muzykę, klimat
Black Mirror - krótkie sezony, długie odcinki, futurystyczna wizja świata ale zbadana od społecznej i psychologicznej strony. Mocny serial, po jednym odcinku nie mogłam się długo otzrasność. Odcinki są ze sobą nie powiązane poza tą psychologiczo-spoleczną futurologią.
The Fall/Upadek - jak ktoś teskni za Scully z Archiwum X to musi to obejrzeć. Jak ktoś chce się przekonac ze Jamie Dornan z 50 twarzy Greya, może zagrać tak inna rolę to też musi obejrzeć. Intesywny serial kryminalny.
The affair - oglądałam niedawno, nie jest może majstersztykiem jak dla mnie, nie lubię takich miłosnych tematów. Opowiada o zdradzie, ale w bardzo interesujący sposób - historia jest opowiedziana z perspektywy raz kobiety, raz mężczyzny, którzy zaczynają romans. Jest too tyle ciekawe, ze każdy pamięta te same wydarzenia nieco inaczej.
Sherlock - Ale ten przeniesiony do współczesnego Londynu. Zdaje się ze maja nagrac film z duetem aktorów ktorzy grają w tym serialu
Jessica Jones - z serii Marvela, czyli na podstawie komiksu, ale nie zobaczycie tam latajacych facetow w pelerynach. Jest dosłowność z niewielką ilością prezentowania supermocy, ale przez to serial wydaje sie intentesywniejszy. Sporo psychologii Uśmiech
Uśmiech
Odpowiedz
#43

Królestwo i Królestwo II ( Riget) miniseriale duńskie oparte na scenariuszu i reżyserii Larsa von Triera Rotfl
jest jeszcze oparty na Królestwie amerykański odpowiednik - Szpital „Królestwo” ( Kingdom Hospital) w reżyserii Craiga R. Baxleya do którego scenariusze pisał sam Stepheng King Rotfl
Fajny jest tez polski serial Watacha z 2014 roku Rotfl
ciekawy jest również Karny Batalion (Штрафбат) rosyjski miniserial telewizyjny z 2004 roku
Odpowiedz
#44

onoleczka11 napisał(a):Uwielbiałam południowoamerykańskie telenowele Uśmiech jako nastolatka oglądałam "Luz Marię", "Palome", "Alvara", "Marimar", a wcześniej "Marię Celeste" i "Marię z Przedmieścia". A pamięta ktoś z Was serial o 8-letniej dziewczynce - "Serce Klarity"?

hahaha xD ja pamiętam te seriale... zwłaszcza ten ostatni Oczko zapomniałas o Zbuntowanym Aniole, Kachorra to ja, Fiorella , Posłaniec szczęścia hahaha xD az głowa bolała od tego wtedy... bo tylko to było stale w tv Rotfl jeszcze miedzy czasie były takie wynalazki jak Drużyna A, Nieustraszony, MacGyver , ER, The X-Files, Strażnik Teksasu, Przystanek Alaska, Everwood, Tequila i Bonetti, Ich pięcioro, Cudowne lata, Jag, Podróż do Ziemi Obiecanej, Pełna chata, Nash bridges... Rotfl A mega fajnym serialami dla młodzieży było Jezioro marzeń ( Dawson’s Creek) i Szkoła złamanych serc (Heartbreak High) Rotfl a sie rozgadałem... ale te seriale najbardziej pamiętam z młodości gdzie nie było ogólnodostępnego internetu, smartfonów a szczytem marzeń była wypaśna 3310 Rotfl
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości