XII Wisielec + XIX Słońce w pytaniu o powodzenie działania
#1

Będę wdzięczny za możliwość poznania Państwa interpretacji tego niewielkiego rozkładu. Pierwotnie miała być wyciągnięta jedna karta dla pytania o powodzenie w podjętym działaniu. Jednak zanim do tego doszło wisielec wysunął się z talii. Dobrana została więc jeszcze jedna. Czy ta partycypacja obciąża odpowiedź pejoratywną konotacją?
Odpowiedz
#2

Karta Wisielca oznacza ogólną aurę odpowiedzi na Twoje pytanie... czyli sytuacja jaka by nie była na razie z jakiś powodów tkwi w zawieszeniu, jest zablokowana, możesz również na coś czekać. Wisielec jest jednak bierną kartą ani złą ani dobrą, ogólnie oznacza zastój sytuacyjny i w chwili obecnej brak możliwości pójcia naprzód.


Odpowiedz
#3

..jest to zdeterminowane koincydencja miedzy recepcja a percepcja.. Hejka
Odpowiedz
#4

Beata, jednak karta wisielca nie była wyciągana, dopiero będąc w pełni skoncentrowanym wyciągnąłem słońce. Zdecydowałem mimo wszystko, że wezmę ją pod uwagę. Wisielec oddaje w całości świadomość mentalną, czyli prawdę odzierającą rzeczywistość z powierzchownej interpretacji, arbitralnego egoizmu i perwersyjnego symbolu. Prawdę, która wobec maksymalnej racjonalizacji i delegitymizacji humanistyki, nie może przedostać się na powierzchnię. Pytanie zadałem, gdyż na stronach anglojęzycznych odpowiedź jest pozytywna.
Krystyna, tak, tylko jednej karty.
Odpowiedz
#5

No dobrze, ale jak będziesz postępował w ten sposób, to nigdy nie będziesz wiedział, czy brać pod uwagę karty które wypadną ci same przy tasowaniu. Uważam, że każdy powinien sobie indywidualnie raz na zawsze określić, czy takie karty bierze pod uwagę czy nie - i tego się trzymać. Ja akurat jestem zwolenniczką nie brania pod uwagę kart wypadających przypadkowo - jak mi jakaś wypadnie, to ją dołączam do talii i tasuję dalej. Bo w innym wypadku może dojść do tego, że jeśli ci się karta spodoba to ją zostawisz, a jak ci się nie spodoba, to będziesz udawać, że wypadła przypadkowo. A jak ci wypadną 3 karty (bo i tak bywa), to co wtedy?
I co to znaczy, że na stronach anglojęzycznych odpowiedź jest pozytywna? Pozytywna, ale na jakie pytanie?

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#6

Jesli karta wypadnie, to jest to najczesciej wazna wiadomosc, przynajmniej dla mnie. Czasami jest tak, ze jedna karta sie w ten sposob pojawi iw przekladzie i "w wypadzie". Zawieszenie czy zablokowanie wisielca jest czyms spowodowane, i wiadomosc ta jest jednoczesnie rada wyrazana w tej karcie. Mianowicie,zaleca on aby sprawie sie przyjzec z innej strony, byc moze z dystansu.

chyba najlepsze mitologiczne skojazenie do tej karty to Odyn, ktory poswiecil sie, wieszajac sie na drzewie i wydlubujac oko, a w rezultacie zyskujac runy a wiec pismo dla ludzi. Wiec zastanow sie, czy w kwestii o ktore pytasz, nie jest wymagane takie wlasnie poswiececenie. Slonce z dwojka malych dzieci, aczkolwiek bardzo pozytywna karta w tarocie, w negatywie moze oznaczac niedojzalosc. Do pewnych decyzji czy dzialan dzieci ustawione w tej karcie powinny dorosnac i nie podjmowac jej w pospiechu czy pod wplywem dzieciecych emocji.

Tak bym polaczyla interpretacje tej krty, ze jak najbardziej rezultat moze byc pozytywny, ale nalezy chwile poswiecic na to czasu i dac dojzec sprawie, nie spieszyc sie.

Powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
#7

Jan Czas.... już co nie którzy się wypowiedzieli na ten temat i nie chcę zaprzeczać tym interpretacjom ponieważ również oni mają rację ... ale podałeś sytuację konkretną, więc moja odpowiedż też jest konkretna ... Wypadła ci karta Wisielec - osoba pytająca jest jeszcze nie zdecydowana (to jest informacja dla ciebie), więc się utwierdza w swoim przekonaniu, szuka odpowiedzi ... nawet w kartach... a co dalej??? rozkład powie ... ??? to była wskazówka dla ciebie, nie dla osoby pytającej. Coś mi mówi, iż w dalszym rozkładzie wyszedł pozytyw ... utwierdziłeś go w jego przekonaniu, bo i tak było to słuszne, nie ważne o co pytał... w rozkładzie widziałeś parę problemów do "przeskoczenia", wskazówki na co ma zwrócić uwagę, ponieważ osoba pytająca miała dylemat, jak postąpić, a nie co powie "przyszłość" Ten człowiek miał już swój "plan" i chciał go zrealizować tylko nie wiedział jak to zrobić aby wilk był syty i owca cała.
Serdecznie proszę o weryfikację tego co tu napisałam, to mi bardzo pomoże.... nawet jeśli się mylę...

P.S.
Posługiwanie się językiem, że tak powiem "oczytanym" nigdy nie ułatwi ci dotarcie do człowieka, człowieka "prostego" (nikomu nie ujmując), więc po co tobie ta elokwencja w twojej wypowiedzi??? (wlazłeś między wrony, kracz tak jak one, jeśli chcesz się czegoś nauczyć)
Odpowiedz
#8

Barbara40 - no ja Cię bardzo przepraszam, ale ja się nie uważam za "człowieka prostego" Rotfl
Też bym mogła używać takiego języka jak Jan Czas, tylko po co? Mówienie zrozumiale i ładnym językiem to cenna umiejętność.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#9

Jan Czas napisał(a):..... Wisielec oddaje w całości świadomość mentalną, czyli prawdę odzierającą rzeczywistość z powierzchownej interpretacji, arbitralnego egoizmu i perwersyjnego symbolu. Prawdę, która wobec maksymalnej racjonalizacji i delegitymizacji humanistyki, nie może przedostać się na powierzchnię. ....

Pozwole zadac sobie pytanie skad wziales powyzsza interpretacje karty wisielca ?....Obawiam sie ze jest to calkowite zaprzeczenie tego czym karta wisielca (astrologicznego Neptuna ) jest tak naprawde ...Usilnie dopraszam sie o zrodlo tej definicji ???? - internet ??? - adres prosze albo literatura zrodlowa ?? - jaki tytul ???

Jesli zas jest to Twoje zdanie , wtedy chetnie podyskutuje na temat zasadnosci tej definicji.... Myśli  Myśli  Myśli

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz
#10

Hyacynt masz 100% racji, Neptun patronujący Wisielcowi to przecież planeta iluzji i oszustwa, a kolega nam tu wykłada o gołej prawdzie, która ma wyjść na jaw Oklaski

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości