Równe godziny na zegarze
#45

Ja jednak uważam , że są to znaki i że należy zwracać na nie uwagę. Jestem zwolenniczką prostych odpowiedzi bo te wydają mi się najprawdziwsze. Im bardziej probujemy coś wyjaśnić naukowo tym bardziej zagmatwany obraz się tworzy... Cyframi próbuje z nami komunikować się świat duchowy i robi to w taki sposób abyśmy to dostrzegli... 13 to cyfra transformacji i chyba wszechświat pokazuje mi , że jestem w trakcie zmian ...że moje prośby o zmiany są wysłuchiwane...
Odpowiedz
#46

Tak jak Taro, lubię czytać o możliwościach ludzkiego mózgu... są one naprawdę fascynujące, a działanie mózgu jest niezwykle skomplikowane, a przy tym często nadzwyczaj logiczne i... atawistyczne. Co przez to rozumiem... mózg człowieka współczesnego został wykształcony tysiące lat temu... I wtedy niepotrzebne nam było podświadome postrzeganie tych czy innych cyfr - za to potrzebne było podświadome postrzeganie np. niewielkiego ruchu, albo nawet cichutkiego dźwięku - które mózg odbierał jako ostrzeżenie przed groźnym przeciwnikiem, przed niebezpieczeństwem płynącym z natury itd. Symetria na przykład, jak zauważył Taro, jest czymś ważnym dla ludzkiego mózgu... asymetria bowiem informuje zawsze o odchyleniach od normy, co niejednokrotnie ma duże znaczenie. Chociażby symetria w budowie twarzy, ciała, była informacją, że osobnik płci przeciwnej jest zdrowy, a co za tym idzie posiada zdrowy materiał genetyczny, dobrze nadaje się na partnera i rodzica (tę samą rolę pełnią też inne części twarzy i ciała, chociażby wydatne czerwone usta u kobiet czy szerokie ramiona u mężczyzn). Asymetria natomiast często była impulsem do niepokoju, informacją że coś jest nie tak, że coś może nawet stanowić zagrożenie.
Jesteśmy bardziej prymitywni i pierwotni w swoich zachowaniach niż nam się wydaje... dążenie do harmonii i równowagi mamy w genach.

Z tego punktu widzenia jest dla mnie całkiem logiczne, że w sytuacjach gdy szukamy tej harmonii, równowagi, symetrii (bo nam jej brakuje) - nasz mózg podświadomie wyłapuje z otoczenia wszelkie obrazy czy dźwięki, które tę harmonię posiadają... niejako "szuka" takich obrazów - jak radar... kieruje się w ich stronę, bo odbiera je jako korzystne, zdrowe, pożądane. 
To jest mniej więcej tak, jakbyśmy byli w miejscu gdzie panują stres, nerwy i chaos, a nasz mózg szukał wyjścia podświadomie wyłapując z otoczenia sygnały mówiące "choć tutaj... tu jest harmonia... tu jest symetria... tu jest równowaga... tu znajdziesz spokój". Dlatego właśnie w czasie stresu relaksujemy się przy muzyce, która jest harmonijna, na tym samym poziomie głośności... lub wręcz przy dźwiękach które są monotonne, jednostajne, powtarzalne (np. szum oceanu). By się wyciszyć poszukujemy obrazów, kolorów, miejsc, które wprowadzają harmonię, powtarzalność, przewidywalność (np. japońskie ogrody). Możliwe że na tej samej zasadzie wyłapujemy "bezpieczne", symetryczne liczby, bo są one niejako "miłe" dla naszego mózgu, uspokajają, wprowadzają element przewidywalności, powtarzalności, ciągłości.

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#47

(22-09-2019, 21:52)Tarofides napisał(a):  Od dawna też szukałem wyjaśnienia tego zjawiska, najpierw ezoterycznego czy coś w tym klimacie. Nic nie znalazłem.
 To są "Liczby anielskie".To duży rozbudowany dział "ezoteryki" bardzo modny w Stanach zjednoczonych. W ten sposób "dają" nam znać co powinniśmy  zrobić.
Ja tak mam z liczbą 22. Ok, zgoda mój mózg może wyłapywać to na zegarze, tablicach rejestracyjnych, filmach, wiadomościach itp itd.
Jednak kilka ważnych wydarzeń w moim życiu, egazminów, poważnych operacji osbliskich wypadły właśnie 22 .Przypadek?Zobaczcie kiedy zarejestrowałyście się na tym forum .  Rotfl
Odpowiedz
#48

Linari nie ma przypadków, dlatego synchronoczność. powtarzalność pewnych zjawisk, jest na tyle istotna, że warto zwracać na to uwagę i tak jak piszesz liczby anielskie są znakomitą podpowiedzią , tylko warto zauważyć co te liczby chcą nam podpowiedzieć, o czym powiadomić, co zakomunikować. Wgłębianie się naukowe w istotę pracy mózgu jest jak najbardziej ok dla tych , którzy mają wewnętrzne przekonanie, o racjonalności wyników tych badań. Inni wolą prostsze komunikaty, sugerowane im przez intuicję i to też jest ok.
Odpowiedz
#49

Jest to jednak dowodem na to że wszyscy żyjemy w jakimś układzie zamkniętym i mamy na siebie bezpośredni wpływ. Tu warto się zastanowić (w tym kontekście) nad tym czym są wróżby. Prostym odczytanie przyszłości , czy też,
"widzimy' to co dana osoba ma się dowiedzieć.
Odpowiedz
#50

Oczywiście, ze wszyscy jesteśmy ze sobą powiązani - siecią energetyczną, matrycą. Na tym opiera się teoria kwantowa.
Odpowiedz
#51

Sama nazwa sugeruje że jest to tylko (jedna z wielu)  teorii. Oczko   Jakie jednak ma to dla nas praktyczne znaczenie?Czy zdajemy sobie z tego sprawę? Czy to wykorzystujemy?
Odpowiedz
#52

Ci , którzy są tego świadomi, na pewno to wykorzystują.
Odpowiedz
#53

A dzisiaj w pracy wyłapałem (nieświadomie oczywiście) 11:11  Rotfl

Przypadek  Myśli
Odpowiedz
#54

Ja też wyłapałam w pracy 11:11 Uśmiech  Nie, to nie jest przypadek...coś się zaczyna, jakiś nowy rozdział...
Odpowiedz
#55

Dziś właśnie zaczęła się jesień. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#56

Coś nowego, ktoś nowy pojawi się w waszmy życiu. Uśmiech

11:11

Generalnie jest to przypomnienie o tym, że to co nas otacza to tylko iluzja i nie potrzebnie bierzemy to zbyt serio.

Dzisjaj dostałam generowany losowo kod kreskowy  z takimi numerami.Czyli moje 22 z waszymi 11. Oczko

[Obrazek: PDFfiller-d5530f65e366d40778f975a59990e44e-pdf.png]



Przypadek? Nie wiem,ale na pewno zagram na loterii. Dzisiaj do wygrania 227 milionów. Uśmiech
Odpowiedz
#57

Wysłałam lotto. Daję szansę dzisiajOczkoWystarczy mi milionOczko
Odpowiedz
#58

(23-09-2019, 18:37)Lady of Dreams napisał(a):  Ja też wyłapałam w pracy 11:11 Uśmiech  Nie, to nie jest przypadek...coś się zaczyna, jakiś nowy rozdział...
Leady, no weź nie mów  Zawstydzony
Odpowiedz
#59

Mówię, mówię..ile można trwać zamrożonym w jednym miejscu?Oczko

Rusz się a życie stanie się piękne Rotfl
Odpowiedz
#60

Witajcie,

od pewnego czasu (około 4 miesiące) bardzo często spoglądając na zegarek widzę godziny typu 10:10, 11:11, 18:18 itp. Był też czas w okolicach lipca i sierpnia, że wszędzie widziałam 1 i 7. 
Czytałam o tym, że są to tak zwane liczby anielskie. Czy ktoś z was miał takie doświadczenia? Prawde mówiąc zaczęło mnie to troche przerażać i zastanawiam się czy te godziny mają jakieś znaczenie czy to tylko zwykły przypadek?  Jak sądzicie?Uśmiech

Pozdrawiam
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości