Motywacja kazdego dnia
#67

[Obrazek: 515f4f264348b441med.jpg]
Odpowiedz
#68

Nie znałam ich wcześniej, ale te rysunki Liz Climo są wspaniałe Katarinku! Tak Ok Takie rozweselające. Uśmiech
Pozwolę sobie dodać małą zmianę do jednego z nich:
katarinek napisał(a):tłumaczenie: - złowiłem rybę! - Czy powinniśmy zabrać ją na obiad?- chłopaki, mam nadzieje, że lubicie spaghetti!
W moim (wolnym) tłumaczeniu:
- Złapałem tego rybkę! Czy powinniśmy podać go na obiad?
........................
- Mam nadzieję, że lubicie spaghetti, chłopaki?

Kiedy miś się pyta o rybkę, to już mówi o tej rybce ON, więc wiadomo że JEGO nie zjedzą, no bo jak tu zjeść JEGO. Oczko


To mi przypomina dziecięce lata, kiedy przed Wigilią w wannie pływały karpie - jak tu zjeść karpia, do którego się człowiek przywiązał?
No ręka w górę ten, kto nigdy nie próbował dokarmiać takiego karpia będąc dzieckiem! :teasing-signhere:

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#69

Jednorożcu, a właśnie mi się wydaję, że ten pierwszy obrazek to ma być taki właśnie zadziorny, że jeszcze nie wiemy, że to jest kumpel i dopiero drugie pytanie o spaghetti wyjaśnia, że tak naprawdę się znają i zabrał rybę na obiad Uśmiech Uśmiech przynajmniej ja to tak rozumiem Uśmiech

w mega wolnym tłumaczeniu, to powinno być:

i caught a fish - złapałem/ złowiłem Rybę! (ale nie wiemy jeszcze o co może chodzić)

Shoud we have him for dinner? - czy powinniśmy mieć go na kolacji? (i tu dalej nie wiemy za bardzo o co chodzi, czy mieć to być czy mieć to zaprosić, aby był uczestnikiem)

I hope you guys like spaghetti - Mam nadzieje ze wy chłopaki lubicie spaghetti.

Jeśli masz facebooka Jednorożcu, to bardzo polecam Ci polubić stronkę Liz, bo ma super te obrazki! Ja się w nich zakochałam Uśmiech

A co do karpia, to ja nie miałam takich atrakcji na wigilię, jedynie kiedyś na działce mój ojciec złowił dużego karpia i położył go na chwile w misce, a kiedy podeszłam, to ten karp robił swój rybi dziubek, a ja myślałam, że mnie kocha i chce mi dać buzi, dlatego ja mu dałam Rotfl
Odpowiedz
#70

katarinek napisał(a):kiedyś na działce mój ojciec złowił dużego karpia i położył go na chwile w misce, a kiedy podeszłam, to ten karp robił swój rybi dziubek, a ja myślałam, że mnie kocha i chce mi dać buzi, dlatego ja mu dałam
Katarinek, rozbroiłaś mnie po prostu! Rotfl

Co do tłumaczenia - pewnie masz rację, różnie to można zrozumieć. Uśmiech
W każdym razie wszystkie te rysuneczki są bomba! Na pewno poszperam na facebooku w poszukiwaniu następnych. Oczko

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#71

[Obrazek: 1044400_535153996644941_5567821044053345...e=570C62CE]
Odpowiedz
#72

- Najlepszy okres w twoim życiu?
- Przede mną. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy i spowoduje, że życie będzie jeszcze piękniejsze. "Jeszcze przed nami najpiękniejsza chwila, jeszcze przed nami największy grzech", śpiewa Tadeusz Krok.

E.Wachowicz
Odpowiedz
#73

[Obrazek: 22265094a8771ab0med.png]
Odpowiedz
#74

[Obrazek: c338f0e31b5e2a5bmed.jpg]
Odpowiedz
#75

Wszyscy na świecie szukają szczęścia, a jest jeden
tylko sposób, aby je znaleźć. Trzeba kontrolować
swoje myśli. Szczęście nie przychodzi z zewnątrz.
Zależy od tego, co jest w nas samych.

Dale Carnegie
Odpowiedz
#76

WARTOŚĆ UŚMIECHU W ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA


Nic nie kosztuje, ale wiele daje.
Wzbogaca tych, którzy go otrzymują, nie zubażając tych, którzy go dają.
Trwa tylko chwilę, a pamięta się go czasem przez całe życie.
Nikt nie jest na tyle bogaty, by mógł bez niego żyć, i nikt nie jest tak biedny, by nie móc sobie nań pozwolić
Przynosi szczęście do domu, decyduje o powodzeniu w interesach i jest hasłem dla przyjaciół.
Jest odpoczynkiem zmęczonych, światłem zniechęconych, słońcem smutnych i najlepszym, danym przez Naturę, środkiem na kłopoty.
Jednak nie można go kupić, wyżebrać, pożyczyć ani ukraść, ponieważ dla nikogo nie stanowi żadnej wartości, dopóki się go nie podaruje.
I jeśli okaże się, że w gorączce przedświątecznych zakupów nasi sprzedawcy będą zbyt zmęczeni, aby obdarzyć was uśmiechem, czy możemy prosić, abyście podarowali im swój?
Nikt bowiem nie potrzebuje śmiać się tak bardzo jak ci, którym nie zostało już nic do dania!



fragment z ksiązki "Jak zdobyć przyjaciol i zjednac sobie ludzi" Dale Carnegie
Odpowiedz
#77

[Obrazek: 653df6bc0746f5b4med.jpg]
Odpowiedz
#78

[Obrazek: 2f61466d49cd9f98med.png]
Odpowiedz
#79

Uwielbiam Annę Dymną - tak pozytywnej osoby ze świecą szukać. Chciałabym być taka jak ona. Uśmiech

Połóż rękę na sercu. 
Oddychaj. 
Żyj.
Odpowiedz
#80

Dziesięć przykazań rozwoju duchowego:

1. Posiadasz wolność działania i myślenia, które powinny stać się fundamentem twojego życia.
2. Postępuj w zgodzie z własnym sumieniem, a w naturalny sposób wyzbędziesz się poczucia winy.
3. Nigdy nikogo nie osądzaj i nie bierz sobie do serca, jeśli sam zostaniesz przez kogoś osądzony.
4. Odrzuć przesądy i stereotypowe myślenie, gdyż możesz stracić jasność widzenia.
5. Ufaj sobie, jeśli chcesz pozostać wolny. Cudze idee traktuj tylko jako zaproszenie do rozważań.
6. Istniejesz w chwili obecnej; tu i teraz.
7. Jesteś odpowiedzialny za siebie i swoje poczynania.
8. Pielęgnuj wybaczające serce, jeśli chcesz zachować spokojny umysł.
9. Pierwszym krokiem ku wieczności jest skromność, a drugim cierpliwość.
10. Nadaj życiu cel, lecz rezultaty swoich działań pozostaw innym ludziom.




źródło: <!-- m --><a class="postlink" href="http://przewodnikduchowy.pl/10-przykazan-rozwoju-duchowego/">http://przewodnikduchowy.pl/10-przykaza ... duchowego/</a><!-- m -->
Odpowiedz
#81

10 rzeczy, które powinieneś przestać sobie robić Rotfl

<!-- m --><a class="postlink" href="http://michalpasterski.pl/2012/04/10-rzeczy-ktore-powinienes-przestac-sobie-robic/">http://michalpasterski.pl/2012/04/10-rz ... bie-robic/</a><!-- m -->
Odpowiedz
#82

<!-- m --><a class="postlink" href="http://alexba.eu/badz-bezpodstawnie-zyczliwy-zycie-pelne-zycia-cz-20/">http://alexba.eu/badz-bezpodstawnie-zyc ... cia-cz-20/</a><!-- m -->



Bycie bezpodstawnie życzliwym jest w naszych czasach, tak rzadko spotykane, a przecież każda energia wraca, nawet jeśli nie od osoby którą obdarowaliśmy, to z innego źródła Uśmiech
Odpowiedz
#83

[Obrazek: 12966152_1711312595820780_1934397540_n.j...e=57079272]
Odpowiedz
#84

katarinek, wspaniałe rysunki, które dają do myślenia. Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji, w której się znajdujemy, dlatego też warto szukać rozwiązań, które nie zawsze okazują się dla nas takie oczywiste.
Odpowiedz
#85

[Obrazek: 4cd9f0dc46203c21med.png]
Odpowiedz
#86

[Obrazek: f01c6151ce6561d1med.jpg]
Odpowiedz
#87

[Obrazek: f5bdc5d01763bf68med.jpg]
Odpowiedz
#88

Kochani!

Chciałam Wszystkim życzyć dużo pozytywnej energii, samych tęczowych chwil i dużo, dużo dziecięcego wewnętrznego uśmiechu. Dziś dzień dziecka, a każdy z nas ma w sobie wewnętrzne dziecko, o które musi dbać, opiekować się I przede wszystkim o którym musi pamiętać! Samych wspaniałości Wam życzę Buźki Rotfl



[Obrazek: 07f66d63b9caacbamed.jpg]
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości