Domowe sposoby na ładną cerę
#23

Ja od dłuższego czasu piję rano wodę ze spiruliną, moja koleżanka z chlorellą i obu nam poprawiła się cera, mam mniejszy trądzik.Glony mają dobry wplyw na cerę. Polecam.
Odpowiedz
#24

a może coś pod oczy, jakieś okłady, często mam takie zasinione?
Odpowiedz
#25

Mallgos nie wiem czy coś to pomoże na zasinienie pod oczami, ale na podpuchnięte działa:
- rano wypić szklankę naparu z pokrzywy
- można też włożyć 2 łyżeczki do zamrażalki na noc i mamy gotowe okłady
- torebki zaparzonego świetlika lub herbaty czarnej na okłady
Obawiam się, że na zasinienia najlepszy jest korektor, ale nie zaszkodzi spróbować tych metod. Tak
Odpowiedz
#26

Ponoc znakomita jest maska z uzyciem Kurkumy - <!-- m --><a class="postlink" href="http://helloglow.co/simple-beauty-get-glowing-skin-with-turmeric/">http://helloglow.co/simple-beauty-get-g ... -turmeric/</a><!-- m -->

Ogolnie naukowcy w ostatnich latach udowadniaja, ze ta przyprawa dziala zabojczo na komorki rakowe, dziala przeciw-zapalnie, poprawia dzialanie komorek mozgowych, i nie wiem co jeszcze. Ja pije reguralnie herbate z lyzeczka kurkumy wlasnie, herbaty dla smaku, imbirem (swiezym!) oraz cytryna - to wszystko zalewam ciepla woda, i mi osobiscie to bardzo smakuje a poza tym bardzo mi sie stan skory poprawil od tamtego czasu. Maseczki jeszcze nie probowalam; ale zabieram sie Uśmiech

W przepisie ktory zamiescilam, polecaja wymieszac 2 lyzki jakiejkolwiek maki (z innych zrodel wiem ze ryz ma dzialanie "wybielajace", wiec mysle ze bedzie dobry dla cery naczynkowiej; owsiane platki dla suchej itd), lyzeczka kurkumy, 3 lyzki mleka lub jogurtu (jesli ma sie problem z tradzikiem). Ja mysle ze uzyje mleka kokosowego zamiast zwyklego, a to dlatego, ze ogolnie unikam kupowania produktow pochodzenia zwierzecego. Mysle ze mozna podobnie jak wyzej, uzyc naprzyklad mleka z platkow owsianych czy z migdalow, moze miec lepszy wplyw niz mleko. Proponowany jest rowniez dodatek miodu, ale gdzies czytalam ze niejest on polecany do uzycia w przypadku cery naczynkowej ktorej niestety jestem wlascicielka.

Jak juz zaczne probowac to dam znac Oczko

Tutaj jest zrodlo odnosnie uzycia maki ryzowej: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.instructables.com/id/DIY-Rice-Flour-Facial-Mask/">http://www.instructables.com/id/DIY-Ric ... cial-Mask/</a><!-- m -->
Odpowiedz
#27

Po oczami miałam skórę mega suchą ze zmarszczkami. Po pół roku stosowania olejków skóra jest nie do poznania. W tym czasie nie używałam żadnych kremów. Natura widać najlepsza.
Odpowiedz
#28

Jak ktoś ma problem z trądzikiem to polecam Larendogre
Odpowiedz
#29

Najlepsza maseczka jakiej do tej pory uświadczyłam, dla każdego rodzaju cery:

Maseczka aspirynowa:
*4-5 tabletek aspiryny skropić wodą (tylko tyle aby aspiryna się pokruszyła)
*dodać łyżkę/łyżeczkę jogurtu naturalnego, ja preferuje gęsty grecki, żeby maseczka nie spływała
*opcjonalnie dodaję kapsułkę witaminy a+e, koenzym lub inne także dostępne w kapsułkach (kapsułkę oczywiście przekłuwamy i wyciskamy zawartość)
*zmieszać i nałożyć na twarz na 5 - 10 min.
Jest naprawdę fantastyczna, aspiryna nie rozpuszcza się całkowicie, jest taka granulkowata więc dodatkowo może służyć za peeling.
Zwróćcie tylko uwagę na aspirynę jaką kupujecie, ma być to zwykła bez żadnych dodatków, witamin. Kiedyś świetnie nadawała się do tego aspiryna Baeyrowska, ale od jakiegoś czasu producent wprowadził nową wersje tabletki powlekane NIE NADAJĄ SIĘ BO NIE ROZPUSZCZAJĄ SIĘ W WODZIE! Zamiennik to Polopiryna S, jedyna różnica to "zawartość aspiryny w tabletce" Bayer miał 500, Polopiryna ma 300 więc jeśli ktoś potrzebuje może wziąć 6 tabletek.

Na wągry polecam: zmieszanie olejku pichtowego z naftą kosmetyczną w stosunki 1:4. Nanieść na wacik i przetrzeć miejsca problemowe.
Nie należy jednak stosować mieszanki codziennie przez długi okres czasu, ponieważ skórą się przyzwyczaja ponadto olejek pichtowy wysusza skórę.

Oczywiście, każda cera jest indywidualna, ale serdecznie polecam, testowałam na sobie mamie Uśmiech.
Odpowiedz
#30

Bardzo dobre maseczki i działaniu regenerująco-wygładzającym i nawilżającym robi się na bazie ziemniaków surowych i gotowanych. Wystarczy zetrzeć surowego ziemniaka i się nim obłożyć. Oczko Można dodać starte jabłko. Do ugotowanego ziemniaka można dodać trochę witaminy E+A (wyciśnięte z kapsułki) lub oliwy z oliwek i nałożyć na twarz. Standardowo trzymać ok 20 min, potem zmyć. Ziemniaczane maseczki są też dobre na przebarwienia, cienie pod oczami, na ręce. Przepisów jest mnóstwo w necie.
Doskonale działa napar z tymianku do przemywania twarzy, bo wiadomo od dawna, że tymianek ma właściwości silnie odkażające i tonizujące.
W ogóle kocham tymianek, bo jest wspaniały do płukania bolącego gardła, przy przeziębieniach, a także przy problemach gastrycznych - niestrawność, wzdęcia itd.
Odpowiedz
#31

Trądzik to paskudna przypadłość o charakterze przewlekłym, niestety puki nie usuniemy przyczyny będzie wracał. Na mnie naturalne sposoby walki nie działały, a nawet powodowały nasilenie problemu. Dla takich jak ja polecam kremy z retinoidami(dobre dla "autoagresywnej" skóry), toniki i maski z kwasami (glikolowy i salicylowy)dla poprawy złuszczania naskórka. Skórę nawet bardzo tłustą dobrze oczyszczać szmatką muślinową z nawilżającym kremem myjącym. Żele do skóry trądzikowej najlepiej traktować jak zło konieczne w awaryjnej sytuacji. Początki historii z retinolami i kwasami są nieprzyjemne. Skóra nasila objawy trądziku, może się łuszczyć, przesuszać i być podrażnioną. Najlepiej na dzień stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym 30+ lub wyższym, żeby słonko nie porobiło nam przebarwień. Jeśli już taka pielęgnacja nie przynosi skutku to już tylko dermatolog pomoże.
Odpowiedz
#32

Ja znam jeden sposób by poprawić stan skóry na buzi. Stosowałam tą kurację na problemy z dziąsłami.
Cera mi się bardzo poprawiła, dopiero potem doczytałam że to "uboczny" skutek kuracji.
Ssałam olej słonecznikowy tłoczony na zimno. Kuracja olejem słonecznikowym jest szeroko opisana w internecie.
Pomaga na wiele dolegliwości, a jednocześnie poprawia znacząco cerę. Leczy też trądzik.
Odpowiedz
#33

Nasze babcie i prababcie popijały na piękną cerę herbatkę z bukwicy Uśmiech
1 łyżkę ziela bukwicy zalać szklanką wrzącej wody, zaparzyć 15 minut, przecedzić, pić 2-3 szklanki dziennie.

Na trądzik bardzo dobra jest herbatka z bławatka jak już pisała wcześniej perełka. Mojemu bratu w młodości bardzo pomogła plus liść oliwny, który łykał sproszkowany w kapsułkach.

Polecam również herbatkę na trądzik:
kwiat jasnoty białej i kwiat nagietka. Można kupić w sklepie zielarskim po 50 g pakowane.
Zioła wymieszać, 3 łyżki zalać 3 szklankami wody, zagotować, naciągać 15 minut, przecedzić, pić ciepłe w ciągu dnia.
Odpowiedz
#34

chyba wypróbuje wasze przepisy, bo są ciekawe
Odpowiedz
#35

Ja polecam dwie metody:

1. peeling fasolą adzuki (fasolę kupicie w sklepie ze zdrową żywnością) - garść fasolek mielimy na drobny pyłek, następnie przesypujemy do jakiegoś pojemniczka. Podczas mycia twarzy odrobinę proszku mieszamy z wodą tak by uzyskać konsystencję mokrego piasku. Smarujemy twarz, masujemy, zmywamy. Skóra jest oczyszczona, naskórek speelingowany, fasolka odżywia skórę i działa przeciwmzarszczkowo.


2. smarowanie twarzy olejem lnianym - nawilża, nie przetłuszcza, pomaga w walce z wypryskami, ponoć działa też przeciwstarzeniowo.
Odpowiedz
#36

Najlepszy sposób na zdrową cerę to nie zapominać o wieczornym demakijażu, lekki krem na noc, na dzień z wysokim filtrem i pić dużo wody. Wtedy nie potrzeba już nam żadnych maseczek Oczko
Odpowiedz
#37

Oj czarna rozpaczo, jesli tak masz, nie powinnas rozpaczac a usmiechac sie do matki natury w podziece Uśmiech

Niestety, nie kazda cera tak ma Uśmiech
Odpowiedz
#38

Nie każda cera tak ma ale prawdą jest że picie 2 litrów wody dziennie poprawia stan cery Oczko
Odpowiedz
#39

Niestety, naturalne środki nie były w stanie sobie poradzić z moja tradzikowa cerą, chociaż zaskórniki i krosty nie były mocno nasilone. Myślę, że warto wówczas zastanowić się terapią isotretinoina i wdrożyć ją w miarę wcześnie by na skórze nie pozostały blizny. Obecnie 3 miesiąc stosuje te leki i jestem bardzo zadowolona. Czytając opinie w internecie można wywnioskować ze to trutka na szczury i lepiej trzymać się od tego z daleka ale wystarczy używać leku z głową znaczy słuchać lekarza oraz własnego ciała i nic złego się nie stanie. A efekt jest na prawdę świetny.
Odpowiedz
#40

Witam,macie może poradę co zrobić z cerą świecącą się..Walczę od jakiegoś czasu ,toniki ,płyny micelarny itp...ale jak przyjdą gorące dni to niestety nic nie pomaga,Dodam że jestem po 40 roku życia więc cera dojrzała.Pozdrawiam.
Odpowiedz
#41

Na nadmierne świecenie cery pomaga retinol, dodatkowo jest jedną z najsilniejszych substancji działających przeciwzmarszczkowo.
Niestety substancja ta bardzo uwrażliwia skórę na słońce więc trzeba stosować dobre kremy z filtrem.
Jeśli jednak to świecenie to tylko reakcja na upał to niewiele pomoże.
Odpowiedz
#42

Dziękuję Zafino za radę spróbuję może będzie pomocne.Pozdrawiam i życzę udanej niedzieliUśmiech
Odpowiedz
#43

Moja dziewczyna stosuje maseczkę z: miodu, utartej gałki muszkatołowej oraz soku z cytryny. Nakłada to na twarz i kładzie na to ręcznik papierowy. Mówi, że bardzo dobrze obkurcza pory.
Odpowiedz
#44

Maseczka z brzoskwinia .
Brzoskwinie duza i bardzo dojrzala , obrac ze skorki. Rozgniesc widelcem,dodac 2 lyzki jogurtu naturalnego i 1 lyzke mocnego naparu z kwiatow nagietka( do nabycia apteka , sklep zielarski). Dokladnie wymieszac i nalozyc na twarz na 15 min.Zmyc ciepla woda. Masczka nawilza skore,nadaje jej ladny koloryt.
Odpowiedz




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości